Bericht van Inzet KUNSTMEST. BOELHUIS. A a?i besteding. een te bonwen schuur Deurwaarder C G. GUDE publiek vcrkoopen: beveelt zich beleeltl ami voor alle voorkomende timmerwerken gemeub zit- en slaapkamer, liefst met pension. G. E Keijser Co een lichte bakwagen met hekken, ADVERTENTIÉN Inschrijving voor Melklevering Een dienstmeisje gevraagd Vrijdag en Zaterdag opruiming Gemengd Nieuws Zondag 8 Maart 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe Waal, vm 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschild, 'sav. 7 uur ds. Broekema. den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. 'sav. 7 uur ds. Schellenberg. in het gebouw v.Chr. Belangen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Leesdienst n.m. 3 uur Leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Avondmaal. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Koster. De boerenhofstede „de Vooruitgang" in den Polder Eierland is ingezet als volgt Perceel één op f19200,— Perceel twee op 11100, Toeslag heeft plaats Dinsdag 17 Maart 1925, voormiddags 11 uur, in Hotel „Texel" Notaris MULDER. aan de Vereeniging „Dorpsbelang" te Oosterend op Texel, over het tijdvak 1 April '25 tot 1 April '26. Gunning voorbehouden. Inlichtingen verstrekt S. Keijzer, waar de biljetten voor 14 Maart a. s. ingeleverd moeten zijn. De Heer M. R. VERSTEEG zal trachten aan te besteden, te Harkebuurt, nabij Oosterend. Voorwaarden, bestek en teekening op werkdagen in te zien in het café den Burg. Inschrijvingsbiljetten op zegel van 50 ct. in te zenden vóór of op 9 Maart a. s. bij C. DROS Pz., Weeshuis den Burg tot laatste postbestelling. te Texel, zal op Donderdag 12 Maart 1925, des morgens te 10 uur, ten verzoeke van den heer joh. Eelman, hoeve „Patrimonium" 7 kalfkoeien, 3 jarige koeien, 1 bruine merrie, (drachtig) 9 jaar, 62 lamschapen, 1 ram, bakwagen, tentwagen, boerenwagen, driewielde kar, tedder, hooihark, scheer- machine, ontroomer (Alfa Laval) zoo goed als nieuw, koekenbreker, bietensnijder, bas cule, kribben, schuilen, voederbakken, ruiven melkbussen, gierkist, boterbakken, boter- potten, tuigen, 2 klampen best hooi, enz. Betaling 24 Juni a. s. De ondergeteekende JAC. KOORN Dz. GEVRAAGD Brieven no. 10 aan het bureau v. d. blad. Op directe bestelling Leuna-salpeter 26,75 pet. stikstof f22, - Chili-salpeter 151pet. 15, Zwavelzure Ammoniak20Vopct. stikstof 16,50 Superfosfaat 14 pet. fosforzuur 3,20 17 3,80 Patentkali 26 pet. 7,25 Alles per 100 K.G. inclusief zak, af Oudeschild. Den Burg, Texel, 4 Maart 1925. TE KOOP voor zeer geschikte prijs. R. KEIJSER Sz., Burg. voor licht werk. M. C. LANGEVELD, Koogerweg. van een partij restanten betonschroten, battings, dampalen, korte gesch. en gepl. delen, enz. enz. FRANS ZKGKL Kz, Een gevat antwoord 1 Tot degenen die zich indertijd hevig verzetten tegen een verbintenis van Na poleon III met de mooie Eugenie behoorde ook de vice-pres-iient van den Senaat, monsieur Mesnard. Toen men hem het ontwerp voorlegde van de rede, waarin da keizer zijn voor genomen huwelijk aankondigde zei hij „De vorm van dit stuk is mij liever dan zijn inhoud. Ik prefereer de saus boven de visch." Eenigen tijd later, toen de keizerin in de Tuillerieön geïnstalleerd was, behoorde monsieur Mesnard tot bare gasten. En toen de visch opgediend nas en Mesnard zich terdege had bediend, kon de vorstin, die zijn overbuurvrouw was, niet nalaten hem toe te fluisteren „Hó monsieur le senateur, wat zie ik Visch op uw bord Ik dacht dat gij alleen de saus zoudt ne men." Waarop de gast met een beleefde bui ging antwoordde „Sinds ik het genoegen heb uwe majesteit te kennen, is mijn smaak veranderd." De Zomertijd. De maatregelen der steden bij afschaf fing; Den Haag begint. B. en W. van 's Gravenhage hebben aan verschillende kommissies en instellingen het volgende schrijven gericht „Bij ons kollege bestaat het voornemen om, indien het thans aanhangig wetsont werp tot afschaffing van den Zomertijd door de Staten Generaal mocht worden aangenomen, met iDgang van 1 Ai ril a s, de uren der gemeentelijke bureaux, der gemeentescholen en van andere gemeen telijke instellingen met 1 uur te vervroe gen, welke maatregel ten doel zou hebben het leven praktisch met ééu uur te ver vroegen, zooals dit tot dusver door middel van de invoering van den zomertijd is geschied. Vergissen w(j ons niet, dan zal deze maatregel door het overgroots deel der stadsbevolking met instemming wor den begroet. Op het welslagen daarvan kan echter alleeo gerekend worden, indien tot het doorvoeren daarvan op ruime schaal medewerking wordt verleend. Aangezien de tijd dringt, kan met de voorbereiding dezer aangelegenheid niet worden gewacht tot de beslissing in de beide Kamers der Staten Generaal is gevallen. Gaarne zouden wij dus reeds thans vernemen zoo mogelijk \óór 10 Maart of het denkbeeld uw instem ming heeft en of op de medewerking uwerzijds mag worden gerekend Fr ankrijks onbekende soldaat is een Duitscher. Volgens de „Echo" is gansch Frankrijk diep ontdaan over een verschrikkelijke ontdekking. De onbekende soldaa', die onder de triomfboog te Parijs sluimert en voor wien generaals uit alle landen en dagelijks nog' tallooze deputaties uit de geheele wereld de knie buigen en hulde betuigen, deze „onbekende soldaat" is een DuitscherToen men onlaDgs op bet kerkhof, waar de onbekende is weggenomen nieuwe opgravingen deed naar Fransche soldateD, vond men in hun graven niets dan Pruisische Pickel- hauben. Ook bet voormalige grat van den onbekenden soldaat d*oeg een ken merk, nl. een naamplaatje, waarop stond August Schulze van het 23ste ïegiment iafanterie, geboren te Stargartt in Pom- ineren. De „Matin" weet maar één op lossing voor dit hoogst pijnlijke g6val. Zoodra weer Duitschland op een of ander gebied tekort schiet, moeten de Franschen Stargartt bezetten en totFransch gebit d verheffen, zoodat de groote onbekende na zijn dood nog Franschman wordt ge- gemaakt.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 6