WoERsdag 9 Sept. 1925. No. 3948 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Ingezonden. van Etalage-foutenwedstrijd. Aan wie in deze wedstrijd een prijs werd toegewezen, vermogen we nog niet te melden. Wel kunnen we in aansluiting op ons vorig bericht meedeelen, dat de wedstrjjd uitstekend geslaagd is. Zeer groot was de belangstelling, die door het publiek voor de etalages der deelnemers aan de dag werd gelegd. Men verdrong elkaar, om toch maar de fout te kunnen ontdekken, welke door de winkelier opzettelijk in zijn etalage was aangebracht. Welke fouten dat waren, vindt u in onderstaande lijst, waaruit u tevens zal blijken, dat niet ieder deelnemer goed wist, waarin de fout moest bestaan. De bedoeling was, zooals we reeds schreven, een tech nische fout te maken. Met voorbeelden gaven we aan, hoe ieder dat kon klaar spelen, 1. C. Pereboom-Kooiman Vogel in klu wen wol verkeerd om. 2. O. Moojen. Die zoekt die vind(t) 3. Alex Koning. Dames horloge armband, gesp verkeerd om. 4. A. v.d. Slikke. Een Citroenlimonade- etiket op sinaasappelen-limonade. 5. P. Bakker Jbz. Decorfout op 'n kachel plaat. 6. D. Wuis, Nootmuskaat in bruidsuikers. 7. J. 6. Dros. Varken met lamsoogen. 8. C. Huisman. Lotus verkeerd om. 9. A. de Koningh. Flesch-etiket onder. 10. T. Jz. Zijm. Flikken tusschen krake lingen. 11. M. C. Witte Wellingtons tusschen Fr. biscuits. 12. K. Slot. Middenstuk op het kastje was van zeep. 13. Wed. W. P. Lap. Verkeerd mes tus schen twaalf. 14. A. Kikkert Zn. Garneering op een taart ontbreekt. 15. J. N. Rijk. Citroen-limonade-etiket op Frambozenlimonade. 16. Gebr Dros. Twee sigaren van 8 ct. in kistje van 10 cent. 17. Wed. Jb. Dekker. Jas en vest van ongelijke stof. 18. J. Reij. Drukfout olie-fleschje. 19. J. A Hillen. Kopje verkeerd. 20. S. Eelman. Honing tusschen do Jam. 21. C. D. Bremer heeft niet deelgenomen 22. P. Boon Hz. -Steenen kaas. 23. Alb. Jonker. Doosje Singernaalden ver keerd om. 24. H. K. W. Verstegen. Laatste woord bloemstuk fout. 25. A. Plaatsman. Sigaar verkeerd om aangestoken. 26. G. Wortman. Verkeerde knoop. 27. C. v. Tongerloo. Texel in plaats van Leiden op Zum-iRsch. 28. A. H. Digs in spiritus-flesch slaolie. 29. Wed. H J. Ntijens. Bus-chocolade verkeerd om. 30 R. Bakker. Een radio-horloge met andere wijzers. 81. C. Visser. Zalm tusschen pastei. 32. H. Rruijn. Verkeerd doosje sigaretten 33. C Kok. Een zaag kan niet op de slijpsteen worden geslepen. 34. Langeveld de Rooi). Vulpen-stan daard met potlood. 35.1. Meerbeek. Heeren-etalage, om zijden overhemd, gestikt witte zakdoek. Witgoed etalage. De piijs van f 21 zit aan het lintje, dat het doosje van 25 ct. is, en om gekeerd. 36 G. Smidt. Grafinole inplaats van Gra- finola. 37. Gebrs. Lafeber. Transport-Rijwiel zonder bagagedrager. 38. G. Schotanus. Spaarpot in de vorm van een leeren schoentje. 39. A; Ran Zn. Kunstham van steen. 40. M. Kuip. Stop in een nieuwe kous. 41. A. Kalf. Koek met krenten en amandelen. 42. W. Pieper. Kleedje verkeerd om. 43. J. P. Ve^berne. Geschreyen en ge drukte prijzen. 44. Gez. Graaf. Een onafgewerkte hoed zonder binnenrand. 45. J. de Ruijter. Fiets van taai-taai zon der belastingplaatje. 46. N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing. Pop beide handjes verkeerd geplaatst. 47. Gebr. Pereboom. Leverworst van Marsepain. 48. C. C. Barhorst. Doosje sigaretten ver keerd om. 49. D. P. Koorn. Een bus Daalder's Cacao verkeerd om. 50. J. v. d Aakster. Luxe doos zeep ver keerd om. Vliegerwedstrijd. Voor de vliegerwedstrijd, welke Zaterdag middag op het Sportterrein werd georgani seerd, hadden zich een vijftal jongens doen inschrijven, van wie er vier voor een prijs in aanmerking kwamen. De vijfde deelnemer moest tot zijn spijt tot de conclusie komen dat zijn vlieger geen lust had in het wijde luchtruim op te stijgen. Eerste prijs-winner was Remmert Bremer, wiens vlieger niet alleen het hoogst stond en het grootst was (2,60 Mmaar tevens heel origineel - ter cere van de landbouw tentoonstelling - met allerlei korenaren en het opschrift „Hulde aan de Landbouw" was versierd. Voor de ,2e prijs kwam in aan merking Jan Klein Klauwenberg, terwijl Kees van Leersum en Kees Mets ieder een derde prijs bemachtigden. De belangstelling voor de wedstrijd was niet groot. Maar toch mag deze al was het aantal deelnemers dan gering ge slaagd worden geacht. Chocolade-prijsvraag De heer Th Lawende stalde tijdens de feestdagen uit een getrouwe nabootsing van het R K Kerkgebouw alhier en verbond daaraan een prijsvraagte raden hoeveel chocolade daaraan was verwerkt. Dit gewicht bedroeg 22 pond en 37s ons. De prijs weid gewonnen door Nelly Mosk Koogereind, die 23 pond had geraden en daarmede de werkelijkheid het meest nabjj kwam. De Texelsche zweefmolen. De zweefmolen wordt hier afgebroken en zal naar we uit goede bron vernemen vermoedelijk te Cocksdorp worden opge bouwd. Dit werd ons echter onder alle voor behoud medegedeeld. Mocht dit plan in duigen vallen, dan zal de heer Keijser aan de overzij van het Marsdiep zjjn geluk beproeven, daar hij de tijd nog niet gekomen acht, de zweef voor het herfst- en wintergetij °P te bergen. Geen herloting. De Comm. der Koningin heeft de op 14 Augustus 1. 1. hier gehouden loting van kracht verklaard, zoodat geen her loting zal plaats hebben. Onder het rijmsel op de „Landbouw tentoonstelling" ontbreken de letters „Br." van de inzender. DE COCKSDORP De Waterwolf. Hij doet weer van zich spreken. Tijdens het stormachtig weer van de laatste dagen is er weer heel wat strand achter het poldertje Volharding door de zee verzwolgen. Naar schatting is er in een paar weken een strook van 10 5, 12 M in zee verdwenen. Het dijkje, dat twee jaar geleden als slaperdijkje werd opgeworpen, is geheel verdwenen, zoodat thans dedijk, die deze zomer werd aangelegd, hot zee water moet keereu. De sterke stroom sleurt alles meeop de plaats, waar men voor drie weken nog op 't strand kon wandeleD, staat nu ruim 2 JJ water. We herinneren hierbij onZö lezers aan het bericht van 8 Augustus 1.1, waarin we reeds voorspelden, dat binnen afzienbare tijd de zee hier haat knabbellust zou bot vieren en meer en meer zich als een hon- gerigo wolf op het strand zou werpen. De inlaagdjjk met subsidie van „Eierland" opgeworpen heeft de taak van de overwon nen wakerdijk moeten overnemen. Hoe lang zal hij het kunnen volhouden Zeker zal in het komende seizoen met ziin kwade stormvlagen Texel s zeewering het op dit punt hard te verantwoorden krijgen. Moge zij lot veler veiligheid zich op voldoende wijze kwijten van haar zoo belangrijke taak. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redficteur Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje. Bij voorbaat dank. Als liefhebber van de paardensport heb ik bij het j.l. gehouden concours-hippique zeer genoten behalve toen de heer Leber met zijn span koudbloedpaarden het terrein opkwam en met de tweede prijs ging strij ken. Zeker, het kan wel eens gebeuren, dat er gezegd wordt„Hè, dat valt niet mee, ik had gedacht dat deze of gene de prijs had gekregen," doch tenslotte kan men er zich toch bij neerleggen. Doch zoo was het nu niet, want aller meening was, dat de heer L. hoegenaamd niet mee kon doen, ja zelfs ver achter bleef. Eerlijker had het geweest, wanneer de jury onpartijdig was gebleven en de prijs, zelfs de le, naar veler meening, had toegekend aan de heer Jb. de Wit, die hem ten volle verdiend had. Mijns inziens zou het niet kwaad zijn, om een volgende keer een jury te laten komen van de vaste wal. U, Mijnheer de Red., nogmaals dankend, teeken ik, hoogachtend, NAN EELMAN Wz. PREDIKBEURTEN Zondag 13 September 1925. HERVORMDE GEMEENTE Burg, v.m. 10 uur ds. Raabe Koog, vm. 10 uur ds van 't Hooft, den Hoorn, vm. half elf ds. Brlimmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Collecte noodl. kerken en personen. Cocksdorp, vm. half elf ds. Schellenberg.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5