landarts Anaingh de hofstede „Leiden" een Electriseermacbine Brandstoffen. S.orte Turf. Weldon's Ladies Journal en Weldon's Children Fashions Fa. Langeveld de Rooü. A utodienst. H! J óhan van Leeuwen f 1,20. Grot-te propaganda-wedstrijd 2 flinks msisjss. Frisscho korts turf, Fa W Zaaduoordijk, Chinapaardeboonen, 2 afgekalfde koeien, ffeiaa fe dttêeQ. gEfssapE? pskkï-wmi HET GOUD DEE ZEE afwezig Kerstteestviering Sportvereeniging Oosterend. 0 V. V. 1 -..Texel Medaille-weöstrild en een beste winkelkoffiemolen. Schipper ZUIBEWIM R V Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Coupon no. 31 pracht Cokes f 1,40 per 11L. Alle voorkomende verzeker inqen N. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. plm. 150 ton Steenkolen, Zaadhandel, Alkmaar vraagt agenten op Texel Zaaigranen, Landbouw- eo Tuinzaden. prima korte turf Prima Blanke Grondnotenkoek een nette vrouw let RQk dor Vrouw. Boekhandel Parkstraat. 30 a 40 stuks Patrijs Leghorn Kippen Ongeveer 39 aren land Losse nummers van 2en Kerstdag vanaf Oosterend zal rijden naar de Bioscoop. De Wol en AV ollengóecleren zijn bepaald goed en niet duur. FEUILLETON Dit geëmailleerde, naambordje, ia nette uitvoering, met elke gewenselite naam erop, kost U bij ons slecbts Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte létter op blauw bordje. Wij leveren U alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklame.bor.den in elke gewensebte grootte tegen billijke prijzen. is tot 2 Januari Vrijz. Zondagsschool in 't Doopsgez. Kerkgebouw te Oosterend len Kerstdag te 7 uur nam. Programma (tevens toegangsbewijs) ver krijgbaar bij Mej. N. DRIJVER. op den len Kerstdag te 2 uur. 2en Kerstdag te 2 uur 0. V. V. Gomb. Texel" Comb. op Sportterrein „De Cocksdorp". Entree 10 cent, TE "HUUR Begin Januari 1925 zal verhuurd worden in de Eierlandsche polder, groot ruim 40 HA. Ook uit de hand te koop. Nadere inlichtingen en voorwaarden zul len door Notaris Mulder verstrekt worden. V TE KOOP „ALIMONDA" Brieven bureau Texelsche Courant letter E. vertrekt Maan4ag 29 December vau Texel en Dinsdag 30 December van Amsterdam. .I. Mat 1, Jan. gevraagd Hotel De Lindeboom. der 5 °/n Obligatie leening is vanaf 2 Januari 1925 betaalbaar ten kantore der Onderneming. De Directeur. De geheele week in. lossing te de Cocksdorp Jb. v. d. KOOIJ. als brand (beurspolis), automobiel, levens, ongevallen, ziekte, ook collectief voor per soneel, worden gesloten door M. J. WITTE, Cocksdorp. ^Aanbieding gevraagd van te leveren tusschen 1 Februari en 1 Mei 1925. Opgaven 15 januari '25 's avonds 7 uur aan den Directeur te Den Burg, waar de voorwaarden van levering ter inzage liggen. De Directeur. Volgende week in lossing per schipper P. Moojen een lading prima prijs f7,25 i: er 1CO0, a contant. Voorradig pakhuis Eurg alle soorten Brandstol.en tot tc'rerp concurreerende prijzen. j. BLU1N Pz. voor de verkoop ha.rer Sollicitaties met opgaaf van referenties. Volgende week Maandag, Dinsdag en Woensdag in lossing f7,50 per duizend. Aanbevelend, J. C. RAB A. WU1S. P. S. Ligplaats schip voor het pakhuis bij de helling. vanaf heden verkrijgbaar a, f 17,- per ÏOO K Gf. Dagelijks verkrijgbaar a f 13,75 per 100 K.G. N V, Haadelsraad Texel. Gevraagd ter inwoning geen kinderen ten laste hebbende, om be hulpzaam in de huishouding te zijn bij echtgenootcn in den burgerstand. Brieven onder letter I.W. aan het bureau van de Texelsche Courant. Te koop gevraagd 5 a 6 maanden oud met prijsopgaaf. Adres P. DE BEURS, Javastraat 2 Helder. Te huur gelegen aan de Koogerweg (bij Welgelegen) Adres Wed. W..EELMAN, Hoofdweg 157 Amsterdam. TE KOOP ook genegen te ruilen voor ander. .vee. W. RIJK, Waalderstraat. JANUARI 1925. Ondergeteekende bericht dat hij Vertrek Oosterend 7,15 uur. Tarief billijk. K P. KALIS Cz. DEN BURG 'v:;'v Ware grootte 43 Door ERNST KLEIN. Nadruk verboden. (Vervolg van het eersteblad.) Lea Lewin, dat was zijn trouwe compag non, njjn. helpster, Zjj.kon natuurlijk nooit iets anders voor hem zijn en zou dat ook stellig niet worden. Lea kwam hem geen enkele schrede tegemoet op den weg, .waarop zijn geweten en zijn zelfingenomenheid hem naar haar toetrokken. Maar "zij zorgde er wel voor, dat hij., haai met, steeds begeeriger blikken aan het einddoelvan dezen weg zag staan. Nooit sprak zij over het paarlensnoer, dat hij haar had geschonken. Nooit ging zjj in zjjn tegenwoordigheid meer voorden spiegel staan. Zij was een en.nl arbeid vuur en geestdrift voor de groote .ides. Zij zag de grootei kaos"van (haar leven En wachtte. Michael wist van. dit alles niets. Hij zag slechts den Ijjdenatrek, qm Renate's mond dieper worden. Nog- steeds had hij geen gelegenheideftehad/i om. meer. dan eenige vluchtige woorden met haar te wisselen. Met de beide andere bewoners-der villa sprak hij alleen maar over onderwerpen, die zijn arbeid betroffen. Ais hij met. zijn kostbare,,zendingen, aank,wam, bracht hjj verscheidene «rem met hen op het bureau door, totdat het laatste voorwerp over handigd was.. Meestal was ook Renate tegenwoordig, want zjj zorgde immers voor de boekhouding, maar.- ook dan werd het gesprek nooit veel vertrouwelijker. Er bestond te. veel instinctieve afkeer tusschen deze beide lichamelijk en geestelijk zoo zeer verschillende mannen. Arnold Singer voelde zich oneindig ver verheven boven den krachtmensch, dien hij liefst als een ondergeschikte had behandeld en Michaels scherpe menschenkennis deed hem een voortdurend wantrouwen» tegen Sanger koesteren. Hjj vertrouwde hem niet. Als men hem .evenwel gevraagd had waarom, dan zou hij .daarvoor geen reden hebben kunnen «opgeven Lea behandelde "hem correct, zakelijk; maar meer dan eens -vertoonde zich zijn gewone spotachtige glimlach idp zjjn gelaat als hij zag, dat ?ijv,beelemaal geen moeite gaf, haar vijandschap jegens hem te ver bergen „Een panterkat, die haar sprong voor. bereidtdacht hij. „Zij .toont tenminste reeds haar klauwen." Eindelijk deed zich dan een gelegenheid voor om met Renate te spreken. Eens op een morgen, toen hij op weg naar de villa was, ontmoette hij haar in de Tiergarten straat. Aan het blijde oplichten van haar grijze oogen bemerkte hij, hoe zij zich over deze toevallige: ontmoeting, ver heugde. „Wilt u mij een, eind vergezellen of hebt u dringende werkzaamheden op het bureau te veirichten vroeg zij. „Wjj hebben ai zoo lang niet met elkander kunnen praten." Zonder verder een woord te spreken trad hij aan haar zjjde en zij verlieten de rumoerige straat om het rustige park op te zoeken, waarin de oude boomen de komende Jente reeds "hun =zwellende( verlangende knoppen toonden Een tijdlang Hepen z(j zwijgend naast elkander voort. „U hebt een zeer moeilijken tijd achter den rug, mijnheer Michael," begon zij eindelijk. „Dat eischte de dienst, geachte mevrouw." „Zegt u toch in 's hemelsnaam niet ge achte mevrouw tegen mij riep zij uit. „Wij zijn toch dezelfde vrienden gebleven als daarginds op Holterhus 1" „God weet, dat wij dat zijn," antwoordde hij. In zijn stem klonk iets plechtigs, dat haar naar hem deed opzien. Het kloDk als een eed. als een gelofte. Plotseling voelde zij den wensch .in zich opkomen, dezen sterken en trouwen man haar leed, haar zorgen toe te vertrouwen. Haar vader bad zij daarover met geen woord geschreven. Waarom ook Hem die thans het geheele werk op het eiland alleen moest verrichten, ongerust te maken Dus had zij stil en moedig- overeenkomstig haar vrouwelijke geaardheid gedragpn, hetgeen haar op de schouders gelegd was. Maar het leed drukte haar bijna de keel dicht en nu wilde het'zich met alle geweld uiten Wordt vervolgd. i .ii i.

Texelsche Courant | 1924 | | pagina 2