moéf I EEU GULDEN extra HET GOUD DEK, ZEE FEUILLETON HOEVEEL GELD WIJ AL m ONZEN SPAARPOT HEBBEN VAN DE REEP-ETIKETTEN. INZENDERS VAN REEP-ETIKETTEN ontvangen, naast de cadeaux naar keuze Sickesz-cadeaux-lijst bovendien voor elke 100 ingezonden Sickesz-Reep-etiketten. Inzenders van 250 etiketten ontvangen dus, behalve het cadeau naar keuze, een postwissel van f 2.50 Inzenders van 1000 etiketten ontvangen dus, behalve het cadeau naar keuze, een postwissel van f 10. De Sickesz-Reepen zijn en blijven de beste in kwaliteit en zijn thans het iaagste in prijs. Veertien dagen van te voren zal door ons per adver tentie kennis worden gegeven van het ophouden dezer geldelijke premie. Alle inzendingen moeten geschieden aan de SICKESZ'-CADEAUX-AFDEELING HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V2 uur ,ater*) Datum 29 30 31 1 2 3 4 Jan.-Febr. Hoogwater 12— 12,31 1,14 2,— 2,54 4,05 5,25 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam ,29 Zond. niet 1 6.49 Zondags 1 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltreinZondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags ,1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 8,— 11.2,30 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van .Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloteo Licht op van 24—30 Jan. 1925. Rijwielen 5,— uur, rijtuigen 5,38 uur. BROUWERSGRACHT 128 AMSTERDAM Door ERNST KLEIN. 50 Nadruk verboden. Michael drukte het stompje cigaret in de aschbak fijn en zeide „Wij moeten nog een bericht aan den professor verzenden. Misschien wil hij nieuwe beschikkingen treffen. Tenslotte hangt toch alles van hem af." Het scheen, alsof Arnold s&nger een heftig antwoord op de tong had. Een ondeelbaar oogenblik ontmoetten de oogen der beide mannen elkander. Toon knikte Arnold Sanger bevestigend „U hebt gelijk, mijnheer Michael. Het is alleen maar de vraag, hoe wij dat bericht zoo snel mogelijk naar Holterhus krijgen. Zulk een lang cijfertelegram kunnen wij onmogelijk verzenden. Ik ben overtuigd, dat er reeds een geheime telegramcensuur bestaat en zulk een uitgebreid draadbericht zou stellig argwaan wekken." Rustig stond Michael op. „Volkomon juistantwoordde hij. „Ik heb daar reeds over nagedacht. Als ik u daarom mag verzoeken, om het bericht in een uur klaar te maken, dan zou ik over een uur direct kunnen vertrekken. Boerns in Travemünde is reeds gewaarschuwd. Mijn auto staat voor. Ik ben ieder oogen blik reisvaardig." Lea keek van haar papieren op. Hoezeer zij zich ook altijd wist te beheerschen ditmaal kon zij de uitdrukking van haat niet bedwingen, die zich om haar mond afteekende. Een onheilspellende blik uit Arnold Slingers oogen richtte zich op het rustige, onbeweeglijke gelaat van majoor Michael. „Het schijnt, dat u alle voorbereidende maatregelen al getroffen hcbt,„ zeide Arnold Slinger glimlachend. Maar er lag een boosaardige klank in zijn stem. „Ik hoop dat u daarmede accoord gaat, doctor." „Dat spreekt vanzelf. Over een uur hebt u het bericht kant en klaar. Juffrouw Lea ik zal u het bericht direct voor de machine dicteeren." Boven in de eetkamer zat Michael aan een haastig gedekte tafelhij zat daar uiterlijk kalm, alsof hij een plezierreisje ging maken en geen nachtelijken tocht in een auto en dan twee etmalen in lazende vaart voortstoomen in een open motorboot langs de Noorweegsche kust in het voor uitzicht had. Arnold Slinger bracht het berieht. Michael dronk nog een kop zwarte koffie, onder zocht nauwkeurig het slot van zijn ther- mophoor en stond op. Renate vergezelde hem tot aan de huis- - deur. „Groet vader van mij en zeg hem, dat het mij goed gaat en «jat ik mij verheug over de onverwacht groote resultaten En Michael kom gauw terug „Vrees niets, mevrouw Renate, de oude Lewin is gewaarschuwd!" „Hij zal Arnold niet kuDnen bedwingen Zijn eerzucht is bepaald onbegrensd. Hij is verschrikkelijk Michael, ik ben zoo bang Mjetsn wij dan zelf onze groote, edele zaak 10 gevaar brengen Michael zette'de motor aan, sprong in de auto en klapte het portier dicht, „Wij zijn allemaal maar menschen, mevrouw Renate," sprak hij met zijn gewoon spottend lachje. „Maar maak u niet bezorgd Zoo gauw kan iets uiet gebeuren Eu ik beloof u, dat ik zoowel te land als ter zee de grootst mogelijke snelheid zal betrachten. God behoede u, mevrouw Renate Hij trok den hefboom over. Met een plotselingen ruk vloog zijn 90 PK. voor waarts. Op ditzelfde uur zaten in New-York in een luxueus ingerichte hotelsalon vijf heeren bijeen: Morgan, Van der Lip, Schiff en Boyle. De vijfde was mr. Leonard Griffith, de secretaris van de schatkist der Vereenigde Staten. De eerste vier hadden tot den dag van gisteren de wereld beheerscht, onbeperkt, despotisch, wreed. Slechts bedacht op de vermeerdering van eigen macht en van eigen rijkdom. Het uitgeperste, straatarm geworpen Europa weet van deze heerschappij mee te praten. En nu greep plotseling een onbekende vijand naar hun macht en dreigde hen van hun voetstuk te stooten. Weinig had er aan gescheeld of de avond van den voor bijen dag bad hun in het stof zien kruipen, vernietigd, armzalige bankroetiers. En nu was deze dag gekomen, waarop al deze kolossale schatten en rijkdommen meer dan de helft in waarde daalden Kleine banken, doch ook banken van eenigen omvang waren eenvoudig overvallen. Haar ondergang had de grootere meegesleurd, die hals over kop hun schatkelders moesten ledigen om tenminste haar eigen bestaan te redden. Deze dag was wel de donkerste bladzijde geweest, die ooit in de annalen der Amerikaansche banken vermeld werd. Met een extra-trein was de staats secretaris van Washington overgekomen. Hij had de algemeene machtiging van het kabinet, om de in het nauw gebrachte grootbankiers met alle denkbare hulp terzijde te staan. Boyle was de jongste der aanwezigen. Maar hij voerde het woord. Duidelijk, in korte woorden schetste hij de geschiedenis van den moord op zijn broeder. „Ik ben overtuigd," zeide hij, „dat ?leze geheele actie van die geheime organisatie uitgaat. Eu wanneer deze inderdaad over de middelen beschikt, om goud uit de zee te winnen, dan, mijne heeren, zijn wij te zwak om hieraan weerstand te bieden. Wij hebben onze kapitalen vast liggen en wij kunnen morgen niet met dezelfde milliarden den strijd aanbinden. En op den dag dat wij genoeg baar geld vrijgemaakt zullen hebben, staat de koers van het goud op het nulpunt.-Want dat schijnt mij het doel van de geheele actie te zijn. Door welke grondgedachte zij beheerscht wordt, weet ik niet. Maar de een of andere Duitsche professor moet aan het hoofd van de organisatie staan. Wij moeten van dien kant dus op ieder gevaar voorbereid zijn. Ik zie daarvoor maar één mogelijkheid wij moeten onderhandelingen aanknoopen." „Maar op welke wyze acht u het moge lijk, om met deze menschen in verbinding te komen, daar ze zich immers verborgen houden vroeg de staatssecretaris. „Ik geloof, dat ik er een weg op weet. Na den dood van mijn broeder, heb ik in 't diepste geheim de organisatie verder laten bespionneeren Ik wil direct eerlijk zeggen, dat ik niet veel resultaat heb bereikt. Mijn menschen kwamen steeds weer voor een soort ondoordriDgbaren muur De eigenlijke acteurs van het drama waren nooit te bereiken Ik meen echter, dat zij zich nu, doordat zij hun eigenlijke actie begonnen zijn, niet meer in muizegaten of op onbereikbare eilanden kunnen verbergen Als ik geluk heb, zou ik misschien een van de hoofdpersonen kunnen treffen. Daartoe moet ik echter vandaag nog met het snelste schip, waarover de Vereenigde Staten beschikken, naar Europa oversteken Zou dat mogelijk zijn, mijnheer de Staats secretaris In plaats van te antwoorden bggaf de minister zich naar de telefoon en liet zich verbinden met het havencommando. De havenadmiraal meldde, dat de torpedojagers „Mobawk" „Huron" en „PawDee" isder oogenblik konden ver trekken. W v v

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4