Bioscoop. Madam Butterfly Leimasalpeter ADVERTENTIEN 8AL fóA. De vergadering H. M. v. Landbouw op Dinsdag 23 December is uitgesteld. K erstfeestvieriug Notaris Mulder publiek verkoopen worden verhaard voor 3 jaar Bij inschrijving te huur voor 6 jaren De boerenplaats in Spang een dienstbode of meid-huishoudster Brood- Kook- en Beschnit- bakkerij S. ZIJM, Neemt proet met Kerstfeest IdvwiftTffl ilortt \<Tkoo;u'!>, De meest gevoelige huid laat zich volstrekt Pijnloos Scheren, door de baa d- oppervlakte vóór het inzeepen éérst in te wrijven met een weinig PUROL VAN JAREN HER. Wii lezen in de Texelsche Courant van 22 Dec. 1887 Oudeschild, 20 Dec. Geeft'de garnalen visscherij al geen schitterende resultaten, toch verschaft zij aan menig gezin een behoorlijk bestaan, Gisteren namen ook de Noordzeevissehers deel aan deze visscherij zoodat de Vloot toen nagenoeg 100 schuiten telde. Gemiddel 1 worden per etmaal 100 manden garnalen aan de kokerijen gebracht. De prijs die thans aan de visschers wordt betaald, bedraagt f3.- per mand. RAADSVERGADERING De Burgemeester der Gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Woensdag 24 December 1924, des voormiddags te 3 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel 19 Dec. 1924. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. Wededeelingen 2 0'>tslage-aanurage A Langeueld als gemeente-ont vanger 3. Idem als boekhouder uan het Alge meen Weeshuis. OOST Vergadering IJsclub. Donderdagavond werd alhier in de school de aangekondigde vergadering van de IJsclub ge houden. Aanwezig waren 29 leden wat een flink bezoek mag heeten. Bij de opening wijst de voorzitter erop, dat de vereenieing er goed voorstaat, daar ze een batig saldo in kas heeft en het aantal leden ongeveer 100 bedraagt. De notulen en het jaarverslag worden gelezen en onveranderd g'-edgekeurd. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat de ijsclub tot wederopzegging van de betrokken polderbesturen het recht heeft gekregen tot het gebruik van „De Putten" aan weerszijden der Noordersluis. Hierna wordt een ontwerp-huishoudelijk regle ment ter tafel gebracht, dat, behoudens enkele kleine wijzigingen, onveranderd door de ver gadering werd goedgekeurd. De boekhouding van den penningmeester wordt onderzocht door de heeren J Roeper, J. Vonk en W. Halsema en in orde bevonden. Wegens het vertrek van deu heer D. de G oot moest verkiezing van een bestuutslid plaats hebben. Bij meerderheid van stemmen werd benoemd de heer J. Daalder Dz. Daar de be noemde niet aanwezig is. zal hem hiervan bericht gezonden worden. Volgde rondvraag. De heer P. Burger vraagt naar het verpachten van tenten en het heffen van entrée's welke vragen naar genoegen worden beantwoord. Medegedeeld wordt tevens, dat de heer W. Halsema voor het innen der contributies zal zorgen. De Voorzitter sluit de vergadering met dank voor de belangste'ling en met een opwekkend j woord tot leden en bestuur om de ijssport zooveel mogelijk te bevorderen. De heer A. Vonk spreekt hierna zijn leed wezen er over uit, dat de Voorzitter gaat ver trekken. Hij brengt hem hulde en dank voor alles, wat hij voor de Vereeniging, die door hem is opgericht, heeft gedaan. OUDESCHILD Stranding S.S Promus. Gisteren strandde in de gronden 't Engelsche stoomschip Promus' met graan geladen voor Rotterdam. Op bericht aai gebracht door een visscher vertrokken de sleepbootenter assisten tie Er zijn al verschillende botters met mais te Helder aangekomen. Het schip zit naar gis sing ongeveer op de plaats waar eenige jaren terug de „Serbia" is gestrand, en maakt nog al veel water. Wij ontleenen omtrent bovenstaande bericht nog aan de N. R. Ct PROMUS. Helder, 18 December. Het op de Zuiderhaaksgronden gestrande stoomschip Pro mus heeft 20 voet water in de machinekamer. Vannacht heeft de rr.otorbotter Helder 228, schipper de Boer, 10 opvarenden te Helder aan gebracht. De Dorus Rijkers ging uit om zoo noodig de oveiRe 26 opvarenden van boo d te halen. De sleepbooten Drente en Assistent hebben verbinding met het schip gekregen. Men was er reeds in geslaagd het schip twee scheeps lengten af te brengen >oen het opnieuw vast raakte. Door een drietal botters werd reeds eenige lading overgenomen Andere botters konden door het ruwe weer niets overnemen. N<iar wij nog nader vernemen is de toestand van het schip zeer ongunstig: men vreest dat schip en lading, ruw geschat een waarde van f 1000 000 vertegenwoordigende, verloren zullen Deze week werden van hier verzonden 4 koeien, 12 kal eren, 12 paarden, 96 varkens, 62 schapen. In de haven werd aangevoerd plm. 310C0 KG. garnalen, plm 2900 KG. wulken. 4 baal kreukels. Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaange name smaak, tragen stoelgang en een op geblazen gevoel. Gebruik hiertegen de zon der eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeertabletten. Doos 60 ets. Bij apoth. en drogisten. MARKTBERICHTEN Purmerend, 16 Dec. 520 Runderen waaronder 310 vette koeien f 0,90 af 1,25 p. K.G. n Geldekoeien 175 a 400 Melkkoeien 175 a 400 32 Stieren 21 vette kalveren per Kg 1,30 a 2, 118 Nuchtere kalveren 15,— a 49, 1130 Schapen 40,— a 53,— 984 Vette varkens per K.G. 0,78 a 0,82 125 Magere varkens 24,— a 48, 120 Biggen 10, - a 20,— Kipeieren 10,— a 11,50 Schagen, 18 Dec. 84 Vette koeien 300 a 500 15 Gelde koeien 180 a 350 15 Kalfkoeien 300 a 450 144 Vette varkens 0,76 a 0,82 141 Biggen 6.— a 18, Boter a 2,10 a 2,30 E i e r v e i I i n g Schagen Kipeieren: Aanvoer 7271 Prijs f 9,60 af 11,10 Middelm. f 10, EendeierenAanvoer 20 Prijs f0,— a f7,50 PREOIKBEURT EN Zondag 21 December 1924. HERVORMDE GEMEENTE. Den Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe Koog, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft Oudeschild, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer H. Avondmaal Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg Cocksdorp, 'sav. 7 uur ds. Schellenberg in geb. v. Chr. Belangen GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes n.m. half 3 Voorbereiding H. Avondmaal DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Donderdag 25 Dec. (Ie Kerstdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe Extra collecte. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft 'sav. 7 uur Kerstfeestviering, den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer Oudeschild, n.m. 2 uur ds. Schellenberg Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg Collecte predikantsweduwen en weezen Zuid-Eierland, n.m. 5 uur Kerstfeestviering Zondagsschool GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. Vrijdag 26 Dec. (2e Kerstdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 6 uur Kerstfeestviering met de Zondagsschool Koog, v.m. 10 ds. v. 't Hooft Extra collecte 'sav. 7 uur Kerstfeestviering den Hoorn 's av. 7,30 Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool Costerend, v.m. 10 uur ds. Janzen Cocksdorp, 's av. 7 uur Kerstfeestviering Zondagsschool GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m. 10 uur ds. de Maar Zondag 28 December 1924. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe Waal, v.m. 10 uur ds, v. 't Hooft den Hoorn, 'sav. 7 uur ds. Brümmer. Oudeschild, v.m. 10 uur ds. Brümmer Oosterend, v.m. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocsksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg Maandcollecte GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes n.m. half 3 dezelfde H. Avondmaal DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend, v.m. 10 uur ds. de Maar. SLEEPT GIJ U 123 iederen dag naar uw werk, afgemat en uit geput door pijn in den rug? Bij duizenden is dit het geval. En het iszoo vaak onnoodig. wantmeesten- tijis is de oorzaak een nierkwaal die door Foster's Rugpjjn Nieren Pillen verzachten gebeterd kan worden Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls verwaar loosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jaren lang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurend rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte evenals pijnlijke ongere gelde urineloozing en abnormaal uitziende urine En als gij tevens last hebt van rheuraatische pijnen, hoofdpijn, vermoeid heid, zenuwachtigheid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te ge nezen Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend Zij genezen niet alles en werken niet op de maag lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken A f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk.) 38 Heden overleed zacht en kalm na een langdurig doch geduldig lijden mijn geliefde Echtgenoot PIETER DROS Gz., in den ouderdom van 78 jaar en 3 maanden. Wed. J. DROS- Boon. Waal, Texel 16 December 1924. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder. Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder ROELOFJE SCHAGEN, echtgenoote van wijlen Gerrit Former in den ouderdom van ruim 89 jaar. Familie FORMER. Oudeschild, 17 Dcc. 1924. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de buitengewoon groote belangstelling ondervonden bij het overlijden var. mijn geliefden Echtgenoot, inzonderheid aan de leden van de Zuivelfabriek „de Hoop", de buren, de WelEerw. Heer Ds. van 't Hooft en aan de leden van de gymnastiekvereeni- ging. Namens de Familie Wed. A. KLAIJ—Groot. De Waal, 13 Dec. 1924. 26 Dec 2de Kerstdag 's avonds 8 uur Als Hoofdnummer de pracht gekleurde film (naar de beroemde opera) Entree f 0,75. Plaatsbespreken f 0,10, Zondag 28 Dec zelfde pro gramma Entree f 0,60. Plaatsbespreken f 0,10. Nog nooit op Texel gezien. met de Zondagsschool in de Ned. Herv. kerk te den Burgv 2e Kerstdag 's avonds 6 uur precies. Entree 10 cent. zal op Dinsdag 23 December 1924, des voormiddags 11 uur in het Hotel „de Zwaan" Voor den Heer C. ZIJM SJz. 1. Een perceel weiland „Bovenste weidje" op de Hoogte Sectie D. no. 1423, groot 66 aren. 2. Een perceel weiland „Lage Keppelen" op Zuid-Haffel Sectie E. no. 340, groot 1,11,50 HA. 3. Een perceel weiland „Hooge Keppelen" aldaar Sectie E. no. 341 en 342, groot 1,36,10 HA. 4. Een perceel weiland „Koeienweid" aldaar Sectie E. no. 343, groot 71 aren 90 centiaren. 5. Een perceel weiland „Reijer Zijms land" aldaar Sectie E no. 373, groot 1.02,50 HA. Alles vrij van huur te aanvaarden 20 Maart a.s. 2 tot en met 5 komen in combinatie. Na afloop der veikooping voor den heer Zijm op 23 December as. zal in Hotel „de Zwaan" voor den heer Jacob Eelman Ariszoon 1,66,40 HA. „de Ossen weid" nabij den Burg. van het R. K. Armbestuur van Oosterend op Texel, groot 16,58,90 H. A. Gesloten biljetten op zegel van 50 cent met vermelding van geboden huur per jaar en opgave en onderteekening van twee soliede borgen worden ingewacht tot 6 Januari 1925 bij Notaris MULDER, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. Gunning voorbehouden. GEVRAAGD Adres te bevragen aan het bureau van de Texelsche Courant. Warmoesstraat, Den Burg de fijnste en lekkerste Boterbanket, Bitter koekjes, Weespermoppen, Theebanket, Al lerhande, Kletskoppen, Arnhemsche meisjes enz. het adres voor Spaansch brood lste kwaliteit jodenkoeken en gevulde koeken. Oudste en beste adres voor de echte Texelsche koeken. Probeert U eens mijne fijne brooze tafel beschuit. Ons brood is morgen ook nog versch.Je kwaliteit. Beleefd aanbevelend. Groote sorteering in Chocolade, Suiker werken en Bonbons. Gegarandeerd 26 °/0 stikstof. Brochures en inlichtingen worden gaarne verstrekt. C R. KEIJSER Co. Den Burg-Texel, 20 December 1924. Een ieder die voor 't Kerstfeest bij mij een Kerstrollade bestelt, krijgt daarbij een ons prima Boterham wort t CADEAU! J. G. DROS, slager, Burg-Texel. gaan, 4 Ontslag aanvrage D. de Groot als hoofd der o.l. school te Oost en als hoofd uan en onderwijzer aan den ueruolg- cursus aldaar. 5 Ontslag-aanurage B. Weersma- als hoofd der o.l school de Waal en als hoofd uan en onderwijzer aan den ueruolgcursus aldaar. 6. Ontslag aanvrage K. Brouwer en echt- genoote als armvader en armmoeder in het gesticht van Weldadigheid 7. Benoeming hoofd der o.l. school te Oost. 8 Overplaatsing C A. Keijser als hoofd der o I. school te Midden Eierland naar de Waal. 9. Benoeming hoofd der o.l. school te Midden-Eierland. 10 Benoeming regenten en regentes Al gemeen Weeshuis. 11 Benoeming leden en regentes Alge meen Armbestuur. 12. Benoeming lid commissie van toe: zicht op het Nijverheidsonderwijs. 13. Benoeming lid van de schoolcommissie 14. Vaststelling vergoedingen voor hst bij zonder lager onderwijs. 15 Aankoop gi ond voor weguerbreeding 16 Overdracht aan het Rijk van de haven bij Oudeschild 17. Financieele regelingen, dienst 1924.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2