Zaterdag 25 Sept. 1926, No. 4055 Sportvereniging Texel. Texel H - Helder III. De Engelsche cursus Zuivere Bijenhoning. EL1 BLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Ingezonden A D VE RTE NTIN van Sportnieuws. Morgen Zondag speelt Texel I te Helder zijn le Competitiewedstrijd tegen Helder II en zal ongeveer zijn samengsteld als volgt Giel Sikkerlee de Ruijter Th. Rijk, P. Kaan. G. Dros. A. Ran, A. Keijser, N.N. Ennen N. Tuinder Texel II speelt hier zijn le Competitie-wed strijd tegen Helder III en is ongeveer als volgt samengesteld Kwaadgras J. Keijser, P. Zomer, Koopman, Muller, J. Gielis, K.Gielis, J.Gielis, d'Ollyslager, j.Gielis P.Krugers Prof. Keesom. De afdeeling der Kon. Akademie van Weten schappen, bestemd voor de wis- en natuur kundige wetenschappen, zal op heden, 25 Sep tember, te Amsterdam haar gewone vergadering houden. Haar programma bevat als no. 1 Wetenschappelijke mededeelingen over vast helium door prof. W. H. Keesom, Leiden. Texelsch Bietenbouw. In de op Donderdag 1.1. te Amsterdam ge houden jaarvergadering van de Holl. Mij. van Landbouw heeft de heer Jac. Welleman de noodtoestand in de bietenbouw uitvoerig be sproken. Waar ook op Texel de bietenteelt niet onbelangrijk is en het suikergehalte zelfs zeer gunstig bij dat in andere streken van ons land afsteekt, meenen we er de aandacht op te moeten vestigen, dat werd voorgesteldtijde lijke invoering van protectie, om daarop te trachten tot een internatiohale regeling te komen. In het buitenland kan men niet goedkooper bietsuiker produceeren dan hier te lande, zoo- ,dat een dergelijke actie resultaat moet hebben. Thans wordt de opbrengt der peeën door de productiekosten met plm. f2,— per 1000 K.G. overtroffen. Prijsuitreiking - Volksfeest. De prijzenuitdeeling van het op 9 dezer ge houden volksfeest alhier is bepaald op Woens dag 29 September a.s. in hotel .Texel". Schietoefeningen op Texelstroom. Tijdelijk worden gelegd ten behoeve van te houden schietoefeningeneen witte lichtboei op 5ï"2'38" N.b. en 0T40" 0.1.A.; een roode lichtboei op 5301'54" N.b. en O'O'O" O.l.A. Zoo spoedig mogelijk na 24 September 1926 zullen nachtelijke schietoefeningen in de Texel stroom worden gehouden, na afloop waarvan bovengenoemde boeien weer worden opge nomen. Bij de schietoefeningen is onveilig de sector tusschen de lijnenTexelstroom roode ton No 3 in peiling 240°,5. Texelstroom roode ton No. 3 Wierbalg R.Z.H.S. lichtboei Breehorn, over een afstand van 4 mijl van Texelstroom roode ton No. 3. Kort nieuws. De heer Jb. Kikkert Jz. de Westen, leer ling van de heeren Ruijterman en van Heer waarden, slaagde gisteren te den Haag voor het examen marconist 2e klasse. Een drietal zendelingen van de secte der Mormonen (Latter-Day Saints) hield Donder dagavond onder tamelijke belangstelling een godsdienstige bijeenkomst op.de Groeneplaats. De heer Kortenhoeve groef gistermiddag uit een tuinwal een wespennest op van enorme afmetingen. OÜDESCHILD „De Zeven Provinciën." Ons dorpshotel „De Zeven Provinciën" onder gaat een belangrijke verbouwing. De achter zaal wordt plm. 50 M-grooter. Tevens wordt een speciale dansvloer aangebracht en zal het tooneel worden vergroot en verhoogd, waar door het gebouw meer aan zijn doel zal be antwoorden. f 25, - vermist. Door een der ingezetenen wordt een bedrag van f 25.— vermist, hetwelk naar zijn zeggen ontnomen is aan een portefeuille, die hij thuis op de schoorsteenmantel had gedeponeerd. Volksfeesten. Vandaag Zaterdag zullen hier volks feesten plaatsvinden. Naar bij de inzameling van gelden bleek, wordt hiervoor veel animo getoond. Door een reuze-bal zullen de feeste lijkheden worden besloten. Gisteren was het feest voor het kleine goed, dat daarbij braaf genoten heeft. DE KOOG Volksfeesten. Woensdag 1.1. hadden hier, door goed weer begunstigd, volksspelen plaats, welke door een talrijk publiek werden bijgewoond en een uit nemend verloop hadden. Door de heer C. Kooiman werden de feeste lijkheden met een kort woord van welkom geopend. Over het geheel werd voor de wedstrijden groote belangstelling aan de dag gelegd, speciaal voor het ringsteken met fietsen, waar aan plm. 60 personen deelnamen. De uitslagen mogen hier volgen: Harddraverij 1 P. de Wit, 2 L. Koppen, 3 Cor. Kikkert. Stoelendans met paarden 1 J. Witte Jz. 2 M. Koorn Cz. 3 J. Kuip Mz. Ringsteken met paard en kar 1 Cor Kikkert en mej. T. Zegel, 2 M. C. Langeveld qn echigenoote, 3 O. Burgman en mej. M. de Blpois. Ringsteken met fietsen 1 J. Reuvers, 2 mej. G. Eelman, 3 M. S. Lan geveld. Stoelendans voor gehuwde dames 1 tnej. G. Zijm-Zoetelief, 2 mej. C.J. Bakker- de Wit, 3 mej. van Hijfte. Stoelendans voor ongehuwde dames 1 mej. C. Eelman CAd., 2 mej. G. Bakker, 3 mej. j. v. Lente Cd. Voor hardloopen met buitengewone hinder nissen en stembuswedstrijd waren te weinig deelnemers. De heer C. Kooiman bracht na afloop dank aan allen, die tot het slagen van het feest hun beste krachten gegeven hadden, waarna de prijzen werden uitgereikt. Een gezellig bal besloot de avond. Texelsch Fanfare (den Burg) kweet zich op uitnemende wijze van haar taak met muziek de feestvreugd te vermeeren. DE COCKKDORP Oefentocht Reddingsboot. Donderdagmiddag 1.1. had een oefentocht plaats met de alhier gestationneerde motor- reddingsboot „Eierland". De oefening, die werd bijgewoond door de EdelAchtb. heer Burge meester en eenige leden der Reddingscommissie, slaagde naar wensch. Vacature Hoofd der School. In de „Vacature" worden sollicitanten opge roepen voor het ambt van hoofd der o.l. school alhier, in verband met het feit dat de heer J. de Jager de le December a.s. met de Indra- poera naar N.O. Indië zal vertrekken (zie het vorig nummer.) Nog meer kippen vermist, 't Is hier nog steeds „Boer pas op je kippen!" Het onderzoek naar de juiste oorzaken van de verdwijning van tientallen kippen is in volle gang en geeft nog steeds velen stof tot spreken. Met ijver wordt gespeurd en zeker zal defini tief resultaat niet lang uitblijven. Vast staat, dat menig kippenhouder de dupe werd en voor vele guldens werd benadeeld. Nog dezer dagen kwam de heer D. Eelman, op Madura, tot de minder amusante ontdekking, dat hij 80 kippen minder telde, dan hij tot de zijne meende te moeten rekenen Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Waarschuwing. Mijnheer de Redacteur. Wilt u onderstaand opnemen in uw blad? Daar er de laatste dagen veel leugen en laster van mij rond wordt gestrooid, waar niets van is te bewijzendaar ik met een gerust geweten iedere lasteraar en leugenaar in de oogen durf te ziendaar ik weet, dat ik mijn eigen hanen en kippen verkocht heb en nooit anders, wordteen ieder in zijn eigen belang gewaarschuwd zich in het vervolg van laster te onthouden, daar ik anders maatregelen zal nemen om de leugenachlige monden te stoppen. Wees anders eerlijk, gij lasteraars en leugenaars en kom 't mij zeggen in mijn gezicht, als ge durft, dat ik een dief ben, maar ga niet achter de schermen laster uitstrooien. Dat is geen mannenwerk, maar werk van menschen, die zelf niet deugen en zoodoende anderen aan een slechte naam willen helpen. Met dank voor de verleende plaatsruimte, de Cocksdorp. |n. R. BURGERLIJKE stand der GEMEENTE TEXEL van 17 tot en met 24 Sept. 1926. GEBOREN: Gerrit Jan, z.v. Cornelis Schaap en Neeltje Barhnrst. Ferdinand Marinus, z.v. Leendcrt Roeper eti Cornelia Bruin. Elisa beth, d.v. Pieter Boon en Jantje Fernhout. Jacob Cornelis, z.v. Cornelis Jacob Boon en Grietje Schotanus. Elisabeth Catharlna, d.v Johannes de Porto en Catharina Maria de Waard. ONDERTROUWD Willem Boon en Jantje Kalis GETROUWD: Cornelis Maas en Hendrika Ca tharina Maria Smit. OVERLEDENGeertje Rezel, oud 31 jaar ge huwd met Paulus Kikkert. Johan Cornells Keijser, oud 53 jaren, gehuwd metGuurtje Jannetta Roeper. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 rijwielplaatje. Zondag 26 September nam. 2 uur Entree 15 en 10 cent. voor beginnenden en meergevorderden zal aanvangen Woensdagavond 29 September van half 8 tot half 10 in de Zeevaartschool (dus een week eerder dan oorspronkelijk was gesteld) TE KOOP J. KILJAN Jbz., Burg.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 5