HANDENARBEID "feuilleton" Meubelmagazijnen B. J. QUAST ZOON, NIETS boven eenSingernaaimachine. Maasdag 8 November a.s. stemming van twee Hoofdingelanden Weststraat 31-33 - HELDER - Kanaalweg 40 B J QUAST ZOON, Meubelmakers, Stoffeerders Bietensnijders (Rapide) Giervaten en Gierpompen. DE WENTELTRAP P H KONING Sz. en P. BAKKER Az Hois te haar of te koop gevraagd Voor lijdenden Herstellenden VAR DEB GRAAF Go., ^teitoam^rotterdam G. WORTMAN,* Binnenburg. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V, uur later.) Datum 4 5 6 7 8 9 10 Nov. Hoogwater 8,02 8,32 9,01 9,32 10,05 1041 11,22 Treinenloop Helder van Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6.26 8,53 7.27 sneltrein 9,01 10,07 Zon- en feestd. niet 12.15 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6.32 7.20 9,28 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7.42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon- er. feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleenlZon-en feestd. 1,04 Stoombootdienst Texel - Helder v.v. ingaande 3 November 1926. Op Werkdagen: van Texel 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. BurgHaven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,45 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 9.—v.m. - Qosterend van de Cocksdorp 10.30 v.m. )via uos,erena Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- rn feestdagen vm. 8—9; nam. 12. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaarbank:- vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 5,— uur, rijtuigen 5,30 uur. Parvenu Pracht-champagne, deze, Graaf. Ik hou van champagne. Bij mij thuis drink ik champagne als water. Gast: O! Nu, dan verwondert het mij niets, dat u deze lekker vindt, na al die slappe kost bij u thuis! TE KOOP H. J. SMIT, Smederij, Waalderstraat. Diverse soorten papier ten behoeve van verkrijgbaar in Boekhandel Parkstraat „Wat ik zeggen wou, juffrouw Dinges, ik wil nergens toespelingen op maken, maar het is wel verduiveld eigenaardig dat ik vandaag, juist een dag, nadat mijn varkensleeren tasoh gestolen is, een dubbel rantsoen spek bij mijn ontbijt krijg." Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RJNEHART. 82) )o(- Ik stond dadelijk op en toen mijn voet stappen hoorbaar werden op den vloer hield het kloppen op en volgde er een zacht ge fluister door het sleutelgat. „Juffrouw Rachel 1 Juffrouw Rachel 1" zei er iemand, telkens weer. „Ben jij daar, Liddy?» vroeg ik, met mijn hand aan de deurknop. „Laat my in vredesnaam binnen!" zei ze zachtjes. Ze stond tegen de deur geleund, want toen ik open deed viel ze naar binnen. Ze zag groen bleek en had een zwart mét rood gestreepte flanellen onderrok over haar schouders. „Luister eens!" zei ze, terwijl ze midden in de kamers bleef staau en zich aan mij vastklemde. „0, juffrouw Rachel, het is de geest van d en dooden man, die klopt un binnen gelaten te worden 1" En werkelijk hoorde ik een dof „klop klop klop - dicht bij. Het was'een ge dempt geluid je voelde het meer dan dat je het hoorde en het was onmogelijk uit te maken waar het precies was. Het eene oogenblik scheen het tegen den vloer onder ons te zijn, en dan was het even stil eu begon het klop - klop - klop schijnbaar tegen den muur.) „Een spook is het niet", zei ik vol over tuiging. „Als het een spook was zou het niet kloppen, maar door het sle telgat ko men." Liddy keek naar het sleutelgat. „Maar Een auto-boot. Een nieuwigheid van de Parijsche Automo biel Salon. Deze, als motorboot gemodelleerde auto, kan ook als zoodanig gebruikt worden. Het „toestel" maakt een zeer eigenaardige in druk. Het Dagelijksch Bestuur van het Water schap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel, brengt ter kennis van de Stem gerechtigde ingelanden, dat op van voormiddags 10 uur tot namiddags 3 uur in café „Den Burg" aan den Burg zal worden overgegaan tot de voor het bestuur van het Waterschap, waar toe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Deze stemming behoort te geschieden ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van Hoofdingelanden, de Heeren Texel, 18 October 1926. Het College van Dagl. bestuur vnd., J. S. DIJT, Voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., Secretaris geschikt voor winkel, of een winkelhuis, met Mei 1927 of eerder. Brieven onder no. 94 aan het Bureau van dit blad. hei lijkt er meer op of er iemaod probeert hier ln huis in te breken. Liddy rilde hevig. Ik zei dat ze inij mijn pantoffels moest aangeven, en toen bracht ze mij een paar handschoenen 1 Ten slotte zocht ik den boel zelf maar op, en maakte mij klaar om Halsey te gaan roepen. Het electrische licht was overal uit; in de hal brandde alleen een nachtlampje, toen ik naar Halsey's kamer liep. Waarvoor ik eigenlijk bang was, weet ik niet, maar het was een opluchting voor me toen ik hem daar vast in slaap vond, en zijn kamerdeur niet op slot bleek te zijn.,* „Wordt wakker, Halsey" zei ik, en schud de hem heen en weer. Hy bewoog zich even. Liddy stond half binnen en half buiten de kamer; zooals gewooniyk was ze bang om alleen te blijven en binnenkomen durfde ze toch niet erg goed, Maar plotseling scheen ze zich ovef al die bezwaren heen te zetten. Ze gaf een onderdrukten gil, rende de kamer in en greep het voeteneind van het bed vast. Hal sey begon wakker te worden. „Ik heb het gezien", jammerde Liddy - „een vrouw in het wi beneden in de hal!" Ik nam er geen notitie van. .Halsey4, drong ik aan „er is iemand bezig in te breken. Wil je asjeblieft op staan „Het is ons huis niet," zei hij s'aperig. En toen drong de toestand op eens tot mij door. „Goed, tante Ray", zei hy, nog steeds geeuwend „Als u mij even tijd gunt om wat kleeren aan te trekken Hot kostte mij de grootste moeite om Liddy de kamer ui te krijgen. Ze was niet voor redeneering va.baar; ze beweerde dat die verzwakt zijn door koortsen, typhus, influenza, of dergelijke ondermijnende ziekten, is de Sanguinose het middel, dat het eerst de levensopgewektheid terugbrengt. voor wie het cr op aar. komt, de verloren krachten spoedig te heroveren; wier eetlust mort worden opgewekt; die aan dieren cn verkwikkenden slaap behoefte hebben: het middel dat u snei en zeker daaraan helpt is de Sanguinose. In revallen van zenuwzwakte,-vooral na de influenza, typhoïde en dergelijke onder mijnende krankheden, schtijf ik geregeld de Sanguinose voor. In geen enkel geval bleef zij zonder uitwerk'ng. Dr. Pol Demade. Van de Sanguinose behoeft gij geen likeurglaasjes te gebruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Sanguinose kost per fl f 2,—. 6 fl f II,12 fl f21,—. WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg; P. Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. In uw Meubelmagazijn vindt U wat ge zoekt in Meubelen, Bedden, Dekens, Karpetten, Zeilen, enz. Het beste voor laagste prijzen, wordt door Uw Meubelmagazijn geleverd en gegarandeerd. Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie! houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Voor de meest verschillende doeleinden geschikt. Geriyakkelijke betalingscondities, Contant korting. -Adleenvortegenwoordiger voor Texel ze het spook gezien had en niet meer op de gang durfde te komen. Ten slotte kreeg ik haar in mijn kamer, meer dood dan levend, en legde haar op mijn bed neer. Het kloppen, dat een poosje had opge houden, was weer begonnen, maar nu zach ter. Halsey kwam na een paar minuten ook en stond te luisteren of hij ook uit kon maken waar het geluid vandaan kwam. „Geef me mijn revolver, tante Ray", zei hij en ik haalde hetdingtevoorschijn.dat ik destijds in het tulpenbed gevonden h d en gaf het hem. Hij zag Liddy liggen en bedacht opeens dat Louise nu alleen was. „Laat dien kerel, wie het ook is, nu maar verder aan mij over, tante Ray, en gaat u naar Louise. Misschien is ze wakker en maakt ze zich ongerust. Dus in weerwil van haar heftige tegen werpingen liet ik Liddy alleen en giDg terug naar den Oostelijken vleugel. Misschien liep ik wat extra hard langs de gapende opening van de wenteltrapen ik hoorde Halsey heel voorzichtig de hooldtrap af gaan. Het kloppen was opgehouden en de stilte was bijna pynlyk. En toen klonk er plotseling, schijnbaar vlak onder mij, een gil van een vrouw, een angstkreet, die onmiddellijk weer ophield. Als de doodelijke stilte die nu volgde klopte mijn hart of het barsten zou. Meer dood dan levend bereikte ik Louise's slaapkamer. Zij was er niet 1 Hoofdstuk XVI. IN DEN VROEGEN MORGEN. Ik staarde naar het leege bed. De dekens waren terug geslagen en Louise's rose zij den kimono, die altyd over het voeteneind hing, was verdwenen. Het nachtlicht brandde zwakjes. Ik nam het op, maar mijn hand trilde zoo dat ik het wel moest neerzetten en op de een of andere manier bereikte ik de deur. Er klonken stemmen in de gang en Ger trude kwam naar mij toeloopen. „Wat is er!" riep ze uit. „Wat was dat voor een geluid? Waar is Louise?* „Ze is niet in haar kamer", antwoordde ik onnoozel. „Ik ik geloofde dat zij het was die schreeuwde". Liddy was nu bij ons gekomen, met een lamp in haar handeD. We stonden dicht bij elkaar bovenaan de wenteltrap en keken naar beneden. Er was niets te zien en het wa3 er heel stil. Toen hoorden we Halsey de hoofdtrap opkomen Hij liep de gang in waar wij stonden „Er probeert iemand om in te breken. Ik dacht dat ik iemand hoorde gillen. Wie was het?" Op onze verschrikte gezichten las hij de waarheid. „Daar beneden heeeft iemand gegild zei ik. ,En Louise is niet in haar kamer Met een ruk nam Halsey de lamp uit Liddy's handen en holde de wenteltrap af Ik volgde hem, wat langzamer. Door de schrik was ik als verlamd. Ik kon bijna geen voet verzetten. Onderaan de trap gaf Halsey een schreeuw en zette de lamp neer „Tante Ray!" riep hij verschrikt. Onderaan de trap lag Louise Armstrong, met haar hoofd op de onderste trede. Ze lag er bleek en bewegingloos, haar kimono open over haar nachthemd en haar zware vlecht naar boven toe, alsof ze de trap was afgegleden. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 4