WELGER's STROOPERSEN „ERICA" DORSCHMACHINES N.V. LANDRÉ GLINOERMAN I II 1 I knellende! QNZECANMDAAT I STEREOSCOPEN BANDENl Vraagt onze Nieuwe Prijzen van Generaal Agenten voor Nederland Spuistraat 6 en 8 AMSTERDAM. Fa. Langeveld de Rooij. en SANGUINOSE SANGUINOSE FEUILLETON fO-GRONINGEN I WILLIAM le_ QUEUX pnze beste candidaal; ^Gevierd door alle burgers van den Slaah fAXSFABRIELK^J l/erkrijgbaar In verschillende prijzen HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags; (nam. ongeveer Va uur later.) Datum 6 7 8 9 10 11 12 Augustus Hoogwater 10,53 11,40 12,26 1,— 1,33 2,19 3,09 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet 11 Juli-6 Sept. 8,45 9,Cl 6.29 7,29 sneltrein 10,05 Zondags niet 12,44 Zaterdags niet 1.10 alleen Zaterdags 3,48Zaterd. en Zond. niet 4,15 Zondags niet 7,20 Donderdag naar Schagen een markttrcin, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,27. 12,17 2,52 2.52 5,43 6,30 9,28 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 912 11 19 12,02 Zondags niet 2,26 3,11 alleen Zondags 6,09 3,40 Zondags niet 6.09 5,50 Zondags niet 8,02 9,07 sneltrein 10,53 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,— 11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,12,6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zen- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30) Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 1—7 Aug. 1925. Rijwielen 9,14 uur, rijtuigen 9,44 uur. SfiSSBaoS Zuiver Plantaardig Versterkingsmiddel. Wanneer gij in deze zware tijden de verschijnselen bespeurt van anaemic en van neurasthenie, te weinig bloed en arm bloed, zenuwzwakte; dan moet gij, nu vooral bijtijds daar wat aan doen. Zijt gij lusteloos? Uw eten smaakt U niet? Gij slaapt slecht in; wordt wakker zonder uitgerust te zijn hebt hoofdpijn, suizingen zijt gedurig vermoeid Dan is voor U de het middel dat U spoedig de verlorene krachten hergeeft cn de zenuwen versterkt. Sanguinosc wekt den eetlust op; bevordert een diepen, gezonden, verkwikkenden slaap en grijpt met vaste hand in die reeks van treurige verschijnselen die anaemie (bloed armoede) en neurasthenie (zenuwzwakte) vergezellen. Tweemaal per dag een eetlepel. De Sanguinose kost per flacon f 2,—6 fl f 11,.12 0 f21,—. Te verkrijgen bij de meesff"Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en 1. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. 45. „Dat is zoo, maar gij spraakt niet over dat onderwerp, en zoodra wjj haar in het oog kregen, scheent gy veranderd en ver liet ge my, zonder mij kans te geven iets te zeggen.' „Maar later had* ge toch volop gelegen heid." Bob scheen hiervan niet zoo overtuigd. Hij antwoordde dan ook, een sigaret aan stekende. „Toen ik je later zag, waart ge zoo wei nig mededeelzaam, dat het mij toeleek alsof ge voel naeer wist, dan ge liet blijken. Daar gij nog belang in haar bleeft stelleD, kwam het mij voor, dat het niet op mijn weg lag erover te beginnen. „Och, en al had ge het gedaan," zeide ik eenigszins opgewonden," zou het aan den stand van zaken toch niets veranderd hebben ge woet er feitelijk toch ook niet veel van." „Kom, Burgoyne, het is nutteloos te je gedachten iü deze aangelegenheid voor mij te verbergeD. Het komt mij voor, alsof ge wenscht dat ik denk, dat het u tpyt, zoo ik weinig weet. Misschien zijt ge er in uw hart blij om. Het zou voor sommige bloedverwanten Uwer vrouw min der aangenaam zijn dat portret in uw be zit te vinden denkt gij ook niet? Die heethoofdige graven zyr som3 jaloersche familieleden, geloof ik en..." „Waaiachtig, daar doet ge mij groot on- ïecht, Bob," wierp ik tegen, geraakt door de zinspeling die hij daar deed. Niettegen staande al onze twisten, ben ik nooit, ook maar een oogenblik haar ontrouw geweest." „Soit," was zijn koel antwoord. „Laat ons daar maar niet verder op door gaan. Kunt ge echter een eerlijke verklaring geven voor Uw verlegenheid toen dat portret voor den dag kwam Deze directe vraag kwam mij zeer onge legen. Al de feiten te moeten mededeelen, zonder Vera bloot te stellen, wat ik absoluut niet doen wilde scheen op het oogenblik onmogelijk. Wij spraken geen van beiden. Achterover geleund in zijn stoel volgde bij met de oogen den rook zijner sigaret. Toen stond hij weer op en zeide op een toon, die my pijn deed te hooren „Denk maar niet na over die lastige vraag, Frank, als die je hindert. Ik was gek die te stellen. Adieu," en hij stak zijn hand „Wacht even," hield ik aan. „Ik zal het U verklaren zoo goed ik kan, wanneer ge geduld wilt hebben." Ik wilde nu Bob zoo veel ik kon zeggen over het geheim van den dooden man en bem om zijn hulp vragen. Zwijgend en veelal ongeloovig luisterde hij naar mijn verhaal, van wat den vorigen nacht was voorgevallen tusschen mij en de vreemdeling. Toen ik geëindigd had, vroeg hij: „Eq ge hebt het lichaam daar zoo laten liggen en er met niemand over gesproken? Dat zoudt ge vroeger niet gedaan hebbeD." „Maar wat moest ik doen Ik zou op nieuw in het schandaal betrokken worden en de vraag is. waar zou het eind zijn." „En ge hebt ook de kist niet verder onder zocht? Er zou ook wel wat belangrijks kunnen zijn „Dat zou kunnen Wat ben ik toch idioot geweest ora daar toch niet aan te denken! Stel u voor, dat ei brieven waren van van „Klok' „Klok' „Klok' „Klok' „Klok' (rood merk) (blauw merk) (groen merk) (zwart merk) (geel merk) 1/9 pond f 0,65 0,60 0,55 0,50 „0.45 p. ons f 0,26 0,25 0,22 „0,20 „0,18 p. Vs ons f 0,10 „Van den moordenaar? Dat is heel goed mogelijk. Waarom gaat ge er nog niet eens heen om te zien Nadat het geval eenigszins uitvoerig met hem besproken te hebben, waren wij over een gekomen, dat, zoo gau w het avond zou worden, ik nogmaals naar het huis zou gaan, om, op gevaar af van ontdekt te wo:den, de kist te onderzoeken. Hierna scheidden wij, ik was veel opgelucht, door mijn halve mededeeling aan Bob. HOOFDSTUK XXV. Een middernachtelijk onderzoek. De uren gingen dien dag maar zeer traag voorbij. Zij kwamen mij oneindig lang voor. Wel duizend keer ik naar het klokje, dat zoo lustig op de schoorsteen tikte, maar de kleine wijzer maakte schijnbaar niet den minsten voortgang. Voelende, dat het nietsdoen mij ondrage lijk werd, maakte ik een korte wandeling naar het strand. Nauwelijks had ik daar een paar honderd meter geloopen, of ik zag er Demetrius. Hij flaneerde er op dezelfde doellooze wijze als ik. Op hot eeiste mo ment had ik naar hem toe willen gaan en hem willeD groeten, wantzijn vroolijk ge zelschap zou mij den" tijd sneller doen voorbijgaan. Mijt volgende gedachte even wel was, dat hij zou kunnen bemerken, dat ik gepreoccupeerd was en hij mij vra gen zou kunnen stellen, die mij minder ge wenscht voorkwamen. Toen ik nog met mij zelf aan het over leggen was, maakte hij ei zelf een eind aan door, zoodra hij my zag, naar mij toe te komen „Hei daar, waarom zoo ernstig riep hij, toen hij mij hartelijk de hand schudde. „Zie ik or zoo vroolijk uit antwoordde ik, zijn vraag omdraaiend. „Je moet weten dat ik een paar uurtjes niets te doen had en daarom op straat maar wat verstrooiing ben gaan zoeken." Hij zag mij met een nieuwsgierigen blik aan en ik vroeg my af, of hj begreep dat mijn antwoord gezocht was. „Zoo, zoo," merkte hij op. „Als je er niets op tegen hebt, wil ik je helpen een beetje verstrooing te zoeken," en hij voerde mij verschillende mijlen door drukke straten onophoudelijk opmerkingen makende, ik slechts met korte woorden behoefde te antwoorden. Op een oogenblik, dat wij een stil hoekje bereikt hadden, waar het conserveeren wat makkelijker was, zei ik „Vertel mij toch eens, waar hang je eigenlijk uit?" Hij begon hartelijk te lachen, toen-hij vroeg „Zoudt ge dat niet weten „Op mijn eerewoord, ik heb er tot op dit oogenblik niet aan gedacht. Waar logeert gij „Nr. 171," antwoordde hij, nog lachende. „Nr. 171, waar? waarom zijt ge niet duidelijker? Houdt me toch niet op, want ik moet naar mijn hotel terug om het een en ander in orde te maken „Wat nog een andere afspraakmet de dame,- wier portret ge gisteren avond aan je vrienden hebt laten zien Ik hoorde er ook van, oude jongen/ riep hij uit, klaarblijkelijk meenende, dat hij mij daar mee goed kon plagen. Ziende, dat ik die opmerking koel opnam, vervolgde hij: „In ernst, het is eigenaardig, dat ge niet weet waar ik woon. Mijn kamer is op nummer 171 Charing Cross Hotel, en de uwe hteft nummer 172 begrypt ge nu, waarom ik lachte „Uwe kamer vlak naast de mijne zeide ik minder aangenaam verrast bij de ge dachte, dat hij mijn gesprek met Bob van dien zelfden morgen kou hebben gehoord. „Maar, daar is toch niets bevreemdends in, is het wel? Ik ben niet uit de quaran taine ontsnapt. Tusschen twee haakjes, van morgen had ik je een bezoek willen brengen, en daar gij mijn zacht kloppen niet scheent te hooren, - ge weet, ik klop nogal zacht, waarom ge altyd hebt moeten lachen, kwam ik naar binnen, ge waart echter in zulk een ernstig gesprek met Uw vriend Nugent verdiept, dat ik het beter vond U niet te storen en ik ging daarom terug. Hij is eeu uwer oudste vrienden, nietwaar vroeg hij bilangstellend. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4