Sterke zenuwen Van der Graat Co.'s bureaux voor denhandel Jolian van Leeuwen f 1,20. Stfiii Ssaag©v®M RooiJ, PUROL HET GOUD DEE ZEE 8UCCUS Hypotheek. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM - BRUSSEL Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. FEUILLETON Dit geëmailleerde naambordje, in nette uitvoering, met elke gewensckte naam erop, kost U bij ons slechts Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. Wij leveren U alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklameborden in elke gewenschte grootte tegen billijke prijzen. Voorloopig bericht. Een mooi zeer solied gebouwd Woonhuis, Door ad verteeren Geld beschikbaar voor le Hyp. voor posten vanaf f 10.000,-. Brieven letter H P. Bureau van dit blad. o "Ware grootte Verwonding* ADVERTEER HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Vs uur later.) Datum 15 16 17 18 19 20 21 Jan. Hoogwater 11,56 12,16 12,58 1,46 2,43 3,53 5,11 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam ,29 Zond. niet 6.49 Zondags J 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags j1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 8,11.2,30 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Hurg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 10 16 Jan. 1925. Rijwielen 4,44 uur, rijtuigen 5,13 uur. maken sterke menschen. Gelukkig wie ze heeft in dezen tijd die zoo geweldig veel van de zenuwkracht eischt. SANGUINOSE is het eenvoudig natuurmiddel dat de zenuwkracht onderhoudt en versterkt. De SANGUINOSE is het beste middel tot bestrijding van de neu rasthenie (zenuwzwakte) en al hare gevolgen. Wilt gij op den duur sterke zenu wen, neem geregeld eiken dag één eetlepel Sanguinose. Liefst een uur vóór den maaltijd. De SANGUINOSE kost per flacon van ruim 300 gram f 2.—, 6 fl f II. 12 fl f 21.— Verkrijgbaar bij de meeste Apo thekers en goede Drogisten.) Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en 1. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude schild. Door ERNST KLEIN. 47 Nadruk verboden. Maar de gevolgen van dit energiek besluit waren hoogst bedroevend. Meer dan honderdvijftig personen werden in degroote zittingszaal van het hoofdgebouw binnen geleid, allen goedgekleede mannen en vrouwen. Het meest verrassende was bo vendien,, dat de aangehoudenen elkaDder volkomen vreemd waren Alleen de leden der verschillende groepjes, zooals deze door de politie waren gearresteerd, bleken el kander te kennen. De politie zat 'dus voor een ingewikkeld probleem. De commissaris, die anders niet gauw van zijn stuk viel te brengen, wreef zich onophoudelijk de oogeo, om zich te vergewissen, dat hij deze gansche goud geschiedenis niet droomde. Hij scheen ten slotte een kloek besluit te hebben genomen en hield een plechtige toespraak tot de aanwezigen „Dames en Heeren aldus ving hij aao, „wij zijn overtuigd, dat wij hier niet met een gewone valsche muntersbende te doen hebben, doch met een vereeniging, die de een of andere geheime bedoeling nastreeft die mogelijkerwijze in 't geheel geen benadeeling van den openbaren of den privaten eigendom ten gevolge heeft. Uw handelwijze is iutusschtn zulk een buiten gewone, dat wij er ods noodzakelijkerwijze mee bezig moesten houden. Aan den anderen kant zult u zelf wel inzien, in welke onaangenaamheden u kunt geraken Als u werkelijk geen kwade bedoelingen beoogt zou bet dan feitelijk niet veel beter zijn, dat u ons de een of andere aanwijzing gaf En dan nog ietsindien O O gij uw goud absoluut kwijt wilt zijn, dan bestaat er een vee] eenvoudiger middel, waaraan voor u in 't geheel geen onaan genaamheden zijn verbonden. U weet, dat de Duitsche Rijksbank goud- en zilver stukken tegen een zeer hoogen koers inwisselt Hoe zou u het lijken, indien u eenvoudig uw goud aan de Rijksbank overdroeg? U zoudt dan bovendien de voldoening smaken, een alleszins vader landslievende daad te hebben verricht." Dit voorstel klonk werkelijk zeer verstandig, maar het was klaarblijkelijk geheel niet in overeenstemming met de instructies, die men dezen zonderlingen agenten had meegegeven. Het was duidelijk dat zij elkander niet kenden. Dat kon men aan de blikken zien, die zij na de rede van den hoofdcommissaris, onder elkander wisseldenMaaa allen schudden resoluut het hoofd. Ten slotte trad de voormalige Oosten- rijksche overste naar voren en sprak aldus „Mijnheer de commissaris, ik geef u mijn eerewoord, dat ik behalve den heer, met wien ik in de electrische tram ben gestapt, niemand der aanwezigen verder ken. Wanneer ik desondanks de vrijheid neem, voor ons allen hier te spreken, dan doe ik zulks in de vaste veronderstelling, dat allen mijn meening deelen. Ondanks uw uitnoodiging, mijnheer de commissaris hoe aannemelijk en tegemoetkomend zij ook bedoeld moge zijn, zijn wij helaas niet in staat uw wensch te vervullen Ik weet niet, van wie de overige dames en heeren hun opdrachten hebben ontvangen ik geloof echter, dat ook zij op de hoogte werden gesteld, op welke wijze het ons voor dit doel overhandigde goud aange- weod diende te worden Wanneer onze lastgever den door 11 aangegeven weg, mijnheer de president, had willen inslaaD, dan had hij zulks immers direct kunnen doen en zich de moeite en kosten kunnen besparen, die hem de organisatie van zulk een uitgebreid systeem veroorzaakt. Als hij deze wijze van werken gekozen heeft, dan zal hij daarvoor zijn redenen wel gehad hebben, waaromtrent ik en, naar ik vermoed ook alle anderen niet, verder ingelicht z(jn geworden.,, „Veroorloof mij dan u een ander voorstel te doen," hernam de hoofdcommissaris. „Ik zie wel in, dat u, mijne Heeren overeenkomstig uw instructies dient te handelen. Maar misschien zou het mogelijk zijn, dat u zich in directe verbinding met uw lastgever trachtte te stellen." Het scheen, alsof de geheimzipnige per soonlijkheid, die -'achter deze heele geschiedenis stond deze vraag en de daaruit voortvloeiende gevallen reeds voorzien had en zijn instructies dienovereenkomstig uitgevaardigd had. Zonder een oogenblik te aarzelen of de anderen ook maar met een blik te onder vragen, antwoordde de overste „Ook dit voorstel moet ik, mijnheel de commissaris, tot mijn groote spijt afwijzen Ik en stellig ook alle anderen zijn ten strengste verplicht, omtrent den persoon van onzen lastgever het diepste stilzwijgen te bewaren. Zoo veel geloof ik echter met een gerust geweten wel te mogen zeggen dat hp, zoodra hp het tijdstip daartoe gekomen acht, uit eigen beweging te voorschijn zal treden. Wat hij wil, welk doel hij nastreeft zoo waar als ,ik een oud soldaat ben daarvan heb ik niet het flauwste idee. Intusschen arriveerden op het hoofdbu reau eenige hooge ambtenaren van de Rijksbank en van het ministerie van financiën, die de commissaris op de hoogte Op nader te bepalen datum zal publiek worden geveild: met Boet, Erf en Tuin te de Koog. Het huis is van vele gemakken voorzien en tot vele doeleinden geschikt. Inmiddels uit de hand te koop, en voor ernstig gegadigden dagelijks te bezich tigen. Inlichtingen bij den eigenaar J. DALMEIJER Wz. Niet alle advertentiën hebben reeds bij één enkele plaatsing Zulks hangt grooten- deels daarvan af of er lust tot het koopen van Uw artikel bestaat wordt de lust tot koopen opgewekt. in de „Texelsche Courant." had gesteld van den eigenaardigen toestand die door het in circulatie brengen der goudstukken ontstaan was. Groote conferentie in het heilige der heiligen. Niemand van de bekwame finan ciers wist raad te schaffen. Niemand had een idee. Zij waren het alleen eens op het punt, dat men het volste recht had om de goudstukken, die de gearresteerden in hun bezit mochten hebben, in beslag te nemen. Of tenminste hen te dwingen ze tegen papiergeld in te wisselen. Daarover ontspon zich een heftig debat, temidden waarvan de telefoon op de schrijftafel van den commissaris belde. Directeur Gutwein van de Rijksbank werd aan het toestel verzocht. De anderen zetten de discussies zachtjes voort, terwijl de directeur zpn telefonisch gesprek begon. Een luide uitroep van verbazing uit zijn mond was voor de overige heeren evenwel aanleiding, om het debat oogenblikkelijk te staken. Men verzamelde zich rondom den spreker en sloeg met steeds stijgende verbazing diens ontstellende gelaatsuitdrukking gade. „Niet mogelijk- Maar dat grenst im mers aan waanzinBegint te dalen zegt u?" Met deze en soortgelijke uitroepen van schrik beantwoordde de directeur der Rijks bank de telefonische mededeelingen. Hij had een mager, zeer intelligent ge zicht, dat echter, hoe langer het gesprek duurde, een steeds wanhopiger uitdrukkii vertoonde. Achter de groote brilleglazei, dwaalden zijn oogen als om hulp zoekend en versterking vragend van den een naar den ander. Zijn handen begonnen te trillen. Groote zweetdroppels parelden op zijn hoog voorhoofd. Eindelijk legde hij den hoorn neer. Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4