Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding NEELS Kledingmagazijnen BAL Beide feestdagen groot BAL Entree f 0,50. Vrij dansen. Volksfeesten-den Burg. Etalage-wedstrijd Woensdag 8 September Groote Nationale Harddraverij, in de Zeven Provinciën. Hotel Texel. Notaris Mulder publiek verkoop en het graven van plm. 600 ffi. sloot s s» Texelstroom naar Purmereod. IN oteering C. R. Keijser Co. ADVERTENTIEN op 9 September 1926. Groot Concours-Hippique met Springconcours en Carousseirijden Namiddags 2 uur Zondagavond Slootwerk. Mrs. M. V. POLAK en ARN. VELDMAN, Crêpe-papier, Perkament en Kastpapier, Teekeninkt en Teekenkrijt in diverse kleuren. Merkletters, Etalage-cartons, Penseelen en Etalage-haakjes in groote verscheidenheid. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Van een Egel., Texelsche Algemeene Wijkverpleging. Cursus—Handenarbeid. Waarschuwing Keizerstraat 62-63-44, HELDER Onze prijzen zijn 20 lager dan elders (Vraagt uwe kennissen die bij ons kochten of het naar genoegen was.) Reiskosten worden vergoed. Zondags tot 12,15 geopend. OUDESCHILD Visscherij. Volksfeest. Stoomzuivelfabriek „de Hoop." Goed Afgeloopen. De Kouinklijke familie zal Vrijdag a.s. een bezoek aan Helder brengen en daar het Hospitaal en hot Koninklijk instituut bezichtigen. De verdachte van de bankoverval te Bussura F. Brumoier, werd in v r ij heid gesteld daar hij op het uur van de overval niet in Bussum heeft vertoefd DRA i\ K E T. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare kennis, dat op 2 September 1926 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Maarten de Groote van beroep verlof- bouder, wonende te Texel om verlof voor den vei koop van alcoholhoudende drank anderen dan steiken drank in de navol gende localiteitde groote zaal van het perceel, kadastiaal bekend gemeente Texel, sectie K. no. 1433 plaatselijk ge merkt B 38, en gelegen aan do Hooger- straat te den Burg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen bet verleenen van dit verlof schriftelijk be- zwareu bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Texel, 2 September 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 lorgnet, 1 sleutel en 1 manteltje. PREDIKBEURTEN Zondag 5 Sept. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe Maandcollecte. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft Den Hoorn, nm. 3 uur ds. v. 't Hooft. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. lanzcn. 's av. 7 uur ds. Janzen. H. Avondmaal. Cocksdorp, 'sav. half 8 ds Plug. Zuid-Eierland, 11 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds.C. Zwaan van Helder. Zendingscollecte, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. MARKTBERICHTEN Schagen, 2 Sept.. 45 Gelde koeien 20 kalfkoeien 40 Vette varkens 295 Schapen vette 252 Biggen Boter 170 a 260 200 a 340 0,74 a 0,80 28,— a 36, 18,— a 26,— 1,50 a 1,90 a E i e r v e i 1 i n g Schagen KipeierenAanvoer 35081 Bruin ongewogen f 6,60 A f 7,50 per 100 Wit 6,6,80 Wit 56-58 K.G. -,0 -,0 Bruin 58—60 KG. ,0 0, - Wit 6,30 6,50 Bruin 60—63 KG. ,0 ,0 Wit 6,50 6,90 EendeierenAanvoer 664 Prijs f5,20 af 6,— GEBORENHENRI, zoon van C. BAKKER Gz. K. BAKKER—van Althuis. Parkweg 78 Ede, 31 Augustus 1926. Heden werd ons bericht, dat op 17 Augustus j.l. tengevolge van overrijden met een auto, is overleden onze Broe der en Oom, HENDRIK SCHOENMAKER, in den ouderdom van 61 jaar. Namens de Familie G. SCHOENMAKER. Aangifte voor de volgende spelen kunnen worden gedaan a. blokjesrapen, tonnetjeskruien ensnel- hoepelen voor meisjes van 8—12 jaar en b. tonrollen, korfbaldoelen en stoelen dans voor meisjes van 12-16 jaar, bii C. G. GLIDE. J c. hardloopen met hindernissen, hardloo- pen voor 2 jongens, verspringen voor jon gens van 8—12 jaar en d. blaasvechten op de ton, fietsen met hindernissen en hoogspriDgen voor jongens van 12—16 jaar bij A. DE WILT. e. tonruiteren en tobbesteken voor jongens vanaf 16 jaar bij Gebrs. DROS. f. Stoelendans (inleggeld f 0,25) voor dames vanaf 16 jaar bij J. Jac. RAB. g. Ringsteken met paard en kar (inleggeld f 1.—) te voldoen bij aangifte bii 1. lac. RAB en J. C. ROEPER. h. Vliegerwedstrijd bij G. SCHMIDT. i. bij voldoende deelname wedstrijd voor versierde fietsen, aangifte bij C. G. GUDE tot 6 September 1 uur namiddags. Aangiften kunnen geschieden tot Dinsdag 7 Sept. a.s. uitsluitend van 12—1 uur en 7—8 uur namiddags. Zie verder programma. op het Sportterrein. Aanvang 's morgens 10 uur precies. Entree f 0,30, kaarten verkrijgbaar bij den ingang. op den Nieuwen Weg bij den Burg, om prijzen van f 300, f 125, f 75 en f25. Groote deelname. Aangifte 12 paarden. Entree f 0,50. Kaarten verkrijgbaar aan den ingang. P.S. Maandag a.s. 6 Sept. kaarten ver krijgbaar aan de Marktkiosk van 10—12 uur. Het Bestuur. Vol orkest (H.H. POLAK). zal op Woensdag 15 Sept. 1926, des avonds 8 uur in de Oranjeboom te den Burg voor de erven v.d. heer Joh. Flens Pz. a. weiland de Mossellanden bij den Burg Sectie E no. 171 en 172, samen groot 1.95.50 HA., te veilen in 2 perc. resp. groot 1,36,HA. en ,59.50 HA. en gecombineerd b. bouwland Driehuizen aldaar sectie E no. 996, groot —,35,20 HA. c. weiland en hooiland Jan Koornsland in Walenburg sectie I no. 330 en 331, samen groot 4,04,10 HA. te veilen in 3 perc. resp. groot ongeveer 1,47,HA., ongeveer 1,57,— HA. en ongeveer 1,—,10 HA. en gecombineerd. Ondergeteekende wenscht uit de hand te besteden op hofstede „Gent". J. G. FLENS. vaart Maandag a.s. Vertrek 1 uur Advocaten en Procureurs te HELDER, deelen hierdoor rnede dat zij ge zamenlijk de rechtspraktijk zullen uitoefenen. Het kantoor is gevestigd aan den Kanaalweg No. 7, Tel 323. van AF OUDESCHILD Mais (nieuwe oogst) Prima Maalgerst Chev. Gerst Gemengd kippenvoer Haver Witte erwten Tarwe Zaansche Voorslaglijnkoeken Am. koek SK Grondnotenkoeken, blanke zachte N.P.F. Bertels Suikerkoekjes Murwe lijnkoek V/.L. Tarwezemelen Tarwegrant Delftsche Phosphorzure kalk Carnarina vleesch-diermeel den Burg, Texel, 6 Sept. 1926. voerd. Het zeer groote'gebouw is voor meu belmagazijn als „geknipt" en biedt in zijn vele vertrekken goede gelegenheid tot het inrichten van speciale toonkamers. Door 'n uitgebreide voorraad meubelen zal de firma aan veler smaak wel kunnen voldoen. Dezer dagen waagde een egel het op een minder gelukkig gekozen moment in de Nieuw- straat zijn woonplaats te verlaten met het gevolg dat hij een vreemdeling in handen viel die onze stekelige vriend mee naar de „overkant" nam om hem thuis een plaatsje te bezorgen. Later bleek het dier moeder te zijn van zeven nog jonge spruiten, die ongerust over mama's langdurige afwezigheid zich eveneens aan het daglicht vertoonden, maar spoedig weer hun biezen pakten zoodra van 's menschen zij te groote belangstelling (nieuwsgierigheid) hun deel werd. Van tijd tot tijd komen zij thans snoepen van een schoteltje melk, dat een vrien denhand hun op een veilig plaatsje toeschuift. Laat ons hopen, dat de beestjes het verlies hunner moeder niet met de dood moeten bekoo- pen. Ingekomen giften over de maand Aug. 1926. H. B. Oudeschild f 5, J. D. T. den Hoorn f 1, R. v.d. V. Oosterend f 2,50, R. P. K, den Burg f 2,50, W. de P. den Hoorn f 1, Fam. B. [Oos terend f 2,50, C. P. T. Oosterend f 1,50, L. den Burg f 3,50. De nieuwe cursus in handenarbeid zal wor den geleid door de heer J. A. v. d. Vlis, onder wijzer aan de Mulo-school alhier. Reeds plm. 10 leerlingen hebben zich aangemeld. De aan vang der lessen, te geven In het gebouw der voormalige bewaarschool, is bepaald op Woens dag 6 October a.s. Wanneer een fietser onmiddellijk achter een rijtuig of auto aanrijdt, loopt hij groote kans daarmee in botsing te komen ingeval de be stuurder om de een of andere reden plots zijn vaart aanzienlijk vertraagt. Deze ervaring werd dezer dagen een jonge man rijker, die na dergelijk ongeval wel zonder lichamelijk letsel doch met geheel vernielde fiets huiswaarts stappen mocht. Van politiewege veizoekt men ons thans het volgende onder ieders aandacht te willen brengen Wanneer de berijder van eenlg voertuig zijn vaart plotseling wil verminderen of achteruit wenscht te rijden moet hij van zijn voornemen door een duidelijk signaal doen blijken. Doet hij zulks niet, dan begaat hij een wetsovertreding en volgt gemakkelijk narigheid, resultaat van veronachtzaming van een anders veiligheid. Aan de andere kant raden we leder aan, een auto of rijtuig niet op de „hielen* te volgen, Meermalen gaf dat aanleiding tot ernstige ongevallen. Tracht die te voorkomen. De drie Texelsche koren geven morgen Zondag een zanguitvoering op 't Kerkplein. Aanvang half 7. Het programma zie men in de Tex. Crt. van Zaterdag 1.1. Paardensport. Voor het Woensdag a.s. te houden spring concours is men hier druk aan het oefenen, op de nieuwe achterweg en meest onder groote belangstelling. Een der ruiters had deze week het ongeluk door het breken van het leidsel van zijn pasrd te vallen, wat hem een kleine hoofdwonde bezorgde. Soms wordt er hartelijk gelachen als de paarden inplaats van over de stok te springen er netjes omheen loopen. We wenschen de ruiters veel succes Veevervoer. Gedurende deze week zijn van hier verzonden: 268 lammaren, 651 schapen, 3 koeien, 3 kalveren 4 paarden, 7 varkens. Eenige visschers zijn weer met* garnalen- visschen begonnen, wat wel heel merkwaardig is, daar men deze visscherij nog r.ooit in de zomer heeft uitgeoefend, 't is voor onze visschers te wenschen, dat het bedrijf goede resultaten mag opleveren. DE MOK Van een Engelsche moordmijn. De vorige week spoelde in de nacht van Vrijdag op Zaterdag achter de Westermient een mijn aan, welke, naar men ons van deskundige zijde bericht, van Engelsche oorsprong en van het type—1918 was. De autoriteiten alhier werden de volgende dag met het geval in kennis gesteld met het gevolg, dat spoedig werd getracht het vervaarlijk monster onschadelijk te maken. Hoewel onder moeilijke omstandigheden werd gewerkt het was juist hoog water en het transport eener vreemde mijn is uiterst gevaarlijk is men daarin wel geslaagd. Als een bijzonderheid kan nog worden gemeld dat het moordwerktuig geheel met groen en zeedjeren was overdekt. DE COCKSDORP „Een donkere morgen, geeft wel eens een vroolijke dag." Met deze hoop vervuld, begon de feestcommissie alhier Donderdagmorgen haar taak. Doch helaas, die hoop bleek» ijdel. Het mocht de zon niet gelukken het wolkenfloers af te schudden. Reeds gedurende de kinder spelen vielen de eerste droppelen neer. Later op de dag ging het iets beter, doch toen de wind ging liggen, werd de regenval overvloe diger. Dit alles was oorzaak, dat de belang stelling bij de verschillende wedstrijden niet zoo groot was als andere jaren. Toch kon het programma geheel worden afgewerkt. Voor de gecostumeerde optocht bestond weinig belangstellingde prijzen werden toegekend aan de dames Hovenier en Dekker. Bij de ver schillende wedstrijden traden als winnaars uit het strijdperk de volgende deelnemers(sters) Ringsteken mei paard en kar. Ie pr. hioemtafel met bloempot, Mej. A Dros- Bakker, troostprijs klokje de hr. G Dros Bz. 2e pr. eierstei, Mej. A. v. Heerwaarden. Troost prijs sigarendoos, de hr. W. de Graaf. 3e pr. fruitschaal, Mej D. v. Heerwaarden. Troostpr. slgarenknipper de hr, F. de Grave. Motorrijden. Ie pr. voor dame, beschuitbus, mej. A. Dros- Bakker. Ie pr. voor heer, rookstel, de hr. H. J. Thomassen. 2e pr. voor dame, koekschaal, Mej. H. Dalmeijer. 2e pr. voor heer, portefeuille, de hr. J. Reuvers. Hindernisrijden le pr. zilveren lepel en vork in etui, de hr. L. de Waard. 2e pr. courantenhanger, de hr. J. de Jong. 3e pr. flesch odeur, de hr, W. de Jong. Verkleedwedstrijd le pr. damestaschje, mej. G. Eelman. 2e pr. nagelgarnituur, mej. C. A. Buis. 3e pr. kapdoos mej. M, de Bloois. Stembuswedstrijd veranderd In stoelendans, le pr. theeblad, mej. Sieben. 2e pr. theelichtje mej. Bakker. 3e pr. rozenbowl, mej. H. Dal- meijer. Mastklimmen le pr. rooktafel de heer N. Lampers. 2e pr. tabakspot, M. Boon Az. 3e pr. portemonnale W. Stolk. Ringsteken op paard, le pr. klok mej. G. Eelman, 2e pr. barometer de hr. [H. Dob. 3e pr. sigarenkoker, de hr. J, Reuvers. 4e pr, thermosflesch, de hr, S. van Egmond, Optocht gecostuineerden. le pr. reiskoffcrtje en 2e pr. tafelschuier met blik: dames Hovenier en Dekker. 3e pr.eau de colognespuit niet toegekend. (Kinderspelen meisjes van 6—9 jaar) le pr, kraaitjesdoos, G. Riemers 2epr. goud- mondjesdoos, J. de Graaf, 3e pr, mozaïk.J. Bakker, (meisjes van 10--14 jaar) le pr taschje, C. v.d. Kooij. 2e pr. collier, V. de Grave. 3e pr. beursje J. Verberg (jongens van 6—9 jaar) le pr. spoor op rails, A. Boon Mz. 2e pr, auto W. de Waard. 3e pr, bouwdoos, J. Eelman. (jongens van 10—14 jaar) le pr. tooverlantaam met films C. v. Boven 2e pr. boek, J. de Jong. 3e pr. zakmes C. Zuide- ma. Het vuurwerk slaagde uitstekend. DE WAAL Over de afgeloopen maand werd door „de Hoop" voor de melk uitbeiaald f5.17 per 100 K.G. buiten de wei. Door een gelukkig toeval werd op de hoek onzer dorpsstraat een aanrijding tusschen twee vrachtauto's, die elkaar van tegenovergestelde richting naderden, voorkomen. Slechts een steen van plm. 500 KG. werd van z'n plaats geschoven. Materieele schade werd niet aangericht. KORRESPONDENTIE De rubriek „Voor de Vrouw" moet we gens plaatsgebrek in het volgend nummer worden opgenomen. van 28 Aug. tot en met 3 Sept. 1926. GEBORENGerrit Cornelis, z.v. Bernardus Halsema en Margaretha Cornelia Boot. ONDERTROUWD: Cornelis Maas enHendrica Catharina Maria Smit. GETROUWD: Gerrit Smit en Jannetje Puiman. OVERLEDENAnna Smit, 22 jaar, ongehuwd. GEVONDEN VOORWERPEN D. METS. 9,25 10,25 10.50 12,25 11- 13.50 14,- 12,25 12,75 12,25 11,25 16,50 15,25 7,75 7,50 14,- 20,50 j,

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2