Weldon's Ladies Journal en Weldon's Children Fashions Fa. Langeveld de Rooy. Woensdag 14 Jan. 1925, No. 3880 Hoofden van scholen, Hearen Landbouwers Geitenfokvereen Eierland. Uitvoering der Muziekclub „Excelsior" Per stel, met tekst, f 5,—. Boekhandel Parkstraat. alle soort van naaiwerk, Gevraagd iemand voor ons pakhuis Den Burg. de beste Greppelploeg, Losse nummers van BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten ADVERTENTIEN van Holl. Mij. van Landbouw. PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN Alkmaar, 9 Jan. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2022 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 9,50 a 13,50 Rogge 11,75 a 15, Haver 12,50 a 14,— Gerst chevalier 14,a 15, Kleine groene erwten 12,— a 18.— Groote groene erwten 17,— a 25,— Eierveiling Texel, 12 Jan. Aangevoerd werden 152 partijen, 9960 stuks. Kipeieren A f 9,50 a f 11,20 per 100 stuks Jaarvergadering op Donderdag 15 Januari 1925, 's avonds 7 uur bij F. BAKKER. Trouwe opkomst van leden en donateurs gewenscht. Het Bestuur. (Dir. de Heer P. Boom) van Oudeschild, op Zaterdag 17 Januari te Den Hoorn in de zaal van den heer, KUIPER. Aanvang 8 uur. Bal na. Entree f 0.60 onderwijzers en andere belangstellenden ziet eens naar de drie fraaie en duidelijke kaarten, de afsluiting van het Amsteldiep in beeld brengende. Beleefde H.anbeveliii£r voor het vervaardigen van geen Japonnen. Adres te bevragen bureau van dit blad. C. R. KEIJSER Co. TE KOOP welke tot heden nog is gemaakt. In werking te zien bij de heeren Joh. en Paulus Kikkert. H. J. SMIT, Smederij Waalderstraat. Maandag ter bezichtiging. TE KOOP 1 Accumulator f 15,- 1 dito 5,- 5 Philips Radiolampen 10,- Te bevragen Schildereinde 401. JANUARI 1925. De afdeeling Texel van bovenstaande Maat schappij hield Dinsdag 13 Januari hare eerste vergadering in 1925, des voormiddags te tien ure in hotel de Lindeboom. Met het bestuur meegerekend waren een 14-tal personen ter vergadering gekomen. Te 10,15 opent de heer Keesom de vergade ring en geeft, na een kort overzicht van het afgeloopen jaar, het woord aan de sekretaris tot voorlezing van <1e notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen slukken bevindt zich een schrijven van de Ned. Heidemaatschappij o/er het geven van lezingen met lichtbeelden, waarvan de kosten niet zeer hoog zijn een schrijven van de uitgever Waterreus te Roer mond over een door de heer de Gier uitgegeven boekje over de Inkomstenbelasting; een schrij ven over de beste en minsl-wreedaardige wijze van musschenverdelgingeen schrijven over een door de Phytopathologische dienst uit te geven tijdschrift en een schrijven van de Broederschap van Notarissen over de vast stelling van «aste provisietarieven bij verkoo- pingen en verhuringen Na ampele bespre kingen worden deze stukken óf in handen van het bestuur gesteld ter fine van afdoening, öf voor kennisgeving aangenomen. Hierna is aan de orde prijsuitdeeling Fok- veedag en Wolkeuring De voorzitter zegt te hopen dat alle leden steeds zullen trachten op deze dagen met 't beste van 't beste uit te komen, dan zullen de fokveedagen steeds meer succes hebben. Hierna wordt tot de uitdeeling van de verschillende medailles en geldprijzen overgegaan. De heer J. Keijser Az, aftredend als penning meester. wordt hierna met op 1 na algemeene stemmen herkozen, en aanvaardt zijn hernieuwd mandaat met dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. De aftredende bestuursleden Jac. Keijser Sijbrz. en C. Dijt zijn niet herkiesbaarin hunne plaat sen worden bij eerste vrije stemming gekozen •de HH. IJ. Lap met 13, en Jacob Mantje met 11 stemmen. Hierna volgt een uitvoerige bespreking over de mogelijkheid op Texel een cursus voor melken in 't leven te roepen, naar aanleiding van een desbetreffend schrijven, door „Hol lands Noorderkwartier" aan de afdeeling ge richt. Er blijken verschillende moeilijkheden te be staan, doch in beginsel gevoelt de vergadering er veel voor. Tenslotte wordt besloten aan Hollands Noorderkwartier te schrijven dat men gaarne z'n medewerking wil verleenende verdere behandeling wordt aan het bestuur overgelaten. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Eelman Jz. of het niet mogelijk zou zijn hier een kontroleur aan te stellen die monsters van de verschillende aangevoerde kunstmeststoffen zou kunnen nemen, opdat, bij het bekende verschil in pro- centsgewijze samenstelling, den boeren gewaar borgd worde dat ze krijgen wat ze koopen. Na eenige besprekingen wordt besloten ook dit punt in handen van 't bestuur, ter afdoening te stellen. De voorzitter drukt nu zijn spijt uit over het mislukken van de varkensmarkt en zet uitvoerig uiteen hoe het bestuur alles gedaan heeft wat mogelijk washet heeft echter niet mogen batenslagers en boeren werkten niet mee en de kooplui konden even goed. zoo niet beter, in Alkmaar dan hier terecht. Het bestuur kan er nu niets meer aan doen. Te 12 uur 's middags sluit de voorzitter de vergadering. Woensdag 14 Januari. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav, 8 uur Bijbellezing in het ge bouw v. Chr. Belangen. Donderdag 15 Januari. Oosterend, 'sav. 7 uur Bijbellezing. Den Hoorn, 'sav. 7 uur Geen dienst. Zondag 18 Januari 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vra. 10 uur ds. Raabe Waal, v.m. 10 uur ds, v. 't Hooft den Hoorn, vm. 10 uur ds. Briimmer. bevestiging kerkeraadsleden Oudeschild, 'sav. half 8 ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. 'sav. 7 uur ds. Schellenberg. in het gebouw v. Chr. Belangen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Buskes n.m. half 3 dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. de Maar. I

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5