Crosiey Musicone I i S. COLTOF, Ziet lieden en morgen onze Étalages. rschip Maria Pi. ÏLES», U lil Tuinb. en Pluimveevereen. Texel. Mennofonds. BOELHUIS Kanaalweg - Helder Sproeten Ze zijn beter. Binnenkort Muziekavond Buitenge wooe Ledenvergadering Chr. Volksonderwijs Aangifte vaa nieuwe leerlingen Openbare Verknoping. Een groots keuze MODERNE COSTUUMS, MANTELS, de nieuwste Stoffen. Notaris Mulder Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Mulder publiek verkoopeu SPRUTOL vaart Maandag 1 uur naar Purmerend Adverleeit in de Texelschs Couiant. Onze rijwielen zijn anders J dan andere rijwielen tegen lagen prijs. DROS' Ingenieursbureau Auto-Centrale. ADVERTENTIEN Den 9 Maart 1926 3 zwarte rijtuigpaarden, publiek verkoopen Motorbotter „HELDER 8", 4 Noordzeemoiorbcfters gemerkt "Helder 8, 1, 18 en 28", Aparte modellen. Ruime sorteering. Billijke prijzen. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten sloeg, zoodra zij bevroedden, wat er aan de hand was. Een verwijderd rommelen van onweer, een angstaanjagend flitsen van bliksem, onder één hoedje met onheilspellende stormvlagen, zijn ook niet bijster geschikt de moed er in te hou den. Dat de windkracht nogal beduidend was moge blijken uit een mededeeling van het observatorium te Helder, waaruit blijkt dat al daar een kracht van 30 werd geregistreerd, ter wijl het record (voor Helder) op 32 staat. Voor ernstige rampen zijn we gespaard ge bleven, in 't bijzonder hebben Zeevaartschool en Raadhuis er van langs gehad om eens een paar concrete voorbeelden te noemen maar de schade bleef tot 't dak beperkt en was dus spoedig verholpen. Met een opsomming van stormschade zullen we u overigens niet vervelen. Is 't wonder, dat na zulke ervaringen het vertrouwen in een spoedig intredende Lente wel ernstig is geschokt? Maar de optimist van gisteren had zich 't bekende volksgezegde te binnen moeten brengen: „Maart roert zijn staart" waarin wel op duidelijke wijze wordt vermeld, wat ons in Maart boven het hoofd hangt. Maar komen doet ze, de Lente, „door storm en sneeuwjacht heen" en zeker stelt ze ons niet te leur. kan iedere vergelijking doorstaan en is daarbij niet te overtreffen. Prijs f44,--. Vraagt demonstraties bij U aan huis. OOSTEREND Benzine-station. Bij onze plaatsgenoot, de heer K. Bakker Sz. is dezer dagen een ondergrondsche benzine tank met pomp geplaatst. DE MOK. Mutaties. De heer officier van administratie 2e klas F. T. Marijn, geplaatst op 't vliegkamp,alhier, is bij Koninklijk Besluit voor de tijd van één jaar met ingang van 1 Maart vergunning ver- leend tot het waarnemen eener betrekking bui ten het zeewezen onder stilstand van alle in komsten bij de zeemacht en opklimming inde ranglijst. De heer officier van administratie 2e klas A. A. Wijt is met ingang van de 15e dezer ge plaatst op het vliegkamp alhier. De heer officier-vlieger 2e klas E. A. Brun- ner, van het vliegkamp de Kooy, is overgeplaatst naar 't vliegkamp alhier. OUDESCHILD Hollende paarden. Twee paarden van voerman Jonker van den Hoorn sloegen deze week op hol. Zij waren gespannen voor een lange wagen waarop de voerman toch al geen mooie plaats heeft, en gingen er met een geweldige vaart van door. De bestuurder lag als het ware dwars over de wagen, doch kon de paarden niet inhouden. De heer P. Schagen Pz. de benarde positie van de voerman ziende, sprong voor de paarden en wist ze te grijpen, op de haven gelukte het hem ze tot staan te brengen, hoewel hij op het laatste oogenblik zelf nog in de knel zou heb ben geraakt. Doch de paarden had men nu in bedwang. Volgens ooggetuigen was het een moedige daad: hij hing haast aan de paarden. Wij geven de jonge Schagen hierbij dan ook gaarne een pluimpje voor zijn kordaat optreden. Goed afgeloopen. De metselaar W. B. die staande op een lad der eenige werkzaamheden verrichtte kwam door het breken van de ladder op minder ge- wenschte wijze weder op de begane grond. Gelukkig zonder voir hem onaangename ge volgen. De man kwam met de schrik vrij en de schade bleef tot 't materiaal beperkt. NIERKWALEN BIJ VROUWEN. 118 Nierkwalen bij vrouwen treden vaak op na de geboorte van een kind. Op zulke tijd stippen en ook bij vele andere lichamelijke stoornissen, waaraan vrouwen onderhevig zijn, hebben de nieren veel te verdragen. Vaak verzwakken (ieze overwektj organen hierdoor, en dit veroorzaakt verschijnselen die licht versvard worden met vrouwelijke kwalen. Zenuwachtigheid aanvallen van duizelig heid, hoofdpijn urinestooruissen, blaaskwa- len, pijn in de rug en de zijden, rheuma- tische aandoeningen en waterzuchtige zwellingen kunnen alle ontstaan, als de nieren het bloed niet behoorlijk zuiveren. Grijp in bij het eerste teeken van nier zwakte. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, zij versterken de nieren; kalmeeren de blaas en dragen zorg voor de zuivering van uw bloed. Zoodoende worden ernstige kwalen als spit, ischias, rheumatiek, water zucht steen en nier- en blaasontsteking overwonnen. Doch herinner u dat bet gemakkelijker is deze kwalen te voorkomen dan te ge nezen. Iedere vrouw behoorde nu en dan een dosis Foster's Pillen te gebruiken. Let op de verpakking in glazen flacons met getl etiket (alom verkrijgbaar) waar door g\j Zrker zijt geen verlegen buiten- landsch gced te ontvang-n. Pt ijs f 1.75 per flacon, 83 hoopt onze geliefde Vader-, Be huwd-. Groot- en Overgrootvader C. DOGGER Kz. zijn 90sten geboortedag te her denken. Uit naam van zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Westermient, Texel. jn gebouw Juliauasti aat. Dinsdag 9 Maart, 's avonds 8 uur, VERLOTING overgebleven Bazarartikelen (met goedkeuring van B. en W. van Texel.) ENTREE 10 CENTS. op Dinsdag 9 Maart 1926, 's avonds half acht in café „Den Burg. Punten van behandeling: Belangrijke mededeeling aan de Leden. Bestuursverkiezing van vier leden, wegens onaangenaamheden. Sluiting. Trouwe opkomst dringend gewenscht. Het Bestuur. Tot uitbetaling der obligatiën van het Mennofonds wordt zitting gehouden in de kerkekamer aan den Burg op Maandag 8 Maart 1926, van 11 tot 1 uur. Namens de kerkeraad, J. S. KEIJSER. DEN BURG-TEXEL. onder overlegging van het vaccinatiebewijs wordt ingewacht vóór 30 Maart a. s. bij het hoofd dier school. Het Bestuur. van een Stalhouderij wegens opheffing van bedrijf, ten verzoeke en ten huize van Mej. Wed. P. DE BRUIN, te Helder, aan de Breestraat, op Dinsdag 9 Maart 1926, des morgens 10 uur, van 2 landauers, 1 coupé, 2 korriewagens, 3 driewielde karren, 4 boerenwagens, hark- machine, lage ierkar, diverse tuigen, enz. enz. Eenig huisraad. Deurw. W. BIERSTEKER Te bezichtigen vóór den verkoop. Notaris A. M. ENGELMANN, te Nieuwediep (gem. Helder) zal op ZATERDAG 13 MAART 1926, ten verzoeke van Mr. P. LANGEVELD, als curator in het faillissement van G. ROOSEN DAAL Sz., A. des namiddags 2 uur aan de Binnen haven bij de Broodsteeg te Helder de liggende aldaar, met den daarbij behooren den inventaris, die afzonderlijk en verkaveld ter plaatse wordt verkocht en vooraf is te bezichtigen B. onmiddellijk daarna in het Heeren- Logement aan de Binnenhaven te Helder de voorzien van Deutzmotoren, liggende aan de werf „De Lastdrager" te Helder, met vol- ledigen scheeps- en visscherijinventaris, waarvan lijsten vooraf verkrijgbaar zijn. De schepen zijn te bezichtigen 2 dagen vóór den verkoop van 9—4 uur en 's mor gens vóór den verkoop aan genoemde werf. Even vóór den verkoop zullen de motoren proefdraaien naast „CA.SHSTO". zal op Dinsdag 9 Maart a s. des voor middags 10,30 uur, ten verzoeke van den heer Corn. Kooiman bij de loods, afkomstig van Albert Visser in Everstekoog publiek verkoopen 14 beste lamschapen, 1 ram, 1 melkkoe (Juni kalven), 1 tweejarige koe (10 April kalven), 2 kalveren, 70 kippen, bakwagen op patentassen, kippenhokken,verschillende broedhokjes, spijkereg, kribben, voerbakken, nieuwe en gebruikte houtwaren, klamp mest, hekken, palen, enz. enz. Betaaldag 24 Juni 1926. zal op Woensdag 10 Maart 1926 des voor middags 10,30 uur ten verzoeke van den heer P. Keijser op Harkebuurt 2 werkpaarden (aftands), 5 beste melk koeien, 50 dito fokschapen, 2-jarige ram, 26 jonge kippen (witte Leghorns), 2 kip penhokken, kunstmoeder voor 100 kuikens, melkbussen enz enz. Betaaldag 1 November 1926. zal op Donderdag 11 Maart des voor middags 10,30 uur ten verzoeke van den heer W. G. Bakker Sz. in Ongeren 80 beste lamschapen, 26 enterlingen, 2 rammen, 4 koeien, 3 pinken, 1 paard (ruin) hooi, koolrapen, partij riet, wielploeg (Ca pon), egge, melkontroomer (Alfa), karn, melkgereedscbappen, boerenwagen met lammerenhekken, bakwagen met hekken, driewielde kar, kippenhok, palen, planken, hekken, gaas, draad, enz. enz. Betaaldag 1 November 1926. zal op Dinsdag 16 Maart 1926 voor middags half 11 uur ten verzoeke van don lieer H. A. Kikkert in den polder „Het Noorden" 140 beste lamschapen, 2 rammen, 2 op kalven staande koeien, zwart merriepaard (7 jaar), Druin ruinpaard (5 jaar), vosbles ruinpaard (9 jaar), bles ruinpaard (10 jaar) bonte hit (5 jaar), 2 beste boerenwagens, 2 beste driewieldekarren, bakwagen. dres- seerkar, tilbury, ar met bellentuig, ijzeren gierkar (1500 L.), houten hooischop, ijzpren hooihark, hooitedder, nieuwe maaimachine, cultivator, 3 ploegen, 2 scharploegen, 2 eg gen, kruiwagen, nieuwe kribben, ruiven, voerbakken en schuilen, 1 paardskettingeg, 4 groote kippenhokken, 140 jonge kippen, 60 jarige kippen, 200 pak best hooi, lichten zwaar hout, mestplanken, klamp mest, melk bussen, slijpsteenen, maatemmer, oude steenen, nieuw kartuig, 3 gebruikte kartui- gen, 4 gareelen, vorken, schoppen, groote en kleine balies, broedhokken en legnesten, droogvoederbakken, driewieldekarretje met bokkenwagen, harmonicagaas, heining en puntdraad, nieuwe lemoen, zigzagegge, enz. Betaaldag 1 November 1926. zal op Woensdag 17 Maart 1926 des voor middags 10,30 uur ten verzoeke van Gebr. Cysouw op de hofstede „Vooruitgang" in Eierland 2 beste werkpaarden 8 beste driejarige melkkoeien' (April en Mei kalven) 4 tweejarige koeien (Mei kalven) 12 beste pinken 62 beste fokschapen 1 ram 75 jonge kippen en hanen 5 eenden 2 wagens, grasmaaimachine, hooihark, graan maaiers, 2 ploegen, 2 eggen, bietensnijder, ontroomer merk Melotte, karn, voederkist, voerbakken, kuikenhokken, kruiwagen, plan ken, partij hooi, eenig huisraad enz. enz. Betaaldag 1 November 1926. H. KEESOM. FONGERS RIJWIELEN met altijd durende garantie d. w. z. dat wij gebreken die mochten ontstaan tengevolge van materiaal of fabricatie fouten, herstellen, onverschillig hoeveel tijd sedert de aflevering is verstreken. Prijzen vanaf 75 gulden. ontvangen wij een prachtige partij 1ste klas Fabrikaat Vraagt ons om aanbieding bij aanschaffing van uw benoodigde meubelen. komen vroeg in 't voorjaar koop tijdig een pot Bij Alle Drogisten

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2