Purol bij RuweenSchraleHuid n Zangvorsen. „Eigen Oefening" Notaris Mulder CONCERT BAL NA Ma de E.I. Polak Gemengd Nieuws ADVERTENTIEN „INTER NOS"(Helder) 10 „FraBchéinoflt, de Marskramer" SU Sfi. Ons nieuw clectrisch bedrijf. PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN Bi Het meermalen bekroonde Dubbelmannenkwartet tige wijze, waarop hij de schietoefeningen heeft geleid. Meegedeeld wordt, dat klachten aan gaande slechte patronen ongegrond zijn. Het geconstateerde gebrek moet veeleer aan de te wijde geweerloopen worden toegeschreven. Om hierin te voorzien zullen weldra buksen of nieuwe margageweren worden uitgereikt. Landdag 1927. Ingevolge gehouden besprekingen te Alk maar en Schagen werd besloten op de laatste of op een na laatste Zaterdag in Mei 1927 in het Sportpark te Alkmaar een landdag te organisecren, waarvan de opzet geheel en al van de financieele steun der diverse afdeclingen zal afhangen. Spreker zet in korte trekken doel en beteekenis van deze landdag uiteen en memoreert, dat Texel plm. voor f 150,— in de kosten zal moeten bijdra gen, wil van een goed georganiseerde landdag sprake kunnen zijn. Spreker stelt voor, door het aanbieden van lijsten de noodige dubbeltjes in de buul te krijgen, hetgeen door de aan wezigen wordt aanvaard. Het bestuur offert alreeds zijn penninkskes, diverse collectanten worden ingeschreven en weldra gaan de lijsten in zee. Op 1 December a.s. zullen de inge komen geiden aan de burgemeester worden afgedragen. Allerlei. Vermoedelijk zal in de tweede week van Jan. 1927 hier de landstormfilm worden vertoond. Tot dekking der kosten zal van l^den en buiten staanders. een entreeprijs van resp. 15 en 30 cent gevraagd worden. Inzake de afvloeiing van 40 jarige landstor- mers wordt door de heer Oolders opgemerkt, dat deze regeling alleszins billijk is te achten. De mogelijkheid bestaat evenwel bij 't bereiken van die leeftijd een contract te teekenen voor 5 of 10 jaar, waardoor men zijn rechten behoudt. Wie in 1891 geboren is gaat over tot de aanvullingsreserve, wie in 1886 geboren is levert zijn kleeding in. De afd. W. Friesland is aan Alkmaar toege voegd, waardoor de sterkte dezer afdeeling op 35—3600 man werd gebracht. Nadat de heer Oolders nog getracht heeft meer animo voor het landstormblad te wekken wordt de vergadering door de voorzitter onder dankzegging aan de heer Oolders en de com missieleden tegen half elf gesloten. Dokter W. W. v.d. Vegt. t Op 76-jarige leeftijd is de algemeene geachte heer Dr. W. v.d. Vegt na een kortstondige ziekte in het St. Elisabethsgesticht te Alkmaar over leden. Na een verblijf van vele jaren als Officier van Gezondheid in Ned. Oost-lndië vestigde dokter v.d. Vegt zich na volbrachte diensttijd aan de Weteringschans te Amsterdam en deed zich weldra als uitnemend geneesheer kennen. Als specialist in huidziekten mede verwierf hij zich een ruime praktijk. Na het overlijden van zijn broer vestigde hij zich in October 1911 op Texel, aanvankelijk te de Waal, twee jaar later te den Burg tot zijn gezondheidstoestand hem besluiten deed zijn praktijk neer te leggen. Dokter van der Vegt wijdde zich steeds met buitengewone liefde aan zijn edele taak, onder scheidde zich door zijn groote kunde;verwierf zich niet alleen ook hier een drukke praktijk, wijd ook was om hem de kring van vrienden, van vereerders, daar menigeen de vriendschap van de ronde, gemoedelijke, joviale man gaarne zocht. Het heengaan van onze beminde geneesheer zal velen met weemoed hebben vervuld. Hij ruste in vrede. Eierenveiling Texel. Aangevoerd op 8 Nov. 1926 1500 kipeieren f 12,30 tot f 14 70 per 100 st..ks, Midden f 13,90 per 100 stuks. De Dertig Gemeenschappelijke Polders. Door periodieke aftreding volgens rooster van de hoofdingelanden, de heeren P. H. Koning Sz. en P. Bakker Az., ontstonden twee vacatures waarin door de stemming op Alaandag 1.1. in café den Burg werd voorzien. Op 271 ingediende stembriefjes werden 461 stemmen uitgebracht. De heeren Koning en Bakker werden herbe noemd, resp. met 158 en 172 stemmen. Op de heer Keesom werden 100,op de heer C, P. Witte 26 stemmen uitgebracht. Nog eenige andere personen zagen enkele stemmen op zich ver- eenigd. De bestekken van net en centrale ten be hoeve van de N. V. Texelsche Eiectriciteits- maatschappij kwamen Dinsdag 1.1. gereed en zijn die dag aan gegadigden afgezonden. De aanbesteding is bepaald op Woensdag 1 December a.s. Kort nieuws. De Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs tracht binnen enkele maanden ,ten voordeele harer kas een bazar te organiseeren. De teelt van suikerbieten heeft dit jaar op Texel weinig te beduiden. s. s „VVisla" vlot gesleept. Het Poolsche s. s. „Wisla" dat 10 October jl. bij stormweer op Terschelling strandde, werd Dinsdag 1.1. door 4 sleepbooten van Dros en Doekscn vlot gebracht en behouden in de haven van Terschelling gesleept. DE COCKSDORP Onweer. Tijdens een kort onweer sloeg de bliksem langs de uitkijktoren bij de Eierlands ïevuur- torei, beschadigde daarbij de betonne fundee- rir.g en maakte de telefoon defect. De waterwolf. De sterke duinafname aan hetNoorderstrand i heeft de bewoners van het Eierlandsche Huis doen besluiten hun woning te verlaten, om aan deze zijde van de dijk een veiliger woonplaats te betrekken. OUDESCHILD Zweminrichting. Zooals we reeds eerder meedeelden, zal men trachten achter de haven een goe e zwemgelegenheid te maken, en werd reeds een commissie benoemd, om die zaak eens onder de oogen te zien. Zondagmiddag 1.1. nu k'xam ztj met enkele genoodigden weder by elkaar en werd het plan nader besproken. Gemeend werd, dat men voor loopig met 20 kleedhokjes kon volstaan. De hier welbekende architect Sok had aan geboden gratis een teekening en onkosten- berekenicg te willen maken wat dankbaar werd aanvaard. De heeren ambtenaren van waterstaat zeiden allo médewerking toe. Een groote steun heeft men van de Heldersche zwembond. Besloten werd, zoo spoedig mogelijk leden en donateurs voor een op te richten zwembond te werven. De kosten van het lidmaatschap zullen ongeveer f 1.50 moeten bedragen. Het ligt in de bedoeling om ook vooral voor kinderen een goede gelegenheid te maken. Dus, ach men zich zelf te oud om lid te worden, dan kan men toch donateur worden. Dan profiteeren de kinderen er weer van. Wij vertrouwen, dat velen lid zullen worden, daar ieder toch wel van het groote nut van zwemmen zal zijn doordrongen en wenschen de dames en heeren, die het werven van leden op zich hebben genomen veel succes. Daan Pool en „Excelsior*. Daan Pool trad Zondagavond in de Zeven Provinciën op met medewerking der muziek- club. De aanmerkelijk vergroote zaal was zoo goed als vol De muziekclub opende het programma met een tweetal pittige marschen, welke goed insloegen. Het programma van de heer Pool was afwis selend, zang en voordrachten, zoowel het kluchtige als ernstige genre is hem goed toevertrouwd. Wal is er niet smakelijk ge lachen om „Catrien" en bet verslag van Kees van de Schagerfeesten, terwijl bij „De macht van het kind" en „Het licht in de nacht" menig traantje werd weggepinkt. Deze heel mooie avond werd met 'n muziek- nummertje besloten, waarna menigeen op de gebruikelijke wjjze van de nieuwe dans vloer gebruik maakte. Binnenland. Het wetsontwerp tot af- schaiflog der speelkaartenbelasting noemt als datum van iogang 1 Juli 1927. Mogelijk komt hierin eenige wijziging en zal voor niet-verkochte spellen restitutie worden verleend. Te Schoonoord ging vermoe delijk door kwaadwilligheid 25000 KG, stroo in vlammen op. Te Vlodrop is op 500 M de eerste kolenl3ag aangeboord. Te D e 1 f t is de 86-jarige A. v. d. Bos met zijn klsediog met een gloeiende kachel in aanraking gekomen. De stakker dia levend verbrandde, woonde samen met oen bejaarde dochter, die juist afwezig was. Te Amsterdam is een oud ambtenaar van de rijksverzekericgbank wegens dubbel gebruik van rentezegels tot 4 mnd. celstraf veroordeeld. Het volledig rapport in zake het vergaan van de Ter-cheilinger loodsschoener is voor i-idsreen bij de Lmfsdrukkeiij to Haarlem verkrijgbaar gesteld. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of binder kunnen vei oorzaken. Burgemeester on Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Gebr. C., D. en G M. Blom te Oudescbild om vergunning tot het oprichten van een viscbmalerij, gedreven door een benzinemotor van 2 V» P K. op het perceel gelegen nabij Oudescbild kadastraal be kend in S.c'ie b No. 2694. Op Maandag, den 22en November 1926 des middags te 12 ure zal ten Raadhuize der gemeente gelegenheid bestaan om b.-zwaren tegen dit verzoek iu te bren gen en d ;ze mondeling ;n schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzorger, als zij, die ie- zwaren hebben, ku oeo gedurende d ie dagen voor het bc zengemeld r tij r tip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemon van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hitfderwet op den bepaal den dag voor het gemeentebestuur ziji verschenen teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 8 Nov. U26. Burgem. en Weth voornoemd, Pe Secretaris, De Burgemeester, JONKE't. W, B. OORT. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat' ter Gemeentes°cretarie ter inzage ligt een verzoek met. bijlagen van P. Zjgel te Oudo<chi.d om verguuning tot. net oprichten van een cpslagplaats voor lompen in h .t perce-i wijk S no 257 kadastraal bekend ia Smtie D, no 2056 Ti vens een verzoek met bijlagen van Jn D.-kker Pz te Oudescbild om vergun ning tot het opriebteu van een opslag plaats voor lompen in het perceel wijk S no. 41a kadastraal bekend in Sectie D, no. 2773. Op Maandag den 22 November 1926, des middags te twaalt uren zal ten Raad huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van bet Gemeentebestuur bevoegd zijn zij die niet voor bet Gemeentebestuur ziju verschenen, ton einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 8on Nov. 1926. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, JONKER W. B. OORT. Woensdag 10 November. HERVORMDE GEMEENTE. Koog, s' av. 7 uur ds van 't Hooft. Burg, 'sav. 8 uur Bijbelbespreking in Gebouw v. Chr. Belangen. Den Hoorn, 's av. 7 uur Zendingssamenkomst Zuid-Eierland, 'sav. 8 uur Bijbellezing. Donderdag 11 November. Oosterend, 's av. half acht Bijbellezing. Zondag 14 Nov. HERVORMDE GEMEENTE Burg, 'sav. 7 uur ds. Raabe. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Bediening H. Avondmaal. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. H. Doop. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Raabe. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. Petersen. Legerpredikant Bloemendaal. Dankuur v. h. gewas. Oogstcollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Vis. Alkmaar, 5 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2927 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 14,50 a 15,50 Rogge 12,— a 13, Haver 9.50 all Gerst chevalier 11,a 12, Groote groene erwten 45,a 50, Kleine groene erwten 26, - a 30, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 6 Nov. pulleneieren f 12,— a 12,70 per 100. Kipeieren. Aanvoer 12.500. 56/58 KG. 0,- af 0.- de ]00stuks 58,60 K.G. 13,30 k 14,70 ae luustuKS 60,62 14,- a 14,80 62,64 a Bruin 14,80 a 15,20 Eendeieren. Aanvoer 2500. 7,40 a 0 Texel, 8 Nov. 1925. 25 koeien 200,— a 325, 4 Pinken 110,— a 160, 4 nuchtere kalveren 8, a 15,— 36 Biggen 10,— a 16, 12 korf oude kippen 0,80 a 1,20 3 korf jonge kippen 2,50 a 3,25 Eierveiling Texel, 8 Nov. Aangevoerd werden 79 partijen, 3434 stuks Kipeieren f 9,40 a f 14,50 per lOOstuks Midden w'* '3,70 midaei-1 oruin f 14.20 Aangevoerd 25 Eendeieren. Hoogste f8,50 Laagstef8,50 per lOOstuks Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust Verstopping Slechte spijsvertering cn alle voedingsstoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpil- len. die uw geheele or ganisme verkwikken. Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze lieve oom en behuwd-oom Dr. W. W. VAN DER VEGT. M. EBBINGE WUBBEN— Van der Vegt. P. E. H. EBBINGE WUBBEN. Texel, 8 Nov. 1926. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven van het over lijden van onze geliefde Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader, AUKE BOON, Weduwnaar van Marina Blom, in de ouderdom van bijna 80 jaar. Namens de Familie, H. J. BOON. Den Burg, Texel, 7 Nov. 1926. Heden overleed in het Elisabeths- Gasthuis te Alkmaar mijn lieve beste Man, WERNER WILLEM v. d. VEGT, Arts, 76 jaar oud. Den Burg, Texel, 8 Nov. 1926. Eenige kennisgeving voor Texel. Begrafenis te Den Burg op Donderdag 11 Nov. te twee uur. Belangstellenden worden vriendelijk uitgenoodigd zich achter den stoet aan te sluiten. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele belangstelling en deel- neming na het overlijden van onze geliefde Moeder. Inzonderheid aan Zuster Mulder voor de onvermoeide hulp aan de overledene ver leend. Namens de Familie, Jac. EELMAN Dz. Oosterend, Nov. 1926. verzoekt hierbij aan allen die nog boelhuis- gelden of landhuren schuldig zijn, welke 1 November 1.1. betaald hadden moeten worden, deze uiterlijk MAANDAG 15 NOV. a.s. te zijnen kantore te voldoen. DirecteurA. J. LEEWENS. (Opgericht 1916) op Zaterdag 13 November 1926, des avonds te 8 uur in Hotel „Texel". Personen beneden 18 jaar geen toegang. Entree f0,75. Plaatsbespreking op den dag van het concert van 12- 1 uur a 10 ct. p. p. lie F in an ir. te Oudeschild. Dir. R. S. Smit. Zondag 21 November i de „Zeven Provinciën" opvoering van Operette in drie bedrijven. Pianobegeleiding Mejuffrouw H. DUINKER I ijgt

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2