De F.eddingboot Tan der Graaf Co.'s bureaux voor üenhandel Kantoorboeken-Uitverkoop. Fa. S. J. PRINS Co. EET GOUD DEE ZEE Mrs. M. V. Polak, J. P. Petersen en S. J. Polak Weet gij „wanneer"? Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven Boekhandel Parkstraat. Hypotheek. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige cn betwiste vorderingen. Handelsinformaties KRUISWEG 175-176, HELDER Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. berichten de vestiging van hun hoofdkantoor te Amsterdam Weteringschans no, 06 (Tel. 34641). Het Kantoor te Helder blijft onder gemeenschappelijke leiding gevestigd Kanaalweg no. 7 (Tel. 323) SANGUINOSE. Prijs f 10, FEUILLETON Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. V"ersohenen Gedenkboek der Noord- en Zuid- Hollandache Reddiuemaatschappij- Geld beschikbaar voor le Hyp. voor posten vanaf f 10.000,-. .Advocaten en. [Procureurs, HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer a/j uur later.) Datum 8 9 10 11 12 13 14 Jan. Hoogwater 7,50 8,27 9,02 9,35 10,08 10,42 11,18 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam ,29 Zond. niet 6.49 Zondags I 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9 11 1122 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags ,1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Öp Werkdagen van Texel 8,11.2,30 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst, gesloten Licht op van 3 9 Jan. 1925. Rijwielen 4,34 uur, rijtuigen 5,04 uur. Weet gij wanneer gij de Sanguinose moet gebruiken Wanneer Uw bloed arm is en daardoor de stofwisseling traag. Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Wanneer gij te zwak zijt om te eten. Wanneer gij te moe zijt om te slapen. Wanneer gij nooit eens recht verkwikt, uitgïrust en versterkt wakker wordt. Wanneer gij gedurig moede zijt en alles U te veel is. Wanneer gij last hebt van pijn in de maag, pijn in de lenden. Wanneer gij prikkelbaar of gedrukt zijt, of angstig zonder dat gij weet waarvoor. Dan moet gij de Sanguinose gebruiken. Neem dan eens geregeld een tijdlang tweemalen per dag één eetlepel Sanguinose versterkt Uw bloed, zuivert en verrijkt het. En doordat zij Uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oorzaak van vele kwalen die in schijn zeer verschillend zijn. Voor jonge meisjes, in den tijd der vorming van het gestel, is de Sanguinose een welbeproefd middel. SANGUINOSE wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per fl. f2,—. 6 fl. f 11,— 12 fl. f21.—. Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK, VAN DAM Co. De Rierrterstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; en Joh. Dros. Oudeschild. te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. Een groot, geheel op kunstdrukpapier uitgevoerd, prachtwerk, 318 pagina's met vele fraaie illustraties, gebonden in schit terende prachtband Voorhanden in Door ERNST KLEIN. 45 Nadruk verboden. De lente was het die haar deze waarheid deed beseffen. En zij kwam tevens tot de overtuiging, dat zij haar liefde ten opzichte van Arnold Sanger steeds meer geweld had moeten aandoen, sedert den dag, dat Michael zich op de drijfriemen der reusachtige raderen had geworpen, om bet leven van een anderen man te redden. Toen zij tot deze bekentenis gekomen was, gevoelde zij zich merkwaardig verlicht Michae) zou den juisten weg wel weten aan te geven Voorloopig scheen zulks echter met hem niet het geval te zijn. Hij stond in diep gepeins verzonken en staarde met bijna somberen blik naar het donkere water. Op hem oefenden de zoete lentegeuren en de dansende zonnestralen niet denzelfden verlossenden invloed uit. Hij wist nog steeds niet waarom bij zich plotseling op zulk een belachelijke wijze van de wijs had laten brengen. En nog veel minder kon hij zich verklaren waarom hij juist nu er aan herinnerd werd, dat hij met een gevoel van afgunst, of wat het anders geweest mocht zjjn, haar huwelijks voltrekking had bijgewoond. Hij zag niet, dat zij naast hem wachtte en een geheel andere was geworden Niet meer de moedelooze, ongelukkig, radelooze Renate, maar de vrouw, die zich direct de meerdere van c'en man gevoelt, door wien zy zich bemint weet. Brieven letter H P. Bureau van dit blad. Het is toch steeds de oude, zelfde geschiedenis en het zijn vaak de verstan digste en sterkste mannen, die in zulke gevallen geen raad weten te verschaffen. „Nu vroeg Renate eindelijk. „Het is werkelijk heel moeilijk, om deze vragen tot u te richten, mevrouw Renate," antwoordde hij, zonder haar aan te zien „Ik heb daar ook eigenlijk het recht niet toe." „Maar ik heb u toch dat recht gegeven. Overigens meen ik wel te weten, wat u mij wilde vragen. Ik geloof, dat u gelijk hebt, mijnheer Michael. Ik heb mijn man waarschijnlijk nooit lief gehad, tenminste niet in die mate, als men zijn man moet liefhebben. En daarom ontbreekt mij nu ook de kracht, om voor de liefde te strijden Dat wilde u immers vragen?" Thans keek hij haar aan. En zij bemerkte aan zijn blik, dat ook hij iels begon te vermoeden. Dat zag zij aan de plotselinge schittering in zijn oogen. Onwillekeurig trad hij een, twee passen op haar toe. Een plotselinge gedachte schoot haar door het hoofd„Als hij je nu kust, moet je hem weder kussen Maar Michael kuste haar niet. Niemand kon vermoeden, hoe buitengewoon moeilijk het hem viel, dit niet te doen. Hij wist nu toch evenvoed als zij, hoe het met hen beiden stond. Bovendien drong het nu pas goed tot hem door, dat het slechts zijn eigen geheimste verlangens geweest waren die hem op den dag van bet huwelijk met Arnold Sanger zoo bitter gestemd hadden, zooals slechts een man afgunstig kan zijn op zijn gelukkigen mededinger; dat hem Renates lot daarom n\et onverschillig was ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. ct. Prima Quitantieboekjes met 100 quitanties 14 Notablocs met 100 Nota's 14 Schrijf bloc met 100 vel groot formaat papier 29 ,,100 vel klein 14 Hennep-Enveloppen per 100 19 Dienstenveloppen per 100 59 Damesenveloppen (wit) per 100 19 groote Enveloppen met zijde gevoerd, per 100 59 Vierkante Kasboeken van 45 voor 19 Kasboeken met ontvangsten en uitgaven van 75 voor 39 Lange Winke'.boeken, breed met geldlijnen 29 Winkel- of Huurboekjes 2'/3 Gebonden Winkelboekjes 7'/3 Mooie Zakboekjes van 15 voor 8 Kleine Bloes (goed papier) 5 Schrijfblocs, prima, met 100 vel gelinieerd papier, 29 ct., groote maat Schrijfblocs, prima met 100 vel klein formaat papier, 16 ct. Foliopapier (prima) 12 vel voor 15 ct. Kruikjes Schrijfinkt 5 ct. Groote flesschen prima Lijm van 30 voor 16 ct. Liter Gimborn-Inkt van 250 voor 149 ct. Pennen per doos 29 ct. Tuben Talens-Verf, in alle kleuren 13 ct. Talens O.-I. Inkt per flacon 15 ct. Groote Penseelen 5 ct, E*tra aanbieding prima Schriften 3 voor 10 ct. (spotkoopje) Rolletjes Gompapier 3 ct. Rondschriftpennen 1 ct. Zwart Conté per doosje van 12 stuks 6 ct. Gluton 24 ct. Faber-Potlooden H-B-HH 8 ct. en verder alle mogelijke SCHRIJFBENOODIGDHEDEN voor spotprijzen. Deze aanbieding duurt slechts eenigen tijd. omdat hij haar liefhad. En dat hij slechts daarom zoo vol vuur tegen haar dwaal begrippen, te velde trok omdat hij hij had zich daarvan zelfs van te voren geen rekenschap kunnen geven slech's al te gelukkig was, dat zij misschien toch nog van die anderen man bevrijd zou kunnen worden. Michael kuste dus Renate niet. Maarzij stonden lang tegenover elkander en spraken geen woord. Hun blikken zeiden echter meer dan woorden „Wtj moeten gaan" fluisterde zij eindelijk Op de een of andere wijze kwamen zij bij de Brandenburger poort. Wat zij en of zij onderweg wel iets gesproken hadden, wist hij niet en wist ook zij niet Daar, waar de boomen ophielden, bleef zij staan en zeide „Ik moet nu de stad in Ik dank u, mijn heer Michael U hebt mij den juisten weg gewezen. Nu mag ik natuurlijk niets doen Maar wanneer de slag zal zijn, zooals u zegt, dan ben ik vrij. Niet waar, dan ben ik toch werkelijk vrij?" „Ja, mevrouw Renate, dan bent u vrij!" Zij reikte hem haar hand. „Dan zullen wij verder praten. Thans dank ik u voorloopig neen, zegt u niets Ik weet sinds vandaag, wat het waard is een oprechten vriend te bezitten." Toen zij zich een weg baande door de overvolle straat, waar auto's omnibussen, electrische trams, rijtuigen enz. dooreen- krioelden, voelde zij, dat zijn blikken haar volgden. Vrouwen weteD steeds, waDneer een man haar naoogt. Zij draaide zich onder de Brandenburger poort om en keek in de richting, waar zij I het park had verlaten. Lair stond Michael j en groette haar. Thans bespeurde zy, hoe de snaar in haar, die tot nu toe gezwegen had, begon te trillen luidjubelende. Eenige dagen later kwam de oude Lewin in Berlijn aan. Vermomd natuurlijk, zooals gewoonlijk, aangezien hij nog steeds niet uit de gedachten van de Berlijnsche politie was verdwenen. Michael haalde hem van het station en bracht hem naar zijn klein hotelletje. Daar zaten zy den geheelen avond bij elkander. Lewin wilde eerst in *t geheel niet g-elooven, wat Michael hem vertelde. „Lea, mijn kind?" lachte hij. „Gelooft u dan mevrouw Renate niet?" „Wat wil' dat zeggen niet gelooven Maar mijn waarde Michael, weet je dan ook niet, hoe de vrouwen zijn Jalousie I Zij verbeeldt zich die dingen slechts. Mijn Lea, mijn kind 1 Eerder twijfelde ik aan mijzelf dan aan myn kind „Hebt u zich omtrent Arnold Sanger wc 1 eens een oordeel gevormd De oude aarzelde. „Hm, ik heb my, eerlijk bekend, nooit veel om hem bekommerd. Hij is stellig iemaDd, die met wonderbaarlijke gaven bedeeld is. Hij legt soms een stoutmoedig heid aan den dag, die mij versteld doet staan. Het was toch stellig een meestei- stuk, hoe by my binnen enkele dagen uit de gevangenis wist te bevrijden, waarin ik door uw goedige medewerking verzeild -was geraakt En op financieel en economisch gebied is hij bepaald een genie, dat voor geen enkelen Amerikaanschen bankier behoeft onder te doen. Vollmar zelf heeft daar geen verstand van en ik nog minder." Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4