Zaterdag 31 Jan. 1925. No. 3885 Sociëteit Cocksdorp. Ëdkon ol' türatmla Concert. prima vet teddeesch. Te koop Wilt u beslist BIJBLAD van de Texelsche Courant ADVERTENTIËN 40 jonge kippen, Gemengd Nieuws van burgerlijke stand der GEMEENTE TEXEL van 24 tot en met 30 Jan 1925. GEBORENPietje, d. v. Roelof Stoepker en Willemina Maria DruifJacob, z. v. Frans Stark en Maartje Lok. OVERLEDEN Michiel Bakker, 81 jaar, ge huwd met Cornelisje Koorn. Gerhard Peter Weenink, 35 jaar, gehuwd met Klaaske van der Mei. Hedenavond bij de Dames BUIJS op verzoek van de Sociëteit In dezelfde loop door zullen wij dan Zondag 1 en Maandag 2 Februari uitgestald zijn met verschillende soorten Gramma- phoons, Violen, Mandolines, Harmonika's, Platenkastjes en Grammaphoonplaten. Komt allen, eens luisteren. Komt allen eens kijken. /*A fPcufcsttaat de» Burg i Maandag aan de markt eerste ei, aan de leg. W. RIJK. Vanaf heden tot en met Woens dag a s. verkrijgbaar Beleefd aanbevelend, Adr. MOSK. Een zoo goed als nieuwe wielploeg met voorschaar. Een balansploeg. Een spijkeregge. Een zesbal keregge. Een rolblok. Alles in prima staat. Bij J. KEIJSER Augz. prima tuinzaad ontvangen bestelt dan bij M. S. LANGEVELD, Binnenburg. N. B. Twee beste achterwielen met as voor bakwagen, billijk te koop. Geheimzinnige verdwyjniug vaneen pianiste. Esn draadloos N T A.-bericht meldt de geheimzinnige verdwijning te New-York van de Engelsche pianiste Etbel Leginska Zij zou in Carnegie Hall optreden en ver trok ook daarheen van haar hotel, doch de tweeduizend hoorders, die haar wacht ten, hebben haar niet gezieu. Een Afrikaansch stadje verzwolgen. Volgens een bericht uit Lissabon is Port-Alexander, ten Zuid-Westen van Mossamedes, (Portugeesch West-Afrika) tijdens een zeebeving door d9 zee ver zwolgen eii gebet 1 verdwenen. De bevolking van dit stadje was sinds vele eeuwen samengesteld uit Portu- geezen en inlanders, die een levendigen exportbande! dreven. Nadere bijzonderheden omtrent het lot der bevolking ontbreken, maar er is reden om te vreezeo, dat bet aantal slachtoffers groot is. Een loodsboot overvaren. In de mondiDg van de Tyne is in de duisternis een loodsboot overvaren door een groot stoomschip, tengevolge daarvan zes loodsen over boord we-den geslagen Twee loodsen zijD verdionken. Een derde werd ernstig gewond. Een nieuw eiland in de Noordzee. Tusschen de Duitsche Waddeneilanden Juist en Borkum is in do laatste 10 jaar een nieuw eiland ontstaan, dat thans officieel de naam van Hemmert heeft gekregen. Het materiaal waaruit dit eiland door de natuur is opgebouwd, is zonder twijfel afkomstig van de afbrok kelingen van het eiland Borkum, dat in de laatste jaren bij stormvloeden zeer heeft geleden. Ook het landverlies in Schiermonnikoog zal daaraan hebben meegeholpen. Het nieuwe eiland is de broedplaats van duizenden vogels, en mag slechts met toestemming van de Pruisische regeering worden betreden. De nieuwe pachter heeft thans daarop een blokhuis gebouwd, en heeft het plan in het badseizoen kamers aan badgasten te verhuren. Het nieuwe gebied is 9 vierkante kilometer groot. Draadlooze antwoorden op een examen. In een der ziekenhuizen van Straatsburg zou een examen van candidaten-doktoren in de geneeskunde plaats hebben. Tijdens het examen kwam men echter tot een eigenaardige ontdekking. Men betrapte n.l. een candidaat, dat bij draadloos de antwoorden op de hem gestelde vragen ontving. Onder zijn bank bevond zich een zeer gevoelig radio-toestel. De Fransche minister van onderwijs is van het gebeurde op de hoogte gebrachtj. Rook als mist. Het „Overijselsche Dbld." verhaalt van een vergadering van kiezers te Zwolle, waar de tabaksrook zóó dicht hiDg, dat de voorzitter iemand die bij de deur der zaal stond niet kon onderscheiden. Het was minstens even erg, als een Londenscbe »fog«. Desondanks woonde een dame de vergadering bij. Haar moed was grooter dan de beleefdheid harer medeleden. Italiaansche post-reklame. Een onzer lezers zendt ons uit het zuiden van Zwitserland een merkwaar dige postzegel, waaraaD wij kunnen zien op welke wijze het bestuur van de Italiaansche posterijen het vraagstuk van de postzegel-reklame heeft opgelost. Zooals onze lezers zich uit het Blue-Band relletje zullen herinneren was de moeilijk heid van de reklame in post stempels hierin gelegen dat nu ook do brieven van de konkurrenten der reklame maken de firma's, geheel tegen hun wil, met reklame werden bestempeld, zoodat bv. een handelaar in natuurboter op zijn brieven kreeg gestempeld eet margarine. De Italiaansche postzegels nu zjjn 2 maal zoo groot als de onzede bovenste helft is met de eigenlijke postzegel be drukt en op de onderste helft staat reklamo. Wanneer men op deze reklame niet gesteld is, dan kan men die, vóór de verzending, eenvoudig verwijderen. Een handige oplossing, maar leeljjk. Het is te hopen dat onze kwieke post administratie er de lucht niet van krfjgt De xoensch van een matroos. Tóen de Britscbe schepen onder Lord Nelson zich verzamelden om de gecom bineerde vloot te Trafalgar aan te vallen, zag de eerste luitenant van de „Revenge" die de ronde deed om na te gaan, of alle hens op hun post waren, een van de matrozen naast zijn kanon neerge knield liggen. Deze ongewone houdir g voor een Eogelschen zeeman maakio zijn nieuwsgierigheid gaandeen daarom vroeg bij den man, of bij bang was „Bang!" antwoordde de pikbroek met een schampere uitdrukking op zijn ge zicht. „Nee! Ik bad alleen dat de kogels van don vijand verdeeld zouden worden in dezelfde verhouding als het prijsgeld, het grootste deel ODder de officieren 1" Nieuw-Zeeland in de Grooten Oce aan is het scbapenlaod bij uitnemendheid. Er worden gemiddeld 8 a 9 schapen gehouden per HA. Australië, dat veel grooter is dan Nieuw-Zeeland, heeft de meeste schapen meer dan 75 millioen. De automobiel-industrie. Volgens een bericht uit Washington werden in de V. S. gedurende het jaar 1924 ongeveer 3.637.000 |automobielen vervaardigd.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5