Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Opruiming van BUIZEN. een net woonhuis STAATSBOSCH BEHEER. H.H. Veehouders. Verzekert uw Vee bij de Twee Vereenigde AISTEHDAi Ihoofdkaatoor) RöïTEKMM BfiUSSfïL Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. H&ntieMuloraatiëD. Hst adres voor thermometers, is Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON GEUTI GEWET» Afd. Texel v. h. Nederl. Roode Kruis. Lezing met lichtbeelden Bij GEE, GRAAF kunnen nog eenige leerlingen geplaatst worden worden de Gres- en Draineer- buizen voor inkoopsprijs uitverkocht a contant. Deurwaarder C. G. GUDE een partij Scheepssloophout Voor allen SANGUINOSE Notaris Mulder Ë8Q hals verdeeld ia 2 woningen, B. publiek verharen voor 6 jaar, Houtverkooping in de Bosch- wachterij „TEXEL". publiek bij afslag, zonder beding van onraad verkoopen HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer Vs "ur later.) Datum 21 22 23 24 25 26 27 Jan. Hoogwater 1,51 2,47 3,54 5,10 6,20 7.20 8,06 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,21 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,C6 10.58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel- Helder v.v. ingaande 5 November 1925. Op Werkdagen: van Texel 8,— 11.— 2,40 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 1, Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags geen dienst. Het Post- en telegraafkantoor den burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank J vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,50 uur, rijtuigen 5,20 uur. een der grootste Maatschappijen in Neder land een Maatschappij die er wezen mag. Wij verzekeren al het groot vee vanaf de allerhoogste waarde, voor alle mogelijke ziekten en ongevallen. Veulens en kalveren worden ook direct door ons opgenomen. Vraagt eens naar onze nieuwe zeer lage premie's. Tevens vestigen wij Uw aandacht op onze uitsluitend werp- en kalfverzeke- ring, waarvan de premies zeer billijk, zon der bijkomende kosten, waarvan de uit- keering 100 pCt. zonder aftrek van kosten. Vraagt eens aan Vertegenwoordiger JOH. ROOZENDAAL, Het Noorden. Directeur J. HIEMSTRA. Te koop of te huur met grooten tuin, aan het Schildereind. Te bevragen bij S. FLENS, Molenstraat. roman van 25 REINHOLD ORTMANN. „En je kunt die overdracht niet meei ongedaan maken?" „Neen, bovendien geheel afgezien van het feit, dat ik er niet aan denk het te probeeren. Ik beschouw het eerder al3een van mijn geniaalste ingevingen, dat ik op de gedachte kwam juist dezen voorbeeldigen jongeling in de bres te schuiven. De kleine doctor Giersberg bleef namelijk op zijn stuk etaan en wanneer je het genoegen had hem te kennen, dan zou je ook weten, dat bij verwenscht onaangenaam kan zijn. Ik was tamelijk radeloos, aangezien al mijn collega's tot wie ik mij met het verzoek wendde, mijn opengevallen plaats te willen innemen botweg weigerden en ik liep reeds met allerlei wanhopige plannen in mijn brein rond, toen eindelijk deze glorierijke ge dachte het duister verhelderde. Doordat ik Valentin DüringhofTen er toe wisttebe-ve- g :n zich als sollicitant aan te meiden, werd ik namelyk niet alleen van een lastige verplichting ontslagen, m ar ik ruimde tegelijkertijd een hindernis uit den weg, die later voor mij wel eens een steen des aanstoots had kunnen worden. Deze Dü ringhofTen is tot nu toe de rechterhand van den professor geweest en hoewel hij ge lukkig e'en slaapmuts is, zonder het minste vermoeden van de voordeelen, die bij zich met eenige slimheid door de bescherming van Wallroth gemakkelijk zou hebben kun nen verschaffen, was ik er toch niet ge heel zeker van, dat zich zijn droomerige oogen op zeker dag niet zouden openen, waardoor bij voor mij een gevaarlijk tegen stander had kunnen worden. Nu is hjj on schadelijk gemaakt en hij voelt zich boven dien tegenover mij tot de grootste dank baarheid verplicht." „0, wat je bekwaamheid op dit punt bet:cfr, daan-aa heb ;k nooit den minsten door Dr. J. R. PRAKKEN. Onderwerp't Verleenen van eerste Hulp bij Ongelukken op Woensdag 20 Januari, hedenavond, in hotel „TEXEL". Aanvang: 'sAvonds te 8 uur. Toegang voor leden van „het Roode Kruis". Door den verkoop van mijn opslagplaats j. BAKKER Phz-, Julianastraat. te Texel zal op Vrijdag 22 Januari 1926, des 's morgens 10,30 uur bij Vierhuizen te Oost publiek verkoopen alseiken palen, eiken huidsplanken, boom- planken van 31 voet lang, schotwerk, een partij brandhout, enz. enz. Alles afkomstig van de T X 56. twijfel gekoesterd." merkte zij spottend op „Je hebt op dat gebied waarachtig wonder baarlijke vorderingen gemaakt." „Ik heb dan ook de schoonste en ver standigste leermeesteres gehad in de moei lijke kunst van de omstandigheden te piofiteeren," antwoordde hij met een keurige buiging. „Maar als bet je goedkeuring kan wegdragen, dan zullen we na deze kleine afdwaliDg weer tot ons eigenlijke onder werp terugkeeren. Ik herhaal, 1 efste Edith, dat er iets beslissends voor mij moet gebeuren." Ongeduldig trok zij de schouders op. „Ben ik soms een helderziende, dat je je juist tot mij wendt met die verklaring?" „Een helderziende niet, maar een bemin nelijke en tot hulp bereide vriendin toch, wel, naar ik hoop. Je moet nog eenmaal mijn voorspraak zijn bij den professor en wel in een aangelegenheid, die ongetwijfeld veel belangrijker is dan alle andere Ik heb besloten zijn dochter tot vrouw te nemen." Alsof de onverwachte verrassing haar verlamd had, staarde Edith stom en met wijd geopende oogen den spreker aan. Doctor Artois leunde in zjjn stoel achter, over en met dat half beminnelijk, half ironisch glimlachje, dat sinds het begin van hun gesprek bijna voortdurend om zijn lippen gespeeld had, giDg hij onverstoorbaar voort: „Dar is toch een buitengewoon ge lukkige inval, niet waar? Eu een wonder lijke samenloop van omstandigheden. Wat zouden wy gelachen hebben, als iemand ons een jaar geleden voorspeld had, dat jij nog eens mijn schoonmoeder zoudt worden" „Neen!" Met een wilde beweging was Edith over eind gesprongen en als een wanhoopskreet kwam dat eene woord over haar lippen. Doctor Artois echter kruiste de armen over de borst en vroeg onverschillig „Wat beteekent dat: Neen! Je zoudt daarom dus niet gelachen hebben?" „Nooit zal dat gebeuren nooit! Eerder het allerergste dan dit! „Hoe heb ik het du? Stem je niet ten die zich zwak en lusteloos gevoelen die gedurig vermoeid zijn, zoodaf hun alles te veel is; die na uitputtende ziekten niet weer op kracht kunnen komen; die te veel vergden van hun krachten, of die door andere oorzaken het weerstandsvermogen heb ben verloren, is een versterkingsmiddel van den eersten rang, dat alle dergelijke middelen ver achter zich laat; dat snel en afdoende ingrijpt in de oorzaak van bovengenoemde kwalenen door duizenden in en buiten ons vaderland met dankbaarheid wordt geroemd. SANGUINOSE kost per flesch f 2,—. 6 tl f 11,12 tl f21,—. Bij alle Apotheken en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oude schild. AA zal op Donderdag 21 Januari a. s., voor middags 11 uur in het café „Bellevue" te De Waal A. publiek verkoopen voor den heer C. Roeper Pz. en inej. wed. P. Roeper. met schuur en erf te de Waal op Texel, Sectie C no. 1205, groot 4,72 aren. Betalen en aanvaarden 20 Maart a. s aanvaarding 20 Maart a. s. 1. voor den heer C. Roeper Pz. a. Een boet met houtloods, benevens 4,27,84 H.A. weiland in Waalenburg. b. 5,75 are bouwterrein of tuin te de Waal C. 2. voor mej. wed. P. Roeper Pz. a. 5.56.60 H. A. weiland in den polder het Noorden. b. 7.09.— H.A. wei- en bouwland met schuur in den polder Het Noorden. volle in met mijn prachtig plan? En ik dacht juist, dat het je buitengewoon veel genoegen zou doeD. W\j zullen elkander voortaan niets meer te verwijten hebben en wij zullen onze vriendschap niet meer angstvallig als een ongerechtigheid voor de wereld behoeven te verbergen. Ik ben eigenlijk verwonderd, dat jijzelf niet eerst op dit lumineuze idee bent gekomeD." Edith's ademhaling ging stormachtig; maar zij verzamelde al haar wilskracht bijeen om zich te beheerschen. „Ik was er op voorbereid, dat je zoudt trachten je op mij te wreken wegens mijn vermeende trouwbreuk," hernam zij, „maar dat je je daarbij van zulke duivelsche middelen zoudt bedienen, kon ik onmogelijk vooruit weten Je weet, dat het onmogelijk is, hetgeen je thans van mij verlangt en je kunt het voor geen ander doel verzonnen hebben, dan om mij te pijnigen en te kwellen Kan het je dan werkelijk zulk een groote be vrediging schenkeD, mij voor je in het stof te zien?" „Maar wie spreekt daarover? Ik geef je integendeel de verzekering, dat ik de echt genoot van mijn schoonvader steeds met alle verschuldigde eerbied zal behandelen." „Zwijg!" ric-p zij met fonkelende oogen uit. „Noem dat woord niet nog eens, dat ik niet hooren kan en niet booren wil! Ingeborg Wallroth zal nooit jouw vrouw worden, zoolang ik nog de kracht bezit het te verhinderen.", „Ah, dat is bepaald een verrassing! En je redenen daarvoor?" „Je kunt in werkelijkheid niet zoo eer loos zijn, dat ik ze je eerst zou moeten noemen. Of wil je my wijs maken, datje het meisje bemint?" „Mijn genegenheid voor haar is in ieder geval niet geringer dan de hartstocht, die jij voor haar vader gevoelt. Maar als ver standige menschen, die zich voorgenomen hebben in deze snoode wereld zoo gemak kelijk mogelijk vooruit te komeD, moesten wij dit punt toch geheel buiten beschou wing laten Ook ik zal wel nooit in staat De Houtvester, wonende te Utrecht, zal op Vrijdag 22 Januari 1926, des voormid dags 10 uur in het hotel „de Lindeboom" te den Burg plm. 400 perceelen zware en lichte palen en boonstaken en plm. 100 perceelen tak ken, alles liggende op den Dennenweg, Ploegelanderweg en Boschweg. Inlichtingen geeft de Boschwachter te de Koog, die op eiken werkdag [aanwijzing doet, bij voorkeur op 20 en 21 Januari 1926 telkens des namiddags half twee te begin nen bij perceel 1. Voorwaarden ter inzage bij voornoemden Boschwachter. zijn een ander vrouweiyk wezen zoo te beminnen, zooals ik jou bemind heb maar Zij snelde op hem toe en vóór dat hij het kon verhinderen, had zj) zich voor hem op de knieën geworpeD. „Als dat waar is Siegmund," sprak zij op haastigen, half onderdrukten tooD, die een gloed van hartstocht verried, die men in de gewoonlijk zoo koole, rustige Edith stellig niet vermoed zou hebben, „als er werkelijk nog een klein restje van die oud6 genegenheid in je hart voortleeft, laat mij dan uit barmhartigheid niet laDger lijden onder het denkbeeld, dat het je in- kerdaad ernst zou kunnen zijn met dit verschrikkelijke voornemen. Zie. je hebt immers nu bereikt, waarom het je feitelijk te doen was. Ik verneder mij zoo diep voor je, zooals ik mij voor een ander nooit of te nimmer vernederd zou hebben waar toe zou je nog meer verlangen? Ik heb geen rechten meer op je en ik mag je natuurlijk niet beletten naar de hand van een rijk meisje te dingen, als je denkt op deze wijze je geluk te kunnen vindeD. Maar laat het in hemelsnaam niet dit meisje zijn, Siegmund niet Ingeborg Wallroth! Ik zal mij er in weten te schik ken, dat je een ander zult toebehooren maar ik zou het niet kunDen verdragen, als ik je dagelijks aan de zijde van die andere zou zien, misschien zelfs wel ge tuige moeten zyn van je liefkoozingen en daarbij een rustigen moederlijken glim lach te moeten huichelen. Dat zou mij binnen korten tyd waanzinnig maken, want ik heb nooit opgehouden je te beminneD." Zij sloeg haar handen voor het gelaat; doctor Artois boog zich echter over de knielende heen en fluisterde haar in het oor; „Zou daarbij dan niet enkel een kleine comedie voor de oogen der wereld kunnen worden opgevoerd? Juist omdat ik je niet verliezen wil Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4