Zaterdag 31 Oct. 1925, No. 3963 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Ingezonden van Zeereerw. pastoor J. Nagel. Geen gesloten grenzen voor vee. Brand. Veeinvoer. Electrisch licht. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek roet bijlagrn van Jac Dekker te Oudeachild om vergunning tot het oprichten van een opslagplaats voor buskruit in de schuur, staande nabij de haven te Oudeschild, kadastraal bekend in Sectie D, no. 2730. Op Vrildag den I3en Nov. 1926, des middags te twaalf uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de teizake ingekomen schrifturen. Ue aandacht van belanghebbenden wordt er pp gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 30 October 1926. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. Nieuwe aansluitingen aan het electrisch net? Blijkens een publicatie in dit nummer willen B en W trachten meerdere perceelen aan het electrisch net aan te sluiten. Zij roepen daartoe de medewerking in van electriciteit-gebruikers daar hun plan alleen ten uitvoer gebracht kan worden, als door de nu aangeslotenen minder stroom wordt afgenomen. Al meenen we een poover resultaat ,te moeten verwachten, we meenen goed te doen op dit voornemen de aan dacht te vestigen opdat nog menigeen de voor deden van het electrisch licht moge genieten. Bracht de Zeereerw. heer pastoor J. Nagel, van Rotterdam, opvolger van de Zeereerw. heer pastoor Hoosemans, die aan de Onze Lieve Vrouwe Rozekranskerk te Amsterdam werd benoemd, Maandag 1.1. reeds een kort bezoek aan ons eiland, eerst Vrijdag, dus gis teren, werd hem een officieele ontvangst be reid, waarbij het aan groote belangstelling niet heeft ontbroken. Van eenige daken woei de vlag. Met de boot van half tien uit Helder ver trokken, werd ZEerw. aan de haven te Oude- schild verwelkomd door de Eerw. heer kapelaan Rijk en de heeren kerkmeesters j. Witte JPz., C. A. Witte en P. Verberne, waarna in een keurige brik de reis naar den Burg, Z.Eerw.'s nieuwe parochie, werd aanvaard. Voor de pastorie werd ZEeerw. opgewacht door een talrijke schare belangstellenden en nieuwsgierigen. Ook merkten we daarop, be halve het personeel, de leerlingen der R.K. lagere school en die der bewaarschool. Een luid „lang zal-ie leven" en „hiep-hiep-hoera" steeg op, toen „de nieuwe pastoor" het rijtuig uittrad en zich naar de pastorie begaf. Daar werd hem aan de ingang door een der kleintjes van de bewaarschool een bouquet aangeboden en hier mee kwam aan de feestelijkheid een eind. Z.Eerw. maakt een aangename indruk en zal zich onder zijn parochianen zeker vele vrienden Verwerven. Witte Kruis. C. D. W. Emmercompascuum f2.50. In verband met een onlangs door de L. T. B. aan de Raad gericht verzoek waartoe met 22 stemmen vóór en één blanco werd besloten veeinvoer in onze gemeente niet toe te staan, wegens het op het vasteland zoo menigvuldig voorkomend mond- en klauwzeer, hebben B en W. besloten gedurende November 1925 desge vraagd vergunning te verleenen voor de invoer van vee. Zij verbinden hieraan evenwel beper kende voorwaarden, welke de lezer onder het opschrift „Veeinvoer" elders in dit blad vindt opgenomen. Vliegtuig-pech. Naar we uit goede bron vernemen zijn Don derdag twee Italiaansche vliegtuigen van Kopen hagen naar de Mok vertrokken, waarvan er echter slechts een die middag om 4 uur aan het vliegkamp arriveerde. Ter hoogte van Harlingen was het andere toestel door het heiige weer afgedwaald. Ongerust door 't lange uitblijven van nummer twee zijn Vrijdagmorgen om zes uur een paar vliegtuigen uit de Mok opgestegen om de om trek te verkennen. Zoodra echter bekend werd dat het vermiste toestel door benzinegebrek genoodzaakt was op zee neer te strijken en door een voorbijvarend schip Donderdagavond om half elf in de Amelander haven was binnen gesleept, werd naar deze ongewone ligplaats koers gezet. Na benzine te hebben geladen, vertrok het Italiaansche vliegtuig naar de Texel sche vlieghaven. Daarbij was het echter alweer genoodzaakt op de Texelsche ree te dalen, waarna met behulp van een motorbootje het vliegtuig om half tien 's morgens in de Mok werd gebracht. Gistermorgen te half twaalf zijn beide machines naar Amsterdam vertrokken en daar behouden geland. DEN HOORN Treurig ongeval. Vrijdagmiddag had hier een treurig ongeval plaats. Het 3-jarig zoontje van de hrW.v.d. Brink was al spelende te water geraakt en jammerlijk verdronken. Dokter Hellema en Zuster Westra mocht het na langdurige pogingen niet gelukken de le vensgeesten op te wekken. OOSTEREND Vrijdagmorgen ontstond een ernstig begin van brand op een bovenkamertje in de bakkerij van de heer C. Timmer. Vermoedelijk hadden de kinderen met lucifers gespeeld. De bewoners wisten het vuur te bedwingen. De wanden en eenige huishoudelijke artikelen waren vrijwat beschadigd en enkele artikelen gingen verloren. Verzekering dekt de «chade. (Buiten verantwoordelukheid der Redactie) Mijnheer da Redacteur. Mag ik voor het onderstaande om een plaatsje verzoeken in uw blad De samenwerkende Zendingscorporaties, die nog steeds met groote tekorten te kampen heb ben, zouden gaarne zien. dat dit jaar de week van 1 tot 8 November voor het protestantsche deel van ons volk een week van gebed en toe wijding en offer werd. Daartoe heeft het hoofd bestuur weer op aanvrage een paar honderd enveloppen met de reeds min of meerbekend heid verkregen hebbende zendingszakjes - met manifest - ter verdere - toelichting ook naar Den Burg gestuurd, welke enveloppen in 't begin der volgende week zullen worden uitgereikt. De zakjes worden dan na verloop van enkele dagen weer ingezameld, of indien met dat liever doet, kan men het zelf ten mijnent terug be zorgen. Verleden jaar was de opbrengst zeer verblij dend. Moge ze dit jaar waarin we herdenken hoe juist voor 4 eeuwen in N. Nederland de eerste martelaren voor het geloofWillem Dirks „de roode Kuiper" en Johannes Pistorius „Jan de Bakkerhun leven lieten op den brandstapel nog heel wat g r o o t e r zijn 1 Dit kan als de samenwerking nog maar wat algemeener is en menigeen zich eens werkelijk „een offer" ge troosten wil. Dat van onze trouw en geloofskracht niet meer of nog niet het offer van ons leven wordt gevraagd, is waarlijk niet ónze schuld en geeft slechts te overvloediger stof tot dank en verontmoediging. U, mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte Uw.dw. Ds. RAABE. Texels Belang. Aan de heeren, die zoo op de bres staan voor de eer van Texel, zij meegedeeld, datT.B. aan die eer niet te kort hoopt te doen. Maar wie is in staat aan den laster den mond te snoeren De leden van het Bestuur genieten geen salaris en het geld is bij den Alg. Penningmeester in beste handen. De zaak is safe. Spoedig zal er vergaderd worden. Door omstandigheden is er in geruimen tijd geen vergadering gehouden. Gecolporteerd wordt er voor T.B. al lang niet meer. Aan den heer Roekei, te Arnhem, is opheldering gevraagd. Met dank voor de plaatsing, J. DAALDER Dz. Voorz. T.B. Het doet ons genoegen uit bovenstaand schrij ven van de voorzitter van Texels Belang te mogen vernemen, dat de zaak „safe" en het beheer der gelden bij de algemeene penning meester in goede handen is. Met belangstelling zien we de vergadering tegemoet. We hopen, dat wij, als pers, daarbij tegenwoordig zullen mogen zijn. Red. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn gedurende de maand November 1925aan veehouders in deze gemeente vergunning te verleenen tot invoer van herkau wende dieren, onder voorwaarde a. dat de dieren blijkens verklaring van een veearts niet lijdende zijn aan mond en klauwzeer: b. dat de dieren bij aankomst volgens de vee arts niet aan de gemelde ziekte lijdende zijn c. dat de dieren rechtstreeks worden vervoerd naarden stal en aldaar ten minste 14 dagen zullen verblijven. Aanvragen om vergunning dienen ter gemeen tesecretarie te worden ingediend. Texel 30 October 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd W B Oort. Burgemeester Jonker. Secretaris Burgemeester en Wethouders verzoeken den aangeslotenen aan het electrisch net beleefd, niet meer lichtpunten te ontsteken dan nood zakelijk is, opdat een zoo groot mogelijk aantal inwoners van de electrische verlichting kan profiteeren. Texel, 30 October 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. B. OORT, Burgemeester. De Secretaris, JONKER.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 5