Laat uw bouwwerken Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Duinker's Melange en Margarinesoorten HET GOUD DEE, ZEE L. SOK, Architect te Helder. Eenvoudige recepten AMSTERDAM (hoofdkantoor) - ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Adverteren doe-t verkennen Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven zijn in kwaliteit het hoogst doch in prijs het laagst. Vraagt Uwen winkelier. H. DUINEER Pz., Helder. aver mout ter wer FEUILLETON vooraf in teekening brengen en omschrijven, het is uw voordeel. Voorhanden, in Boekhandel Barkstraat Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. Vrij van harde schil HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va later.) Datum 5 6 7 8 9 10 11Maart Hoogwater 4,28 5,52 6,58 7,47 8,23 8,56 6,27 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam ,29 Zond. niet 6.49 Zondags j 9,04 7,27 sneltrein 1 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51 Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schageneen markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen 7ondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags ,1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 8,11.2,30 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,301 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 28 Febr.—6 Maart 1925. Rijwielen 6,13 uur, rijtuigen 6,43, uur. Inlichtingen ten allen tijde, zonder ver binding. van Martine Wittop Koning GEBONDEN f 3,50. te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. Tel. Helder 438. Door ERNST KLEIN. 60 Nadruk verboden. „Ik ga volkomen accoord met iederen zin welken de professor zoojuist hier gesproken heeft," begon hij. „Wij willen geen goud Maar w\j willen ook niets anders En daarom zou ik m(j graag deze eene vraag tot den professor willen veroorlovenWat zul er dan gebeuren met de juweelen, de brillan- ten. de paarlen. die hij een maand geleden in de geheele wereld heeft opgekocht en in z\jn luxueuse villa in de Tiergartenstraat heeft opgehoopt?" Michaels blik zocht Boyle. Hij zag hem in zijn loge staan, onbekom merd, daar hij zich reeds zeker van de overwinning wist. In de hand hield hij een witte doek. Op den aanval van Henuings volgden eenige oogenblikkeo van doodsche stilte. Zy schenen als verlamd. Maar toen herinnerden zij het zich allen tegelijk - Vollmar wilde antwoorden. „Dat is juist, ik heb alles laten opkoopen. Het is juist, alles ligt nog bij mij in huis Maar al die dingen, die thans waardeloos zijn en waaraan genoeg tranen en jammer kleven zullen vernietigd worden. Wij hebben ze niet noodig." „Leugens bedrog"brulde iemand Michael zag, hoe de witte doek omhoog gezwaaid werd Van achter in de zaal begonnen zij naar voren op te dringen. Luid geschreeuw weerklonk dat aangroeide tot een formeel gehuil. „Weg met hem Michael sprong vooruit, tilde Vollmar op ais een kind en slingerde hem door de kleine deur Renate duwde hij hem achterna Lewin volgde. Toen redde hij zichzelf geen seconde te vroeg, want reeds stormden zij op het podium Een sleutel stak in de deur. Terwijl Lewin en ReDate den volkomen gebroken Vollmar de trap afdroegen, grendelde en barricadeerde Michael de kleine deur. Toen volgde hij de anderen. Iedere lamp die hjj op zijn weg tegenkwam, verbrijzelde bij. Diepe duisternis omringde de vervolgers op de trap De vluchtelingen kwamen in de kleine zijstraat. Zij was geheel, leeg verlaten. De auto was weg. Eerst nu drong het tot Michael door, dat Lta en Arnold niet met hen gevlucht waren. „Waar zijn zij?" vroeg Lewin. „Ik weet het." knarsetandde hij. Eq hij verdween in de duisternis. Michael leidde Vollmar en Renate door kleine zijstraatjes naar een hotel bij het Anbalter station. Dof rolde achter hen aan het gebrul van de woedende menigte, die haar offers zocht XLIII. Bij de eerste teekenen van den naderenden storm had Lea Arnold mee naar buiten getrokken. Zonder een woord te uiten was bij haar' gevolgd. Was aan het stuur van 3iichaels auto gaan zitten en was in razende v;iart met haar naar de villa gereden. Lewin haastte zich zoo snel mogelijk in dezelfde richting Aan den oever van de Spree riep hij een leege huurauto aan -- tien minuten later stapte hij uit voor de villa, die er thans somber uitzag. Michaels auto stond voor het huis. Als een inbreker sloop Lewin naar binnen Als een mbreker luisterde hij aan alle deuren die op de gang uitkwamen ner gens een geluid 1 Daar beneden, in de onderaardsche schatkamer 1 Een verschrikkelijke grijns vertrok zijn gelaat Zijn zwarte oogen gloeiden onheil spellend. Op zijn teenen daalde hij den steenen trap af Toen zag hij ze beiden door de wijd openstaande deur van de schatkamer. Lea knielde voor een der kisten en over handigde Arnold verscheidene paarlen- kettingeo, die hij in een groote handkoffer deponeerde. ZoDder een woord te spreken verrichten zj) hun werk, koortsachtig, gejaagd door bun Het voedsel van een sterk ras. en daardoor licht verteerbaar. Gekookt in 5 minuten zonder vooraf te weeken. Een pak levert dubbel zooveel uit als andere soorten. Het meest ideale voedsel voor jong en oud. Sterkt groeiende kinderen naar lichaam en geest. Agenten voor Nederland: W. 0. J. Nicuwenkamp's JJandclmij Ileercngracht 2/0, Amsterdam Verkrijgbaar te Oosterend op Texel: Mej. NEELTJE DROS. slechte daad Met zijn volle gewicht wierp Lewin zich togen de zware deur. Zij viel dicht. Vanaf de straat klonk steeds wilder gebrul Met Hennings aan het hoofd, kwam de troep aangestormd. Zij schreeuwden „Hier met het goud 1" De oude in den kelder luisterde Toen lachte hij zachtjes. Sloop behoedzaam de trap weer op naar de gang naar de eerste verdieping scharrelde daar wat rond. Gleed toen als een schaduw in het park Verdween in den pikdonkeren nacht Fel laaiden de vlammen op uit het prachtige huis, vonden een gretig voedsel in dekostbaretapijtenen zijden'meubelen. Van den anderen kant daagden de millitairen op. - Een schot kraakte, een tweede. En beneden temidden van enorme schat ten worstelden twéé jonge menschenlevens tevergeefs tegen de stalen wanden van het vertrek, ten prooi aan de grootste wanhoop in de zekerheid van een gruwzamen dood Den geheelen nacht had Vollmar bewe gingloos in de kleine, bescheiden hotelkamer van Michael gezeten. Noch deze laatste noch Renate had het gewaagd hem te storen. Hij zat daar als wezenloos, uren lang en toen de morgen aanbrak, was hij een gebroken man. „Ik wil naar Holterhus terug," sprak hij toen eindelijk. „Mijn werk is gedaan. Ik moet daarginds een einde aan maken." „Vader, wat wilt ge riep Renate ontzet uit. „Niet datgene, wat je vreest, mijn kind. Daarvoor ben ik toch te trotsch. Maar mijn menscben ontslaan De machines moeten vernietigd worden." „Daar zullen Michael en ik wel voor zorgen vaderblijf maar gerust hier." Maar hij was niet van zijn voornemen af te brengen Michael stelde .daartoe trouwens in 't geheel geen pogingen in het werk. Hjj wist het wel heter zulk een trotsch leven dat op zoo'n beklagenswaardige wijze vernietigd was Tegen den avond vertrok Vollmar naar Kopenhagen. Hij had zijn kind voor altjjd vaarwel geze Tien dagen later klopte Hermann aan il deur van het vertrek. Hij bracht den afscheidsgroet van dej meester. Vollmar schreef „Mijn beste kinderen Wanneer de trouwe Hermann jelui dezej brief brengt, bestaat mijn prachtige gou onderneming niet meer. Wjj hebben ha met al de machines, buizen en ketels in J lucht laten vliegen. Alleen ons huisje) overgebleven, waarin ik wonen wil, toti de dood mij komt verlossen. Gij echter staat nog voor een lang levl Gij zijt jong en sterk. Gij zult den slagl boven komen, vergeten. Ik bid God, dat ij jelui datgene schenke, dat ik, dwaas, no als het hoogste op aarde heb willen erkenn het eigen geluk 1 God behoede en bescherme je beiden.! Je Vader.'l Renate las den brief en weende niet.i ei wist dat haar vader woord zou houdeD| niet het verschrikkelijkste zou doen. wille van haar. Om haar het nieuwe lev| door bitter leed niet te vergallen. Toen ging zij voor Michael staan en spral „Herinner je nog, wat je mij destijds) het park hebt gezegd dat van ons eid leven Je bent in het gel ijk gesteld, geliefd) Hij had reeds zijn'onafscheidelijke ai van 90 P.K. gehaald, die als door een wonl in dien bewusteD nacht gespaard wasf bleven. Hij droeg Renate in de auto en i met haar zuidwaarts, naar zijn geboorj land. Hermann, de trouwe arbeider Holterhus, nam hij mee. „Daar ginds," lachte hij haar toe, „b ik een oud huis met wat bosch en aktl er bij. Vervallen is het huis, verwilderd! bosch» verlaten zijn de akkers Maar hef mijn eigendom, Renate mijn onaanve baar bezit! Daar zullen wij werken, jij en ik. Niet i anderen, niet voor de wereld, niet hooge idealen. Voor ons zelf, mijn lief vrouwtje V| ons beidjes!" Toen vlijde zij zich tegen hem aan, iel w het hart vol van ongekende gelukzalig!» V: En zoo snelden zij voort in den schel renden morgenstond, de zon tegemoet! EINDE. hi

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4