Maandag uur Uitverkoop BIJENKORF Spoorstraat, HELDER. Spoorstraat 43 HELDER. BIJENKORF Vmeger Spaorstraat 75-77 PUROL er op! Bij Brand- en Snijwonden Hygiene en Veiligheid Notaris Mulder eenige gorcesles laad, Notaris Mulder publiek verkoopen Wij geven geen cadeaux. Wij geven U waar voor ïïw geld. ADVERTENTÊEN 5 Maart a. s. Vergadering Doopsgezinde Gemeente Burg, WaaS en Oosterend. Gemeente-avond Gewijde muziek. Proza en poëzie door Ds. Vis. vrije autobussen rijden. hoek Koningstraat hoek Koningstraat PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN De Fok- en Contröle-Vereeniging voor het Nederlandsch trekpaard te Eierland. publiek verkoopen bij de Wed. BRANS te de Cocksdorp. Uitsluitend a contant. Haarlem in de 2e afdeeling een le prijs benevens een directeursprijs, terwijl het in 1919 te Alk maar een le prijs verwierf. Hoewel we mogen veronderstellen, dat ook op Texel de roem van „Inter Nos" is doorge drongen, komt 't ons nuttig voor een ige regels te ontleenen aan verslagen van zanguitvoeringen door de Held. Crt. vermeld „Inter Nos" heeft onder de bekwame leiding van de heer Leewens in de loop der jaren een groote populariteit verkregen. „De prachtige, sonore mannenstemmen deden de composities (van Orlando di Lasso en Palestrina) alle recht wedervaren. „Het kwartet was over 't algemeen schitte rend, de zang beschaafd, de uitspraak goed. „Een goede avond: goed voor de populariteit van „Inter Nos", goed voor ons, omdat je niet altijd zulke in doorsnee volmaakte zang hoort. „De zang staat op hoog peil. Een achttal uitstekende zangers wist onder de bekwame leiding de liederen op juiste wijze te interpre teeren. Hun zang was subliem en hun warme voordracht getuigde van de liefde, waarmee gezongen werd. „Een goed geschoold ensemble": Enz. enz. We willen hiermee volstaan en besluiten met de wensch, dat „Inter Nos" hier een goed ont haal moge vinderj. Laat ons toonen, dat we goede zang weten te waardeeren. Een nat pak. Woensdagmorgen viel de heer O. M. die een familielid naar de Texelsche boot bracht van de aanlegsteiger in de Buitenhaven. Van de boot, die aan 't keeren was, zag men het ongeval en werden de men'chen gewaar schuwd. Onmiddellijk sprong een visscherman in een vlet om de drenkeling te hulpte snellen. Anderen snelden toe n et haak en lijn. Het mocht hun gelukken de heer At. op de wal te brengen. Met een viachlauto van de Alkmaar Packet werd de man naar huis gebracht. Met de schrik en een nat pak, aldus de Held. Crt. kwam hij vrij. Een deugdzaam leermiddel. We vestigen de aandacht van hoofden van scholen en onderwijzers op de fraaie, gekleurde doorsneeteekening van het nieuwe mailschip, de „Indrapoera', welke afbeelding door de Rotterd. Lloyd, als reclame, speciaal voor de scholen beschikbaar wordt gesteld. De plaat, welker groote afmetingen haar voor klassikaal gebruik zeer geschikt maken, geeft een duidelijk beeld van de inrichting van zoo'n moderne zee- stoomer en mag voor iedere school met recht een aanwinst hee'en. Waar rechtstreeksche aanschouwing veelal is uitgesloten, kan zoo'n afbeelding een betrekkelijk juist idee van zoo'n zeekasteel aanbrengen. Goed afgeloopen. Dinsdagmorgen werd per vrachtrijder een enorme tank van de haven naar Eierland ver voerd. Ter hoogte van de smederij van de heer M. Dalmeijer kantelde het reservoir in de Weverstraat met lawaai van de wagen, z .nder evenwel persoonlijke ongelukken te veroorza ken Hoewel terzelfdertijd van tegenovergestelde richting een met een paard bespannen wagen kwam aanrijden en de kans, dat dit dier door de vallende tank zou worden getroffen niet ge ring was, werd door intuïtief ontwijken van het paard een treffen voorkomen. Daar de vrachtrijder genoodzaakt was uitte wijken nam op de hellende straat de tank een schuine stand aan, waarin we de oorzaak vin den van dit ongeval. Wanneer we weten.dat de tank wel 2 ton woog, mogen we er ons over verheugen, dat ernstige gevolgen uitbleven. Zweefmolen. De heer Jac. Keijser SJz. alhier werd als verreweg hoogste inschrijver (f 170) met zijn motor-zweefcairousel standplaats gegund op de komende kermis te Schagen. Wolhandel. Ten einde de kwaliteit van de ram als wol producent beter te kunnen beoordeelen werd in de laatstgehouden vergadering van de „Ver- eeniging tot Verbetering van de Wolhandel" tot uitbreiding van de scheercontróle besloten. Bliksemschade van een halfmillioen gulden. Bij het naderende onweerseizoen vestigen wij de aandacht van bewoners en eigenaars van landhuizen en van andere geïsoleerde woningen op het feit, dat een gebouw een grootere tref kans voor de bliksem bezit naarmate het zich verder boven zijn omgeving verheft, Hooge en verspreid gelegen huizen loopen derhave een grooter gevaar. Men bedenke verder, dat het mogelijk is zich tegen dit gevaar te beveiligen door de aanleg van bliksemafleiders. De beveiliging moge niet steeds volkomen zijn, het groote nut van blik semafleiders is reeds sinds tal van jaren door deskundigen van groote naam boven alle twijfel verheven. Voor ons land berekende Prof. VAN GULIK in 1904 de jaarlijksche bliksemschade op gemid deld een half millioen gulden. Hij vond verder, dat de toenmalige afleiders de kans op brand bij blikseminslag zes- of zevenmaal kleiner maakten. Sedert hebben de afleiders nog een niet onbelangrijke verbetering ondergaan, en de jaarlijksche onweersverslagen van het Meteoro logisch Instituut te De Bildt leggen, telken jare opnieuw, voor ons land een onbetwistbaar ge tuigenis af van het nut der bliksemafleiders. GEZONDHEIDSRAAD. Mond- en klauwzeer. Volgens aangifte van den betrokken veehou der, is het vee op de hofstede .Wageningen" hersteld van mond- en klauwzeer. Texel, 26 Februari 1926. De Burgemeester van Texel R. P. KEIJSER Cz. Lo.B. Zondag 28 Februari 1926. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 'sav. 7 uur ds. Raabe. Koog, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft, den Hoorn, vm. 10 uur ds. Briimmer. Oudeschild, 'sav. 7 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Maandcollecte. Cocksdorp, v.m 10 uur ds. Raabe. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. Buskes. n.m. 3 uur dezelfde. Maandcollecte. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Vis. HERVORMDE GEMEENTE. Dinsdag 2 Maart. De Koog 'sav. half 8 Bijbellezing Woensdag 3 Maart Burg, 's avonds 8 uur Bijbelbespreking Gebouw van Chr. Belangen. OnderwerpDe Apostel Paulus en zijn zendingsreizen. Donderdag 4 Maart. Oosterend, 's av. half acht Bijbellezing. Purmerend, 23 Febr. 400 Runderen waaronder 175 vette koeien f 0,90 af 1,20 p. K.G. 09c Geldekoeien 150 a 425 Melkkoeien 150 a 425 20 vette kalveren per Kg 1,50 a 1,70 1180 Nuchtere kalveren 15,a 38,— 540 Vette varkens per K.G. 0,86 a 0,90 123 Magere varkens 20,a 48, - 180 Biggen 16, - a 22.— Kipeieren 6,a 7,— Eendeieren f 7,90 Schagen, 25 Febr. 26 Vette koeien 0 Gelde koeien 4 vaarzen 75 Vette varkens 115 Biggen Boter 300 a 450 180 a 300 120,- a 180, 0,84 a 0,87 22,— a 28,— 2,40 a 2,60 a 0,— E i e r v e iIi n g Schagen Kipeieren: Aanvoer 31286 Prijs f 5,40 a f 6,30 Middelm. f 5,90 Bruine f 6,10 a f 6,50 Kleine kipeieren: Prijs f 4,10 a f5,30 Eendeieren: Aanvoer 1408 Prijs f6,10 a f6,40 DIE ELLENDIGE RUGPIJN. 117 Hebt gij onophoudelijk pijn in uw rug? Zijt gij op van de zenuwen door de marte ling van rheumatische pijnen Voelt gij u oud, uitgeput en ontmoedigd, dof, terneer geslagen en prikkelbaar? Er moet een oorzaak voor zijn. Hebt ge ooit aan uw nieren gedacht Dat moest gij gedaan hebben De nieren zijn de filters van het bloed en gij zoudt zonder nieren geen dag kunnen leven. Als uw nieren niet behoorlijk werken, wordt uw bloed vergiftigd en deze vergiften versprei den zich door uw geheele gestel. Het is tijd om na te deüken tijd om voorzorgen te nemen tegen chronische nierziekten. Gjj behoort uw verzwakte nieren te hel pen, vóór zich meer ernstige ziekten kun nen ontwikkelen. Verwaarloozing is gevaar lijk en leidt vaak tot rheumatiek, spit, ischias, nier- of blaassteen, en tot water zucht of ongeneeslijke kwalen. Gebruik zonder uitstel Foster's Rugpijn Nieren Pil len, het speciale geneesmiddel voor ver zwakte nieren. Zij hebben duizenden ge vallen als het uwe gebeterd. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten landse!] goed te ontvangeD. Prijs f 1.75 per flacon. 31 ONDERTROUWD J. BIERSTEKER en M. REUVERS. De Cocksdorp, Texel, 25 Febr. 1926. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders L. J. WE1JDT en M. DAALDER hunne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oudeschild, Texel. Febr. 1926. Dankbetuiging. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die blijken gaven van be langstelling en deelneming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Oom. Namens de familie, R. C. HUIJSMAN Jz. Burg,- 7 Febr. 1926. Dankbetuiging. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die blijken van belang stelling gaven tijdens het overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde Moe der, Groot- en Overgrootmoeder. Namens de familie, G. H. GEUS. de Waal, 27 Febr. '26. Dankbetuigin g. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van be langstelling en deelneming, betoond tijdens de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante ADR1AANTJE BOON. In 't bizonder een woord van dank aan Ds. van 't Hooft voor de troostwoorden tot ons gesproken en aan dragers en kleed- oplegsters voor hun liefdevol werk aan de overledene bewezen. Namens de Familie, C. J. VONK. Cocksdorp, Texel, Febr. 1926. op Maandag 1 Maart 1926, om 12 uur in Café „den Burg. Agenda 1. Opening 2. Notulen 3. Rekening eri verantwoording van den penningmeester. 4. Verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer A. J. Keijser. 5. Rondvraag en sluiting. Het Bestuur. op Vrijdag 5 Maart a.s., 'sav. half acht, in de Kerk te den Burg. Beneden 16 jaar geen toegang. Voor bovengenoemde Gemeente-avond zullen bij voldoende deelname Aangifte vóór Woensdag 3 Maart a s. Voor Cocksdorp, Eierland en Waal bij Jac. Eelman Gz. „Leiden", en C. A. Keijser Waal. Voor Oosterend bij J. Daalder Dz. Voor Oudeschild bij Mej. J. W. Dros. zal op Dinsdag 2 Maart 1926, des voor middags 11 uur in café „den Burg" voor den heer A. D. Janse behoorend tot de door hem geëxploiteerde boerderij genaamd „Anna Paulowna" gele gen in den polder Het Noorden, ter geza menlijke grootte van plm. 18 HA. te veilen in 5 perceelen en diverse combinaties. Betaling kooppenningen 15 April en aan vaarding landerijen dadelijk na de toewijzing. Veilingskaartjes, gratis ten kantore van Notaris Mulder verkrijgbaar. zal op Woensdag 10 Maart 1926 des voor middags 10,30 uur ten verzoeke van den heer P. Keijser op Harkebuurt 2 werkpaarden (aftands), 5 beste melk koeien, 50 dito fokschapen, 2-jarige ram, 26 jonge kippen (witte Leghorns), 2 kip penhokken, kunstmoeder voor 100 kuikens, melkbussen enz enz. Betaaldag 1 November 1926. m de geen spoorwagens, geen automobielen, geen kop en schotel ook geen chocolade. Men moet begrijpen, dat de winkelier, welke cadeaux toegeeft, deze ook laat betalen in de mindere kwaliteit of verhoogde prijs. Loostijk voor bedovertrek 47*/3 ct. p. el Meubelzits, groen gebloemd 40 Gordijnribstof 98-75-58 48 Vitrage, gele ruit 27 Landhuisstof 46 Vloermatten, 1 M. breed 38 Gestikte dekens, 2-pers. f 11,50 f 8,90 Wollen dekens f9,75 f 12,- f6,90 Flanel, mooie kwaliteit 24 ct. p. el Flanel, zeer zwaar 34 Grauwe doeken, 37-27-24 17 ct. Roode ruit doeken, gezoomd 26 Tafellakens, prima kwaliteit 95 Rood en geel pluchette zeer zwaar 155 Goudgeel pluchette 115 Ledikanten, 2-persoons 790 Stroomatrassen 2-pers. (paar) 490 Kapokbedstel, prima kapok 2600 Kapok per pond, zijde kapok 125 Kapok voor zitkussens, per pond 72 y Bruin en gestreept pilow, per el 95 Sporthemden 155 Driloverhemden 139 Gekleurde wol, lila-grijs-groen 32 Flanel nachthemden voor dames 310 Vloerkleeden, 12 els 1200 Vloerkleeden, geheel wol 1850 Vloerzeil, 200 patronen 183 cM. breed 136 Cocoslooper, groen met rood 49 Zwarte sajet 65 28 Dames vesten, bruin of grijs 490 Dames nachthemden 169 Dames hemden of pantalons 95 Heeren zakdoèken, wit 17 rood 28 Laat TT niet bedriegen door zoogenaamde cadeaux die gij zelf betaalt "W"y geven geen cadeaux AVij geven waar voor Uw geld.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2