Voor den Schoonmaak OUDKERK VAN PRAAG f Zomer-seizoen 1926. Dames-en Kinderhoeden K. WEITERING. Huizenhandel Waaldersiraat. Sproeier» Ook te bevragen bij den heer D.TRAP te Oosterend. Kanaalweg 107 Zuidstraat 69. Mooie Handen België-Holland. Notaris Mulder publiek verkoopeu zware Dnitsche Sresbnizea Advfirteei^Trd^rverkoöpen Schoon maak SPRUTOL r Goedkooper en beter dan bij ieder ander. jj[ Wij brengen steeds het nieuwste. 3 3 I d Overtuigt U zelf bij SPOORSTRAAT 52-54 HELDER. Vraagt onzen reclamen hoed, ADVERTENTIËN schelpen weg te halen voerbieten en rapen te koop Gebruikt ons prima samengesteld OCHTENDVÖER fct CD sezEESEBgrar^resssnmsBSBi Evenals vorige jaren zijn wij zoo vrij u de ontvangst te berichten van een groote sorteering der nieuwste De collectie is met de meeste zorg samengesteld. Wij zijn overtuigd, dat u bij een bezoek aan onze zaken naar wensch zult slagen. Als altijd waarborgen wij u de nieuwste kleuren "en mo dellen, terwijl daarentegen onze prijzen zeer concurreerend zijn. in alle kleuren en maten a f 3,50 Beziet vooral eens onze etalages Beleefd aanbevelend, MIJNHARDT's oZenuw-Tabletten 75<* Laxeer-Tabletten .60«« Hoofdpijn-Tabletten 60<* C. R, KEIJSeK Oo. N Vitrages in 200 soorten vanaf f 0,18 c; Axminster kleeden - 9,50 P Kapokmatrassen - 48,50 CR T) Vloerzeilen - 1,25 -> Linoleums n - 2,50 Buffetten - 52,50 O 5 CilrAM In^ilinninn 1 O O Eiken ledikanten -19 50 g "d j U Kamerameublementen -32,— vÖ Spiraalmatrassen - 6,75 Q Auping's Matrassen enz. enz. P g 0 rt- BIJ Apoth. en Drogisten. boot .Drenthe" van het bureau-Wijsmüller uit Helder ter assistentie vertrokken, zondereven wel iets te kunnen uitrichten. Een nader bericht meldde, dat het schip waarschijnlijk bij de Sluftïr aan de grond zat, waarop de reddingboot „de Krim" in gereed heid werd gebracht. Bij onderzi.ek bleek, dat de .Margarete" ter hoogte van het wrak van de „Benbrack", in de nabijheid van de Slufter op het strand was gezet. Door de hevige branding was het evenwel schier onmogelijk de reddingboot in zee te brengen, waarom besloten we^d de eb af te wach en, te meer daar geen onmiddellijk levens gevaar voor de bemanning dreigde. Toch had den schip en bemanning het omstreeks de middag hard te verdure Naar ooggetuigen ons meedeelden joegen onstuimige golven on ophoudelijk op het vaartuig in, en meer dan eens plaste met geweld een watervloed er op neer. En onderwijl kwam het stoomschip al hooger op het strand, Toen tegen d- avond de eb intrad kon men het schip te voet bereiken en verlieten van de twintig personen, die zich aan boord bevonden er tien liet schip, waaronder een zieke schepe ling, een met een dijbeenbreuk en twee dames, met leden der equipage gehuwd Dr. Keidel verleende geneeskundige hulp, terwijl de dames na zich aan het gemeentehuis van de vcreischte papieren te hebben voorzien naar Helder bega ven om over land de reis naar Duisburg (Duitsch land), de bestemming eveneens van de Marga rete, voort te zetten. De kapitein verliet even eens het schip cn nam met eenige leden der equipage zijn intrek in hotel de Hoop te de Cocksdorp. Aangaande de Margarete deelt de kapi tein mede, dat het schip twee jaar geleden in Duitschland op stapel werd gezeten löUUReg. ton meet. 't Is een modern stoomschip, toege rust met stoomturbines en verzekerd bij de Western Lloyd te Rotterdam. De „Margarete" behoort van de „Ost-West-Reederei-Aktien- Gesellschaft" te Hamburg en was, zonder ruim- of di-kladirg, van Flensburg (plm 70 K.M, N.W. van Kiel, N. Duitschland) via Rot terdam op weg naar Duisburg (vV. Duitschl.) Donderdagmiddag 1.1 deelde de fa. Dios Sloombootiiiij „Texel" ons mee, dat die mid dag met de kapi ein een bergingscontracl werd afgesloten. Zojdra de weersomstandigheden gunstig zijn wordt met de bergingswerkzaam heden een aanvang gemaakt. Wat betreft de oorzaak van de stranding is moeilijk zekerheid te verkrijgen. We nemen evenwel aan, dat de niet-geladen Margarete een moeilijke reis heeft gehad, waardoor meer kolen werd tl verstookt dan men dacht noodig te hebben. E-n en ander wordt duidelijk, wanneer u weet, dat zij reeds Maandag te Rotterdam werd ver wacht. De firma Hugo Stinnes, te Rotterdam, stelde zich Woensdagmorgen telefonisch met ons in verbinding teneinde zekerheid te ver krijgen omtrent het lot van de Margarete, maar we konden geen hoop geven op een voorspoe dige thuisreis. En zoovaak de kustwacht ons telefonisch on trent de situatie inlichtte werd ons duide lijker, dat voorlcopig van een vlotkomen geen sprake kon zijn. Na door kolengebrekaan wind en golven te zijn overgeleverd werd het onder de Texelsche wal over de eerste zandrug heen- geworpen, waarop het weer vlot kwam. De kapitein liet toen de ankers uitwerpen, maar de kettingen knapten af atsrietwauop eer strand ng onvermijdelijk was.Oogenschijnlijk werd het schip geen schade berokkend. Uw handen worden mooier en tevens blanker door Doos 30 ct. PÖRÖL Vakschool voor Meisjes voor Helder en Omstreken. Aan het verslag over het jaar 1925ontlcenen we: Het aantal leerlingen bedroeg op: Dagleerlingen. Cursusieerlingen 1 Januari 162 90 31 December 129 158 In de loop van het jaar werd aan 26 leer lingen het getuigschrift van de 3-jarige voor bereidende cursus uitgereikt. 6 gingen over naar de opleiding voor Costuumnaaister, aan 2 leerlingen kon het getuigschrift wegens on voldoende vorderingen niet worden uitgereikt. 5 leerlingen ontvingen het diploma voor costuumnaaister. Naast die van de voorberei dende 3-jarige cursus er. die voor costuum naaister, werd een opleiding voor huishoud kundige geopend. Voor de 2-jarige cursussen met beperkt leer plan in verstellen, linnennaaien en costuum- naaicn meldden zich ook in het afgeloopen jaar een groot aantal leerlingen aan, terwijl er voor de cursussen voor volwassenen in costuum- naaien, teekenen cn stofversieren en koken belangstelling blijft. Als nieuwe cursussen kunnen wij noemen, de cursus in schabloneeren en batikken, de cursus voor volwassenen in ver stellen, linnennaaien en costuumnaaien en de cursus in koken en voedingsleer voor de ver pleegsters van het ziekenhuis. Het schoolgeld werd voor sommige leerlin gen verlaagd, terwijl het aantal, dat dc school kosteloos bezocht, inet 4 werd vermeerderd. Het schoolgeld voor de 2-jarige cursus met beperkt leerplan, 2 maal 2 uur per week, werd op f 0,50 per maand bepaald. De heer Klapmeijer hield een voordracht over Grieksche en Romeinsche kunst, de Direc trice over het Beiersche Hoogland, Schliersee en Rotlienburg. Beide voordrachten toegelicht door lichtbeelden. Op 23 en 24 Juni werd een tentoonstelling van werkstukken van de leerlingen gehouden, die door ongeveer 1500 personen, waaronder de oudste meisjes van de Christelijke school te Oosterend op Texel, werd bezocht. Op 15 en 16 Juli werd met medewerking van het gemeentebestuur, de heer H. Groenewold en de vereeniging voor Volksonderwijs op Texel, in de M.U.L.O. school, een tentoonstel ling gehouden. Eenige dames te den Burg hadden de lokalen geheel in orde gebracht, zelfs waren bloemen en planten voor de ver siering niet vergeten. Naast vele andere belangstellenden werd deze tentoonstelling bezocht door de oudste meisjes leerlingen van de openbare en bijzondere scholen van den Burg, den Hoorn, Oosterend, Oudeschild en de Waal. Demonstraties werden bijgewoond over mar- garinefabrikage, fabrikage van maggiproducten en schabloneeren en batikken. Verder woonden de leerlingen in de Tivoli- bioscoop de vertooning bij van de film „Onze Oost." Voor nadere bijzonderheden wende men zich tot de directrice der school, mej. J. L. Niemeijer. Muziekavond in „Eben Haezer" De muziekavond, op Dinsdagavond, 9 Maart J.l. in 't gebouw „Eben Haezer" door eenige leden van de Ned. Herv Gemeente belegd mag uitnemend geslaagd beeten Groote belangstelling werd voor deze bijetnkomst aan de dag gelegd en zeker hebben de aanwezigen een recht gezellige avond doorgemaakt. Op verdienste lijke wijze werden eenige gedichten gede clameerd, terwjjl een zangkoortje en een strijkje onder de knappe leiding van de heer Jan Visser voor de noodige afwisse ling zorgden. Vooral een nummertje, „Het Graf onder de Meidoorn," sloeg goed in, mede dank zij een paar kranige zangsters, die op behoorlijke wjjze een sopraan- en altsolopartjj voor haar rekening namen. In de pauze werden de nog restende bazargoederen verloot: tombola zonder nieten, zoodat de lootjes wel aftrek vonden In 't kort: een welgeslaagde avond. OUDESCHILD Examen. De heer E. H. Broekema zoon van Ds. Broe- kema slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het Candidaats examen theologie. Veevervoer. Deze week zijn van Texel verzonden: 62 schapen, 20 kalveren, 7 koeien, 4 schapen en 1 paard. KORRESPONDENTIE Sommige advertenties eindigen met „Adres te bevragen aan het bui eau van dit blad." Wie ons verzoekt per post hem dat adres te willen melden, dient een post zegel voor antwoord in te sluiten. Abonnee J. Dop, Osterhusum, berichten wij de ontvangst van postwissel. Abonne mentsgeld is hiermede betaald tot 1 Janu ari 1927. RUGPIJN EN RHEUMATIEK. 119 Laat rugpijn en rheumatiek uw leven Diet vergallen. Zoek de oorzaak opZeer waarschijnlijk schuilt deze in uw nieren. Inspanning of gevatte kou kan deze gevoe lige organen verzwakt hebben en hen ver hinderen in hun werk om de schadelijke vergiften uit uw bloed te filtreeren. Deze vergiften veroorzaken rheumatische pijnen en vele andere kwalen, en hoe langer gij de nierzwakte verwaarloost, des te erger worden uw kwalen. Nierzwakte maakt u ook zenuwachtig, duizelig en afgemat zwak, terneerge slagen en vermoeid, en onderhevig aan onaangename blaasstoornissen. Let op de verschijnselen als bezinksel of zand in de urine, opgeblazenheid onder de oogen, water zuchtige zwellingen in de ledematen, stijf heid ot ontsteking van de gewrichten. Versterk uw nieren zonder uitstel en voorkom zoodoende de ontwikkeling van ernstige nierkwalen. Gebruik Foster's Rug pijn Nieren Pillen om de nieren weder krachtig en gezond te maken. Foster's Pil len hebben duizenden over de geheele wereld baat gegeveD. Let op de verpakking in glazen flacons met gee! etiket (alom verkrijgbaar) waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 82 Zondag a. s. per radio Hotel Texel. Entree f 0,20 zal op Dinsdag 16 Maart 1926 voor middags half 11 uur ten verzoeke van den heer H. A. Kikkert in den polder „Het Noorden" 140 beste lamschapen, 2 rammen, 2 op kalven staande koeien, zwart merriepaard (7 jaar), bruin ruinpaard (5 jaar), vosbles ruinpaard (9 jaar), bles ruinpaard (10 jaar) bonte hit (5 jaar), 2 beste boerenwagens, 2 beste driewieldekarren, bakwagen. dres- seerkar, tilbury, ar met bellentuig, ijzeren gierkar (1500 L.), houten hooischop, ijzpren hooihark, hooitedder, nieuwe maaimachine, cultivator, 3 ploegen, 2 scharploegen, 2 eg gen, kruiwagen, nieuwe kribben, ruiven, voerbakken en schuilen, 1 paardskettingeg, 4 groote kippenhokken, 140 jonge kippen, 60 jarige kippen, 200 pak best hooi, licht en zwaar hout, mestplanken, klamp mest, melk bussen, slijpsteenen, maatemmer, oude steenen, nieuw kartuig, 3 gebruikte kartui- gen, 4 gareelen, vorken, schoppen, groote en kleine balies, broedliokken en legnesten, droogvoederbakken, driewieldekarretje met bokkenwagen, harmonicagaas, heining en puntdraad, nieuwe lemoen, zigzagegge, enz. Betaaldag 1 November 1926. Wij ontvingen een groote partij vanaf 8 tot 30 cM. wijdte. Tevens ruim gesorteerd in draineerbuizen. Nieuwe wit- en stucadoorkalk. Concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend L. BRUIN Zns. Metselaars. geeft menige huis vrouw en dienstbode ruwe en roode werk handen. Deze worden wederom gaaf, zacht en blank door Purol Het College van Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Prins Hendrik Polder, brengt ter kennis van hen, die zulks mogen aangaan, dat het TEN STRENGSTE VER BODEN IS, van den Prins Hendrik Polderdijk of bui tengronden. Overtredingen zullen worden gestraft, volgens de bepalingen der wet. J. H. TIMMER, Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. Nog een klein partijtje af 10,— per 1000 KG. Bij J, GRISNICH, P.H. Polder. komen vroeg in 't voorjaar koop tijdig een pot Bij Alle Drogisten per 50 K.G. f 7,CD 25 4- 10 1,75 Hiermede geven wij kennis, dat heden zacht en kalm is overleden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JANTJE DU1JNMAIJER, eerder Wed. van J. Kuiper Gz. laatst Wed. van C. Cz. Vlas, in den ouderdom van 84 jaar en 8 maanden. Nooid-Ameiika, G. Kuiper G. Kuiper-Hammetman Nieuwendam, A. Kuiper M. Kuiper-Duinker Noord-Amerika, J. Kuiper C. Kuiper-Vonk T. Sikkelee-Kuiper N. Sikkelee A. Piatvoet-VIas J. Platvoet Oudeschild, P. C. Dogger-Vias K. Dogger Klein- en Achterkleinkinderen. Oudeschild, Texel, 9 Maart 1926.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2