Motordienst - Texel Rotterdam. naar Rotterdam. Tandheelkundige Inrichting MaisgTutenkoek M.K.H. N.V. de Imaarsche Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting ÖTERÊOÖCOPEN Motorschip Maria N Het adres PIANO'S en ORGELS Grammaphoon's I Levend of dood K. en C. ACKEMA. Laat uw kousen aanbreien Westerweg - Telef. 445 - Alkmaar H.A.V.-Bank - Schiedam ss, Burgemosster van Alkmaar I Heldersche Maatschappij tot Glasverzekering Uit voorraad leverbaar vertrekt Dinsdag a.s. SELECTRA Radio-toestellen. G. SMIDT. FEUILLETON DE WENTELTRAP Spreekuur Woensdags van 10—4 uur. AdresBïïej. Wed. BUIJKES, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling. Ook met zijn nieuwe kousen staat hij bovenaan. In voorraad heel, gebroken en gemalen, alsmede in briquetvorm met suiker. N V. Handelmaatschappij DROS Co. Wij haleu en brengen op geregelde dagen GMTIS per auto, de wasschen in alle plaatsen van Noord-Hoiiand. N V v.h. Langeveld deRooij. vaart Maandag a.s. nam. 1 nnr r naar Purraerend Woensdagavond 5 aar naar Leiden. van Texel naar Parmerend ei tnsschengelegen plaatsen. Donderdag van Texel naar Leiden en tnsschengelegen plaatsen. Vertrek 7 uur precies 2 ONS KINDERHOEKJE. Firma Gebrs. HOOGERDUIJN Een solide agent gevraagd. voor allerlei soorten Muziek-instru menten en Onderdeelen /i ÖazfcstTQCct behoort niet tot de grootste, wel to de financieel sterkste Maatschappije vaart Maandag 1,30 uur Gevestigd te Helder. Opgericht 1 Mei 1904 DirectieGebrs. HOOGERDUIJN. Glashandel Machinale Verfmalerij Spiegelglas Hartleyglas Draadglas Gekleurd glas Vensterglas Kantoor en Magazijnen: Middenstraat 18-20-26-29. Tel. 74 HELDER. PLAATSMAN is en blijft toch maar bij Wij leveren uit voorraad de beroemde Wij geven 'gaarne een Selectra Radio toestel voor een week op proef, zonder plicht tot koopen. leveren wij van het meest bekende en solide adres C. C. BENDERS, Piano- en Orgelhandel, Amsterdam, Arnhem, Leiden, Rotterdam. Vraagt hiervan gratis Catalogus en prijzen, die wij U gaarne zonder plicht tot koopen verstrekken. leveren wij met 5 van de nieuwste platen voor f 30, -, betere soort f 45,—, een pracht eikenkast met spiegel, zwaar machinewerk en mooie toon voor f75,Kleine Grafo- nola f 125.Odeón f 150,Groote Grafo- nola f235,—. Verder Violen, Mandolines, Harmonica's, Grammaphoon- en Radio-kasten vanaf f 14,75. Beleefd aanbevelend, Naar liet Amerikaansch van MARY ROBERTS R1NEHART. 17) -)o(— Ik begreep er niets meer van. Het scheen mjj toe dat er dien avond veel belangrijke diugen gebeurd waren en dat ik er geen opheldering in kon brengen. Was Gertrude in den waschkelder gevallen? Wie was de man op de oprijlaan bij de portierswoning en van wie was de tasch die ik daar gezien had Het was al laat toen meneer Jamieson tenslotte op stond om heen te gaan. Ik liep met hem naar de deur en samen keken we uit over het dal. Beneden ons lag het dorpje Casavona met de ouderwetsche huizen, de bloeiende boomen en de heerlijke rust. Op den heuvel aan den auderen kant van het dal zaepn we de lichten van Greenwood Club. Wij konden zelfs de rij lichten van de opiijlnan zien ik herinnerde mi) allerlei verhalen die ik over de club had gehoord - van drinken en grof spel en eens ver leden jaar, een zelfmoord Meneer Jamieson ging h en, langs een voetpad naar het dorp en ik bleef er nog staan kijken' Elet moet al over elven ge- wuest zijg en bet getik var de groote klok op de trap was het eeuige geluid dat ik „Voor geen deskundige is het een geheim dat de chemi bankroet gemaakt heeft op geneeskundig gebied. De mengels die de chemie ons levert zijn werkeloos. Zij kunnen Hhet leven niet onderhouden, en de gezondheid niet herstellen. Wezenlijk heilzame mid delen komen tot ons uit de plantenwereld. Het zijn de planten en de planten alléén, die In staat zijn de werkelooze, minerale stof in levendige zelfstandigheid te vervormen. Hg De SANGUINOSE is een zuiver plantaardig extract. De SANGUINOSE bevat de levende, herstellende, voedende, veerkracht opwekkende zelfstandigheid uit de plantenwereld. Die een lepel Sanguinose inneemt, neemt wezen- lijk eene zekere hoeveelheid levenskracht in zich op." |1| Bij alle voorname Apothekers en Drogisten. ES SANGUINOSE kost per fl f 2,-. 6 fl til,—. 12 £1 f21,— WACHT U VOOR NAMAAK lil VAN DAM <S Co. Hl De Riemerstraat 2c/4. Den Haag Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. (ook die heele fijne casimire). In den géien winkel bij JAAP SNOR, Zuidstraat 15 te Helder. Voor Texel bij Mej. D. SCHUMAKER. De Gele Winkel heeft een faam. Deze koek is om zijn hoog gehalte aan licht ver teerbaar eiwit en daardoor rijk melkgevend vermogen zeer aan te bevelen. De Suikerkoekjes zijn uitnemend geschikt om in het land bij te voeren en tegen thans zeer lage prijs verkrijgbaar bij Prij scouranten enz worden gaarne verstrekt (ook verkrijgbaar bij de chauffeurs.) hoorde. Toen drong het op eens tot mij door, dat er iemand op de oprijlaan liep. Even later kwam er een vrouw aanhollen er, greep mij bjj mijn arm. Het was Rosie volkomen overstuur van angst en wat Dog den meesten indruk op mij maakte met een van mijn porceleinen borden en een zilveren lepel in haar hand. Ze staarde in de duisternis achter haar, en hield nog steeds het bord vast. Ik bracht haar naar binnen eD nam ha-ir liet bord af; zij stond bevend tegen de deur geleund en keek haar strak aan. „En", vroeg ik, „was je vrijer niet tevreden over zijn maal?' Ze kon geen woord uitbrengen. Ze keek naar den lepel die ze nog in de hand hield maar da»r trok ik me niet zooveel van aan, die kon niet breken gelukkig. Toen begon ze mij aan te staren. „Ik vind het begrijpelijk dat je het hem zoo goed mogelijk wilt geven", ging ik voort, „maar neem een volgenden keer lie ver iets dat minder kostbaar en gemakke lijker bij te krijgen is." „Ik heb geen vrijer bier niet," Ze was nu weer wat op adem gekomen, zooals ik wel gedacht had. „Ik ik ben achterna gezelen door een dief, juffrouw Innes." Heeft hij j i het huis uitgejaagd en toen weer terug?" vroeg ik- Toen begon Rosie te huilen en niet zachtjes, maar luid en met veel misbaar Ik maakte er een eind aan door haar eens goed door elkaar te schudden. „Wat is er in vredesnaam aan de hand", zei ik boos. „Ben je nou heelemaal je ver stand kwijt? Ga zitten en vertel me eens wat er gebeurd is. Toen ging Rosie zitten en snikte nog wat na. „Ik kwam de oprijlaan opbegon ze „Ik zou maar liever beginnen met het oogenblik toen je van huis weg ging, met mijn porcelein en mjjn zilver", viel ik haar in de rede, maar toen ik zag dat ze weer in de war raakte, gaf ik toe. „Goed dan. Je kwam hier naar toe." „Ik had een mand met met zilver en schalen aan mijn arm en ik droeg het bord omdat omdat ik bang was dat het bre ken zou. Halverwege den weg kwam er op eens een man uit de boschjes jen stak zijn arm uit zóó zoodat ik er niet langs kon Hij zei: „Niet zoo haastig, jongedame, ik moet eerst eens zien, wat er in die mand zit-" In haar opwinding stond ze op en greep mijn arm. „Het gebeurde zoo, juffrouw Innes", zei ze „laten we zeggen da', u de man was Toen hij dat zei gaf ik een gil en dook zoo bnder zijn arm door. Hij greep de mand en ik liet hem vallen. Ik rende door zoo hard ik kon en hij liep mij tot aan de boo men achterna. Toen stond hij stil. O, juf frouw Innes. het is vast de man geweest die meneer Armstrong vermoord heeft!" „Wees niet zoo dwaas", zei ik „Degeen H. KEESOM Sluit: Levens- Ongevallen en ziekte- Wettelijke aansprakeiijkheids- (all risk) Automobiel- Brand- ep Inbraakverzekering. Ruime Polisvoorwaarden. Coulante schaderegeling. B. COEVERT, Hoofdvertegenwoordiger. Waalderstraat, Den Burg-Texel )in lar wo wc De Commissaris T. C. BAKKER. So Kr Ac Bij de Vouwplaat. Jullie zult wel denken wat stelt dit nu toch allemaal voor, en je ziet in het begin ook nie veel anders, dan een haan en een paar kippetjes De kwestie is, dat je de plaat netjes moet uit knippen en dan volgens de stippellijnen A - A en B B omvouwén. Het is een trucje om te leeren, hoe je derge lijke platen moet vouwen, maar als je het kem is het steeds een aardige verrassing, te zien wal er komt. Het is natuurlijk duidelijk, dat er in dit geval wel iets zal komen, dat in het kippen hok thuisbehoort. Doch jullie moeten het maar eens probeerenl Het is iets heel nieuws op het gebied van platen en als het jullie bevalt geven wij er later nog een paar. die meneer Armstrong vermoord heeft zal heusch we) zorgen dat hij hier uit de buurt komt. Ga nu maar naar bed, en als ik ooit hoor dat je er met de andere meisjes over gesproken hebt, houd ik de kosten van ieder gebroken bord dat ik op den weg vind, van je loon af." Ik luisterde naar Rosie toen ze naar ho ven liep, hard loopend langs de donkere plekjes en slaande met haar deur. Toen ging ik zitten en keek naar het porcelein en de zilveren lepei. Ik had mijn eigen servies en zilver meegebracht en het zag er naar uit of ik er maar hee! weinig van mee terug zou kunnen nemen. Maar al ging ik nog zoo te keer tegen Rosie, het was en bleaf een feit dat er dien avond iemand in de oprijlaan was geweest, die er niets te maken had. Maar wel beschouwd had Rosie er ook eigenlijk niets te maken. Ik kon mij het gezicht van Liddy al voor stellen, a's ze zag wat er aan het eetgerei ontbrak ze had van het begin af aan iets tegen Rosie gehad. Als er een voor spelling van Liddy uitkomt, vooral als het een ongunstige is word ik er steeds aan herinnerd. Ik vond het dwaasheid om dat porcelein daar op den weg te laten liggen zoodat zij het er den volgenden morgen vinden zou; ik nam dus een kioek besluit deed de deur weer open en liep naar buiten Toen de deur achter mij dicht ging, bad ik al half berouw van mijn ingeving; toen klemde ik mijn tanden op elkaar en liep door Wordt vervolgd 's K1 Mi D'' Ie. Fl Ze Zi De Ti Al Di Ni Al Li SI Ir Pi f

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4