BOUWPLANNEN. Scheepssloophout. der Graaf Co.'s bureaux voor denhaodel H. H. VEEHOUDERS W. J. BOONEVANK f 1,20. Groote sorteering, Concurreerende prijzen. nel meisje gevraagd. T Y.h., Langgyeld de Roqfj,. P. BAKKER, Ijzerhandel. Doopsgezinde Gemeente Burg, Waal en Oosterend. Gemeente-avond Gewijde muziek. Proza en poëzie door Ds. Vis. vrije autobussen rijden. GEEN GEWET El. een partij uitmuntend scbeepssloophout, AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM HRÜSSSL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Eandelsinformatiën. Verstaat toch Uw belaag en verzekert awe Runderen en Paarden bij Het Nationaal Boerenveefonds te Utrecht. Lage premie. Coulante schaderegeling. Dit geëmailleerde naambordje, in nette uitvoering, met elke gewensckte naam erop, kost U bij ons sleclits Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. Wij leveren U alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklameborden in elke gewensohte grootte tegen billijke prijzen. FEUILLETON Deurwaarder C. G. GUDE S. D. KEIJSER Szn., Laagte - Nieuweweg - Texel. Harmonicagaas, gecreosoteerde heiningpalen, puntdraad 2 en 4-punts, nauw en wijd bezet, glad draad, gegloeid persdraad, kippengaas, draadnagels, krammen, enz. enz. Oen Burg-Texel. publiek verkoopen Jo HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer Vs uur later.) Datum 4 5 6 7 8 9 10 Maart Hoogwater 11,33 12,— 12,26 1,08 2,— 3 10 4,42 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schageneen markttreln, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,06 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. Ingaande 5 November 1925. Op Werkdagen: van Texel 8,11.2,40 uur van Helder 9,30 12,— 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 1, Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 6,10 uur, rijtuigen 6,40 uur. op Vrijdag 5 Maart a.s., 'sav. half acht, in de Kerk te den Burg. Beneden 16 jaar geen toegang. Voor bovengenoemde Gemeente-avond zullen bij voldoende deelname Aangifte vóór Woensdag 3 Maart a s. Voor Cocksdorp, Eierland en Waal bij Jac. Eelman Gz. „Leiden", en C. A. Keijser Waal. Voor Oosterend bij J. Daalder Dz. Voor Oudeschild bij Atej. J. W. Dros. Met liet oog op de regeling is aangifte voor Den Burg verplicht vóór Donderdag nam. 4 uur bij het bestuur van de Zuster- kring de dames G. RAB. A. KIKKERT-Langeveld J. STIGGELBOUT-Schagen O. ROEPER-Boon. Laat uw bouwplannen maken door een daarvoor opgeleid deskundige, met tevens practische ervaring. Aanbevelend, J. J. SCHOEFFELENBERGER, Gediplomeerd Architect, Kanaal weg 122 te Helder. roman van 47 REINHOLÜ ORTMANN. De dominé die zooa's zij zei een studievriend van haar broer was, gaf haar les in de Fransche taal en het behoorde tot haar bijzondere liefhebberyen, met haar grammatica het vrije veld in te gaan, om daar heel ongestoord haar lessen te leeren" Voor een eenvoudig, witgeschilderd tuin hek bleef Regine na een wandeling van tien minuten s'aan. „Hier is ons huis!" zeide zij. „Gaat u maar binnen, juffrouw! Dadelijk aan uw linkerhand is de huiskamer. Moeder is ze ker nog achter bij de kippen, maar ik zal haar oogenblikkelijk roepen." Ingeborg gaf gevolg aan de uitnoodiging en nadat zij het kleine, eenvoudig maar zorgvuldig onderhouden tuintje doorgeloo- pen was, viel het haar niet moeilijk meer den weg te vinden. Zij was bij den eenvoudigen aanblik van dit kleine huisje er op voorbereid gewee-t een gewoon boerenvertrek binnen te tre den en de gezellig huiselijke kamer, die bij den eersten oogopslag zelfs van eea zekere welgesteldheid scheen te gttuigen, verschafte haar dan ook een niet geringe verrassing Weliswaar bleek het by nader inzien al spoedig, dat het slechts de meest eenvoudige middelen waren, met behulp waarvan de bewoners van dit huis dit gunstig resultaat bereikt hadden, maar de bekwaamheid en de goede smaak, waarmee zij daartoe te werk waren gegaan, kwamen daardoor in des te helderder licht. De prach tig ingebonden boeken op het hooge boeken- rek, de in lijst gezette houtsneden aan de muren en vooral de kunstig get.aukte en geborduurde kleedjes, die met vindingrijke te Texel, zal op Vrijdag 5 Maart 1926, des voor middags te 10.30 uur op het terrein van de Firma C. R. KEIJSER Co. aan den Nieuwen weg bij de Haven, alsgroote partij eiken en Am. gr. huid planken, partij gr. dekdelen, partij schot- werk, eiken en grenen palen, dekbalken, alles in diverse maten, verder partij brand hout. Alles afkomstig van den logger Sch. 165. Tegen Mei wordt een Adres te bevragen bureau van dit blad. scherpzinnigheid overal waren aangebracht waar maar een geschikt plaatsje te ontdek ken was, maakten de kleine ruimte met de blankgeschuuurde vloer, de sneeuwwitte gordynen en de prachtige bloempotten voor de ramen als het ware tot een ideale plaats T.rvuld van den heerlyksten vrede. Nog had Ingeborg haar inspectietocht niet voleindigd, toen Regine in gezelschap van haar moeder terugkwam. De weduwe van den onderwijzer was een schrale nauwelijks middelbaar groote figuur, met volkomen grijs haar en met een trek van lichamelijk lijden op het zachte gelaat. Zij begroette de vreemde jonge dame zoo vriendelyk, dat daardoor al onmiddellijk alle verdere verontschuldigingen overbodig werden en terwijl Regine naast Ingeborg neerknielde, om met de handigheid van een geoefende kleermaakster de scheur in haar japon dicht te naaien, begon de moeder een gesprek, dat spoedig ook de laatste terughoudendheid tusschen de nieuwe kennissen verjoeg. „Wat hebt u het hier bijzonder aardig ingericht!" sprak Ingeborg met een ui'druk king van overtuigde oprechtheid. „Het is iemand te moede, alsof hier tusschen deze vier wanden nooit iets anders dan de zon nigste vrede kan heerschen." Een weemoedige glimlach verscheen om de smalle lippen van de vrouw. „En toch heeft dit vertrek al heel wat kommer en leed aanschouwd, beste juf frouw! Toen ik mijn geliefden man naar zijn laatste rustplaats moest brengen en ik met myn kinderen wanhopig in dit kamertje stond, toen had ik werkelijk geen hoop meer, dat er voor my ooit nog eens gelukkige en zonnige dagen zouden aan breken," „Maar deze gelukkige dagen zyn nu toch gekomen, niet waar? Stellig hebt u zeer veel vreugde van uw kinderen beleefd De soliditeit dezer organisatie waarborgt U Uwe uitkeeringen. Dit is de organisatie waar alle Veehouders thuis hooren want het is hun eigen organisatie Werpverzekeringen worden tegen lage vaste premie door deze organisatie aangenomen, n. 1. tegen 1 PROCENT. Vraagt inlichtingen bij onzen agent ~Ware grootte 1 „Zij zijn allen braaf en behoorljjk te rechtgekomen, den hemel zij dank! Maar als die eene niet onder hen geweest was, die dag in dag uit geen andere gedachte heeft dan aan zijn moeder en zijn zusters, dan zou het toch nog heel slecht met ons gesteld zyn. Ja, juffrouw, aan den jongen heb ik leeren ondervinden wat een zegen het is goede kinderen te bezitten! Alles, wat u hier in dit vertrek ziet, is van hem afkomstig de boeken, de schilderijtjes de gemakkelijke leunstoel daar ja wat eigenlijk nog veel meer is: de kamer zelf; want hoe zou ik in het bezit van dit huisje hebben kunnen blyven, als hij niet ieder kwartaal stipt de hypotheekrente betaalde!" „Uw zoon schijnt dus gelukkigerwijze in zeer goeden doen te zijn?' „O ja, den hemel zij dank, het gaat hem heel goed. Bijna in iederen brief schrijft hy. hoeveel geld hij verdient en hoe ge makkelijk het hem valt, dit allemaal voor ons te doen. Op het gymnasium en als student heeft hij het ondanks zyn studie beurs, zwaar te verantwoorden gehad en dikwijls honger moeten lijdenmaar nu vloeit het geld hem ook des te rijkelijker toe." „Dan komt hij u stellig ook heel vaak een bezoek brengen?" Over het gelaat van de oude vrouw gleed een lichte schaduw. „Neen, ik heb hem integendeel sinds jaren niet gezien. Hij heeft namelijk tot korten tyd geleden by een beroemden professor gewerkt en het is zeer wel mogelijk, dat hij het daar ver bazend druk had. .Overigens wanneer het tenminste niet onbescheiden is, zoo veel belangstelling voor vreemde menschen bij u te veronderstellen zoudt u mis schien wel eens een van zijn brieven wil len lezen?" Het zou bepaald een beleediging voor de vriendelijke vrouw geweest zijn, indien Ingeborg zich daartoe niet zonder meer bereid had verklaard en reeds bracht Regine wier wangen zich in zusterlijke trots hoo- ger gekleurd hadden, sinds er van haar broeder sprake was, een van de zorgvuldig bewaarde brieven te voorschijn. Het was een mooi, gelijkmatig en ka rakteristiek handschrift, dat zich voor In- geborgs oogen vertoonde. Meer uit beleef- heid dan uit werkelijke belangstelling begon zy te lezen maar reeds na de eerste woorden werd hasr belangstelling op een geheel onverwachte wijze geboeidwant daar luidde de brief aldus „In de eerste plaats moet ik u vandaag van een verovering melding maken, die u hier gemaakt hebt, van een verovering, waar u werkelijk wel eenigszins trotsch op mag wezen. Een gelukkig toeval verschafte my de gelegenheid met juffrouw Ingeborg Wallroth, de dochter van myn vereerden professor, over u te spreken en ons gesprek eindigde daarmee, dat zij mij een heel vriendelijken groet voor u meegaf. Dat zal: u misschien heel onbelangrijk toeschijnen maar u kunt mij op mijn woord gelooven dat ik het als iets zeer verheugends zou beschouwen, wanneer u zooals ik het geluk had, de jonge dame te kennen. Zij is niet alleen het schoonste en bekoorlijkste, maar stellig ook het reinste en edelste vrouwe lijk wezen, dat ik ooit op mijn levensweg heb ontmoet. Ik kan niet aan haar denken zonder oprecht en van harte te wenschen dat al het aardsche geluk eens haar deel zal mogen worden. Zij is, zooals ik heden vernam, verloofd met een van mijn voor malige studiemakkers, een doctor Siegmund Artois en ik geloof, dat zij in hem een goeden en trouwen levensgezel zal treffen Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4