2efen l Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Laat uw bouwwerken - ff evenveel K00 voedingswaarde m 2 eieren, kosters Mets 1 Kwatta-roep kost 1 ets Bespariï\g 7 ets <NELLËNDË| BANDENl S c li oen e rr e an AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM RRÜSSEL. Incasso's van achterstallige en betviste vorderingen. Handelsinformatiën. Heeren Landbouwers Giervaten en Gierpompen, gesmede hand-caitivators, H. J SMIT, L. SOK, Architect te Helder. Adverteren doet verknopen. Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven FEUILLETON vooraf in teekening brengen en omschrijven, het is uw voordeel. Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. WILLIAM le. aUEUX kan iedereen met de bekende prima HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer uur later.) Datum 2 3 4 5 6 7 8 April Hoogwater 2,17 3,35 5,04 6,17 7,11 7,52 8,25 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. 6,29 Zond. niet 6.49 Zondags 7,27 sneltrein 10,05 Zondags niet 12,31 2.06 alleen Zaterdags 3,51Zaterdags en Zond. niet 4,14 Zondags niet 7,24 Donderdag naar Schageneen markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Aankomst Amsterdam 9,04 12,13 2,52 4.39 5,54 6,39 9,32 Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 9,11 11,22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,— 5,30 uur van Helder 9,12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg .v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30) Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 28 Maart—3 April 1925. Rijwielen 7,03 uur, rijtuigen 7,33 uur. GEVRAAGD Hulpbehoevende Weduwnaar vraagt voor zijn licht huisbedrijf, een Weduwe van buiten, tusschen 40 en 50 jaar, P.G.,geen kinderen. Brieven onder letter B. W. aan het bureau van dit blad. VOORRADIG tevens te koop om bloembollen te wieden. Smederij, Waalderstraat. Inlichtingen te allen tijde, zonder ver binding. isr' .'J-Wie. 'v te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. nsswi .-GaEssas 8. Klaarblijkelijk volgde hij mij en sloeg hij mij in al mija bewegingen nauwkeurig gade. Dat feit verwekte in mij een gevoel van groote verontwaardiging. Ik zou hem toegesproken hebben en er zou misschien een hevige scene op gevolgd zijn, wanneer hij niet direct met een bedaardbeid, die mij verbaasde, zijn weg in een tegenovergestelde richting had vervolgd. Ik deed geen pogingen om hem te achter halen Het was inderdaad vervelend op zulk een manier bespionneerd te worden. Moest ik, Frank Burgoyne, als een verdacht boosdoe ner of als een dief, bewaakt worden omdat ik, ongelukkigerwijze, de ontdekker was geweest van de schurkenstreek van een of anderen fielt? Waarom verdacht men mij Wat voor doel had men met zulk een vervolging? HOOFDSTUK VI. Vera Sevoff. Twee maanden waren voorbijgegaan. Bob Nugent en ik hadden een aangename tijd doorgebracht aan den Rijn en tusschen de Zwitserscbe meren en beiden vonden wij dat de verandering ons goed deed. Wij waren in Genua, waar wij onze reis van Lugano naar Rome onderbroken hadden Van plan slechts korten tyd daar te b.ijven, verlengden wij, toen wij in de oude stad van Saganini en Columbus zoo veel interes sants vonden, ons verblijf aldaar en waren er leeds veertien dagen geen van ons voelde eenige neiging nog verder naar het Zuiden te trekken. Wij hadden kamers in het Hotel Isotta, op de mooie Via Roma, waarop de Genueezen zoo trotsch zijn, en ofschoon ons uitzicht overdag door de blakende zon verhinderd werd, zoo veel te meer genoten wij van de koele avonden, wanneer de jaloeziën geopend werden en de luchthartige Ligureezen de Via Carlo Felice en de Via Assaroti op en neer wandelden of op de terrassen der café's zaten. Nugent's vacantie was ten einde, want hij had een brief ontvangen, die zijn onmiddellijke terugkeer Daar Londen nood zakelijk maakte. Ik voelde er nog niets voor, om Genua te verlaten. De oorzaak hiervan was niet ver te zoeken, en natuur lijk vermoedde Bob den stand der zaken van af het eerste oogenbliken toen hij zijn plan om te vertrekken te kennen gaf, on ik zei, dat ik nog eenige weken zou willen blijven, vond hij zijn veronderstel ling bevestigd en kon hij niet nalaten mij op goedmoedige manier ermee te plagen In het hotel logeerde ook een zeer aardige jonge dame, genaamd Vera Seroff; ze was daar onder de hoede van haren oom en werd door een kamenier vergezeld. Reeds de eerste avond, dat wij haar aan de table d'hóte ontmoetten, was ik door haar schoon heid verblind en mijn bewondering was mg niet verminderd, toen wij op den avond voor het vertrek van Bob tegenover elkaar zaten. Het hotel was niet vol, en het getal gasten van dien avond bedroeg Dog gten twintig, ofschoon de lange, rijk met kristal Knip den GRATIS BON uit welke dato 11 April in dit blad verschijnt. en zilver voorziene tafel plaats bood voor meer dan honderd. Mijn vis a vis was ongeveer drie en twintig en had een gelaat, waarvan men slechts ëéne meening kon hebben. Zij was donker had lieve, ernstige en doordringende oogen een kleine rechte neus en een goedgevorm den mond, die, als zij glimlachte, twee rijen parelblanks tanden liet zien. Zij was geestig en levendig en had een lieftallige onge kunsteldheid in haar manier van doen Haar figuur was slank en gracieus, haar stem helder en sympathiek. Een tegenstelling met haar was haar oom( die naast haar zat, een korte, dikke oude heer, met scherpe gelaatstrekken, een vooruitstekende neus, en grijze haren, die zelden zich in het gesprek mengde en die altijd ontevreden en mopperende was. Zij sprak Engelsch met een aangenaam accent en onderhield zich met Bob en mij tot groote ergernis van den ouden heer, die er geen woord van kon verstaan Zij vertelde de indrukken van een der musea, die ze dien dag bezocht had en dit met zulk een kennis van schilderijen, dat zij Nugent, die zelf kunst criticus van de Evening-Comet was, in bewondering bracht. Wij waren meer met haar bekend gewordea, want behalve bij onze dagolijksche ontmoetingen in het hotel, hadden wij elkaar dii wijls ontmoet op die bezienswaardige plaa sen, welke een toerist altijd gaat zien. Haar oom, Mr Hertzen ging zelden uit. en haarkamenier vergezelde haar meestal op die uitstapjeskleine wandelingen in de stad deed ze echter meest al alleen. Bij een van deze laatste gelegenheden ontmoette ik haar op de Piazza Principale, en bood aan, haar tot het hotel te begeleiden waartegen zij geen bezwaren maakte. De afstand was niet groot, maar toch voldoende, om het conventioneele ijs tusschen ons te breken, en toen wij afscheid namen was ik meer dan ooit verblind. Nooit te voren had ik een vrouw ontmoet, die zoo mooi, zoo lief was en zoo nabij het ideaal van volmaaktheid, dat ik mij gevormd had. Toer de maaltijd geëindigd was, en wij opstonden, zei ik tot haar"Dit is de laatste avond, dat mijn vriend in Genua zal zijn. Morgen gaat hij naar Engeland terug." „En gaat U ook?" vroeg zij met naar ik meende eenige teleurstelling in haar stem wat mij heel prettig aandeed. „Ik, wel neen antwoordde ik, „ik blijf nog een poosje hier." De angstige verwachtig. welke haar lief gezichtje een oogenblik t6 voren weerspie gelde, was geheel verdwenen toen zij zich rot Bob wendde zeggende„Het spijt me dat u ons gaat verlaten en ik u goede reis moet wenscten Ik tnop dat we elkaar nog eens zullen ontmoeten, want onze diaer- gesprekken waren ;eer aangenaam" Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4