prima kwaliteit Ochtendvoer. Ifanaf heden tot St. Nicolaas 10 pet. korting a contant. Leerling(e) EERSTE BLAD. Texel's Natuurmonumenten. VOOS DE VROUW. P Harde Baard Bezoekt allen de Soirés van de S.V. Texel" Café-billard, Verstopping ADVERTENTIEN Verhuring „Willemshoeve" 30 w. Ind. loopeenden, woon en winkelhuizen. Net meisje gevraagd, een dubbell. jachtgeweer. Tuinb. Pluimvee Ver. Texel. op alle voorradige goederen kan geplaatst worden. SIB0 - Hoogerstraat. GOEDE RAAD. Mijnhardt's Laxeertableiten Veevervoer. Als Uw Kind Hoest Mijnhardt's Thijmsiroop Etatad, Te»'. 11 N°v' 1926- op Zondag 21 November. 2 Orkesten Fa. J. DEKKER, Steenenplaats. of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. uitgedost, komen het spel beëindigen en erlangen betaling hunner reeds vergeelde rekeningen. Ook van Zwammen krijgt zijn 100 pop. Op advies van Johan zal Sminkal zijn schuld- eischers „afmaken" d.w.z. met zijn pen, door voor geregeld uitschrijven van cheques zorg te dragen. We meenen aan geen der spelers te kort-te doen, wanneer we bmink en van Zwammen een pluimpje op de hoed steken. Ook Johan leverde bevredigend spel. Op overige minder omvang rijke rollen, hoewel duor sommigen knap ver tolkt. zullen we niet ingaan. I.L.B. heeft weer eens getoond over goede krachten te beschikken en bereidde thans velen een genoeglijke avond. Beide uitvoeringen waren uitsluitend voor Katholieken toegankelijk en werden op gebrui kelijke wijs met een geanimeerd bal besloten. Ter waarschuwing. Over de maand October 1926 werden door de gemeentelijke politie alhier 5 processen- verbaal opgemaakt wegens overtreding van de motor- en rijwielwetwegens overtreding van de bepalingen, vervat in het Wetboek van Strafrecht, 5, van de Jachtwet 2, van de Leer plichtwet 3 en wegens openbare dronkenschap 1. Totaal 16 processenverbaal. Landbouwboekhouden. In Z. Eierland ving de heer H. Klimp met 16 leerlingen een cursus in landbouwboekhouden aan. Reeds sedert tal van jaren, lezen we van Dr. Jac. P. Thijsee in de „Levende Natuur" heeft het Staatsboschbeheer een deel van de Texelsche duinen behandeld als natuurmonu ment en wel in de eerste plaats het beroemde duinlandschap van de Muyen en de Sluftets. Een jaar of twintig geleden zagen wij met bezorgdheid de ontginningswerken beginnen in de groote vlakte benoorden de aloude ont ginning van De Nederlanden. Er werden van die aardige zandwegen aangelegd, met hei gehard en een van die wegen kwam zoo dicht langs de Muy, dat het beroemde watersnippen- valleitje er aan moest gelooven en bedolven raakte onder het gedolven zand. Doch toen het gevaar het hoogst scheen, was ook de redding nabij en de directie van het Staats- b- schbeheer nam de noodige beschikkingen om verder onheil te voorkomen. Sedert die tijd zijn de Muyen eigenlijk reeds natuurmonu menten, doch alleen maar bij de gratie van de directie van het Staatsboschbeheer. Zoolang die in dezelfde handen blijven, kunnen we eigen lijk onbekommerd zijn, want Van Dissel is een natuurbeschermer in hart en nieren en hij was ook dadelijk bereid, om ook andere deelen van Texel ongerept te bewaren, tegelijk met ter- reine» op Terschelling en elders. Het dage- lijksch bestuur van de Vereen, tot Behoud van Natuurmonumenten heeft onverdroten overleg gepleegd met het Staatsboschbeheer en de uit komst van dit alles is, dat dezer dagen de Minister heeft goedgevonden, dat op Texel drie natuurmonumenten in het Staatsdomein zullen worden behouden Het natuurmonument van de Muyen en de Slufters, het natuurmonu ment Westerduinen en het natuurmonument van Mok en Geul. We zouden het ook Loods mansduinen kunnen noemen, al is wetenschap pelijk de Geul wellicht het belangrijks'. Eigenlijk is er nog een vieide natuurrronu- mentje, dat is de Westermient, een klein stukje dat nog herinnert aan de vroegere pracht van de Mientgronden, die thans b boscht zijn. De Staatsbosschen op Texel vormen thans een strook van ongeveer tien kilometer lengte. Er begint al karakter in te komen en wij mogen er nog veel goeds van verwachten, ue nachte galen hebben zij ons reeds gebracht. De SUatsnatuurmonumenten op Texel heb ben thans een gezamenlijke oppervlakte van 1350 hectaren, dat is ongeveer het derde deel van het Texelsche duin. Dr. Thijsse wijst ook nog op de gevaren van een te groote belangstelling van natuur vrienden en toeristen. Vooral op de vogel- folografen moet gelet worden. In de broedtijd moeten vooral de lepelaars in de Binnen Muy ongestoord worden gelaten het uitgraven van planten moet men verbieden en het plukken van bloemen beperken. Onze Regeerirg heett alvast een zeer goede daad verricht met het stichten van deze natuur monumenten. Wie weet, wat er nog meer uil het Staatsdomein te voorschijn komt. Ter schelling is reeds in bewerking en het wordt ook meer dan tijd, dat er duidelijkheid komt in de behandeling van dat onvergelijkelijk natuurmonument: de Beer aan de Hoek van Holland. En dan als de schatkist wat op haar verhaal begint te komen, brengt de Staat het misschien nog eens zoover, dat zij weer eens wat kan aankoopen, zooals zij dat inder tijd met het Spt ulderbosch gedaan heeft. Dan zijn we eerst goed op de rechte weg. OUDESCH1LD Visscherij. Met de vischvangst gaat het nog steeds goed De prijzen zijn wel wat minde',doch een licht puntje is weer het feit, dat er n"g al veel onge zouten garnalen verhandeld kunnen worden. Gedurende deze week werden aangebracht ruim 15000 K.G garnalen en ongeveer 3800 K.G. wulken. De wulkenaanvoer was door het onstui mige weer niet zoo groo'. Met het garnalen- visschen is men niet zoo afhankeli; van het weer als met het wulkenvisschen. Le Helder is men nog steeds aan het sardier.visschen met Het knapste Noorsche j'uffertje. Wat eertijds speciaal Fransche gewoonte was het kiezen van het mooiste meisje des lands wordt thans ook in andere landen steeds meer populair. Amerika overtrof zelfs Frankrijk ermede en nu is het zoover gekomen in Zweden Noorwegen en Denemarken, waar men eenstem mig de jonge Zweedsshe actrice Anna Lisa Rvding tot de schoonste vrouw der Noorsche landen uitriep. goede vangsten. Een enkele maal zagen we, dat een stel motorbotters hun net vol sardien hadden. Ook zijn er enkele aan het haring- visschen, wat in de laatste jaren in deze tijd nooit wordt gedaan, doch alléén in het voorjaar. Onder de Texelsche wal staat een haringkom. De kwaliteit van deze haring moet heel goed zijn. Deze week werden van hier verzonden 75 varkens, 25 schapen, 2 koeien, 6 kalveren, 3 lammeren en 2 paarden. Van een zeemonster. Toen Donderdagmorgen een vletterman met zijn schuit even buiten fort Harsens roeide, kwam in zijn nabijheid een buitengewoon groot dier een oogenblik boven water kijken Naar schatting was 't zoo groot als een olifant. Het dier had een paar groote- tanden voor in zijn bek Men kan zich voorstellen, dat de roeier raar op zijn neus keek. Teruggekeerd deed hij verslag van het gebeurde. Met een motorbotter en een vlet zou men het dier vervolgen doch te ver- geefsch Ook op verschillende plaatsen langs de Heldersche zeedijk is het monster waarge nomen en vele menschen werden er door naar de haven gebracht. Dansclub Dinsdag j.l. werd door jongelui alhier getracht een dansclub op te richten. De deelname bleek evenwel niet groot. Ned. Herv. Kerk, Bij de gehouden stemming voor leden van het Kiescollege werden herkozen de heeren G KrijnenCzn, M. Vlas en C. C. de Wijn .ter wijl verder gekozen werd de heer J. Brouwer Tevens werd herkozen als ouderling de heer C. C. Koopman en als diaken de heer C. A. Kaczor. „Neptunus" Woensdag a s zal voor het plaatselijk Nut Neptunus optreden de bekende declamator Willem van Capelle Dat belooft dus voor de leden van Neptunus een mooie avond te worden geeft het dan onverwijld de genezende Hoeststillend, slijmoplossend, verzachtend. Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 ct. Naam Mijnhardt op verpakking. Let hierop De moderne avondjapon. De avondjaponnen zijn dit seizoen zeer aan trekkelijk en er zijn zoovele uiteenloopende modellen in de mode, dat een ieder iets naar zijn gading kan vinden. Een ding is bij alle modellen opmerkelijk en dat is, dat de rokken bij alle beslist wijd zijn. De meeste ervan zijn ingerimpeld en het is tevens opmerkelijk, dat de rokken iets langer zijn, dan het vorige jaar. Als een rok op zichzelf geen plooien heeft, dan wordt de plooi-idee toch aangebracht door middel van ruime overrokken, fladderende in- zetsels of wuivende draperieën. Borduursel van velerlei soort is en vogue en bestaat uit zijde, kralen, paarlen of kristalletjes, terwijl franje ook zeer veel succes heeft. Sommige japonnen zijn geheel bedekt met beschaduwende franje, ter wijl weder andere geheele overrokken van franje hebben of inzetsels, die met franje zijn bewerkt Ook kant heeft veel aanhangsters, hetzij, dat zi; gebruikt wordt voor versiering, of wel om ge heele japonnen van te maken. Van de twee aardige toiletten, die hierbij zijn afgebeeld geeft het eerste een aardige creatie weer in heel zacht rose georgette. Het slanke, mouwlooze lijfje is van verbluffende eenvoud en steekt dus zeer af bij de rok. Deze is zeer ruim en valt in plooien over een kanten voering, terwijl de afwerking bestaat uit een breede band van zil verkant. Op de rand tusschen rok en zilverkant is een strookje pastelkleurige bloemetjes ge naaid. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van no. 1185. Kosten 55 cents. Het andere toilette, uitgevoerd in licht blauw crêpe satin, heeft de ruime geplooide overrok met de ongelijke onderlijn, welke zooveel op gang maakt. Om de taille wordt een ceintuur gedragen van dezelfde stof, terwijl het borduur sel is uitgevoerd in zilver en rose. Knippatro nen zijn verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van no. 1186. Prijs 55 cents. Bij het scheren van de meest harde en stugge baard geen last van stuk gaan of schrijnen der huid, indien men vóór het inzeepen de baard- oppervlakte Inwrijft met een weinig Doos 30 Tube 80 ct PUR0L Bevrijd uw lichaam van urinezuur! 135 Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden uw heele gestel in de war. Daarom is het zoo ge vaarlijk om waarschuwende verschijnselen te verwaarloozen zooals rugpijn, urine- stoornissen, blaaskwalen, rheumatische pjj nen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duizelig heid en zenuwachtigheid. Gjj dient de behoorlijke werkiDg uwer nieren te herstellen, waarcoor zij de ver giften uit uw bloed filtreeren. Het is on verantwoordelijk om de kansteloopen.dat zich blaasontsteking, chronische rheuma- tiek, waterzucht, steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chronische nierziek ten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bjjtjjds uw nieren moet opwekken en versterden. Wacht niet langer 1 Gebruik Foster's Rjjgpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel, in geheel Nederland om zijn succes bekend. Duizenden dankbare mannen en vrouwen zeggen, dat Foster's Pillen ben geholpen hebben, en zjj kunnen ook u gezond maken en houden Verkrijgbaar' (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon. 30 K. RIEMENS en R. SCHAAP hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben 25 November a.s. Heden overleed zacht en kalm, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JACOBUS VENDEL, in den ouderdom van 60 jaren. Uit aller naam, N. VENDEL-Smit. Alkmaar, 9 Nov. 1926. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, CORNELIS DOGGER Kz. echtgenoot van wijlen Cornelia Hemelrijk, in den ouderdom van 90 jaar. Namens de Familie K. KUIJPER. Den Hoorn 11 Nov. 1926. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 14 dezer te Oudeschild 12 uur van het sterfhuis. Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed in het Elisabeths- Gasthuis te Alkmaar mijn lieve beste Man, WERNER WILLEM v. d. VEGT, Arts, 76 jaar oud. E. VAN DER VEGT— Tielenius Kruythoff. Den Burg, Texel, 8 Nov. 1926. Eenige kennisgeving voor Texel. Programma's tevens bewijs van toegang a f 0,90. Leden betalen f 0,65. Programma's verkrijgbaar bij H. BRUIJN en A. DROS Az. De inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd vóór 1 December a. s. Notaris MULDER. Te koop aangeboden br. 1925, 20 br. 1926, ook per stuk A. POOT, „Ora et Labora". Te koop of te huur gevraagd met of zonder vergunning. Brieven no. 106 a. h. bureau v. d. blad. Gekookte Ham Leverpastei Cornedbeef Metworst Leverworst Worst voor de Boerekool Gerookte muisjes (runder) Gerookt paardevleesch Bloedworst Tongeworst en Boterhamspek. Aanbevelend C. VISSER ZONEN. Te koop gevraagd Brieven met prijs en waar gelegen onder no. 104 aan het bureau v. d. Blad. voor hulp in de huishouding, wegens ver trek der tegenwoordige naar Amsterdam. Mej. C. BOERHORST, Kamp, Texel. Te koop gevraagd Brieven onder No. 105 Bureau van dit blad. Steeds voorradig GOED en GOEDKOOP per 100 Kg. f46,- Geen cadeau's toe ten koste van kwali teit. Analyse-attest steeds ter inzage. Dagelijks van 10 tot 12 uur verkrijgbaar aan het veilingsgebouw. Het Bestuur. Laat NOG HEDEN uw plaatwerk bij ons van een lijst voorzien. Tegen Sint Nicolaas kunnen wij voor spoedige af levering onmogelijk instaan. Boekhandel Parkstraat.

Texelsche Courant | 1926 | | pagina 2