SPROETEN SPRUT0L Bi:Nieuwe reep Van der Graal Co.'s bureaux voor den handel Arbeidsregister aangeschaft Handenarbeid. s s, Texelstroom naar Fur merend. AMSTERDAM {hoefdluatoor) ROTTERDAM BRUSSEL Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen, l&ndelsmformatiën. GEEN GEWETEN. Boekhandel Parkstraat. Werkgever Voor 35 cent kunt u er een be komen in BoekhandefParkstraat. MHMCA2I1 BlüHEBBiS. Tel. no. 40 In voorraad FEUILLETON Heeft u zich al een Vertrek 1 uur D. METS MET GELDIGE ETIKETTEN VOOR FRAME CRDERUX! LAAT HET DE EERSTE REEP ZIJN, DIE GIJ HOOPT. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Vuur later.) Datum 22 23 24 25 26 27 28 April Hoogwater 4,25 5,44 6,42 7,26 8,— 8 31 9,01 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zond. niet 12,18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3.55 Zaterd. en Zond. niet 5,50 4.19 Zondags niet 6.32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Heidei 5,21 Zondags niet 8,21 8,03 sneltrein Zondags niet 9,33 9,14 11,21 12,05 Zondags niet 2,39 3,11 alleen Zondags 6,13 3,44 Zondags niet 6.13 5,52 Zondags niet 8,02 9,06 10,58 Zondags aankomst 11,24 11,31 alleen Zondags 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 8,—* 11,5,30 uur van Helder 7,9,12,6,40 uur Niet na 3 Mei. Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. hall 10, en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1— 2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,35 uur, rijtuigen 8,05 uur. vaart Maandag a.s. Bouqetten, Opgevulde bakjes, Mandjes en Grafkransen, Bloem- en Tuinzaden. Voor den Bloementuin plantjes van Ma deliefjes, Primula veris, Silene, Vergeet- mijnietjes. Dahlia-knollen in kleuren a 25 cent per stuk. Beleefd aanbevelend, Bloemist D. VAN DEVENTER. verdwijnen spoedig dooreen pot Bij Alle Orogisten li roman van 61 REINHOLD ORTMANN. Toen echter flikkerde plotseling een zonderlinge gloed op in haar oogen zy boog zich zoo ver naar hem toe, dat haar lippen bijna zyo oor aanraakten en fluis terde hem toe: „Een weg tot redding zou ik wel weten, tot redding van jou en van mij. Maar je bezit toch niet den moed dien weg te volgen." „Al zou hij rechtstreeks naar de hel leiden, Elith; in mijn toestand heeft men heen bezinning meer genoeg om laf te zijn." „Ik zou voor het geld kunnen zorgen, voor dit tn nog meer, als je mij wilt be- ljven, mij van mijn ketenen te bevrijden. O, ik versmacht letterlijk van ongestilde dorst naar geluk." Vurig gloeiden haar oogen en boorden zich in de zijne; Artois staarde haar ver basterd aan, alsof ?y zich van een hem onbekende taal bediend bad. „Ik begrijp je niet gued, Edith sta melde hij aarzelend. „Wat je je daar als e-n droombeeld voorstelt, kan immers helaas nooit werkelijkheid word n." „En waarom zou dat niet kunnen? Om dat een paar belachelijke vooroordeelen he t zouden verhinderen en een wet, die docr het kleinste zuchtje kan worden omverge blazen als men daartoe den moed maar heeft? Ik heb geweten wat mjj te wachten stond, toen ik dezen ouden professor mijn band reikte; maar ik meende het te kun nen dragen, omdat mij destijds op aarde niets zoo verschrikkelijk toescheen als de armoede, omdat het samenleven met mijn moeder mij half van mijn verstand heeft broofd en omdat maar het, is immers onverschillig wat ik destijds allemaal ge- lo 'fd*. Genoeg dat bet een dwaling, was, een onzalige, noodlottige dwaling, waar van het bewustzijn thans aan den kern vao myn levtn knaagt en my soms tot Teekenen Knippen Vouwen Kleuren Plakken. Materialen voorradig in aan den rand van den waanzin brengt. Ik kan dit ongelukkige, onbevredigde be staan niet langer meer verdragen en ik wil het leven genieten, zoolang mijn jeugd mij daartoe nog in staat stelt. Wanneer je een mensch van vleesch en bloed bent en als je me ooit hebt liefgehad, dan moet je dat begrijpen," „Z'-ker, ik begryp het Edith! Maar het lot heeft ons nu eenmaal niet de macht gegeven om ons beider wenscheD in ver vulling te doen gaan." „Toch wel," verklaarde zij met vlam mende oogen. „Wij hebben de macht ge lukkig te zijn, zoodra wij daartoe den mo:d bezitter). Op hetzelfde oogenbl'k kunnen wij onze ketenen verbreken en wegtrekken de heerlyke, vrije wereld in, om ons tot een nieuwen bond te vereenigeD.* Als een snelvlietende bergstroom, die in een enkel oogenblik alle met moeite opge richte slagboomen verwoest, barstte plotse ling haar zoo lang ingehouden hartstocht voor dezen man met overweldigende kracht 1 >s. Maar des te wilder en hartstochtelijker haar woorden werden, des te meer scheen Artois zijn bezinning en gezond verstand terug te krijgen, „Spreek zachter, Edith!" waarschuwde hij, „want een van de dienstmeisjes zou je kunnen hoorenbovendien laten we weer als verstandige menschen met elkan der praten. Wat je daar zoo mooi geschil derd hebt, zou stellig zeer begeerenswaardig zijnmaar het is helaas onuitvoerbaar. Aangenomen zelfs, dat er hier niets was, dat mij zou kunnen terughouden, noch mijn wetenschap, noch mijn positie of toekomst plannen, waarheen zouden wij dan wel moeten vluchten en waarvan zouden wij dan wel kuuDen leven9 Ook de poëzie der vurigste liefde zou al heel spoedig Id alle- daagsch proza veranderen zoodra de nood en ellende hun intrede bij ons gedaan zou den hebben.' „Ik heb je immers al gezegd, dat wij uiet met leege handen zuilen gaan. Op welke wijze ik voor het geld zorg is na tuurlijk mijn zaaklaat het je voldoende zijn, dat wij het op het juiste oogenblik ter beschikking zullen hebben. Negendui zend mark zyn volgens jouw opgave noodig om den wissel af te koopen en een verdere tienduizend mark zullen voldoende bljjken om ons voor de naaste toekomst voor ontberingen te behoeden. Wat er daar na zou moeten gebeuren, daarover behoe ven wij ons nu nog geen zorgen te maken. Jij bent immers een man en je zult er stellig trotsch op zijn, voor ons beiden te werken. „Het is je dus werkelijk volle ernst met dit romantische vluchtplan? En het moet misschien al in de allernaaste toekomst tot uitvoering worden gebracht?" „De professor vertrekt overeenigedagen naar Weenen, waar hij verscheidene weken zal moeten vertoeven. Als wij van deze prachtige gelegenheid geen gebruik weten te maken, dan zal voor ons het uur van geluk misschien nooit aanbreken." „En je zoudt mij die negen duizend mark alleen dan willen bezorgen, wanneer ik er in toestem mot je te vluchten?" Haar brandende oogen schenen tot in het diepst van zijn ziel te willen door dringen. „Natuurlijk alleen dan 1' antwoord de zij langzaam en met nadruk. „Meen je soms, dat ik je terwille van die andere zal redden Maar wat heeft die vraag voor zin? Hier kan niet anders dan een een voudig ja of neen tot antwoord worden gegeven. En je hart niet je koel berekenend verstand moet beslissen." „Wanneer het alleen op de beslissing van mijn hart aaDkwam, liefste Editb." antwoordde hij haastig, „dan zou ik reeds lang vol geestdrift ja hebben gezegd. Heelemaal ongevraagd mogen wij echter ook het verstand niet laten en daarom zou ik je willen verzoeken, my een korten bedenktijd toe te staan. Binnen welken termyn zou je wel die negen ik bedoel die twintigduizend mark in contant geld kunnen omzetten „Binnen een uur, ais het noodig is." „Prachtig 1 En de voorbereidingen tot onze vlucht zouden onder bepaalde om standigheden nog sneller getroffen kunnen worden. Binnen tweemaal vierentwintig uur zul je mijn beslissende verklaring vernemen." Edith haalde diep ademhaar bleek gezicht, dat nog alle teekenen van de ongewone hartstochtelijke opwinding droeg begon langzamerhand weer een koele, strakke uitdrukking te vertoonen. „Ik zal op je beslissing wachten," zeide zij toonloos. „Maar ik waarschuw je Siegmund! Reken er niet op ook ditmaal valsch spel met me te kunnen sptleD. Bekentenissen, zooals je ze zoojuist van mij gehoord hebt, doet een vrouw slechts éénmaal in haar leven en wanneer je nu toch nog zoudt willen trachten mij te be driegen, zoo waar er een hemel boven ons is, het zou je al'erlaatste bedrog zijn!" „Welk een gedachte!" antwoordde hij haastig, terwijl hij tegelijkertijd naar zijn hoed greep en het daar door vermeed haar in de oogen te zien. „Wat er ook ooit moge gebeuren, ik zal je bewijzen, dat ik je edelmoedig vertrouwen waardig ben." Hij kuste haar hand, die zij haastig weer terugtrok en verliet daarop de kamer. Edith keek hem minutenlang met een zonderlinge glans in haar oogen na; toen streek zy met haar rechterhand over haar voorhoofd, alsof zij daar iets onaangenaams, iets drukkends wilde wegwisschen en sprak zachtjes in zich zelf: „Hij wil mij misleiden dat is aan geen twijfel onderhevig! Maar hij vergeet, dat ik het ben. die zijn lot in de hand heb ik!' HOOFDSTUK XIV. Tegen de vensterruüea van V&lentin Dürirghoffens „luxueus gemeubileerde salon" kletterden onophoudelijk groole regendroppels en de nachtelijke Maartstorm schudde ze heen en weer, zoodat ze bijna angstwekkend rinkelden. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4