PRIJSVERLAGING!!! W. J. BOONEVANK f 1,20. ,TJLaageY'eM «fe S®q% J. OMIS te Oosterend, TL De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor N. V' Handelmij voorheen A. VAN DER SPEK Mzn. MELKEIWITPRQDUKTEN FEUILLETON DE WENTELTRAP. SANGUINOSE. Dit geëmailleerde naambordje, in nette uitvoering, met elke gewenscktë naam erop, kost U bij ons sleclits Zwarte of blauwe letter op wit bordje, of witte letter op blauw bordje. waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. voor PLUIMVEE H0LLAN0SCHE MELKSUIKERFABRIEK te UITGEEST Er bestaat GEEN BETER KRACHTVOEDER I HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» uur later.) Datum 15 16 17 18 19 20 21 Juli Hoogwater 1,— 1,21 2,01 2,45 3,36 488 5,48 Treinenloop Helder—Amsterdam v.v. van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.18 t2,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amstvdam. Aankomst Helder 5,21 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon- en feestd. 1,04 1 Juli treden enkele wijzigingen in. Stoonbootdlenst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,-11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.— v.m. van de Cocksdorp 10.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; mm. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot 'nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,50 uur, rijtuigen 10,20 uur. munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze t en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Leuvehaven 18, KOTTERDAM. der In balen van50 Ko. 25 Ko. 10 Ko. 5 Ko. Korrelopfokvoer f 16, - f8,20 f3,50 f 1,90 Korrelochtendvoer „11,„5,70 „2,50 „1,40 Ochtendmeel „10.„5,20 „2,30 „1,25 Verkrijgbaar bijD. KE1JSER Wzn. te De Waal en W. REUVERS te De Cocksdorp 27s Ko f 1,20 Naar, het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 2) )o(— We gingen het huis eens bekijken en het scheen zijn naam eer aan te doen. Het vroo- iyke uiterlijk duidde op niets ongewoons. Alleen één ding kwam mij wat vreemd voor de huishoudster, die er was achter geble ven om op het huis te passen, was een paar (lagen te voren van het huis naar de tuinmanswoning vertrokken. En daar die tuinmanswoning nogal ver van 't huis af lag leek het mij toe dat dieven of een brand er op die manier ongestoord hun verwoesting konden uitrichten. De bezitting was uitge strekt het huis stond boven op een heuvel waarvan de met gras begroeide helling naar den weg toe liepen aan den anderen kant van het dal, een paar kilometers verder, was het gebouw van de Greenwood Club. Gertrude en Halsey waren verrukt. „Het is zoo mooi als we maar wenschen kunneD." zei Halsey. „Een mooi uitzicht, frissche lucht, goed water en goede wegen En wat het huis betreft, dat is groot genoeg voor een ziekenhuis, al is het dan ook niet in sty 1 gebouwd wat belachelijk was, want het was volkomen zuiver in stijl. Natuurljjk huurden we het huis; erg ge makkelijk vond ik het niet, want het was te groot en vrij afgelegen zoodat het moei lijk was om er voldoende hulp te krijgen. Maar ik ben er erg trotsch op dat ik niettegen staande alles wat er gebeurd is, er Getrude of Halsey nooit een verwijt van heb gemaakt dat ze er bepaald heen wilden. En dan nog iets: die geschiedenis heeft me geleerd dat ik een soort jachtinstinct moet hebben, waarschijnlijk geërfd van den een of an deren voorvader uit de oudheid, die met een schapevacht om het spoor van de die ren volgde. Als ik een man was zou ik vast detective willen zijn, en de misdadigers even meedoogenloos vervolgen als mijn voor vader het ongetwijfeld met zijn wilden beer heeft gedaan. Maar daar ik een ongetrouw de vrouw ben, zal mijn eerste kennisma king met de misdaad ook ongetwijfeld de laatste zijn. Het was zelfs bijna het einde van alles voor me geworden. De bezitting was het eigendom van Paul Armstrong, den directeur van de handels bank, die, toen wij het huis huurden, in het westen was met zjjn vrouw en dochter en een zekeren Dr. Walker, di6 de lijfarts van de familie Armstrong scheen te zijn. Hal sey kende Louise Armstrong den vorigen winter had hij zich nogal veel met haar be moeid, maar daar dat voor Halsey geen on gewoon geval was, had ik het i.iot ernstig opgenomen, hoewel zy een alleraardigst meisje was. Ik kende den naam van den heer Armstrong alleen in verband met de Bank waar het meerendeel van het kapitaal van de kinderen belegd was, en door een leelijk verhaal ook den zoon, Arnold Armstrong, waarvan beweerd werd dat hij zijn vader's handteekening had nagemaakt om een chéque te vervalschen. Maar erg veel had ik me voor die zaak niet geïnteresseerd. Ik stuurde Gertrude en Halsey een poosje dit logeeren en vertrok den eersten Mei naar Zonnehoek. De wegen waren slecht, maar de boomen stonden in blad en er waren nog tulpen in de bedden rondom het huis. Toen de auto op weg van het station in den modder bleef steken, vond ik een groote plek vol vergeet-mij-nietjes. De vo gels vraag me niet welke, voor my zijn ze allemaal eender, tenzij ze een speciaal fel gekleurd kenmerk hebben de vogels sjiipten in de heggen en alles ademde rust en vrede. Liddy, die geboren en getogen is in de stad, werd een beetje somber gestemd toen de krekels begonnen te sjilpen of hun pooten tegen elkaar wreven of v.ut ze ook doen, zoo in den schemer. Sanguinose is een zuiver plantaardig bloedmakend middel. Het bevat ijzer in or ganische verbinding; heel weinig; maar aldus, dat het gemakkelijk in het bloed opge nomen wordt, en de maag niet bederft. Dit is een groot voordeel. Omdat de zwakste gestellen de Sanguinose verdragen, daarom wordt zij voortdurend door meerderen ge nomen. Omdat menschen die het gewone staal niet verdragen, door de Sanguinose zoo merkwaardig opknappen, daarom maakt zich de Sanguinose met den dag meer vrienden Sanguinose is beslist het beste middel in zwakte en algeheele verslappingstoestanden. Zij kost f 2,—. per groote flacon van 300 gram 6 fl f 11,12 fl f 21 Bij alle voorname Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den'Haag Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. "Ware grootte I De eerste nacht ging heel rustig voorbij. Ik ben altijd dankbaar geweest voor dien éénen nacht, die me leerde, hoe heerlijk het buiten kan zijn als de omstandigheden mee werken. Na dien nacht heb ik nooit meer m'n hoofd op m'n kussen gelegd met eenige zekerheid hoe lang het daar blijven zou zelfs niet hoe lang het nog op m'n schou ders zou rusten. Den volgenden morgen kregen Liddy en juffrouw Ralston, mijn eigen huishoudster verschil van meening, en juffrouw Ralston vertrok met den trein van elven. Vlak na de lunch kreeg Burke, de bottelier, plotse ling erge pijn in zijn rechterzij, die veel erger werd zoodra ik in de buurt kwam en 's middags vertrok hij ook naar de stad. Dien avond kreeg de zuster van de keuken meid een baby toen de keukenmeid aan mijn gezicht zag, dat ik er aan twijfelde, maakte zij er gauw een tweeling van kortomv den volgenden dag was er van den heelen staf niemand meer over dan Liddy en ik. En dat in een huis met' twee-en- twintig kamers en vijf badkamers. Liddy wilde dadelijk weer naar de stad terug, maar de melkboer zei dat Thomas JohDson, de neger-bottelier van den Arm strongs, kellner was in de Greenwood Club en misschien wel terug zou willen komen Ik heb er altijd bezwaar tegen om andere menschen hun bedienden af te nemen, maar bijna niemand heeft gewetensbezwaren ten opzichte van vereenigingen of maatschap pijen getuige de manier waarop we spoor en tramwegmaatschappijen bedotten als we kunnenik belde dus de club op en om ongeveer acht uur kwam Thomas Johnson bij-mij. Arme Thomas!" Het resultaat was, dat ik Thomas onmid dellijk aannam, tegen een belachelijk sala ris, en hem toestemming gaf om in de tuinmanswoning te slapen, die toch leeg stond. De oude man hij was een beetje gebogen en had wit haar vertelde me aarzelend waarom hij het zoo graag wilde „Ik zeg niets, juffrouw Innes" zei hij, met zijn hand aan de deurknop; „maar er gebeuren hier de laatste maanjen onna tuurlijke dingen Wat het precies is weet ik niet er kraakt hier een deur en ergens anders gaat er een raam dicht maar als deuren en ramen zoo gaan doer wanneer er iemand in de buurt is, wordt het tyd, dat Thomas Johnson ergens anders gaat slapen." Liddy, die dien avond voortdurend bij mij in de buurt bleef, en in dat groote huis bang was van haar eigen schaduw, gaf een schreeuw en werd groengeel. Maar ik ben niet zoo gauw in de war. Het gaf niets of ik Thomas al vertelde dat wij alleen waren, en dat hij dien avond in huis zou moeten blijven. Hij was beleefd, maar zeer beslist en zei dat hij den vol genden morgen vroeg zou komen, en als ik hem een sleutel gaf, zou hij voor het ontbijt zorgen. Ik stond op de groote ver anda en keek naar hem, terwijl hij langs de oprijlaan schuifelde met gemengde gevoelens - ergernis over zijn lafheid, en dankbaarheid omdat ik hem ten slotte nog had kunnen krijgen. Ik schaam mij er niet voor om te vertellen dat ik de voordeur dubbel goed sloot toen ik weer naar binnen ging- „Je kunt sluiteD en naar bed gaan, Lid dy", zei ik op stengen toon. „Ik word er akelig van, als je daar zoo blijft staan. Een vrouw van jouw leeftijd moest verstaudiger zijn." Gewoonlijk wordt Liddy hoos als ik het ovér haar leeftijd heb; ze beweert dat ze veertig is, wat eenvoudig niet kan Haar moeder was keukenmeid bij mijn grootva der en Liddy moestop z'n minst even oud zijn als ik Maar dien avond werd ze niet boos. „U zult mij toch niet laten sluiten, juf frouw!" zei ze bibberend. „Er zijn wel een stuk of twaalf openslaande deuren aan den kant van den salon en de bi'jardkamer en ze komen allemaal op een veranda uit. En Mary Anne zei dat er gisteravond een man bij den stal stond toen ze de keukendeur dicht deed." W.v.v.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4