Sportvereniging Texel. Zacsrdag 3 Jnii 1928. So. 4031 "advertentiëinT Verhuring - de Staart U vindt steeds de nieuwste Modebladen een goed werkende Nicholson ijzer gb hooiliark BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Texel Adspir - Heldor Adspir. B TEXEL - V A. F. C. 1 Abonneert Udat voorkomt teleurstelling van De Jong's Bioscoop. Sportnieuws. Roodkapje en de wolf. De Terschelling-ramp. des middags 12 uur. waarvoor door laatstgenoemde club een medaille is uitgeloofd. Donateurskaarten toonen. Aanvang 2 uur. Opgeluisterd, door rrmziek. Dinsdag a. s. wordt slechts de voorste helft hooigewas, plm 3'/: H.A. geveild. bij J. W. PAAGMAN, smederij, Eierland. in Hoek handel Parkstraat De bioscoop heeft het druk. Iedere avond verdringt zich een talrijk publiek voor 't loket om een kaartje te bemachtigen en daarop zich van een goed plaatsje in het filmgebouw te verzekeren. En dan vergast het zich aan een disch, zoo verscheiden in gerechten,dat niemand met leege maag huistoe gaat. Deze middag Zaterdag wordt een kinder voorstelling gegeven met alshoofdnummer „Eén tegen Dertien", waarin de befaamde reus uit ,.De macht van de Hercules" een voorname rol is toebedeeld. De jeugd zal er ongetwijfeld van genieten. Aan de sensationeele film „Spaansch Bloed" wijdden we Woensdag reeds eenige regels. Het bekende boek van Th. Qautier ligt aan dit werk ten grondslag. Voor Zondag heeft de heer de Jong iets bij zonders op zijn bioscoopmenue gebracht, n. f. de film „Het Amerikaansche Orgel" met in de hoofdrollen de komiekelingen Watt en half Watt. Beide figuren zijn voor het bioscoop-publiek geen onbekenden en de ondernemer zal dan ook op druk bezoek staat mogen maken. Maandag sluit de bioscoop met „Quo Vadis" bewerkt naar het wereldberoemde werk van de Poolsche schrijver Sienkiewicz (f1916). Hoewel deze film voor de exploitant hooge kosten meebrengt, zullen de toegangsprijzen niet wor den verhoogd opdat ieder van dit machtig filmwerk zal mogen genieten. Alle films, zoo deelt de heer de Jong nog mede, zijn goedgekeurd door de keuringscom missie „Voor Eer en Deugd". Nieuwe Schouwburgloge. Een geheel gevulde schouwburg wachtte Donderdag hen, 'die het wereldbekende tooneel- spel „Blanke Ballast" voor het voetlicht zouden brengen. Dat pleit niet alleen voorde populari teit van het tooneelwerk, maar ook en niet minder voor de uitnemende krachten, aan wie de opvoering is toevertrouwd. En of de artisten aan onze verwachtingen hebben beant woord Ongetwijfeld 1 We hebben genoten van het sublieme spelvan de ernst en toe wijding, waarmee zij zich van hun taak kweten. Op kostelijke wijze wisten zij uiting te geven aan hun teerste gevoelens, zoodat het stuk van a tot z met groote aandacht werd- gevolgd. Deze avond gaat „ln Pyama",een driebedrij- vig blijspel van Arnold en Bach, dat in den lande reeds meer dan 400 maal werd vertoond en steeds met enorm succes. Heeft u Vrijdagavond de opvoering van „Olly Polly" bijgewoond en braaf gelachen? Welnu, in ,,'Pyama" zal u indit opzicht evenmin teleur stellen. De opvoering is- bij „Het Vroolijk Tooneel" in goede handen en bezorgt u in ieder geval een hoogst amusante avond. Ge lacht u een kriek, dat 's zeker. Zondag treedt het Ensemble Bouber in de Schouwburg op, 's middags ten 5 en 's avonds ten 9 ure. Opgevoerd wordt „Duif en Doffer", een buitengewoon sappige schets, gevloeid uit de pen van Herman Bouber en Joh. Elsen- sohn. We kennen reeds Herman Bouber's volks stuk „de Jantjes", een fleurig en kleurig tooneel- spel, tientallen malen op vele plaatsen met succes vertoond. Ook „Duif en Doffer is voor velen geen onbekende en trekt stellig ook hier een volle zaal. Tenslotte maken we de bezoekers opmerkzaam op het feit, dat Maandag „Mooie Juultje van Volendam" op de planken verschijnt, 't Is een kostelijk spel van stad en land, dat tallooze malen voor volle zalen werd opgevoerd. Voor deze afscheidsvoorstelling werden de toegangsprijzen aanzienlijk verlaagd, waarin velen aanleiding zullen vinden „Mooie Juultje" met een visitie te vereeren. Geslaagde proefnemingen van j prof. Keesom. Een nieuw wetenschappelijk succes is heden bereikt dour Professor Keesom, in het Natuur kundig Laboratorium te Leiden, waar n.l. het helium door hem in vaste toestand is gebracht. Zooals men weet is helium het eerst vloeibaar gemaakt door wijlen Prof. Kamerlingh Onnes en wel in het jaar 1908. Zijn opvolger, Prof. Keesom, slaagde er kort geleden in, met behulp van zeer krachtige pompen, bij zeer lage tempe ratuur, een zeer groote druk te verkrijgen. Men benaderde het absolute nulpunt tot op 0.9. Het helium bleef echter ook bij deze bijzonder lage temperatuur vloeibaar. Prof. Keesom stelde in Juni 1.1. en heden het helium aan een nog lagere temperatuur bloot, tegelijk met een zeer hooge druk. Duidelijk bleek, dat bij 4.25 graad K. het helium vast wordt (bij een druk van 150 atmos feren), terwijl bij een temperatuur van 0.6 graad K. helium in die toestand komt bij een druk van 28 atmosferen. Terwijl bij de eerste proeven het element in een metalen buis was vastge maakt, gelukte het nu ook het resultaat in een glazen buis te bereiken. Het is 'n heldere, kristalachtige en doorzichtige massa. Tel. We maken de sportliefhebbers opmerkzaam op een niededeeling van S.V. Texel in dit nummer. De wedstrijd Texel I—V.A.F.C. I, waarvoor door laatstgenoemde club een me daille iVordt uitgeloofd, zal geheel door muziek worden opgeluisterd en vangt aar) Zondag a.s. namiddags 2 uur Polder Eijerland. Van officieele zijde deelt men ons welwil lend mede, dat bij de herstemming op29Junij.l. ten behoeve van vier hoofdingelanden voor polder Eijerland gekozen werden de heeren G. Leber, P. C. van Exel, P. Jz. Prins en C. Pz. Witte, allen wonende te Texel. DEN HOORN Doopsgezinde Gemeente. Ds. Onnes, doopsgezind predikant te West- zaan, heeft voor het op hem onlangs uitge bracht beroep naar de Doopsgezinde Gemeente Helder en Den Hoorn bedankt. OÜDESCHILD Veevervoer. Gedurende de laatste week werden van hier verzonden 1053 lammeren, 7 koeien, 18 kal veren, 36 varkens, 8 schapen. Woensdagmiddag gaf in de „Zeven Provinciën" de heer Boelens met zijn jeugdige spelers en speelsters van Helder een uitvoering, welke goed geslaagd mag heeten. Naar het bekende sprookje van „Roodkapje" was door de heer Boelens een operette gemaakt met aardige vers jes en heel leuke tooneel'jes. De zangnummertjes werden goed gezongen, terwijl we van de vele mooie tooneeltjes, de bloemen en de vlinders zouden willen noemen. Wat door die kleintjes gegeven wordt, is werkelijk de moeite waard en getuigt van goede leiding. De heer Boelens die hier toch een goede naam heeft, heeft die nu ook weer bevestigd en zeker zal de Oude schilder jeugd hem gaarne weer terugzien. De wolf mag menig kleintje een benauwd oogen- blik hebben bezorgd, toen aan het slot de jagers onder een opgewekt lied binnen kwamen om Roodkapje te bevrijden, was de angst weer verdwenen. Alles te zamen een heel mooie middag. De pianobegeleiding was weder in goede handen; het instrument in goede staat, daar de nieuwe kastelein voor een nieuwe piano heeft gezo'gd. DE KOOG Een onzer groote dagbladen geeft in een krijtteekening een lugubere voorstelling van het bij de Koog aangespoelde lijk en merkt daarbij op, dat de Koog op Terschelling is gelegen, hetwelk niet geheel juist is. Boven dien wordt vermoed, dat het lijk afkomstig is van een der ongelukkigen, die bij de Terschel lingramp in Nov. '25 het leven verloren, terwijl dit van 29 Juni reeds onomstootelijk vaststaat. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 26 Juni tot en met 2 Juli 1926. GEBOREN Pieter, z.v. Gerrit Vlaming en Elisabeth Riemens. Jitske, d.v. Sietse Rozema en Aukje de Jong. ONDERTROUWDJohan Marinus Giel en Johanna Wilhelmina Gooijer. Jurjen Kuipers en Jannetje Dogger. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 aluminium penning, 1 japon en 1 rijwiel plaatje. KORRESPONDENTLE Wegens plaatsgebrek moet een ingezon den stuk over „Dierenbescherming" tot het volgend nummer blijven liggen. ZONDAG 4 JULI TE KOOP Weldon's Ladies Journal 40 ct. Children's Fashions 30 ct. Het Rijk der Vrouw 10 ct. De Kinderkleeding 36 ct.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 5