Foster's Rugpijn Nieren Pillen Bioscoop. Madam Butterfly Slechts 6 weken dienen. Bezoekt de Pluimveeteotoonstelling te Helder Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel De Haarlemsche Hypotheekbank. A'bums OCHTENDVOER. Leunasalpeter Fa. R. EIJGELAAR Zoon. Kippenhouders Neemt proef met ons Gemengd Nieuws Wij vestigen er de aandacht op, dat thans uitsluitend vei kocht worden in GLAZEN FLACONS, GEEL ETIKET Foster-Mc Clellan Co. a London. ADVERTENTIEN De Tooneelvereeniging F. A. L U. „OFFERS" BAL NA. Kerstfeest. De le Luitenant H00GERS in de ruime zalen van de R. E. Volksbond, Molengracht 6-7. Uitvoering den heer G. F. L0SSGHER Na afloop Bal. een dienstbode of meid-huishoudster AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. een bekwame schapenknecht 25 legkippen 1 Januari 1925, Zakpotiooden voor iedere beurs. De handigste Vloei drukker, Vulpenhouders Hypotheek. Keeint proef met Ilarlloger Steenhouwerij Natuursieenwerben Grafversieringen Schoorsteenmantels Slijpsteenen, enz. KUNSTTANDEN. Spreebnnr met Arts Wed. BOYKES, Stationstraat 11, Beider. Kraehtochtendvoeder Eiermeel „Succes" een droogvoederbab cadeau. flauw en waterig is als de komkom mers. In die dagen verschijnt dan ook regel matig in alle AmerikaaDSche kranten het verhaal van de beroemde „zeeslang", die nu eens in New York en dan weer in Rilland Bath gezien heet te zijn, en waarvan de ijsselijkste verhalen worden opgedischt. De reden hiervan is dat in die dagen de redakteur van de krant met de han den in het haar zit omdat er nu hele maal niets gebeurtde geitecfokkors hebben het veel te druk om te verga deren, de bond van hooiboeren haalt liever 't hooi in de schuren dan erover te praten en de leden van de za.ng- vereeniging gaan liever naar de letuwe- rikken luisteren dan dat zij zeil een uitvoeriog geven. Eu dan duikt plotse ling de zeeslang op en... er is nieuws om de kolommen van de krant vol te pennen. Maar in de winter is dat beter, dan zijn er verslagen vantooneeluitvoeringen, raadsvergaderingen, konijnenfokvereenl- gingen en hoenderparkhoudersbonden, dan is men niet om nieuws verlegen. En dus zal een bizonderheid uit den Hoorn als wij 1.1. Maandag aan den Burg vernamen wel op meerdere waarheid gegrond mo6ten zijn dan de z^mersche zeeslaog, wil het der vermelding in ons blad waardig gekeurd worden. Welnu: over een paar dagen vieren we Kerstmis en Oudejaar, de zon heeft z'n laagste winterstand vrijwel bereikt en nu staat bij de heer van Douwen te den Hoorn een groote aardbeiplant in volle bloei Als dat geen bizonderheid is dan.... „breekt me de klomp" zouden we zeggen. Zusterskring Dorcas. Maandagmiddag ten vier ure werd in het gebouwtje Eben Haëzer de jaarlijkscbe bezichtiging gehouden van de waime onderkleeren en dassen en mutsen, door de Zusterskring en Meisjesvereeniging in het afgeloopon jaar vervaal digd. Keurig uitgestald op lange tafels was ïdaar van alles te zien dat over een paar dagen en op niet in 't oog vallende wijze uit gereikt zal worden aan armen en be- hoeftigen. Een goed werk, een werk van echt christelijke naastenliefde wordt daar ge daan en zal, naar wij hopen, nog *iange jaren voortgezet mogen woiden 1 Naar rnen ons nog mededeelt is de sprei welke verloot zou worden ge vallen op lot no. 25 en zoodoende het eigendom geworden van Mevr. v. 't. Hooft, de Waal. DE KOOG Ned. Herv. Kerk. In de 21 Dec. gehouden vergadering van Notabelen is de. hoer A. J. Zutphen herkozen tot Kerkvoogd. Rijkskweekschool voor onderwijzeres sen te Alkmaar. Naar wijj van bet Rijksschooltoezicht vernemen, zal de Rijkskweekschool von- onderwijzerslessen) te Alkmaar begin Januari a s. geopend wordeu. Door bet groote aantal leerlirgen zal do eerste klasse gesplitst moeten worden. Daardoor zullen nog eenige plaatsen be- schikbaar komen voor leerlingen met diploma Hoogere Burgerschool 3-jarigen cursus. Mulo examen en zij die toegelaten zijn tot een vierde klasse van een Hoo gere Burgerschool met 5-jarigen cursus, gymnasium of Handelsschool. Brutale Postroof. Het postkantoor aan de Everstolstreet te Londen is het tooneel geweest van een brutalen roof. Voor het gebouw kwam een auto ge reden met drie mannen er in. Zij for ceerden oen ijzeren bek, dat een inrijpoort afsluiten drongen een gang bij bet so;- teeringslokaal binnen, roold -n u:t die gang postzakken en borgen ze in den auto, waarna ze in allerijl weg: eden. Het brutale vau d«n postroof was hierin gelegeD, dat er niet ailorn een politiepoet. vlak bij het bureau is, maar dat postmannen hei haaldeiijk de garg passeeren. Er waren minstens 200 man op het postkantoor werkzaam, doch niemand schijnt de bandieten gezien te hebben. Later werden (ie vier postzakken in één der stralen van Louden teruggevon den Twee der zakken weiden geopend en al do brieven, die er in zaten, wer den opeogemaakt. Te Heerenveen werd dezer dagen een boerderij (zandgrond) publiek verkocht waarbij de prijs van het land per H.A. tot ruim f 4000 opliep. verpakt in met zwarten opdruk. Weigert alle andere verpak kingen. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 41 jaar onze beste Schoonzoon de heer Ir. A. C. LOOS, Oud-Directeur van het Prov'. Elec. Bedrijf te Groningen. P. BOSSEN M. BOSSEN-Tates. Den Haag, 19 December 1924 Thomas Schwencekestr. 32. Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven, dat in het St. Elisabethgesticht te Alkmaar is over leden, onze geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, CORNELIA DE RIDDER, in den ouderdom van bijna 51 jaar. Namens de Familie Jb'. EELMAN. De Westen, Texel, 20 December 1924. Heden overleed onze Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, REIER JANSZOON EELMAN, Weduwnaar van Aafje Roeper, in den ouderdom van 85 jaar en 7 maanden. Namens de Familie Jac. Roeper Jnz. Tienhoven, Texel, 21 December 1924. zal te Oudeschild bij de heer A. v. Ketel opvoeren van Ds. Schermerhorn. 2e Kerstdag voor ongehuwden boven 16 jaar. Zaterdag 27 Dec. voor gehuwden. Aanvang 8 uur. Entree 60 ct. per persoon. Bestuur P.A.L.V.U. 26 Dec. 2de Kerstdag 's avonds 8 uur 'Als Hoofdnummer de pracht gekleurde film (naar de beroemde opera) Entree f 0,75. Plaatsbespreken f 0,10, Zondag 28 Dec. zelfde pro gramma. Entree f 0,60. Plaatsbespreken f 0,10. Nog nooit op Texel gezien. Doopsgez. Kerk den Burg 2de Kerstdag 5 uur. Toegangsprijs 25 cent. Jongens van 17 of 18 jaar, die later vermoedelijk dienst plichtig worden, en dan liefst zoo kort mogelijk dienen, bezoekt de vergadering welke gehouden zal worden in Hotel de Zwaan te den Burg op Dinsdag 30 December a. s. te 8 uur 's avonds. Volwassenen 30 cent. Kinderen 15 cent. Om controle te hebben op het bezoek van buiten de Helder ontvangen alle buitenmenschen gratis een nummer. Onder deze uitgegeven nummers wordt lOgulden verloot, welke de gelukkige winnaar gratis per postwissel krijgt toegezonden. ZEGT HET VOORT. op Zondag 28 Dec. 1924 in café „Bellevue" te de Waal. Optreden van den Harmonika Virtuoos met uitgebreid programma. Entree f 0,75 GEVRAAGD Adres te bevragen aan het bureau van de Texelsche Courant. Gevraagd op de boerderij aan de Westen tegen 20 Maart a.s. R. A. KEIJSER, den Burg. Te koop Rhode Islands. G SCHOENMAKER den Burg. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP De Directie bericht, dat de Coupons der 3Vs %f 4°/0 en 5% Pandbrieven, verval lende van dien datum af betaalbaar zijn te Amsterdam bij Broekman's Effectenkan toor, en te Texel bij den heer D Pz, BAKKER, en bij de Vertegenwoordigers der Bank in andere plaatsen. Herinnering Conversie 1924 van 3'/s pCt. en 4 pCt. Pbr. sluit 31 Dec. a.s. .ostzegel oësie rentbrief kaart een sieraad voor elke schrijftafel f 0,45. in ruime sorteering. Fa, Langeveld de Dooij. Volgens het recept van den pluimvee consulent samengesteld uit prima kwaliteit grondstoffengerstemeel,maismeel, zemelen grondnotenmeel, lijnmeel, vleeschmeel en fosforzure voederkalk. bij afname van 10 K,G. f2,— 25 4,75 50 8,75 af pakhuis Burg. C. R. KEIJSER Sr Co. Den Burg, Texel, 20 December 1924. Geld beschikbaar voor le Hyp. voor posten vanaf f 10.000,-. Brieven letter H P. Bureau van dit blad. Gegarandeerd 26% stikstof. Brochures en inlichtingen worden gaarne verstrekt. C R. KEIJSER Co. Den Burg-Texel, 20 December 1924. Vraagt inlichtingen bij onze Agenten of rechtstreeks aan ons adres. Tand-Techniker iederen Woensdag van 9—4 uur. De Electrische krachtvoederfa- briek H. D. Kan te Koog a. d. Zaan heeft met den verkoop harer producten belast de N V. de Hoop, Gebr. Dros te deCocks- dorp. gegarandeerd gehalte 35—40 eiwit en vet onder controle van Dr. Hamel Roos en Harmens te Amsterdam linnen baaltjes 2% K.G. f 0,75 n n 5 '1,50. als boven gegarandeerd 30—35 eiwit en vet linnen baaltjes 25 K.G. f 4,85 50 9,50. Voor 5 ledige baaltjes van 50 K.G. Succes of 10 25 Eierlijsten te de Cocksdorp verkrijgbaar.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2