Gemengd Nieuws Eierenveiling Texel. Sportnieuws. De Badinrichting. Binnenland. Te Lier we'd een groenteboer betrapt op het smokkelen van speel kaarten, die op vernuftige wgze in de achterwand vau zija kar waren opge borgen. In Twente is reeds eenige centi meters sneeuw gevallen. Te Driene (Ov is een man door een stier met de horens tegen het onder lijf gestooten en aan de gevolgen over leden. Te Scharsterbrug is een landbouwer gedood door een paard, dat hem tegen de borst trapte. Hij laat een vrouw met vijf kindertjes achter. De ex-keizer van Duitschland heeft van de hem toegekende schadevergoe ding reeds 5 miljoen mark te pakken. Voorjaar 1J27 krijgt bij er nog 10 miljoen bij. Tusschen jVenlo en Te- gelen verloor een zwaargeladen vracht auto een wiel, waardoor de auto tegen een boom reed en zwaar werd bescha digd De 3 inzittenden leden geen scha Wieringen wordt door het P.E.N. geëlectrificeerd en besloot tot aansluiting bij de provinciale waterleiding Bij Go u d a is een met klei geladen vaartuig doordat de tuigage aan een meeipaal bleef haken omgeslagen De schipper kon zich redden, zijn vrouw en kind zijn in de roef door de doof verrast. M6vr. Mann-Bouwmees- t e r wordt in- tal van plaatsen bij haar afscheidsvoorstelliDg gehuldigd. (Zou ze er niet beu van worden en werd benoemd tot officier in de Orde van OranjeNassau. Te Heerlen is een hoofdcor; lucteur door een locomotief doodgered n. Hij laat een vrouw en 6 kinderen achter. Vlieland zit door geldgebrek leölijk in de put. Boter bij de viscb, zegt de brandstofhaudelaar, want de gemeente is mij nogal een paar centen schuldig Eerst de oude schuld afgedaan. De smid is ook niet malsch zoodat de scholen weldra niet verwarmd kunnen worden. Er zijn ambtenaren die al maanden geen cent ontvinven, er is er zelfs eon die sinds October 1925 geen cent kreeg Een treurige boel. Bij Katerveer wordt een nieuwe biug over do IJsel gebouwd. Te Amsterdam is een ver- eeniging opgericot, die zich ten doel stelt dooven en slechthoorenden bij de verbetering huoner maatschappelijke posi lie behulpzaam te zijn Belanghebbenden schrijven aan de administrateur, Over toom 234 te Amsterdam. Te Broek in Waterland wierp een roodbonte aoe 3 zwartbonte kalveren, samen 86 kilo. Alles wel aan boord 1 Onze regeering zal zes Olym piade postzegels in omloop brengen. De prijs zal iets hooger zijn dan die van de tegenwoordige zegeis. De opbrengst komt deels ten goede aan hst Olympisch Comité. Buitenland. In Rijnland hebben alle bakkers die aan het Fransche bezettingsleger brood leveren, gestaakt. Te Berlijn heeft een rentenier zijn vrouw met haar broer en zus gedood. Moskou telt thans 1880,000 in woners. Te Tokio zijn revolutionnaire fi'.ms in beslag genomen, die de Sovjet republiek aan haar gezant aldaar zond. Te Teheran vloog een auto met wapenen en munitie in de lucht, waarbij eenige officieren werden gedood De Koning van Roemenië riep zijn gemalin uit Amerika terug opdat de waardigheid van zijn dynastie niet in de knel komt. Te Londen werd door een groot warenhuis medegedeeld dat er jaarlijks plm. f 100,000 gestolen werd. In Luxemburg bestaan plan nen om het herle land te electriflceeren In Irak zijn vela bandieten, die zich aan dief-tal van ilm lOO'kameelen schuldig maakten, met vliegtuigen en pantserauto's getuchtigd. Te Berlijn zijn weer Communis ten s'aags geraakt met de politie, die van gummistok en bajonet moest ge bruik maken. Vijftig raddraaiers werden opgepakt. Te Basra heeft de kapitein van een Duitsch stcom-chip assistentie ge vraagd, daar de bomanning tot tweemaal toe hem trachtte te vermoorden. Twee mannen werden opgeborgen. Te Lichtenberg is een wacht meester vermoord gevonden Het onder zoek heeft uitgewezen dat hij door twee jongelieden doodgeslagen is. De daders zijn gearresteerd. BijRathenow werd een zeer corpulente vrouw dood !a"gs de weg gevonden. Bij het onderzoek bleek men te doen te hebben met een ongeveer 60-jarige man die niet minder dan 10 rokken over elkaar aan bad. Men ver moedt dat hij zich in een vlaag van waanzin het leven benomen heeft. by Rothenburg heeft een 16 jarige jongen de ouderlijke woning in brand gestoken, omdat hij door zijn vader eens flink was gestraft. Te Doornik ontstond brand in een gesticht met 1000 krankzinnigen en idioten. Het kranige personeel bracht ben allen in veiligheid, niemand ont kwam. DeSov jet-regeering spreekt het bericht over verandering van de Sovjet vlag tegen. Op het Bodenmeer heeft een zware storm gewoed, waardoor menig schip gehavtnd werd. In de Oekraine is een tsaristisch officier wegens samenspan ning en spioDDage ter dood veroordeeld De Duitsche kruiser Embden zal in 1jaar een reis om de wereld maken en zal de Cocos eilanden bezoeken, waar da eerste Embden in 1914 werd vernietigd De Vereenii ie Staten van N. Amerika wisten d laatste 4 jaar hun uitvoer met 50 pet. te vermeet deren. Te Par ij s ontstond door kort sluiting brand in hotel „Tunis" zoodat vee! gasten over da daken moesten vluchten Drie personen liepen ernstige woeden op. Te Ween en willen 2o0 cafe's wegens de hooge belastingen sluiten. Te Sofia heeft men alweereou troep Communisten, die kabaal maakten achter slot en grendel gesteld. TeLauterseiften(D)isde reeds eerder besproken raillooze treio door de slijkerige weg in een sloot ge raakt en tamelijk beschadigd. In Engeland zal aan het eind van de winter behoefte aan buitenland- sche aardappelen ontstaan. Te Par ij s is vermoedelijk uit jaloerschheid door 2 personen mot revol vers een aanslag gepleegd op een revue ster. Zij kwam er zonder kleerscheuren af Juist was zjj ontsnapt aan een ernstig orgeluk, daar men een wiel van haar auto had losgeschroefd. In Marokko is de sultan in alle stilte in het huwelijk getreden. Hij heeft ook al in de gateD, dat het niet altijd meevalt als „feestvarken" te worden behandeld. In Belgis zijn de brood- 6n kolenprijzen sterk gestegen, in sommige steden zeer hoog. In Sovjet -Rusland hebben de Joden het hard te verantwoorden. Uitoefening van de godsdienst is hun niet officieel verboden maar toch uiterst gevaarlijk. Het wordt als een misdaad aangerekend wanneer zij zich op Joodsche feestdagen aan [bun dienst onttrekken Na Lenin's dood zijn er 6000 naar Siberië's onherbergzaamst oord verban nen. In Rusland hebben zij geen recht op staatszorg. Te Berlijn wordt voor 1930 een wereldtentoonstelling voorbereid, voornamelijk gewijd aan bouwkunst, bouwbedrijf en woninginrichting. Te Lahore kostte een bom ontploffing bij een Hindoesch feest 9 man het leven. In de Sudeten zijn3treinen door sneeuwval blijven steken. Het op- ruimingswerk heeft 1 dag geduurd. Te Durham hebben 2000 sta kers de politie gesteenigd, die 100 mijnwerkers begeleidde. Een Engelsch passagiers vliegtuig van de dienst Londen Parijs ineft met een NW orkaan in de rug zijn tocht in 90 mnt. afgelegd en vloog dus 225 K.M. p. .uur. Aande kust van Slees- wijk spoelde een flesch aan met een briefje, waarop stond, dat de U 14 de in 19 6 verloren Duitsche duikboot zich in zinkende toestand bevond, In Rusland is de pest thans geheel geweken. Te Par ij s is een Fransche meneer in de kraag gepakt die vermoe delijk voor Duitschland spionnagedienst verrichtte. Hij ontkende en zei integen de6l Duitschland militaire geheimpjes te willen afsnoepen. We zullen zien. Te New-York werd op de vensterbank van een rechtbank een bom gevonden met een groote hoeveelheid springstof Van zulke presentjes mag men liever verschoond blijven. In Texas had een petroleum- brand plaats, waarbij een tank sprong, hetgeen 2 man het leven kostte. Men kon door gebrek aan bluschmiddelen weinig tegen de vlammen uitrichten. In Ohio heeft een oud-officier van justitie in een krankzinnige bui zijn vrouw en-16 jarige dochter meteen pook gedood. Ook zijn getrouwde dochter en twee jonge kinderen moesten het ontgelden Ontzetting uit zijn ambt en geldelijke zorgen zijn hieraan niet vreemd Te Bologna beeft een 15jarige knaap, zoon van een welgesteld uilgever aldaar, met een revolver een aanslag op MussoÜDi gepleegd. De kogel doorboorde de jas en het ordelint van de dictator, doch wondde hem niet. De dader werd door het verwoede publiek met dolkste ken afgemaakt. In België viel in het gebied van de Maas veel regen, met het gevolg dat de rivier sterk is gewassen. In onze pro vmcie Limburg trad zij reeds buiten haar oevers en liepen hier en daar landerijen onder. Te Havana zijn 117slachtoffers van de laatste orkaan ter aarde besteld. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterke en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Engelscbe Ministe van Luchtvaart verklaarde, dat vliegtui gen niet met valschermen kunnen woi den uitgerust. Boter acht hij het d toestellen te verbeteren. Onder Berlijn zijn eenige malei voorbijgangers op dé" openbare weg c het intreden van de duisternis ernsti mishandeld. Eeu werd gewurgd e daarop beroofd; bij moest raar het zi kenhuis worden vervoerd. Een ande werd voor de woning van zijn verloofj met revolvers bedreigd, doch wist toe alarm werd gemaakt de daas te ot springen. In Engeland heeft Churchill ve klaard, dat de regeering zich met bat en tand tegen communistische pi op ganda verzetten zal. In Sjantoeng (China) hebbn baudieten de Arglicaanscbe bisschop p vankelijk weggevoerd. I n 11 a 1 i worden plannen g maakt voor een tunnel tusschen Sicill en het vasteland van Italië. In de provincie Namei (België) zijn verscheiden typhusgevalle waargenomen, waartegen de regeerin alle maatregelen genomen heeft. In België is de 12e verjaarda| van de slag aan de User herdacht. Prins Leopold van België en prio ses Astrid van Zweden ontvingen reed voor een bedrag van 180,000 frs. aai huwelijksgeschenken. New-York krijgt zijn drink water uit enorme in naburige gebergte gebouwde stations. Een der reservoirs dat bij aanleg 60 miljoen p.st. kostte blijkt lek en laat de helft van het op gevangen water door. Een tegenva lei tje Te Detroit is de wereldbekend boeienkoning Houdini tijdens een vooi stelling in elkander gezakt. Hij bleel blindedarmontsteking te hebben opgelo) pen. Volgens een ander bericht zou bi bij zijn geweldige toeren zich inweodi; hebben gewond. Thans is hij overleden Te Kotaradja (Sumatra) is ee Atjeher wegens moord op een tramcot ducteur ter dood veroordeeld. Te München weldra ookti Hamburg worden dagelijks weerkaa ten uitgezonden, die voor de meteoroli gische wetenschap van groot9 beteekani zijn. In Z.W. Palestina worden metspi ciale netten vele kwartels gevangen, di( in de herfst wé doorvoed uit Z Europi zuidwaarts trekken. De Engelsche regu ring verbiedt deze vangst niet,, doch treedt ietwat beschermend op. Bij Yokahoma (Japan) strandde een passagiersschip met 4 millioen jeu goud voor N.Amerika aan boord. Meu hoopt de boot vlot te brengen. In Nicaragua (M, Am.) heeft de catii nale bond van 20.00 J 'leden een beroej op de president van de Ver. Staten gedaan om aan de onzekere toestand binnenslands een eind te maken. Te Antwerpen hebben eei aantal gevangeneu een verzoek oc gratie of strafvermindering gericht aai prins Leopold en prinses Astrid. Di paar maast druk trouwplannen, aliicb een goede gelegenheid om met zoo'c adres succes te hebben INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunne veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbari kennis dat ter Gemeentesecretarie te inzage ligt een verzoek met bijlagen vai de N. V. Handelsraad L T ti. Kringkautoo.' „Texel" om vergunning tot het oprichtei van een koekenbrekerij, gedreven uoo: een ruw-oliemotor van 6 P. K. in hel perceel, ge.egen aan de haven t Oudescbild kadastraal bekeDd iu Sectie D no. 2003. Op Zaterdag den 13November 1926,de: middags te twaalt uren zal ten Raad huize gelegenheid bestaan om bezwarei tegen dit verzoek in te brengen en de» mondeling en schriftelijk toe te lichter Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie Ons electrisch bedrijf verschaft thans ook in de donkere morgenuren licht, voorloopig tusschen 6 en 7 uur. Aangevoerd op 1 Nov. 1926 1250 kipeieren f 12,30 tot f 14.— per 100 stuks, Midden f 13,40 per 100 stuks. Een vroegertje. Men schrijft ons Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat op hoeve „Vlijt" thans reeds een kip van broed 1926 met zeven kuikens rondwandelt. Het moedertje had haar eitjes, tien in getal, op een verborgen plaatsje gelegd en in alle stilte verzorgd met gemeld resultaat. Het gezin werd thans op een beter plaatsje onderdak verschaft. Moeder en spruiten maken het best. Texelsche Algemeene Wijkverpleging. Ingekomen giften gedurende de maand Oct. A. K. Burg f 25,—, Wed. K. Waal f 20, Wed. D. Oost f 2,50. De bemaling van Waalenburg. Het besluit der provinciale staten van Noord- Holland, in de winterzitting van 1925 genomen, tot invoering van een eigen bemaling voor Waalenburg is nog altijd niet koninklijk goed gekeurd, aldus de Telegraaf. De oorzaak der vertraging is gelegen in de omstandigheid, dat de aangrenzende polders en het rijk, voor het staatsboschbehcer, tegen het statenbesluit bij de Kroon bezwaren hebben ingediend. Naar wij thans vernemen zal de koninklijke beslissing vermoedelijk nog geruime tijd uitblijven. Zondag 1.1. trad Texel I hier in het veld tegen Batavier I, tegen welke club de onze het met 2—3 moest afleggen. De rust trad voor Texel in met 0—2, doch nauwelijks was de strijd weer aangevangen of in korte tijd konden een tweetal punten in Texel's voordeel worden geboekt. Aanhoudend verplaatste het brandpunt van de match zich naar het doei der tegenpartij, doch dpor gebrek aan scherpschutters aan onze zij moest iedere poging tot „doelen" verder schipbreuk lijden. OÜDESCHILD In verband met de plannen tot het bouwen van een badinrichting alhier, kan w orden mee gedeeld, dat een desbetreffend adres aan de Min. van Waterstaat werd gericht. De technische opzichter van Waterstaat is van oordeel dat de uitvoering van het plan van die zijde geen moeilijkheden in de weg zullen worden gelegd. Een bekend zwemmer uit Helder verklaarde zich bereid hier voor de edele zwemsport propaganda te maken. OOSTEREND Een jubilé. Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer M. Kikkert, hoofd der o.l. school alhier, zijn functie aanvaardde. 't Was de wensch van de jubilaris deze dag zooveel mogelijk onopgemerkt voorbij te laten gaan. Evenwel werden de leerlingen onthaald en werd in kleine vriendenkring het feit her dacht.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2