beeft gespend bet liebelbuis Kanaaiweg 40 WÊÊ 2 KEISLECTUUK Y erjaarsgeschenken B. 1. Pil i ZOHEH, üeÉéÉei'S - Stoffeerders. Prijs f 32 per 100 EG. franco. ïatea ran 50 cn 150 KG. KENNISGEVING. Firma B. J. QUASI ZONEN, HELDER bieden wij groote verscheidenheid PLU SM VEE BE DRIJF op Schoonderlogt, Eist (Betuwe) H. H. K. N. V. PSuimveebedrijf „DE VEEN" Prima Meubelen voor laagste prijzen. FEUILLETON G£2EN GÜWETÜBL De halfvaste gecons Karmelk alleenvertegenwoordigers voor Texel. Deze opening brengt u het groote voordeel een ruim overzicht te hebben van vele modellen en degelijk gestoffeerde en prima afgewerkte (Huiskamer-Ameu blementen, welke bekleed kunnen worden met mo quette, trijpen of leerdoeken naar uwe keuze. - vindt u in Boekhandel Parkstraat steeds in groote keus. U kiest bij ons uit honderdtallen, zoodat u zeker een boek vindt naar uw smaak. In Vulpenhouders, Vulpotloodcn, Albums, voor foto's, prentbriefkaarten cn postzegels, Luxe post, School- en actontasschen, Brie ven wegers, Presse- papiers, Inktstellcn, Passerdoozen, Lakstempcls, enz. enz. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V, uur later.) Datum 27 28 29 30 31 1 2 Mei-Juni Hoogwater 9,32 10,08 10,46 11,28 12,14 1.- 1,33 Treinenloop Kelder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zatcrd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schapen een markttrein. ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon-er. feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 Zon- en feestd niet 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10.59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11.31 alleen Zon-en feestd. 1,04 1 Juli treden enkele wijzigingen in. (Hollandsch fabrikaat) is thans verkrijgbaar bij Gebruiksaanwijzingen zijn aan dit adres gratis verkrijgbaar. Neemt eens proef met varkens, kuikens, kippen en kalveren. voorheen bewoond door den Heer HUBBELING en thans omgebouwd tot Meubelmagazijn. De prijzen zijn tegenover kwaliteit en afwerking der Huiskamer-Ameublementen uiterst LAAG gesteld. HH38 roman van 71 REINHOLD ORTMANN. Hij ging naar huis, sloot wederom de deur van zjjn werkkamer achter zich en was tot diep in den nacht druk bezig, uit Düringhoffens handleiding een voor pu bliceering bestemd uittreksel te vervaar digen, dat uitvoerig genoeg wasomiedereu vakkuhdigen lezer te bewijzen, dat het üitr het eindresultaat van een ernstigen en wetenschappelijken arbeid betrof, terwijl al datgene weggelaten was, dat een ander misschien in de gelegenheid zou stellen het proces na te bootsen. Toen hij gereed was, sproDg de privaat docent van zijn stoei op en liep wel een half uur tang als in hevigen iuDerlijken strijd op 't zachte tapijt van het vertrek heen en w-er. Plotseling echter wierp hij net huofd achterover, klemde zijn tanden- op elkaar en zette meteen enkele eneig eke pennestreek onder het manuscript de woorden „Dr. Siegmund Artois." HOOFDSTUK XVII. In langen tijd had een vooruitgang van de wetenschap in de geheele geneeskundige wereld niet zulk een enorm opzien gebaard als de tijding, dat het den jongen privaat docent doctor Siegmurd Artois gelukt moest zijn een vraagstuk op te lossen, waarop sedert het bekend worden van de kinine oe knapste koppen tevergeefs al hun scherpzinnigheid hadden aangewend. Het door hem zelf geschreven opstel in de „Klinische Wocheuachrift" had bij de metsteD eerst slechts een onsreloovig ho fdschud len en uitroepen van twijfel te voorschijn geroepen, maar een in hetzelfde nummer opgenomen artikel van doctor Kolkstein, waarin melding «erd gemaakt van het venoop der eerste practische proeven, droeg er in niet geringe mate toe bij, dat de aandacht van alle geïnteresseerde kringen op het nieuwe geneesmiddel ge vestigd werd. Acht dagen later werd de schitterende ontdekking van doctor Artois in de dag bladen reeds even druk besproken als in de vakbliden. Met uitdrukkingen van de hoogste waardtering werd in tallooze artikelen over den genialen en gelukkigen uitvinder gesproken, want men beschouwde het na de talrijke behaalde gunstige resultaten reeds als een vaststaand feit, dat hij in de eerste publicatie e n werking van zijn geneesmiddel veel eerder te weinig dan te veel had opgehemeld. In een van de grootste chemische fabrieken van de hoofdstad, met welker eigenaar hij een voorloopig contract had afgesloten, leidde Artois de bereiding van de kunstmatige kioine zooals men zijn geneesmiddel algemeen placht te noemen op dusdaDige wijze, dat het beslissende deel van het chemisch proces nog uit sluitend zijn g -heim bleef. Veertien dagen na het verschijnen van het eerste artikel, kwamen de bestellingen van alle kanten reeds in zulk een overstelpende mate bin uen. dat het onmogelijk was alle opdrachten uit te voeren en steeds meer hoopten zich de mededeeiingen op over wonderbaarlijke resultaten, die men met behulp van het nieuwe geneesmiddel bereikt meende te hebben. Vv'eliswaar verhieven zich uit genees kundige kringen ook waarschuwende stemmen, die tot voorzichtigheid bij het gebruik van de heilbrengende medicijn aanspoorden In een ziekenhuis waren twee gevallen met doodelijken afloop voorgeko men, die men aan te grouten ijver van een jongen ^assistent bij het gebruik van het, geneesmiddel toeschreeft en 'n reeks van proeven op dieren bewees dat al te groote hoev.e.beden de werkzaamheid van de hartspieren dusdanig konden bi invloeden, Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 11,— 5,30 uur van Helder 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 10,50 en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.30 v.m. van de Cocksdorp 11.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 12. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,30 uur, rijtuigen 10,— uur. dat een hartverlamming er het gevolg van kon zijn. Aangezien deze nadeelen echter eerst bij overdreven kwantums of bij het te vaak toedienen van het middel optraden, was de publiceering van deze feiten niet in staat, het snel gewonnen vertrouwen van de geneeskundige wereld in doctor Artois' glorierijke ontdekking te schokken en den zegetocht te stuiten, waarmee zij zich de geheeie beschaafde wereld scheen te willen veroveren. Dat de gelukkige jonge chemiker gedu rende de eerste weken het voorwerp werd van talrijke gelukwenschen en huldebe tuigingen, was onder zulke omstandigheden vanzelfsprekend Bijna nog meer dan zijn buitengewoon talent bewonderde men de bescheidenheid, waarmee hij zich zorgvuldig aan ieder huldeblijk en aan elke openlijke waardeering onttrok. Hij had zijn colleges voor onbepaalden tijd gestaakt en hield zich bijna uitsluitend in de lokaliteiten van de chemische fabriek op, waar zijn geneesmiddel bereid werd. Daar was hij echter voor de overige wereld zoo ontoegankelijk als een alchimist, die zich op den weg waant den steen der wijzen te zullen ontdekken. In de club had men het plan opgevat ter eere van hem ten kleine feestelijkheid te organiseeren Artois had echter zoo beslist en in zulke hooghartige bewoordingen ge weigerd, dat men zijn brief bijna evengoed als een opzegging van het lidmaatschap motst beschouwen. Inderdaad was hij sinds dien avond Diet meer op de club verschenen en de kamenier van mevrouw Wallroth, die herhaaldelijk naar hem gevraagd had, omdat zij een brief aan hem moest afgeven, kon telkens onverrichterzake naar huis terug- keeren. Toen kwam zij op zekeren dag ir. zijn privé-wooiDg en het was een gelukkig toeval dat zij Arto's thuis trof. Hij werd bleek van toorn, loen het meisje zijn karnet binnentrad en nadat hy de deur achter haar gesloten had vroeg hij haastig„Hoe haal je het in je hoofd om hier heen te komenHeeft mijn vrouw je gezien?" „Neen doctor," antwoordde de kamenier op dien toon van vertrouwelijkheid, welken dienstboden plegen te gebruiken, wanneer zij tot medeweters van verboden dingen worden gemaakt. „Ik dacht wel, dat het doctor niet aangenaam zou zijn, als hij mij hier zag; maar mijn mevrouw stond er absoluut op, dal ik den brief persoonlijk zou afgeven en aangezien ik doctor noch op de club, noch in die chemische fabriek kon te spreken krijgen, beval zij mij recht streeks hierheen te gaan. Het is heusch niet mijn schuid, doctor." „Goed, goed!" weerde hij ongeduldig af. „Geef my den brief." Hij scheurde haastig het couvert los, ging bjj het raam staan en Jas: „Voor de laatste maal vraag ik je: wan neer zullen wij vertrekken? De professor spreekt in zijn laatste brieven al van zijn terugkeer over enkele da'gen. Ik kan hem dus iederen dag verwachten en alles is verloren, als hij ons hier nog aantreft. En ik wil hem niet weer zien, hoor je? Ik wil niet! Ik heb js woord, en ik sta er op, dat je het houdt. Heden avond zal ik je ver wachten, opdat wij alle nadere bijzonder heden kunnen bespreken. Maar ik waar schuw je: tracht niet langer ons vertrek uit te stelleD, het zou jou en mij in het verderf storten." Wederom had zy den brief met haar naam onderteekend. Het leek wei of zij opzette lijk alles wilde vermijden, wat als eem angstige voorzichtigheid beschouwd zoui kunnen worden. Iu haar bandelwzze bynai nog meer dan in de woordenkeus van baar brief, openbaarde zich haar hartstochtelijke- vastberadenheid om tot dit uiterste middel haar toevlucht te nc-m<m, dat hij altijd slechts ais een avontuurlijke hersenschim beschouwd had. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4