Sportvereeniging Texel. ft Stierenvereeniging „Ons Belang" HOTEL TEXEL. NEELS, REGENJASSEN, het goede mmA' een beste tweeschaars Sachsploeg een lam Gedurende de a.s feestdagen BAL MET VOL ORKEST zooals tiidens de kermis. N.V. Texels Eigen Stoomb. Ondern. Keizerstraat 62-63-64 Helder. Ingezonden ADVERTENTIEN Texel H--0.V.V. I een mooie kinderwagen Voor de feestdagen EXTRA REIZEN van het s.s. Dageraad ter gelegenheid van de Landbouwtentoonstelling te Texel. T& Dienstplicht Uitslag Verkcopingen besprekingen met de leden te houden Aanbevelend C. VISSER. Tegen Vergoeding terug te bekomen Exitree f O 50 per persoon. Aanvang 8 uur. Kaartjes, geldig voor den geheelen avond, vanaf heden,tot een BEPERKT getal verkrijgbaar. (VRIJ DANSEN.) Woensdag 2 September '25 vertrek Texel 8.-- n m. Donderdag 3 8— n.m. in de grootste verscheidenheid. Gummi-jassen, 7,50, 9,00,12,00 enz., in alle kleuren. Tiaar - -M 'Ai Van de negen vriendschappelijke wedstrijden mochten er vijf als «en overwinning worden geboekt. Voor de competitie speelde Texel twaalf matches, waarvan er acht gewonnen werden, drie verloren en één gelijk gespeeld. Daar het doelgemiddelde van H.R.C. II 1,42 en Texel I 1,25 was, stond Texel er dus zoo slecht niet voor Met een weinig meer geluk had Texel zeker in zijn afdeeling de kampioensplaate mogen inne men. Veel wedstrijden heeft Texel in het afgeloopen seizoen niet gespeeld maar er waren er bij die werkelijk een heel mooi verloop hadden. In weerwil van de onvermoeide pogingen van het bestuur meer wedstrijden te spelen, mocht dit niet gelukken en moesten voetballiefhebbers meermalen worden teleurgesteld. Verder herinnert het verslag aan het feit, dat op de feestavond door leeraren en leerlingen der Z.V.S. een bloemenhulde en een herinne ringsmedaille werden aangeboden terwijl ook van de Adelborsten 'n bloemenhulde in ontvangst genomen mocht worden. Terecht meent het bestuur hierin een blijk van goede verstand houding tusschen beide partijen te mogen zien. Aangaande Texel II maakt het verslag melding van zes vriendschappelijke wedstrijden, waarvan er vier gewonnen werden. Voor decompetitie speelde Texel 11 achttien wedstrijden, waarin hetin elf gevallen zegevierde; zes werden verloren en een gelijk gespeeld. Geen slecht rekultaat meent het bestuur. Tot besluit spreekt het bestuur de hoop uit dat Texel I en II in het komende seizoen meermalen als overwinnaar uit de strijd mag treden, terwijl het tevens de wensch uit op de steun van leden en donateurs te mogen rekenen wanneer voor een of andere bijzondere gelegen heid een extra bijdrage voor de kas wordt ge vraagd. Het verslag eindigt met de opmerking, dat de verhouding tusschen S.V. „Texel" en Z.V.S. geen reden tot klagen heeft en last not least de financieele toestand der vereeniging langzamerhand minder reden tot ongerustheid geeft. Tot rekeningnazieners worden aangewezen de heeren N. Ran en C. Dros, die alles in de beste orde bevinden, weshalve zij tot goed keuring kunnen adviseeren. Daarna wordt, hoewel de agenda hierover niets vermeldt onderhandeld over't tijdelijk afstaan van het sportterrein aan het Tentoon stellingscomité, dat daar het concours-hippique hoopt te houden. De sportvereeniging zal daar voor f 25.— huur ontvangen, terwijl bij moge lijke vernieling van het terrein, de aangerichte schade zal worden hersteld. Het bestuur heeft in deze zaak gemeend eerst het oordeel der leden te moeten vernemen. Dezen kunnen zich over het algemeen wel met het voorstel ver eenigen, al achten sommigen f 25 belooning wel wat schraal. De helft der entreegelden zou hun meer convcnieeren. Het eind van het lied is evenwel, dat tegen f25 belooning en schade- herstel bij vernieling 't Tentoonstellingscomité twee leden der sub-commissie zijn hi^rver- tegenwoordigd voor de paardenwedren de beschikking over het sportterrein krijgt. Dan maakt het komende winterseizoen onder werp van bespreking uit en het blijkt al spoedig dat daarbij de meeningen nogal uiteenloopen. De heer N. Ran maakt de opmerking, dat het slechte resultaat van een wedstrijd maar al te vaak het gevolg is van het niet-opkomen van verschillende spelers. Ook de elftal-commissie wordt aan critiek onderworpen, waarbij door enkele leden echter wordt opgemerkt, dat het een dikwijls moeilijke taak is, die men als lid van die commissie heeft te volbrengen. Meer malen heeft men daarbij met allerlei moeilijk heden te kampen en worden moeitevolle pogin gen om een goed elftal in het veld te brengen niet met succes bekroond. Na ampele besprekingen maakt de heer v. d. Aakster aan de discussies een eind. Hij hoopt, op de steun van alle leden te mogen rekenen en twijfelt er niet aan, of binnen afzienbare tijd zullen behoorlijke elftallen in het strijdperk kunnen treden. Zoo zijn we aan de rondvraag gekomen. Op een vraag van de heer N. Ran aangaande de verloting deelt de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt, 3000 loten in omloop te brengen. Naar wettelijk voorschrift zal aan prijzen twee derden van het totaal bedrag be schikbaar worden gesteld. Hoewel reeds meer dere malen inlichtingen aan de overheid zijn verstrekt, heeft men nog geen vergunning tot het houden der verloting mogen ontvangen. Zoodra die knoop echter is doorgehakt, zal met de lotenverkoop een begin worden ge maakt. Wanneer de sportvereeniging erf 45500 baat bij vindt, zal zij daarmee uit de brand geholpen zijn. De heer H. Ran zou gaarne de reserve-voet ballen in beter conditie zien, en acht mid zomerwedstrijden als een strop voor de kas uit den booze, terwijl de heer Th. Rijk er op aandringt een paar maal per week een speciale trainingsmatch te organiseeren. Te half elf sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen. Hij uit de wensch, dat de verstandhouding onderling van de aangenaamste soort moge blijven en hoopt, dat ieder vol vertrouwen het nieuwe speelseizoen tegemoet zal treden. OUDESCHILD Dramatisch zangspel in studie. Een aantal jongelui hebben zioii hier ver eenigd om onder leiding van een van Ds. Broekema's dochters een van de dramatische zangspelen van h n leeraar in te studeeren. Hoewel het muziekwerk van Ds. Broekema aan de uitvoerders geen geringe eisohen stelt, meènen we terecht te mogen veron derstellen, dat onder de voortreffelijke lei ding van de muzikaal zeer begaafde diri- gente iets moois verwacht mag worden. We vermoeden dat de eerste opvoering van dit werk, „De groote zeeheld Michiel de Kuijter", zal samenvallen met het 25- jarig ambtsjubilé van de auteur. Veevervoer. Gedurende de laatste werk zijn v ,i Texel verzonden: 448 lammeren, 358 schapeu, 35 var kens, 7 balveren, 2 Koeien. Wenschen omtrent inlijving. Zij, die voor de lichting van het volgend jaar zijn ingeschreven en hun wensch omtrent de inlijving in geval yan bestemn ing tot ge woon dienstplichtige niet reeds bij de keuring en ook niet reet,tstreeks aan den Districtscomman dant hebben opgegeven of wel een bijzondere reden hebben, waarom hun wensch veranderd is, kunnen vóór 5 September a s. hun verlangen opgeven ter secretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot. Er kan evenwel geen zekerheid worden gegeven, dat met hun verlangen rekening kan worden gehouden. Texel, 25 Augustus 1925 De Burgemeester van Texel R P Keijser. LoB (binten verantwoordelijkheid der Redactie) Texel, 24 Aug. '25. Mynheer cle Redacteur. Gaarne ontvingen we voor ons stukje een klein plaatsje in uw blad. Zooals bekend, is op de loting van 14 Aug. j,l. een incident voor gevallen, dat de persoon in kwestie in zoo verre noodlottig is geworden, dat hij beet is, reden te meer dus voor hem om te reclameeren. Maar o.i. geeft deze loting ook uit rechtvaardigheids oogpunt aanleiding tot nietigverklaring, daar ondanks de bewering van de overheid, in deze onze huidige loco-burgemeester de heer R. P. Keijser en de Edelgestrenge heer Majoor, leider der loting, een groot deel der lotelingen, waar onder zoowel inzenders als Gerrit Bakelaar zelf, pertinent beweren, dat de naam van de laatste niet is afgeroepen. Verscheidene hunner zijn zelfs zoo zeker van hun zaak, dat zij er wel een eed op zouden {lurven afleggen. Nu willen wij absoluut niet spreken van, noch zelfs denken aan de mogelijkheid van eenige doordrijving der militaire macht in deze, maar achten het heel niet onmogelijk, ja zelfs zeer waarschijnlijk, dat er hier een klein misverstand aan de zijde der overheid bestaat, wat heel goed ontstaan kan zijn door verwarring van de familienamen der no. 1 en 2, Bakelaar en Bakker, maar hetwelk Bakelaar niettemin noodlottig kan worden, reden waarom wij er dan ook, minder om ons dan om hem, ten sterkste op aandringen, dat deze zaak door de overheid grondig worde onder zocht en waarbij wij de hoop uitspreken, dat de getuigenissen, die verscheidene lotelingen bereid zijn af te leggen, in zake de aflezing, veel tot de rechtvaardige beslissing mogen bij dragen. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. Eenige lotelingen. Er wordt aan gewerkt. Red. Mynlieer de Redacteur. In aansluiting op het bericht, dat voorkomt in Uw blad van Woensdag 26 Aug., wil ik even een kleine opheldering geven over 't feit, dat de autobus voor kerkgangers van Oosterend eerst te 10 uur arriveerde. 't Was niet direct mijn sch uld, want ik wist niet, dat door wijziging in de gewone dienstregeling er die dag geen dienst was te Oosterend. Eerst enkele minuten voor tien uur werd mij dit medegedeeld, waarop wij ons met groote haast naar Oosterend hebben begeven. P. KALIS. door Notarissen BAAS en MULDER op Woensdag 26 Augustus 's avonds 8 uur in „Loodsmans Welvaren" voor de erven Jb. Kuiper Lz. 1. WEILAND, genaamd „Garseland" bij Den Hoorn, kadaster sectie F no. 66, groot 1,42,30 H.A. 2. WEILAND, genaamd „Frouwe Koogje" aldaar, kadaster Sectie F no. 65, groot 81 aren, 10 centiaren. Koopster mej. F. Kuiper, echtgenoote van Jb. Velleina voor f 4950, WAT DE NIEREN DOEN. 115 De nieren vereisehen steeds onze volle aandacht. Zoo lang zij gezond en krachtig zijn, dragen deze organen zorg voor de zuiveiheid vau het bloed en verwijderen zij urinezuur en andere schadelijke onzuiver heden uit het lichaam. De nieren behoeden ons zoodoende voor talrijke pijnlijke en onaangename kwalen. Doch wat gebeurt, als de nieren traag werken en zich vergiften in het bloed op- hoopen Het urinezuur kan zich dan in zulke hoeveelheden afzetten, dat het scherpe kristallen vormt, die rheumatiek veroorza ken, of wel kan een onvoldoende hoeveel heid water aan het bloed onttrokken worden waardoor waterzucht ontstaat. Ook andere kwalen kunnen optreden zooals» urine- stoornissen, blaaszwakte, nierzand en steen, ischias, spit, hoofdpijn, duizeligheid en zenu wachtigjieid. Welke verschijnselen zich ook voordoen gij kunt niet gezond worden, voordat uw nien-n weder gezond zijn. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan. Zij werken rechtstreeks op de oorzaken van uw kwaal, reinigen de nieren en wekken deze op doch zij werken niet op de lever, maag of inge wanden. Vrouwen zoowel als mannen kun nen op Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver trouwen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen erlegen buiten landsoh goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per- flacon 36 Hiermede geven wij kennis, dat op 31 Juli j.l. te Los Angelos (Californië) is overleden DIRK DALME1JER, in den ouderdom van bijna 50 Jaar. FAMILIE DALMEIJER. Een goede piano of prima grammafoon kost veel meer dan de beste draadloozeontvan ger. Wie levert u zoo'n toestel DE WILT-DEN BURG HWM Zondagavond nalf zeven Entree 15 en 10 cent. te Den Hoorn. Het bestuur wenseht Maandag31 Aug.a.s. in Hotel'„de Oranjeboom" over den verkoop van den 2-jarigen stier. TE KOOP voor billijken prijs. H. KOORN, Schildereind. Boterhamworst Leverworst Corned-beef Metworst Gerookt paardevleesch Gekookte ham Lever-pastei Vet en mager spek Rund- en varkensvleesch TE KOOP en in de kost gevraagd, VEE. W. WESTDORP, Eierland. Bij P. KOOIMAN, Molenbuurt. Gewone Tarieven. De Directeur. V' Gabardine 11,50, 13,50, 17,50. 21,50, 25,—, 27,50, 30,—, 35,—, 37,50,40, - 45,—, in alle modellen en kleuren. |?!|ESgaaii» Wij sturen zichtzending ter vergelijking van prijs en kwali- HS^F teit. Onze prijzen z ijn 20 lager dan elders. Zondags tot 12 uur 15 geopend. v.'rivf- - hakcolsiok 2i KILO Wanneer Uw kippen spreken konden, dan zouden zij hun voorkeur voor P. SLUIS' Ochtendvoer gemakkelijk duidelijk kunnen maken. Ce merkt het echter toch wel! Met graagte nuttigen zij huri rantsoen van SLUIS Ochtendvoer en uit dankbaarheid geven zij U niet alleen grootere cierproductie, doch tevens eieren waarvan de kwaliteit en smaak fijner is dan bij andere voeding mogelijlc P. SLUIS Ochtendvoer is het resultaat van doelbewust onderzoek. P. SLUIS' Ochtendvoer kan daarom'niet vergeleken worden met mengsels, die zoo maar èens worden samengesteld. Vraagt Uwen winkelier inlichtirigéff omtrent gratis kalender 1926. OCtirENCNOER

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 2