Obligatie-Leening sé Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel igpijn KNELLENDE! BANDEN! groot f 45000,- Verhuurinrichting Tentoonstelling. A. WIERINGA Gesloten Auto's beschikbaar. Anto-Bossen voor groote en kleine gezelschappen. FEUILLETON Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven Denkt om Uw gezondheid. Agent T. Buijs, drogist den Burg. Gondeo en Zilveren Werken, Horloges, Regnlatenrs, Pendules en Staande klokken. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige cn betwiste vorderingen Handelsinformatiën. MIJNHARDT's Waterschap „de Dertig Gemeenschap pelijke Polders op Texel" rentende 41 s pCt. 's jaars, ten kantore van de Nationale Bank- vereeniging, kantoor Den Burg-Texel. van aangifte voor alle rubrieken op Maandag 3 Augustus eindigt. 'WILLIAM le. QUEUXf Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. De kosten zijn het niet f W, Spoorstraat 118-120 - Helder MAAGTABLETTEN HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va «ur later.) Datum 23 24 25 26 27 28 29 Juli Hoogwater 11,14 11,48 12,23 1,- 1,19 2,02 2,49 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet 1 Jull-6 Sept. 8,45 6.29 9,01 7,29 sneltrein 10,05 Zondags niet 12,17 12,44 Zaterdags niet 2,52 1.10 alleen Zaterdags 2.52 3,48 Zaterd. en Zond. niet 5,43 4,15 Zondags niet 6,30 7,20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,27. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,12 11,19 12,02 Zondags niet 2,36 3,11 alleen Zond,-gs 6,C9 3,40 Zondags niet 6.09 5,50 Zondags niet 8,02 9,07 sneltrein 10,53 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,— 11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Vafi Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg Is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30| Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 4-10 Juli 1925. Rijwielen 9,32 uur, rijtuigen 10,02 uur. Dijkgraaf en Heemraden van bovenge noemd Waterschap stellen de gelegenheid open tot inschrijving op een Obligatie- Leening groot f45000,—, in stukken van f 1000,— en f 500,— tegen den koers van 100 pCt. Namens het College van het Dagelijksch Bestuur, J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nzr; Secretaris. Tarief uiterst billijk. Aanbevelend, P. KALIS Cz. Hiermede wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht dat de termijn Teneinde teleurstelling te voorkomen, gelieve de inzenders hiervan goede nota te nemen en zoo spoedig mogelijk aangifte te doen bij de verschillende inschrijversjin het programma vermeld. Het Comité. 41 Die vraag verniet:gde byna alle hoop op ontdekking, zijn verstand scheen weer weg. „Frank Burgoyne is mijn naam," ant woordde ik. „Gy wildet mij zeggen wien uwe vrouw ging opzoeken en gij hadt mij noodig." „U noodig? Och ja. Ik heb u eer gezien en in Drury Lane. Nell wees mij u aan want gy hebt bij de onderzoeking inlich tingen gegeven. Ja, ik heb u gezien." In een ondeelbaar oogenblik kwam de herinnering aan die geheimzinnige ontmoe ting en Drury Lane weer levendig voor mijn geest. Was deze stervende het ver- d ichte individu, die mij eerst genaderd was, alsof hij mij iets te zeggen had en toen weer verdween Gedurende het nu volgende kwartier was er iets afschuwelijks in den doodstrijd van dien man. Bij momenten scheen hij zich te willen verbergen als een geslagen hond kermend en ineenkrimpend, terwijl bij het noemen van de Junior Garriek Club het mij toescheen alsof hij, in verbeelding verzocht aan de deur te mogen wacbtes. „Ik wil hem zien Ik wil wachten, al zou ik bier moeten staan tot ik stierf, gilde hij woest, trachtende op te staan. Ten langen laatste werden mijn pogin gen om hem in bed te houden met succes bekroond, en uitgeput, lag hij hijgend en steunend op zijn rug. Droefgeestig en langzaam ging de tijd voorby. Toen ik eens op mijn horloge keek, te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. Vergrpri'.ig ean een vhepenpoot Deze kan ruim !0 OOO OOO Ziekte baatten dragen. Dal men de noodzakelijkheid van inscclenbcstrijding Inziet, blijkt uit hel feit, dat bijna een ieder den oorlog heeft verklaard aan vliegen, muggen, motten, kakker lakken, vlooien, en zich daartoe wapent met "een of ander" verdedigingsmiddel. Wij achten het echter van groot belang den volke te wijzen op cenige voordcelen, welke ABIS verheffen boven soortgelijken. !o ABIS bedwelmt niet. DOCH DOODT. 2o ABIS onschadelijk voor mensch, dier en plant. 3o ABIS wordt gevaporiseerd, dus als damp toegepast; (hierdoor spaarzaam in gebruik) 4o ABIS is niet ontvlambaar. '/H' 5o ABIS beschadigt geen meubelen of behang. Co ABIS is duurzaam en kan jaren bewaard worden. Vraagt heden inl. en gratis brochure aan N.V. „A.B.I.S." Hecrengracht 281Amsterdam Tel. 32231. wezen de wijzers half vijf aan. Zeer opgewonden luisterde ik ademloos naar elk woord, hopende ten slotte toch den sleutel van het raadsel te ontdekken. De zieke man zuchtte en knarste met zijn tanden, nu en dan verhief hy zyn stem en keek hij mij aan met den blik van een waanzinnige. De kaars brandde meer er meer af, zoodat ik vreesde nog in het duister te zullen zitt-n voordat de dageraad zou zyn aangebroken. Een kille huivering overviel mij. Zou er nu eindelijk iets beslissends ko men Mijn ledematen trilden door de spanning, waaronder myn zenuwen ze bielden. Nu brak de dag aan Dooit méér welkom dan toen. De kaars flikkerde nog even op en ging uit, toen de gekwetste man duidelyker begon te spreken. „Ge zult gewroken worden, Nell, geloof mij. Ik moet hem vinden. Hij heeft hem eens gezien met roode handen. Er was bloed op hem hij zal ruimschoots terugbetaald worden." Sprak hij over mij Zeker, had ik den moordenaar eens gezmn. „Ik zeg u, dat ik het wil. Mijn eed is heilig Wie zal my gelooven zonder hem zonder Burgoyne?" vervolgde hij ijlende. Hopende, dat een plotselinge schrik hem tot bewustzijn mocht brengen, legde ik mijn hand zwaar op zijn arm en riep uit: „Wat wilt ge van my Een oogenblik scheen hij geschrokken hij werd stil. Toen vroeg hij „Hoe laat is het?" „Half zeven," antwoordde ik. „Ik heb u alles gezegd. Die vervloekte val van gisterenavond kom ik niet te boven anders zou ik met u gegaan zijn naar naar Opnieuw raakte hy weg. Zijn vingers, die ik vast hield, schenen in de mijne te verstijven en koud ts worden. Hij was stervende. „Om 's hemels wil houd u nog eenige oogenblikkeu goed!" smeekte ik. „Er moet nu een dokter komen. Zie, het wordt licht." De donkere oogen, die my den vorigen avond zoo doordringend aangezien hadden werden nogmaals tot mij gekeerd. In hunne diepte flikkerde nog een zwak licht. Hy gaf te kennen, dat hij nog iets wenschte te zeggen, en ik boog mij voor over, zoodat mijn gelaat bjjna het zyne raakte. „Wat is er," vroeg ik vriendelijken zacht „Het is om Nell, dat ik.... Het was gedaan. Eenige oogenblikken was ik versteend. Hot scheen onmogelyk, dat hij dood was het kwam mij voor geen werkelijkheid te zijn, niettegenstaande het onbeweeglijk lichaam voor mij lag. Toen zag ik plotseling rond om mij. Het geluid van Londen's ontwaken drong tot mij door, de dag lag voor my. Van dit lichaam kon ik niets meer leeren waarom zou ik blijven. Haastig de foto en het stuk gelakt papier in mijn zak brengende, keerde ik mij om en verliet de kamer. De vlugheid dezer beweging was zoo groot, dat, toen ik de deur opende, mijn oplettendheid getrokken werd door een vrouwenrok, die juist achter een hoek der gang verdween. Niettegenstaande myn haast, evenwel, was de persoon verdwenen toen ik de huis deur bereikt had en de straat inging. Er was niemand te zien. Toen dacht ik eraan iets vergeten te hebbeD. Op mijn schreden terugkeereDd, kwam ik weer in de kamer. Het lichaam lager stijf en bewegingloos zooals ik het voor een paar minuten bad verlaten. Ik sloot het de oogen en ging toen naar huis. Soliedst en goedkoopst adres voor „Wieringa's Chronometer" zeer fijn, accuraat loopend Anker horloge met 2 jaar garantie voor slechts f 12,—. Bestellingen en reparaties worden aan- genomen bij Mej. SCHUMAKER, Weverstraat 419. maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust Gebruik Per koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. HOOFDSTUK XXIII. De foto der doode vrouw. Ongeveer zeven uur op den avond vat dienzelfden dag verliet ik het Charing Cross Hotel, waar ik tijdelyk myn verblijf hac genomen, en ging langs het strand naai de Club, waar ik met Bob en Rivers zoc gaan dineeren. In diep gepeins verzonken trachtendf eene verklaring te vinden voor de vreemdt gebeuitenissen van den afgeloopen nacht sloeg ik geen acht op hen die my voorbjj gingen en was ik mij niet bewust dal iemand my volgde, totdat ik een tik o| mijn schouder voelde en ik een stem hoordf zeggen Halloh, oude jongen, heb ik je eindelijk gevonden! Wat zie je er uit. Het lijk wel alsof ge naar eene begrafenis zyt ge weest." Het was Demetrius Hertzen. „Wat! gij in Londen!" riep ik iD onge veinsde verwondering, werkelijk blij hen te zien. „Ja, ge verliet uw huis op zulk eei onmogelijk geheimzinnige manier, en Ver is zoo onder den indruk en zenuwachtii dat ik meende goed te doen naar de stai te gaan en te trachten je te bejegen teruj te keeren." Zijn arm door den myne stekend, lie] hy met mij mee en zei „Wat is er toch Je kunt mij toch ge' rust vertrouwen, want ik ben de neef uwei viouw." Ik aarzelde. Zou ik het hem vertellen Ik wilde het doen en was op het punt hen mijn geheime gevoelens te verklaren, toer ik mij plotseling de belofte aan Vera her innerde, dat ik drie weken op hare verkla ring zou wachten. „Wel," antwoordde ik pogende te lachu wat mij niet afging, „het komt alleen dooi een paar haastige woorden. Kchtgenooten onder elkaar moeten somtijds ook wel eens woorden hebben, weet je." W.v.v

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4