LAP's Algemeen Assurantie en Administratie Kantoer ABIS Stemming. Fa. A. KLOPPER Zn. Grootste Voedingswaarde. ACKEMA Loodsgracht 69—71 - Helder. Complete meubileering. WESSANEN'S Maandag 7 Dec. a.s. van een Heemraad en een R P. HEUSER S.Bz Heemraad L G HEUSER Iloofdiogeland. Adverteeren doet verknopen FEUILLETON GEEN GEWETEN. Sint Nicolaas Cadeaux. Groote sorteeriog Uarwerkeo, Good- en Zilverwerken Brillen, Pince-nez, enz. Spreekuur met Arts Wed. BUYSES, Stationstraat 11, Helder. Koninklijke Fabrieken WORMERYEER. 1 1 Assuranties, Administratie, Adviezen, Arbitrage Agentschap ?an Lloyds en de Vereeniging van Assnradenren. 1ST. V. !Pecco Gruis 36 et, Gebroken Thee 32 et. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va uur later.) Datum 3 4 5 6 7 8 9Dec. Hoogwater 10,20 10,57 11,35 12,— 12,37 1.24 2,21 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zate»d. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,06 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 5 November 1925. Op Werkdagen van Texel 8,— 11.— 2,40 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 1,— Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags geen dienst. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op van 21—28 Nov. 1925. Rijwielen 4,20 uur, rijtuigen 4,50 uur. VLIEGEN 4NDLUIZEN MIEREN PLANTEN LUIZEN VN VLOOIEN OTTEN KAKKER- IPPEHLU1ZEN LAKKEN Denkt om Uw gezondheid. Het ecnlgc afdoende en goedkoopste middel eenvoudigst in toepassing. Onschadelijk voor mensen, dier en plant. Houdt ow hals, hof, stal en erf vrij van schadelijke Insecten. ABIS doodt onherroepelijk en tast dc meubelen niet aan. Vraagt gratis brochure en inlicht, bij N.V. „A.B.I.S." Heerengracht 281, Tclef. 32281, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede apothekers en drogisten. Verkrijgbaar bijT. BUIJS, Drogist, den Burg. Het Dag. Bestuur van polder Waal en Burg brengt ter kennis van de stemgerech tigde ingelanden dat op van vm. 10 uur tot 12 uur's m. in cafe „den Burg" te den Burg, zal worden overgegaan tot de stemming voor het bestuur van den polder, waartoe aldaar aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren Texel, 25-11-'25. Het Bestuur voornoemd J. EELMAN Jz. Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. roman van 14 REINHOLD ORTMANN. HOOFDSTUK IV. Valentin Düringhoffen stond voor zijn werktafel bij het eenige kleine venster van het met alle Spartaansche eenvoud gemeubelde vertrek en beschouwde vol aandacht met zijn heldere, blauwe oogen de heele kleiDe witte kristallen, die zich op den bodem van het kleine reageerglas boven de blauwachtige spiritusvlam vorm- deD. Ook toen er door een vermoedelijk zeer ruwe vuist op de deur gebonsd werd keerde hij zijn h->ofd niet om en riep met de onverschilligheid van iemand, die geen onaangename verrassing te vreezen he ft; „Binnen Een reusachtige menschelijk gestalte, een kerel als een boom met vierkante schouders, schoof op deze uitnoodiging hijgend over den drempel. Hij was gehuld in een wijde kamerjapon van ouderwetsche gebloemde stof en pas toen de dikke grijze rookwolken, die de reus uit een lange pijp voor zich uit in de kamer geblazen had, eenigszins opgetrokken waren ontdekte men dat een groot rood hoofd met borstelig, grijs haar en krijgshaftigen snorrebaard op de enorme schouders rustte. „Bent u het, vader Leopard?* vroeg Düringhoffen zouder zijn reageerglas ook maar een oogenblik uit het oog te verhe zen. „Ik hoop dat het niet in uw hoe danigheid als ambtenaar is, dat ge mij met een bezoek vereert." De reus bromde wat in zijn baard; wat b(jna klonk als het ondeidrukte gegrom Gerrowé zilver lepel en vork met 20 jaar garantie R. BAKKER, Groeneplaats. Tand-Techniker iederen Woensdag van 9—4 uur. van een getergden bullebijter en liet zonder eenig antwoord srel achtereen wel een half dozjjn geweldige rookwolken naar het plafond omhoog kronkelen. „Laatje toch in hemelsnaam niet storen!" begon hij eindelijk met een diepe, dreunende basstem. „Wat voor duivelstuig heb je dan nu weer onder handen?" „Geheimen' vader Leopard, gewichtige geheimengaf Düringhoffen zichtbaar goed geluimd ten antwoord. „Ik ben al tamelijk goed op weg den steen der wijzen te ontdekken „Och, onzinIk zou wel eens willen weten wat voor goeds er uit die heksen ketel te voorschijn kon komen. Hoogstens nog een nieuw vergif bij de vele, die we al hebben Weet je wel- mijnheer Düring hoffen, dat die rommel een helsche reuk verspreidt?' „Dat heb ik werkelijk nog in 't geheel niet bemerkt," glimlachte de jonge man. „Wij chemikers wennen ons langzamerhand het constateeren van zulke geuren af." Leopard was dichter naar de werktafel gegaan en snoof met achterovergebogen hoofd op zeer opvallende wjjze. „Verschrikkelijk! Het is warempel geen wonder, wanneer de klerken boven op mijti bureau zich de neus dichtknijpen. Je ver pest met dat helsche brouwsel de heele woning." Zijn verwijtende woorden klonken welis waar zeer grimmig; maar zij schenen integendeel op PüriDghoffeo absoluut geen indruk te maken, „Dat is nu weer een van uw dichterlijke overdrijvingen, vader Leopard," merkte hij onverschillig op, „maar wacht u nu nog maar een oogenblikje, ik beo zoo klaar." „Klaar, om dan misschien wel met nog Wanneer ge uw huis wilt inrichten en prijs stelt op solide goederen, wend U dan tot onsdan zullen we u deze tegen de laagste prijzen verschaffen. OPGERICHT 1765. Vraag steeds KLEIN'S Thee en ge zijt verzekerd van nieuwen oogst Thee. Ken lekker kopje THEE drinkt men steeds van Theehandel FOCKE S. KLEIN {Jarfingen Brand-, Transport-, Levens-, Automobiel verzekering, enz. iets slimmers te beginnen, niet waar? Ronduit gezegd, jonge man, dat gaat zoo niet langer!" Düringhoffen dompelde zijn reageerbuisje in een bakje met water en hield het daarna tegen het licht. Een glimlach van tevre denheid speelde om zijn lippen. „Schitterend!" oDtsnapte hem onwille keurig. „Maar het heeft waarachtig ook lang genoeg geduurd." De reus, die na zijn laatste ontboezeming een wandeling door de kamer was begon nen, bleef plotseling verstomd staan. „Schitterend zegje? Wil je me soms voor den gek houden? Heb ik niet het recht te eischen, dat mijn huurder rekeniDg houdt met onze neuzen? Over de mijne wil ik nog niet eens spreken, maar mijn vrouw en mijn dochter zijn er toch ook nog en dan de menschen, die op mijn bureau komen. Bovendien beschouwen de meesten een deurwaarder als een halven duivel moeten zij in dit geloof nog verstrekt worden door die helsche atmosfeer die mij omgeeft? Daarom zonder om wegen wanneer je dez6 kamer, die ik je als een keurig gemeubileerde salon verhuurd heb, als een scheikundig laboratorium of zoo iets wilt gebruiken, dan kun je daar ook voor betalen. Vanaf vandaag kost deze kamer het dubbele ziezoo, dat is mijn meening." Düringhoffen keek den spreker met de grootste verbazing aan, die donkerrood geworden was als een gekookte kreeft. „Vader Leopard, dat is toch zeker, maar een grap'" „Om den drommel niet, zie ik er soms uit als een grappenmaker? Wat ik daar verlang, is niets dan recht en billijkheid. En aangezien je toch een soli 1e jonge man met een vaste positie bent, zal het je wel niet veel uitmaken om my deze dubbele huur nu direct voor de volgde maand vooruit te betalen." Met ernstig gezicht schudde de jonge chemiker het hoofd. „Daartoe ben ik helaas niet in staat. Het bedrag, dat er van mijn maandsalaris overblijft, wanneer ik mijn verplichtingen nagekomen ben, is daarvoor lang niet vol doende en dan nog geheel afgezien van het feit, dat ik dan letterlijk vier weken lang geen sous zal ^bezitten." „Zoo?" vroeg Leopard op gerekten toon „Je verplichtingen? Dat zal me wat fraais wezen! Weet je wel, dat zooiets altijd ver dacht is bij een jongen man?" „Nu wat dat betreft, kunt u zich wel geruststellen! Mijn verplichtingen bestaan eenvoudig hierin, dat ik voor de aflossing van een oude schuld alles aan mijn moe der moet zenden, wat ik maar eenigszins missen kan. En op dezen grond, geachte heer Leopard hoe hard het my ook zal vallen mij van uw gezin en deze mij lief- geworden plekjes te scheiden voor zulk een hoog bedrag kan ik de kamer onmo gelijk houden De reus met de snorrebaarden pufte geweldig en gedurende eenige oogenblikken verdween hy geheel en al achter de grijze wolken, die hij met de longenkracht van een locomotiefschoorsteen uitzyn Holland- sche pijp zoog. „Mijnheer," klonk het toen eindelijk van uit den nevel, denk je, dat ik de man ben om een arme weduwe te bestelen Als je je geld niet slechter besteedt blijf dan in vredesnaam maar voor den ouden prijs en bederf de menschen op mijn burtau dan ook verder maar de lucht zooveel als je wilt. Zonder dat zal de duivel ze toch wel halen! Want dat zeg ik je: ik heb er genoeg van meer dan'genoeg!" W.v.v.

Texelsche Courant | 1925 | | pagina 4