tÊÊk* knellende! pl^lBANDÉ^ Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Laat nw bouwwerken JOHN BUNYAN „Eens Christenreize naar üe Eeuwigheid" Publieks verkoopiug, de dubbele leien IM/iNO'S I ORGELS PIANOLA'S - GUAFONOLWS TELEFUNKE - amateur - radiotoestellen en onderdeelen. eene net onderhonden inboedel, Deurwaarder GLDE. Si s. Texel stroom naar Purmereiid. Weder ontvangen voor winkel of werkplaats in prima uitvoering f 1,20 N.V. Tesels Eigen Stoomboot Onderneming. Vergadering van Aandeelhouders AMSTERDAM (hoofdkantoor)! ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformaties!. Als 1ste Hypotheek verkrijgbaar f 1000, f 2000 of f 3000. L. SOS, Architect te Helder. Het wereldberoemde boek van John Bunyan BOEKHANDEL PARKSTRAAT prijs gekartonneerd f 1,20 gebonden f 1,65. Bestelt nog heden, FEUILLETON P WILLIAM lemÊueÜxH Brengt uwe Goederen voor Uitsioomen en Verven Rook t BRÜIJN'S SeriemtrkeD Vei trek 1 uur. vooraf in teekening brengen en omschrijven, het is uw voordeel. Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. Alleen-vertegenwoordiger van de wereldbekende Vraagt prijzen en demonstratie's. wegens vertrek, om contant £celd, op Woensdag 29 April a.s., des namiddags te P/s uur> 'n café „Den Burg" te den Burg van waarbij onder meer voorkomt 2-pers-sIaapkamerameublement, boeken kast, theekast, tafels, stoelen, schilderijen, keukengereedschap, kinderwagentje, ledi- kantje, tafelstoel en wat alzoo verder ten verkoop zal worden gepresenteerd. De goederen zija op de dag van verkoop des morgens vanaf 10 uur te bezichtigen. Nederlandsche Munt REGAL UILTJE vaart M/aandag a s. D. METS. Boekhandel Parkstraat. 16 Zoo oprecht beminde ik haar dat ik haar tot niels onedels instaat aehtte en vast vertrouwde, dat zij mijn gevoelens beantwoordde. Wet moet ik bekennen, dat ik in Volkhooski bitter teleurgesteld was. Zijn geheele manier uan optreden was mij zoo tegengevallen, dat ik geen gunstig denk beeld over zijn karakter kon koesteren. Den namiddag bracht ik rookende in het Café Chinois op de Nevskor Prospekt door en 's avonds maakte ik een wandeling door em heerlijk aangelegd patk, met mezelf oneens of ik Rusland onmiddelijk zou v ;rlaten ofwel er nog eenige dagen vertoeven Toen ik omstreeks zeven uur in Polschad zat te dineeren bemerkte ik, naar buiten ziende, dat er iets bijzonders aan de hand was. De menschen stonden in groepjes druk gesticuleereud te praten en toen it opstond, en naar 't raam ging, om beter te kunnen k ij ten kwam Irosciansky, de eigenaar, met een bleek, verschrikt gezicht binnen. „Wat is er buiten aan de hand?" vroeg ik in 't Fnmsch. „Is er een ongeluk gereurd." „Ik heb nergens van gehoord m'sieur, hernam hij met geveinsde verwormeiiLg en ging naar 't raam, om tuiten te kjjken. „Ik merkte dadelijk op, dat mijn gastheer mij niet naar waarheid antwoordde Pleel 's mans uiterlijk toonde heftige gemoeds beweging aan en toen hij do politieagenten die in een heel troepje het plein overstaken in 't oog kreeg, trok hij zich vlug van 't venster terug, alsof hij bevreesd was, dat ze hem zouden bemerken. Hij verliet de kamer, maar kwam na eenige oogenblikken terng, met een groote vaas roode bloemen welke hij op een tafeltje vlak bij 't raam plaatste zeggende „Die zullen uw kamer watopvroolijken, mijnheer. Ik houd zelf ook dol van bloemen." „Maar ik houd er heelemaal niet van," merkte ik op. Neem ze als 't u blieft maar weer mee." Hij wendde zich om en keek mij verrast en eenigszins vreesachtig aan. „Meent mijnheer werkelijk, dat ik die mooie bloemen weg moet nemen zei hij „Ja, ik wil ze hier in geen geval hebben Ze ruiken me te benauwd Plij aarzelde eenige oogenblikken en hernam toen. „Dat spijt me, want ik had ze expres voor u gekocht," en de vaas meenemend mompelde hij in zichzelf terwijl hij de kamer verliet. „Dan moeten 't do nagemaakte zijn." En na eenige oogenblikken kwam hij ter ug met een groot bouquet nagemaakte rozen onder een stolp en zette die waar hij de echte had weggenomen. „Waarom brengt u die nu weer hier?" vroeg ik „als ik geen nagemaakte bloemen kan uitstaan „Om u plezier-te doen m'sieur, zijn ze niet prachtig, en z< o natuurlijk Bijna niet van echte te onder chmden. Vind uniet?" Ik kDikte toestemmend, maai begreep Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,11,— 5,30 uur \an Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 25 April—1 Mei 1925. Rijwielen 7,50 uur, rijtuigen 8,20 uur. op Zaterdag 9 Mei 1925, des avonds 8 uur in café den Burg. Agenda. 1 Notulen 2 Overlegging Balans- en Verlies- en Winstrekening 1924. 3 Jaarverslag 1924 4 Vaststelling Balans-, Verlies- en Winst rekening 1924 5 Verkiezing van twee commissarissen 6 Uitloting 5% obligatie's 7 Rondvraag. De Balans- en Verlies en Winstrekening liggen voor aandeelhouders ter inzage van 27 April tot en met 4 Mei 1925 ten kantore der Vennootschap. De Directeur J. A. G. STOMPFF. Brieven onder letter A bureau van dit blad. Inlichtingen te allen tijde, zonder ver binding. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer ys uur later.) Datum 30 1 2 3 4 5 6 April-Mei Hoogwater 12,52 1,42 2,49 4,12 5,28 6,25 7,11 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet 6.49 Zondags 9,04 7,27 sneltrein 10,05 Zondags niet 12,13 12,31 2,52 2.06 alleen Zaterdags 4.39 3,51Zaterdags en Zond. niet 5,54 4,14 Zondags niet 6,39 7,24 9,32 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7 45 aankomst 8,32. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,16 Zondags niet 8,32 7,57 sneltrein Zondags niet 9,40 911 11 22 12,28 Zondags niet 2,46 3,05 6,13 5,40 alleen Zondags 8.07 5,49 Zondags niet 8,07 9,16 sneltrein 11,08 Zondags aankomst 11,31 11,25 sneltrein alleen Zondags 1,04 te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. 77UÓJC Markstraat dera53aro( <s met 18 oorspronkelijke teekenitigen van Harold Copping (158 bldz.) wordt U geleverd door: best, dat de hotelhouder ze met een of andere bedoeling voor mijn raam plaatste. Maar welke Ik was op punt hem te verzoeken, deze ook weg te nemen, maar ik bedacht me, vast besloten goed op te letten om te weten wat deze vreemde manier van handelen te beduiden bad. Na eenige sigaretten gerookt te hebben ging ik nog een kleine avondwandeling maken en zoodra ik op straat was, merkte ik aan allerlei onmiskenbare teekenen, dat er iets bijzonders gebeurd wasofschoon ik, geen Russisch verstaande, niet begreep wat. Als een loopend vuurtje had zich het nieuwtje, dat ontzettende sensatie verwekte verspreid. Het werd met ingehouden adem van mond tot mond gefluisterd. Overal stonden troepjes menschen te praten. De nieuwsbladen werden met koortsachtige haast gegrepen en gelezen. Alles bevestigde mijn vermoeden, dat er iets bijzonders was vooige vallen. Sinds lange jaren had er niet zoo'n opwinding in de hoofdstad geheerscht en de straten boden dien avond het toonbeeld aan van een paniek, die zich onuitwisch- baar in mijn geheugen grifte. Naar mijn hotel terugkeerend wandelde ik toevallig aan de overzjjde van de straat en naar boven ziende voor ik overstak, zag ik iets wat mij met verbazing vervulde. Ofschoon de lamp in mijn zitkamer was ontstoken, waren de gordijnen niet neerge laten. De schitterende verlichting van bin nen, deed de roode rozen voor 't venster, omzettend in 't oog vallen. Men kon ze zelfs duidelijk van af den overkant van 't plein zien Dat ze er geplaatst varen met een zeker dotl, daarvan was ik overtuigd, maar welk doel was het? Ik ging op mijn gewonen tijd naar bed doch slapen kon ik niet, steeds dacht ik aan die vreemde episode. Er hing een waas van geheimzinnigheid o ver de geheele plaats wat mij niet beviel. Een menigte kleinigheden kwamen mij in de gedachte, waarop ik indertijd geen acht had geslagen, en hoe meer ik nadacht, hoe meer ik wenschte overal elders te zijn dan in St. Petersburg. Er was zoo veel wat mij onbegrijpelijk voorkwam, en ik was zoo vreemd behandeld geworden, dat een hevig verlangen mij bekroop alles op te geven en niet meer te trachten het raadselachtige dat Vera omringde te ontsluieren. De klokken der Izak kerk verbraken de nachtelijke stilte door drie bonzende slagen en ik was half ingedommeld, toen er op mijn deur geklopt werd en ik verschillende stemmen hoorde, die verzochten binnen gelaten te worden. Mijn eerste gedachte was, dat 't hotel in brand stond, maar toen ik de deur opende, traden Erosciansky en twee andere manneD binnen. „Wat beteekent dit vroeg ik. „Sit! m'sieur" hernam hij, zjjn vingers op de lippen leggeDd om mij te beduiden stil te zijn. Dan zei hij heel zachtjes. „Vlug 1 Maak u gereed voor de reis. Do politie is op weg hierheen om u te arresteeren. Ont snap nu u nog den tijd ertoe hebt." „Wat" riep ik, mijn oogen uitwrijvend om me te overtuigen dat ik niet droomde „Mij arresteeren En waarom dan „M'sieur pas tóch op en verlies geen tijd maar tracht zoo spoedig mogelijk uit Rus land te komen, of alles is verloren," zei hij op flmsterei den toon, terwijl de andere twee zachtjes samen spraken. tWordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4