Van der Graaf Co.'s bureaux voorden handel yst#00 Adverteeren doet Verkoopen. Motorschip Maria PRIJSVERLAGING DE GROOTSTE KEUZE Motordienst J. BRUIN Sterke zenuwen AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. HandelsinSormatiën. Het adres voor thermometers, is Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON DE WENTELTRAP. MELKEIWITPRGDUKTEN voor PLUIMVEE Regulateurs Pendules Staande klokken Horloges Gouden en Zilveren werken vindt U bij A. WIERINGA Spoorstraat 118-120 HELDER vaart Maandag a.s. nam. I nnr naar Pnrmerend Donderdag 's morgens 8 nor naar Leiden. HOLLANOSCHE MELKSUIKERFABRIEK te UITGEEST Er bestaat GEEN BETER KRACHTVOEDER! vertrekt iedere Zaterdag 10 uur van Texel, iedere Dinsdag 2 uur van Amsterdam. 1 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer y3 uur later.) Datum 22 23 24 25 26 27 28 Juli Hoogwater 6,53 7,53 '8,47 9,35 10,21 11 08 11,55 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam. 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel-Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,8,-11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,12,6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.- v.m. j 0osterend van de Cocksdorp 10.30 v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 9,40 uur, rijtuigen 10,10 uur. maken sterke menschen. Gelukkig wie ze heeft in dezen tijd die zoo geweldig veel van de zenuwkracht eischt. SANGUINOSE is het eenvoudig natuurmiddel dat de zenuwkracht onderhoudt en versterkt. De SANGUINOSE is het beste middel tot bestrijding van de neu rasthenie (zenuwzwakte) en al hare gevolgen. Wil gij op den duur sterke zenuwen neem geregeld eiken dag één eetlepel Sanguinose. Liefst een uur voor den maaltijd. Prijs per flesch met gebruiksaan wijzing f2.—, 6 fl f 11.—, 12 fl f 21,—. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, Joh. Dros, Oude schild, en P. Dogger, Oost. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART.- 4) )o( In weerwil van mijn voorgewende on verschilligheid deed ik de deur in de hal op slot en toen ik merkte dat het slot niet goed pakte, zette ik voorzichtig een stoel voor de deur het was niet noodig om Liddy wakker te maken en nadat ik er opgeklommen was legde ik op den rand van het bovenraam een klein handspiegeltje, zoodat dit bij elke beweging van de deur naar beneden moest vallen. Toen ging ik naar bed. Ik viel niet dadelijk in slaap. Liddy kwam binnen toen ik net begon in te sluimeren en keek onder het bed Ze durfde niets te zeggen omdat ik baar pas zoo had afge poeierd en ze verdween weer na eenige malen somber gezucht te hebben. Ergens beneden gaf een klok met een speelwerk den t\jd aanhalf twaalf, kwart voor twaalven, twaalf uur. En toen gingen de lichten voor goed uit. De electrische centrale van Casanova sluit te middernacht Iedereen gaat dan naar huisals men een feest geeft is het geloof ik de gewoonte om een fooi te geven, zoodat het personeel met sterke koffie nog een paar uur wakker blijft Maar voor dien nacht waren de lichten uit Liddy was in slaap gevallen, zooals ik wel verwacht had. Ze was iQgrnnd waarop men weinig staat kon maken, altijd wakkeren geneigd tot praten als men haar niet noodig had en slapend als men haar gebruiken kon. Ik riep haar een paar maal, maar het eenige resultaat was een geweldig gesnurk toen stond ik op en stak een kaars aan Mijn slaap- e"h kleedkamer waren op de eerste verdieping, boven de groote woon kamer. Op de tweede verdieping liep een der In balen van Korrelopfokvoer Korrelochtendvoer Ochtendmeel 50 Ko. 25 Ko. 10 Ko. 5 Ko. f 16. - f8,20 f3,50 f 1,90 11,- „5,70 „2,50 „1,40 10,- „5,20 „2,30 „1,25 2>;s Ko f 1,20 Verkrijgbaar bijD. KE1JSER Wzn. te De Waal en W. REUVERS te De Cocksdorp lange gang over de heele lengte van het huis. waar aan beide zijden kamers op uit kwameD. In de zijvleugels waren kleine gangetjes, die loodrecht op den hoofdgang stonden zoo eenvoudig mogelijk. En net toen ik weer in bed wilde kruipen, hoorde ik een geluid, blijkbaar in den oostelijken vleugel, en terwijl ik een van mijn pantof fels al uit had bleef ik zitten luisteren. Het was een ratelend metaalachtig geluid en het weerklonk ontzettend in de leege ruimten Het was net of er iets zwaars, misschien een stuk staal rammelend en ïatelend de trap af naar het speelzualtje was afgerold. In de stilte die hierop volgde, bewoog Liddy zich en snurkte weer. Ik was wan hopig; eerst hield zij mij wakker door haar malle angst en nu ik haar noodig had sliep ze als een os. Ik ging naar binnen en wek te haar, en ik moet haar tot haar eer nage ven dat ze onmiddelijk klaar wekker was. „Sta op", zei ik als je niet in je bed vermoord wilt worden." „Wat? Hoe?* gilde ze ontzet, en sprong overeind. „Er is iemand in huis" zei ik. „Sta op. We moeten probeoren om bij de telefoon te komen." „Toch niet in de hal?" vroeg ze ver schrikt. „O, juffrouw Rachel, toch niet in de hal?" en ze probeerde mij tegen te hou den. Maar ik ben een groote vrou w en Lid dy is klein. We bereikten tenslotte de deur en Liddy had een koperen staaf in de hand die zoo zwaar was dat ze hem nauwelijks dragen kon, laat staan er iemand een slag mee toebrengen. Ik luisterde en toen ik niets hoorde deed ik de deur een eindje open en keek in de hal. Het was er pikdonker en door het schijnsel van mijn kaars maakte de duisternis nog meer indruk. Liddy gaf een gil en trok mij weer terug, en toen de deur dicht sloeg viel het spiegeltje, dat ik op het bovenraam had gelegd naar beneden boven op haar hoofd. Toen was het heele- maal mis. Het duurde eeu boelen tijd voor ik er haar van kon overtuigen dat ze niet van achteren was aangevallen door een in breker, en toen ze den spiegel kapot op den grond zag liggen maakte dat het al niet veel beter. .Dat geeft een dooie" jammerde ze. „O, juffrouw, nu gaat er iemand dood!" „Ongetwijfeld," zei ik streng, „als jij je mond niet houdt, Liddy, allen." En zoo bleven we tot den ochtend zitten hopend dat de kaars het zou uithouden tot het dag werd, en we bespraken met welken trein we naar de stad terug zouden gaan. Als we maar bij dat besluit waren gebleven en teruggegaan waren voor het te laat was Tenslotte ging de zon op en van my'D raam uit zag ik de hoornen in de oprijlaan langzaam zichtbaar worden, eerst grijs en toen groen. Aan den anderen kant van het dal werd de Greenwood Club een witte vlek tegen een heuvel aan en een paar vroege roodborstjes trippelden rond in de dauw. Pas toen de melkboer en de zon kwamen ongeveer om denzelfden tijd, durfde ik de deur naar de hal open te doen en rond te kijken. Alles was nog precies zooals wij het gelaten hadden. Hier en daar stonden kof fers, die nog naar den kofferzolder gebracht moesten worden en door een raam van gebrand glas scheen het daglicht opgewekt rood en geel naar binnen. De melkboer liep ergens beneden rond en de dag was begonnen Ongeveer om half zeven kwam Thomas Johnson de oprijlaan af en wij hoorden hem beneden rondscharrelen en luiken open zet ten. Ik moest met Liddy meegaan naar haar kamer boven ze was er van over tuigd dat ze daar iets griezeligs zou vinden En toen er niets bijzonders was, voelde ze zich zoo moedig in het daglicht, dat ze heusch een beetje teleurgesteld was. En we glDgen dien dag niet naar de stad terug. Toen we ontdekten dat er in den salon een klein schilderijtje van den muur gevallen was, was Liddy er van overtuigd dat we ons H. KEESOM. Het probleem. Jantje (die diep heeft zitten nadenken, toen hij zijn moeder eenige stapels goed uit de kast zag halen) „Zeg, moeder, waar leefden de motten toch van in de tijd van tijd van Adam en Eva?" noodeloos bezorgd hadden gemaakt, maar ik dacht er anders over. In aanmerking ne mend dat ik zenuwachtig was, en dat kleine geluiden 's nachts altijd erger lijken, was het toch niet mogelijk dat het schilderijtje die serie geluiden had gemaakt, die ik ge hoord had. Maar om het te bewijzen, liet ik het nog eens vallen. Het viel met een dof gekraak van de houten lijst en was meteen hopeloos beschadigd. Ik suste mijn geweten met de gedachte dat de Armstrongs zelf verantwoordelijk waren en niet ik, als ze hun schilderijen op minder veilige wijze ophingen en een huis hadden waar het spookte. Ik waarschuwde ffdddy dat ze tegen nie mand mocht zeggen wat er gebeurd was en telefoneerde naar de stad om dienstboden. En na het ontbijt, dat het goede hart van Thomas meer eer aandeed dan zijn ver stand, ging ik op onderzoek uit. Het lawaai was uit den oostelijken vleugel gekomen en niet zonder angst begon ik daar. In het eerst vond ik niets. Sedert dien heb ik mijn opmerkingsgave geoefend, maar toen ter tijd was zoo iets nog niéuw voor me. In het speelzaaltje zag alles er normaal uit. Ik zocht naar voetafdrukken, wat geloof ik, iets is dat altijd gebeurt, hoewel naar mijn ondervinding voetsporen en vingerafdruk ken in boeken nuttiger zijn dan in de werkelijkheid. Maar op de trap van dien vleugel vond ik niets. Bovenaan de trap was een groote mand neergezet, vol linnengoed dat uit de stad gestuurd was. Het stond op den rand van de bovenste tree en versperde bijna den weg en op de tree daar onder zag ik een lange kras. Op nog drie andere treden was een kras zichtbaar, maar telkens iets minder, alsof er een of ander voorwerp afgerold was Toen vier treden niets en eindelijk op de vijfde een ronde deuk in het harde hout. Dat was alles en het leek niet erg veel bijzonders, behalve dat ik er van overtuigd was, dat die krassen er den vorieen dag niet geweeet waren. W.v.v

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4