Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel DUINKER's MELANGE en Kaas- en Vetsonrten Motorschip Maria J5 A. WIERINGA KNELLENDE! zijn op Texel in bijna 40 winkels verkrijgbaar. H. DUINKER Pz. Boterhandel - HELDER. Een goed stel Bestek en Teekeningen L. SOK, Architect te Helder. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. Goeden en Zilveren WerkeD, Horloges, Regulateurs, Pendoles en Staande klokken. Brengt uwe Goederen voor Uitstoomen en Verven De groote strijd. vaart Maandag a.s 1 nor naar Pnrmerend en Donderdag acht nnr naar Leiden. s s. Texelstroom naar Purmerend, FEUILLETON Gevraagd een Werkster, Adverteeren doet verkoopen voor alle voorkomende bouw werken brengt U altijd voordeel. Spoorstraat 118-120 - Helder WILLIAM le. QUEgXj Beslist keurige afwerking en laagste prijzen. Tel. 438. SI vaart Maandag a s. Vertrek 1 uur een of twee dagen per week. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Vj-uurlater.) Datum 13 14 15 16 17 18 19 Augustus Hoogwater 4,07 5,22 6,39 7,45 8,37 9,16 9,50 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,29 Zond. niet 1 JuIi-6 Sept. 8,45 6.29 9,01 7,29 sneltrein 10,05 12,17 12,44 Zaterdags niet 2,52 1.10 alleen Zaterdags 2.52 3,48 Zaterd. en Zond. niet 5,48 4,15 Zondags niet 6,30 7,20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,27. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,21 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9 12 11 19 12,02 Zondags niet 2,36 3,11 alleen Zondags 6,09 3,40 Zondags niet 6.09 5,50 Zondags niet 8,02 9,07 sneltrein 10,53 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,35 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,11,5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10 en n.m. 1 uur. Van Burg v.m. 10.50 en n.m. 5,15. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,301 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op van 9—14 Aug. 1925. Rijwielen 9,— uur, rijtuigen 9,30 uur. Inlichtingen gratis, zonder eenige ver plichting Uwerzijds. Soliedst en goedkoopst adres voor Wieringa's Chronometer" zeer fijn, accuraat loopend Anker horloge met 2 jaar garantie voor slechts f 12,—. Bestellingen en reparaties worden aan genomen bij Mej. SCHUMAKER, Weverstraat 419. 000*: 47. Ongelukkigerwijze was er een fout in mijn berekening en de uitgebrande lucifer latende vallen, zette ik mijn onderzoek nu in beneden waai tsche richtig voort En nu viel iets vo°r, dat het avontuur nog gewaagder maakte en waaraan ik nu, na verloop van maanden, nog niet zonder huivering kan denken. Ik moest mij bij het aansteken van de lucifer iet of wat gekeerd hebben, zoodat ik hoewel langs de muur gaande, toch in een verkeerde richting liep. Ik merkte dit het eerst aan een eenigszins hevige botsing met de trapleuning. Deze scheen zeer oud en wrak te zijn, want, toen ik er tegen aan stootte, begon ze gevaarlijk te waggelen Ze krampachtig te knijpen was het werk van een oogenblik, maar vlug als de gedachte sprong ik terug naar de muur. Na een seconde gewaggeld te hebben, raakte de leuning los en viel zij met donderend geweld van heel boven uit naar benedenvreeseijjk was het, het geluid der van tree op tree stootende massa. Ik was veilig; maar wat nu? Ik bleef eenigen tijd onbeweeglijk staan en luisterde, terwijl stukjes pleister de trappen afrolden en ratten verschrikt heen en weer tippelden. Toen voelde ik half onbewust naar de lucivers, die ik gelukkig weer bij mij had gestoken. Bij het weinig licht, cat een dezer mij gaf was gemakkelijk te herkennen hoe hacheljjk mijn positie was op hetafgebro- te Den Burg bij Mej. PEREBOOM-Kooiman en te Cocksdorp bij Mej. KIKKERT-Kortenhoeve. De groote strijd om het bestaan wordt door ieder gestredenen er vallen dage lijks slachtoffers. Wanneer uw weerstandsvermogen geleden heeft, wanneer gij uw werk niet meer met lust kunt doenwanneer gij ongedurig zijt of zenuwachtigPr'k- kelbaar en slecht gehumeurd, dan zijt gij goed opweg een slachtoffer te worden. Gaat dat zoo voort, dan kunt ge straks niet meer I Daarom versterk uw krachten nu het nog tijd is. Le SANGUINOSE is het koste ijke middel dat u snel en zeker de verloren zenuwkracht wedergeeft. Zij verhoogt uw weerstandsvermogen; maakt uw slaap diep en verkwikkend en geeft u dat opgewekt gevoel van kracht en blijdschap dat bij een volmaakte gezondheid behoort. Neemt er de proef van. De Sanguinose kost per flacon f 2,—60 f 11,—12fl f21, Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemersfraat 2c/4. Den Haag Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en 1. Moerbeek, den Burg; H P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. ken portaal, dat zoo klein was, dat ik mij nauwelijks dorst te verroeren. Beneden was alles donker. Een dunne nevel scheen op te rijzen tusschen mijn oogen en de langzaam uitbrandende lucifer. Ik rook, dat dit een stofwolk was, veroorzaakt door den val van zooveel pleisterwerk. Na eenigen tijd gewacht te hebben, gedurende welken ik bijna niet durfde te ademen, streek ik nog een andere lucifer aan en zag ik weer om mij. De nevel was verdwenen, maar mijn kieeren waren nu wit van de neergevallen stof. De lucifer brandde mijn vingers en toen ik ze liet vallen kon ik ze in haar val in de duisternis volgen, totdat zij slechts een kleine roode stip was. Nog een andere lucifer aanstekende, probeerde ik laDgzaam en voorzichtig van die gevaarlijke plaats weg te kruipen. Waarom zal ik Log in verdere bijzon derheden treden. Laat het genoeg zijn te zeggen, dat ik elke kamer, waar ik laDgs kwam, doorzocht totdat mijn geduld en mijn lucifers op waren, alles zonder eenig resultaat. Schijnbaar was ik het verkeerde huis binnengegaan. Beneden teruggekomen moest ik over de puinhoopen die ik gemaakt had, klimmen Dit was een moeilijk en gevaarlijk werk, maar eenmaal hier klaar zijnde, stond ik weer op vaste grond. Mijn tochtje was geheel vergeefs geweest mijn kieeren waren met een wit poeder bedekt, dat ik helaas niet kon verwijderen ik moest nog ongemerkt en zonder vermoe den op te wekken op straat zien te komeD. Ik luisterde oplettend.-Geen geluid werd gehoord. Alles was stil en donker uitge zonderd daar, waar bet licht ecner straat lantaarn ten straal naar binnen wierp waardoor ook een deur zichtbaar werd. Zorgvuldig en voorzichtig trachtte ik weer door dat venster naar buiten te klim men, waardoor ik ook binnen was geko men. Plotseling werd ik bij mijn polsen vast gegrepen en voordat ik nog een woord had kunnen uitroepen, bevond ik mijzelf in de macht van een paar stevige agenten. „Wat voert ge, daar uit?" vroeg een hunner, het licht zijner lantaarn onder mijn oogen brengend. Ik poogde te antwoorden, maar er scheen een soort bewusteloosheid over mij te komen, en de eenige herinnering aan wat volgde, is een tocht door de straten, ver gezeld door twee kerels, welke mij ieder aan een kant vasthielden. „Zeker niet veel goeds in den zin," veronderstelde de man rechts van mij. „Dat zal wel," antwoordde de ander, die mij het eerst had toegesproken. Toen werd ik in een politiepost gebracht. HOOFDSTUK XXVI. In de klem. „Wel, agent, wat is er aan de hand vroeg de dienstdoende inspecteur, op zijn stoel draaiende en mij aanziende. „Wij vonden hem terwijl hij bezig was door het venster van een huis in Angel Court Drury Lane. Het huis is onbewoond en wij pakten hem juist, toen hij er uit wilde komen," antwoordde de man naast mij. „Tets gestolen „Neen, mijnheer, dat gelooven we niet; wij hebben er nog geen onderzoek naar gedaan." „Brengt hem in de onderzoekingskamer!" „Hierheen," beval de agent en ik volgde hem in een kale, ongemeubelde ruimte, waar ik verslagen bleef staan. Eenige oogenblikken later kwam de inspecteur ook binnen hij zette zich aan de lessenaar neder en zeide „Nu dan, neem hem de maat!" „Ga recht staan," zeide de agent en toen H. KEESOM. D. METS. S. DIJKSEN, Buitenlust. •I- N V. f»BAK3FA8RIEn J.GRUNO CnOMNGCJi ik gehoorzaamd had, zeide hij„vijf voet negen duim „Hoe is uw naam?" vroeg de inspecteur mij aankijkende. Ik aarzelde. „Geef ons uw waren naam op, want anders is het zooveel te erger voor u." „Wat moest ik doen Was het niet bij ongeluk, dat ik gearresteeid was Voor Vera's zaak moest ik het vooral geheim houden. „Harold Dobson," antwoordde ik, den eersten naam opgevende, die mij in de gedachten schoot. „Hoe oud zijt gij „Negen en twintig." De inspecteur no teerde alles. „Waar woont gij Nogmaals aarzelde ik. „Het heeft geen nut, om ods wat voor te liegen 1 Waar woont gij „Ik weiger het te zeggen." „Hum," mompelde de inspecteur in zich zelf. „Alleen zij, die schuldig zijn, weigeren hunne adressen op te geven maar als gij niet wilt antwoorden, is er niets aan te doeD. Wat zijt gij „Niets." „Een soort gentleman, veronderstel ik", zei hij ongeloovig glimlachende, toen hij mijn kieeren bekeek. „Heel goed, geen beroep," en toen was er eenige minuten stilte, alleen afgebroken door het eentonig gekras van de pen, waarmee de inspecteur schreef „Zet uw namen," beval hij, toen hij gereed wasen de twee agenten die mij aangehouden hadden, zetten hunne hand- teekening. „Nu gevangene,' zeide de iospecteur, het geschrevene drogend," gij wordt beschuldigd van inklimming iu het huis Nummer 4, Angel Cuurt, Drury Lane, met het doel daar een of andere misdaad te bedrijven. Ik moet u waarschuwen, dat al wat gij zegt genoteerd zal worden en eventueel tfgen u zal worden gebruikt." W.v.v.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4