BOUWPLANNEN. der Graaf Co.'s bureaux voor den handel f 1,20. v.h. JLaagewM H. H. VEEHOUDERS W. J. BOONEVANK N. V. Texeis Eigen Stoomboot-Onderneming. ZOMERDIENST ingaande 15 MAART 1926. Aanbesteding. bij Het Nationaal Boerenveefonds te Utrecht. JT TL zoekt plaatsing op een boerderij FEUILLETON GEEN GEWETEN. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Haiidekinicrmatiön. Verstaat toch Uw belang en verzekert uwe Rnnderea en Paarden Lage premie. Coulante schaderegeling. S. D. KEIJSER Szn., Laagte - Nieuweweg - Texel. Dit geëmailleerde naambordje, in nette uitvoering, met elke gewenschte naam erop, kost U bij ons slechts Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. Wij leveren U alle soorten geëmailleerde naamplaten en reklameborden in elke gewensebte grootte tegen billijke prijzen. DEN BURG, TEXEL - Tel. Int. No. 22. Rijkspostdienst Texel-Helder v.v. met het s.s. „De Dageraad" Laadvermogen 115 ton - 450 passagiers en het s.s. „Marsdiep". Het verbouwen van een perceel Warmoesstraat B 561, HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» uur later.) Datum 11 12 13 14 15 16 17 Maart Hoogwater 6,09 7,17 8,09 8,54 9,35 10.17 10,58 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein. ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zondags niet 8,24 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,C6 10.58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdlenst Texel-Helder v.v. ingaande 5 November 1925. Op Werkdagen van Texel 8,11.2,40 uur van Helder 9,30 12,4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,— 12,4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschiid v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 1,— Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten vm. 8,30 tot nm. 3 Licht op Rijwielen 6,20 uur, rijtuigen 6,53 uur. OP WERKDAGEN Vertrek TEXEL 6,— vm. 8,— vm. 11,15 vm. 2,40 nm. 5,30 nm. Vertrek HELDER7,— vm. 9,50 vm. 12,15 nm. 4,15 nm. 6,40 nm. OP ZON- EN FEESTDAGEN Vertrek TEXEL: 6,— vm. 8,—* vm. 11,— vm. 5,30 nm. Vertrek HELDER: 7,—* vm. 9,— vm: 12,— midd. 6,40 nm. Niet na 3 MEI PERSONENT AR1EF Eerste Kajuit (enkele reis) f 0,90Tweede Kajuit (enkele reis) f 0,60. Kinderen van 4—10 jaar en Militairen beneden rang van Onderofficier half geld. Op Zon- en Feestdagen en Woensdagen goedkoope Dagretours. Eerste Kajuit f0,90. Tweede Kajuit f0.60. Weekabonnementen voor Werklieden (2e Kajuit) f 2,50. Ligplaats te TexelHaven Oudeschiid. Ligplaats te HelderHavenhoofd. DE DIRECTEUR. Ondergeteekende is voornemens 18 Maart e. k. aan te besteden voor de Heer G. D. KIKKERT. Perceel 1 Massa zonder schilderwerk. 2Schilderwerk. Bestek en teekening a f 1,75. Restitutie 75 cent. Aanwijs 15 Maart e. k. 's morgens 11 uur Wilhelminastraat 81 De architect, Helder. L. SOK. Een JONGEN, oud 21 jaar, tegen kost, inwoning, bewassching en eenig zakgeld. AdresP. LAGERVELD, Stationsstraat 21 Helder. roman van 49 REINHOLÜ ORTMANN. Nu was het waarlijk den hoogsten tijd geweest om te keeren en stellig had Inge borg zich ook ten spoedigste teruggetrok ken, als zij niet plotseling door een heldere mannenstem haar naam had hooren roepen en wanneer niet door den kleinen tuin Valentin Düringhoffen op haar toegesneld was met uitgestrekte handen en met een gelaat, alsof hem plotseling alle r ardsche geluk ten deel was gevallen. Toen viel er aan een vlucht in't geheel niet meer te denken want in de open huisdeur verscheen ook reeds Regine's sierljjke figuurtje en met kloppend hart onderwierp Ingeborg zich aan haar lot, dat z(j zichzelf verschuldigd was. Door louter gelukzaligheid over deze on verwachte ontmoeting, scheen Valentin Düringhoffen er ditmaal in 't geheel niet aan te denken, schuchter en onhandig te zijn. De wijze, waarop hij de dochter van den professor uitnoodigde het met jong berkengroen feestelijk versierde vertrek binnen te treden, was werkelijk onweer staanbaar en toen daar binnen eindelijk door zijn niets vermoedende vreugde aan het licht gekomen was, welk een buiten gewone samenloop van omstandigheden zich hier had afgespeeld, toen hoorde men van alle kanten slechts uitroepen van vreugde en van vroolijke verwondering, zoodat Ingeborgs verlegenheid ook niet goed tot uiting kon komen. Over den brief, dien men haar ter lezing had gegeven, werd met geen enkel woord gesproken en Valentins gelukkige onbe vangenheid hai een merkwaardig aanste kelijke uitwerking ook op de jonge gast. Laat uw bouwplannen maken door een daarvoor opgeleid deskundige, met tevens practische ervaring. Aanbevelend, J. J. SCHOEFFELENBERGER, Gediplomeerd Architect, Kanaal weg 122 te Helder. Heimelijk kon Ingeborg zich weliswaar niet genoeg verwonderen over den zonder lingen ommekeer, die met den ernstigen man had plaats gehad. Het scheen wel, alsof hij eerst thans uit een vreemde at mosfeer in zijn eigenlijke levenslucht was teruggekeerd. Uit zijn blauwe oogen schitterde zulk een zonnige blijheid, zulk een warme levensvreugde, zjjn bewegingen waren zooveel levendiger, zijn spraak zoo veel vlotter, dat de meesten zijner kennis sen in de hoofdstad stellig moeite zouden hebben gehad, het wonder te begrijpen, dat bij zijn intrede in het onaanzienlijke, armoedige ouderlijk huis geschied was. Nu begreep Ingeborg echter nog veel beter dan esrst de teedere bewondering, waarmede moeder en zuster naar hem opkeken en zij voelde een pijnlijken steek in haar hart als van groote teleurstelling over de hardheid van het lot, dat haar ontzegd had een broeder zulk een broeder te bezitten. Een bijna kinderlijke vreugde bereidde hel baar, toen in de loop van het opgewekte gesprek een soort geheime overeenstem ming tusschen haar en den jongen chemiker ontstond. De weduwe had zich namelijk ondanks alle moeite, die haar zoon zich had gegeven, niet vaa haar onderwerp willen laten afbrengen, om met een uit drukking van trotsche bevrediging over zijn rijke geschenken en over zijn schitte rende inkomsten te spreken die hem na tuurlijk alleen tot zulk een vrijgevigheid in staat stelden. Toen hij het onmogelijk meer kon vermijden zijn moeder daarom trent te antwoorden, wierp Valentin een smekenden blik naar Ingeborg en eenigs- zins bape:end was hij over verschillende fabelachtige dingen beginnen te vertellen, over zijn groot salaris en over hst genoeg lijke dat bij zelf in de hoofdstad leidde. De soliditeit dezer organisatie waarborgt U Uwe uitkeeringen. Dit is de organisatie waar alle Veehouders thuis hooren want het is hun eigen organisatie. Werpverzekeringen worden tegen lage vaste premie door deze organisatie aangenomen, n. I. tegen 1 PROCENT. Vraagt inlichtingen bij onzen agent Ware grootte 1 Er had werkelijk niet veel scherpzinnigheid toe behoord om te ontdekken, hoe buiten gewoon zwaar hem deze leugens drukten en welke gevaarlijke tegenspraken hij tel kens op dit voor hem ongewone gebied verkondigde; moeder Düringhoffen en Re- gine echter zouden stellig eerder de ineen storting van den hemel voor mogelijk heb ben gehoudeo dan zulk een bedrog Eindelijk kon hij met een hoorbare zucht van ver lichting van 't gehate onderwerp afstappen zonder dat hij op zijn tastbare onwaarheden was betrïiptIngeborg echter zou zich gelukkig hebben geacht, wanneer de goede zone haar veroorloofd had, hem op dit oogenblik warm en recht hartelijk de hand te drukken want zij had het nooit voor mogelijk gehouden, dat men zich over het verkondigen van grove leugens zoo oprecht bon verheugen. Met schrik bemerkte zij, dat er reeds meer dan een uur sedert haar komst ver streken was en toen de onderwijzers- weduwe op schuchteren toon te keDnen gaf, welk een hooge eer het voor haar zou zijD, als de dochter van den man, aan wien haar zoon zoo veel te drnken had, het middagmaal b\j haar wilde gebruiken, toen kwam de besluiteloosheid zoo duide lijk op haar gelaat tot uitdrukking, dat Valentin met vermetelen moed van het gunstige oogenblik profiteerde. Hij ver klaarde, dat men door middel van een flinken jongen uit het dorp in minder dan een uur een boodschap op Lindou zou kunnen hebben en hij haalde, nog voor hij antwoord had gekregen, reeds papier en pen te voorschijn, opdat Ingeborg ter geruststelling van haar oom en tante een kort briefje kon schrijveD. Een zacbte stem, die zich in een hoekje van haar hart verhief, wilde Ingeborg waarschuwen, de uitnoodiging van Valen tins moeder niet aan te nemenmaar direct daarop fluisterde een andere stem haar in, dat de kleine vrijheid, die zij zich thans veroorloofde, eigenlijk toch van zeer onschuldigen aard was en Da een korte aarzeliDg, die nauwelijks eenige seconden geduurd had schreef zij werke lijk het briefje met de mededeeling dat zij langer zou uitblijven en wat daarvan de reden was. Valentin wachtte nauwelijks af dat de inkt droog was en reeds na verloop van vijf minuten kon hij triom fantelijk verkondigen, dat een ijlbode, aan gespoord door grootsche beloften, met den brief op weg was naar Lindou. Aangezien de huisvrouw thans door de voorbereidingen van den middagmaaltijd in beslag werd genomen, raadde zij zelf de jongelui aan een kleine wandeling te maken en met hun drietjes waren zij weldra op weg, op dezen heerlijken, zon- nigen morgen. Nooit was Ingeborg een Pinksterzondag zoo mooi en plechtig voorgekomen als deze, nooit hai zij de heerlijke lente in zulk een weelderigen overdaad gevoeld als op dezen gelukkigen morgeD. Zij liepen het dorp door, de kerk voorbij, waaruit juist het vrome gezang van de gemeente tot hen doordrong en sloegen toen een landweg in, die hen langs weiden en akkers naar een naburig dennenboschje voerde. Hoog boven hun in de .lucht deden onzichtbare leeuweriken hun liederen weerklinken, verder viel er, behalve het verwijderd blaffen van een hoDd. geen geluid meer waar te nemen onwillekeurig dempten zij hun stemmen, evenals men zachter spreekt, wanneer men de hooge plechtige ernstige zuilengangen van een tempel binnentreedt. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4