Motorsclnp Maria vaart Maandag a.s. nam. 1 nnr naar Pnrmerend 5 nnr naar Leiden. Antieke Meubelen, Prima Am. Petroleum. DM WENTELTRAP VA» SER 8BA&F Co., amsterdaWerlotterdam J. OM IS te Oosterend, N. V. Handelmij. voorheen A. VAN DER SPEK Mzn. s s„ Texelstroom naar Purmerend, FEUILLETON De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor Motor-visschersvaartuig of Motor-vrachtboot bouwen. Porcelein, Delftsch Aardewerk, Tegels Bloedkoralen, enz. te koop gevraagd. P. W. DAALDER RJzKoog. waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. Leuvehaven 18, KOTTERDAM. Vertrek 1 uur HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer V» uur later.) Datum 9 10 11 12 13 14 15 Sept. Hoogwater 10,59 11,29 11,59 12,31 1- 1 25 2,09 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,27 8,53 7,29 sneltrein 9,01 10,07 12.18 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttreln, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- en feestd. niet 8,24 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9 17 11 21 12,05 Zon-en feestd. niet 2*,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. 1,04 Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. Ingaande 15 Maart 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,40 5,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 8,-11,— 5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,4C uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,— en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.-v.m. )via Qosterend van de Cocksdorp 10.30 v.m. jvia uosterena Autodieust Burg-Koog v.v. Van Burg 9,50 en 10,50f vm. 1,10,2.30 en 5.15 nm Koog 10.30enll.l5fvm. 1.50,4.40en 6,30 nm f facultatief. Het Post- en telegraafkantoor den burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties l Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 7,50 uur, rijtuigen 8,— uur. AgentU zegt, dat U de lieulo dag nog geen 60 KI snelheid gor den hebt? Kom nou U zirffme toch niet wijs willeü maken (lat U met zoo'o raar petje op uw hoofd rijdt., omdat het zoo mooi staat? H. KEESOM. Vertrouwd erf solied adres. Brieven onder No. 82 bureau van dit blad. N.B. Oude schilderijen alsook geschil derde bloemstukken en stillevens ge vraagd. Per 5 of 10 liter 13 cent. Per 20 liter of meer 12 cent. Vraag prijs per vat. Bij voldoende afname overal franco aan huis Aanbevelend, Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 18) -) of- Ik ben nooit erg zenuwachtig geweest, zooals ik al meer gezegd heb. Eu toen ik eenmaal aan de duisternis gewend was kon ik vry goed zien. Ik schrok even van Beulak do kat, die plotseling tegen mijn voeten aan kwam; toen gingen we naast elkander- verder. Stukken prrcelein zag ik niet maar waar het struikgewas begon raapte ik een zilve ren lepel op. Tot zoover bleek Rosie's ver haal dus waar te zyn ik bedacht me dat het toch op z'n mist gezegd onvoorzichtig was om te middernacht rond te dwalen in oen buurt die zulk een slechte reputatie had. Toen zag ik iets glimmen, wat een oor van een kopje bleek te zijn, en een paar passen verder vond ik een v-vormige scherf vau een bord. Maar het wonderlijkste van alles was nog dat ik het mandje naast den weg zag staan, met de ïest van het gebroken porcelein er netjes in opgestapeld en een handvol klein zilver, lepels en vorken en dergelijke, er bovenop! Ik staarde er naar zoDder er iets van te begrijpen. Rosie's verhaal was dus waar. Maar waar had Rosie haar inaDd dan mee naar toe geno- nen En waarom had de dief, als het een dief geweest was, het gebroken porcelein weer opgeraapt en daar, met het zilver, achtergelaten, Ik was nu doodelijk zenuwachtig gewor den en nog niet genoeg by m'n positieven om te hoeren, dat er een auto aankwam. Toen hij dichter bij kwam hei kende ik den omtrek van de onze en wist ik, dat Halsey terug gekomen was. Het moet voor Halsey ook wel heel vieemd geweest zijn, dat hij mij daar midden in den nacht vond, met den rok van myn Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie? houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij Uit Griekenland. Links Kondoeriotis, rechts Pangalos, de oud-premier van Griekenland, die door eerstge noemde gedurende zijn vacantie werd opgelicht, door welke staatsgreep Kondoeriotis zich van de regeering heeft meester gemaakt. grijze japon om mijn schouders geslagen een rood met groen mandje onder mijn eenen arm en een zwarte kat onder den anderen. Van vreugde en opluchting begon ik te huilen en veegde in mijn opwinding bijna mijn oogen aan Beulak af. Hoofdstuk IX. ECHT IETS VOOR EEN MEISJE. „Tante Ray", zei Halsey vanuit het duis- t er achter de lampen. „Wat ter wereld voert u hier uit?" „Ie ben aan 't wandelen", zei ik, terwijl ik probeerde mij te beheerscheD. Ik geloof dat we het op dat oogenblik niet eens een belachelijk antwoord vonden. „0 Halsey, waar ben je geweest?" „Laat ik u naar huis brengen." Hij stond in een oogenblik naast me op den weg en nam mij Beulak en het mandje af. Ik kon de auto nu duidelijk zien en Warner zat aan het stuur Warner met een overjas aan en een paar pantoffels! Jack Bailey was er niet bij. Ik stapte in en langzaam reden we naar huis toe. We spraken geen woord. Wat we te zeg gen hadden was te belangrijk om er hier over te beginnen en bovendien was het niet gemakkelijk om de auto het laatste stuk van de helling op te krijgen. Pas toen we de voordeur gesloten hadden en in de hal tegenover elkaar stonden, zei Halsey iets Hij sloeg zijn armen om mij heen en keerde mjj met mijn gezicht naar het licht. „Arme tante Ray", zei hij zachtjes. En ik begon bijna weer te huilen. „Ik ik moet Gertrude ook hebben, we zullen met z'n drieën alles bepraten." En toen kwam Gertrude al naar bereden Blijkbaar was ze nog niet naar bed geweest; ze droeg nog de kimono, die ze in het begin van den avond ook aan had, en ze hinkte een beetje. Terwjjl ze langzaam de trap af kwam viel mij een ding opmeneer Jamie- son had gezegd, dat de vrouw, die uit den kelder ontsnapt was, aan haar rechtervoet geen schoen droeg. En Gertrude had juist haar rechterenkel verstuikt! Pe ontmoeting tusschen broer en zuster was zeer hartelijk, maar zonder tranen. Halsey kust6 haar en ik zag op hun beider gezichten sporen van spanning en onrust „Is alles goed?" vroeg ze. „Zoo goed als het zijn kan", antwoordde hy met geforceerde opgewektheid. Ik stak het licht aan in de huiskamer en wy gingen naar bionen. Nog slechts een half uur geleden had ik met meneer Ja- mieson in die zelfde kamer gezeten en naar hem geluisterd terwijl hij er Gertrude en Halsey van beschuldigde dat zij iets af wisten van den dood van Arnold Armstrong Nu was Halsey zelf weer hier en zou alles opgehelderd worden. „Ik zag het vanavond voor het eerst in de krant," zei hij. ,Ik wist niet wat ik zag Als ik er aan denk dat er in een huis vol vrouwen zoo iets gebeurd is!" Gertrude zat er met een strak, bleek ge zichtje bij. „Dat is nog niet eens alles, Halsey," zei ze. „Jij enen Jack ver trokken bijna op hetzelfde moment dat het gebeurde De cetective die hier is denkt dat jij dat wij er iets van af weten." „Zoo, denkt hij dat!" Halsey's oogen puilden bijna uit zijn hoofd. „Neem me niet kwalijk, tante Ray, maar die kerel Buitengewoon rjjk man „Dus gij wilt met myn dochter trouwen Hoeveel geld bezit je?" De Pretendent: „Ongeveer 3000 gulden, myDheer. Buitengewoon rjjk man „Ik zei „GELD" niet: „Los geld." vaart Miaandag a.s. D. METS LAAT NU EEN Wij leveren U een mooi schip voor wei nig geld. Op onze dwarshelling is prach tige gelegenheid voor SCHOONMAKEN en REPAREEREN van schepen, ook met groote diepgang. Wij willen u vlug en goedkoop bedienen. E. ZWOLSMAN, Scheepswerf Welgelegen Harlingen, Tel. 111. is krankzinnig". „Wil je my alles vertellen, Halsey vroeg ik. „Vertel me eens waar je dien nacht, of liever dien ochtend heen bent ge gaan en waarom je zoo stilletjes verdween De laatste acht-en-veertig uur zijn voor ons allemaal verschrikkelijk geweest Hy staarde mij aan en ik zag, dat hij begreep hoe afschuwelyk de toestand hier geweest was. „Ik kan u niet zeggen waar ik heen ben gegaan, tante Ray," zei hij na een oogen blik. „En waarom dat zult u gauw ge noeg hooren. Maar Gertrude weet dat Jack en ik al uit huis waren voor dit - voor die vreeselijke moord gebeurde." „Meneer Jamieson wil me nietgelooven* zei Gertrude vermoeid. Halsey, als het zoo ver komt dat ze je arresteeren, moetje het vertellen." „Ik ben niet van plan om iets te vertel len", zei hij met een harde stem. „Tante Ray, het was noodig dat Jack en ik dien nacht vertrokken. Waarom, dat kan ik u niet zeggen nu nog niet. Ed waar wij heen gingen zelfs al is het mijn eenige kans om een alibi te bewyzen, dan zeg ik het nog niet. Het is allemaal dwaasheid een opgeblazen beschuldiging die hem on mogelijk ernst kan zijn." „Is meneer Bailey weer naar de stad ge gaan?" vroeg ik - „of naar de club?" „Geen van beiden," zei hij op uitdagen- den toon. „Op het oogenblik weet ik niet eens waar hij is." „Halsey", vroeg ik op ernstigen tooö, terwijl ik mij naar hem voorovei hoog „heb je er ook maar eenig idee van wie Arnold Armstrong vermoord heeft? De politie denkt dat hij door iemand hier in huis is binnen gelaten en dat er van bovenaf op hem geschoten is, door iemand die op de wen teltrap stond." „Ik weet er niets van", hield hij vol, maar ik verbeeldde me dat hij even naar Gertrude keek. W.v.v.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4