Motorschip Maria S.S. Burgemeester van Alkmaar II Motordienst Texel Rotterdam. naar Botterdam N.V. de Aikmaarsche Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting M aisglutenkoek M.K.H. Tandheelkundige Inrichting Westerweg - Telef. 445 - Alkmaar Laat uw kousen aanbreien K. en C. ACKEMA. vaart Maandag a.s. nam. 1 nnr naar Farmerend Donderdag 's morgens zeven nnr naar Leiden. ONS KINDERHOEKJE. FEU8LLETON DE WENTELTRAP Notaris Muider meubilaire goederen Heldersche Maatschappij tot Glasverzekering Uit voorraad leverbaar van Texel naar Purmerend en tnsscheDgelegen plaatsen. Donderdag van Texel naar Leiden en tasschengelegen plaatsen. Vertrek 8 nar. een prima Lister Benzine- Motor, 5 p. k. PGRTSttKTEjiER 8 Ss Texelstroom naar Purmerend vertrekt Dinsdag a.s. ij haiea en brengen op geregelde dagen GRATIS per auto, de wasschen in alle plaatsen van Noord-Holland In voorraad heel, gebroken en gemalen, alsmede in briqnetvorm met suiker. N. V. Handelmaatschappij DROS Co. Ook met zijn nieuwe kousen staat hij bovenaan. Spreekuur Woensdags van 10—4 nnr. AdresMej. Wed. BUIJKES, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Kuastiandsn Pijoiooze behandeling. publiek en a contant verkoopen Firma Gebrs. HOOGERDUIJN vaart Maandag 1,30 uur TE KOOP Vertrek 1 uur Prijscouranten enz worden gaarne verstrekt (ook verkrijgbaar bij do chauffeurs HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V» "ur later.) Datum 19 20 21 22 23 24 25 Aug, Hoogwater 4,58 6,70 7,32 8,33 9,23 10.08 10,52 Treinenloop Helder van Helder naai Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Scliagen een markttrein, ver trek 7.42. Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr. ;Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,8,11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,8,-11,5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschlld v.v. Van Burg20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.-v.m. )via 0osterend van de Cocksdorp 10.30 v.m. Autodienst Burg-Koog v.v. Van Burg 9,50 en 10,50f vm. 1,10,2.30 en 5.15 nm Koog 10.30en 11.15f vm. 1.50,4.40 en 6,30 nm f facultatief. Het Post- en telegraafkantoor den Burg Is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. 8 Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 8,40 uur, rijtuigen 9,10 uur. De Kanaalzwemster. Een aardige foto van de 18-jarige Miss Ger trude Ederle, de Amerikaansche zwemster, die er dezer dagen in geslaagd is het Kanaal over te zwemmen, iets wat tot nog toe slechts aan twee mannen gelukt is. Zij zwom het Kanaal over in de kortste tot nu toe gemaakte tijd een heele prestatie voor een jong meisje. H. KEESOM. n.noo Hier zien jullie een leuk plaatje van Boer Haas en Dikkie Schildpad, die bezig zijn een stuk land om te ploegen. Boer Haas heeft al een paar maal uitgekeken naar zijn vrouw, want het wordt tijd voor zijn twaalfuurtje, maar zij ver schijnt niet. Tenminste, dat denkt Boer Haas; maar zijn Vrouw is er al lang! Domme Boer Haas ziet haar niet, dat is het'm. Als hij maar goed gekeken had, dan zou hij haar hoofd al een heele tijd ontdekt hebben. Vrouw Haas heeft zich voor de aardigheid verborgen. Zien jullie haar? Zoekt maar eens, om Boer Haas een handje te helpen. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 13) -)>(— „Gaat u die trap niet af", giide ze toen ze zag dat ik naar de sous-terrain-trap liep „Doet u het toch niet juffrouw Rachel. Die Jamieson is daar nu ook. Het geeft niets dan narigheid als je spoken achterna wilt zitten; ze brengen,je in bodemlooze putten en zoo. O, juffrouw Rachel, doet u het toch niet!" - herhaalde ze, toen ik probeerde haar voorbij te loopen. Ha<r woordenvloed werd gestuit doordat meneer Jamieson weer terug kwam. Bij twee treden tegelijk klom hij de trap op met een woedend en verhit gezicht. „Alles is op slot," zei hij boos. „Waar bewaart u den sleutel?" „Ia de deur", zei Liddy nijdig. „Dat hee le stuk van den kelder wordt afgesloten, zoodat er niemand bij de wasch kan komen en dan wordt de sleutel in het slot gelaten dus a's een dief niet blind is als sommige detectives, kan hij zoo naar binnen wandelen „Liddy". zei ik streng „ga met ons mee naar beneden eD draai overal licht op". Zooa)s gewoonlijk zei ze toen onmiddellijk haar dienst op, maar ik greep haar bij baar zal op Dinsdag 24 Augustus 1926 des namiddags 2.30 uur ten huize van den heer A. Langeveld in de Weverstraat te den Burg waaronderAmerik. orgel, zoo goed als nieuw, vloerkleed, 8 stoelen en canapé met trijp bekleed met bijpassende tafel, spiegel met vergulde kroon, klok, kachel, lamp, 3 ledikanten met 4 matrassen, 3 keukentafeltjes eenig glas en aardewerk enz. enz. Bezichtigen een half uur voor den verkoop Gevestigd te Helder. Opgericht 1 Mei 1904 DirectieGebrs. "HOOGERDUIJN. Glashandel Machinale Verfmalerij Spiegelglas Hartleyglas Draadglas Gekleurd glas Vensterglas Kantoor en Magazijnen Middenstraat 18-20-26-29. Tel. 74 HELDER. Een solide agent gevraagd. De Commissaris T. C. BAKKER. (onder garantie en proef.) G. J. BAKKER in Machinerieën te Alkmaar JAC. Ut. DULK j KEIZERsWAftTVs BI arm en tenslotte ging ze mee. Ze draaide alle lichten op en wees op een deur vlak voor ons uit. „Dat is de deur", zei ze brommend. „De sleutel zit er op". Maar de sleutel zat er niet op. Meneer Jamieson trok er aan, maar het was een stevig slot. En toen bukte hij zich en begon met een potlood in het sleutelgat te peuteren Toen hij weer rechtop stond straalde zijn gezicht. „De deur is van binnen op slot", zei hij fluisterend „Er is iemand in" „De hemel beware ons!" hijgde Liddy, keerde zich om en liep weg. „Liddy', riep ik, „ga dadelijk het huis door en kijk eens of iedereen er wel is of wie er ontbreekt. We moeten deze zaak onmiddellijk ophelderen. Meneer Jamieson, als u hier de wacht houdt zal ik naar de tuinmanswoning gaan en Warner halen. Aan Thomas zouden we niets hebben Mis schien dat u samen de deur kunt forceeren. „Dat is een goed idee', stemde hij toe „Maar er zijn ramen ook en wie daar binnen is, kan erop die manier uitkomen". „Doet u dan de deur bovenaan de onder- trap op slot en ga buiten het huis op en neer loopen". Hiertoe besloten we en ik had een gevoel of nu het geheim van de „Zonnehoek" zou worden opgelost. Ik holde het huis uit en de oprijlaan in. Net op den hoek liep ik tegeD iemand aan, die even opgewonden vaart Maandag a.s. D. METS PLAATSMAN Deze koek is om zijn hoog gehalte aan licht ver teerbaar eiwit en daardoor rijk melkgevend vermogen zeer aan te bevelen. De Suikerkoekjes zijn uitnemend geschikt om in het land bij te voeren en tegen thans zeer lage prijs verkrijgbaar bij (ook die heele fijne casimire). In den gelen winkel bij JAAP SNOR, Zuidstraat 15 te Helder. Voor Texel bij Mej. D. SCHUMAKER. De Gele Winkel heeft een faam. scheen te zijn als ik. Pas toen ik een paar stappen achteruit ging herkende ik Gertrude en zij mij. „Genade, tante Ray!" riep ze uit. rfwat is er aan de hand?" „Er is iemand iD de waschkamer opgeslo ten", zei ik hijgend. „Tenminste je hebt toch niemand over het grasveld zien gaan of bij het huis zien loopen, is 'twel?" „Ik göloof dat we vooral wat achter wil len zoeken", zei Gertrude op vermoeiden toon. „Neen ik heb niemand gezien, behal ve Thomas, die er uitzag, of hij de keuken had leeg gestolen. Wat hebt u daar opge sloten bij de wasch?" „Ik heb geen tijd om het je uit te leggen", antwoordde ik. „Eerst moet ik Warner ha len. Als je buiten bent om een luchtje te scheppen, moest je je overschoenen maar aantrekken. Ed toen zag ik dat Gertrude mank liep niet erg, maar zoo, dat z; toch langzaam vouuit kwam en het loopen haar blijkbaar pijn deed. „Wat scheeft er aan?" vroeg ik. „Ik ben gestruikeld over een paaltje" vertelde ze. „Ik dacht, dat ik Halsey mis schien zou zien thuis komen. Hij hij moest hier eigenlijk zijn". Ik liep de oprijlaan af. De tuinmanswo ning stond een heel eind van het huis af. vlak bij den grooten weg. Er stonden twee^ witte pilaren bjj den ingang, maar het' ijzeren hek, dat vroeger door den portier open en dicht werd gemaakt, stond du voortdurend opeD. Tegenwoordig reed ieder een in een auto, en had niemand meer tijd voor dichte hekken en portiers. Het huis bij den ingang van den tuin diende dan ook alleen om er bedienden onder dak te brengenhet was van alle gemakken voor zien en eigenlijk veel gezeliiger, dan het groote huis. In gedachten verdiept iiep ik de oprijlaan af. Wie zou het zijn. die door meneer Ja mieson in den kelder was opgesloten Zou den we een ljjk vinden of iemand, die erg gewond was? Waarschijnlijk geen van bei den. Degene die naar beneden gevallen was had nog kans gezien om de deur van bin nen af te sluiten. Als hij van buiten kwam hoe was hij dan in huis gekomen? Als het iemand van ons huishouden was, wie kon het dan geweest zijn? En toen sloeg de schrik mij plotseling om het hart. Gertrude! Gertrude die mank liep in den tuin terwijl ik dacht dat ze in bed lag! Ik probeerde de gedachte van mij af te zetten, maar dat ging niet. Als'Gertrude dien avond op de wenteltrap geweest was waarom was ze dan gevlucht voor meneer Jam eson? Degeen die een schuilplaats had gezocht achter de deur bovenaan die trap was blijkbaar niet erg op de hoogte van het huis en de manier waarop de wasch hier naar beneden gegooid werd Het werd steeds geheimzinniger. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4