Auto-Transport DE WENTELTRAP een nieuw dubbel huis, VAN DHR GRAAF Co., amsterdaWser°tterdam Notaris Muider Boekhandel Parkstraat, Houtverkooping. wmWi FEUILLETON een vaste knecht een woonhuis met pakhuis en erven Verhuizingen met gesloten auto, billijk tarief. Voor het innen van kwitan- tiën en 't betalen van gelden Deurwaarder C. G. GUDE wanneer ge kantoorboeken gaat koopen. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» uur later.) Dalum 13 14 15 16 17 18 19 Jan. Hoogwater 4,25 5,38 6,43 7,39 8,25 9.07 9,44 Treinenloop Helder var HtJdci naai Amsterdam. Vertres Helder. Asekomst Amsterdam 6.26 8,53 7.27 sneltrein 9,01 10 0 Zon- en feestd. niet 12.15 12,47 Zaterdags niet 2,52 <.13 alleen Zaterdags 2.52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon- en teestd. niet 6,32 1.20 9,28 Donderdag naar Schapen een marktte in, ver trek 7 42. Zaterd. n. Alkmaar vertrek 12,30. -Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helde? 5,21 Zon- er. feestd. niet 8,24 8.03 sneltr. ;Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon- en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9.07 10,59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11.31 alleen Zon-en feestd. ,04 Aanvang Zomerdienst 15 Mei. DITjES EN DATJES. Nederlat.d verbruikt in da laatste jaren een hoeveelheid ti ee van omstreeks 9.5 oubioen K.G. en koifle ten baloope van circa 80 milhoen KG. In de Vereenigde Staten van Noord Amerika kent men geen wettelijk erkende feestdagen. Brood wordt door Zweedsche bruidjes en door de genoodigden gebruikt om ongelukken af te wenden. Zij vullen hun zakken met stukjes brood, waarvan zij aan ieder, die zij op weg naar de kerk ontmoeten, een stukje geveu om in de toekomst ongeluk af te wenden. Het aantal blinden in do goheele werold wo'dt op 3 milhotn geschat. Onder do regeeriug van Lodowijk XIV w.erp men in Paiij-r hut vuile water od alio huishoud afval irnai zoo uit net raam op straat Pas in 1870 werd art door de politie vei bodeu. Samso", vroeger beul te Pa.? ijs, de laatste van een bekende beuienfsmilie werd ontslag u, omdat ut) het mos van de guuio;iLe in de lommerd had gebracht Uit Engeland verhuizen thans per maand 2500 tot 3000 menschen naar Australië. De eerste telegraafkabel tusschen Euiopa en Amerika werd gelegd in 1868, en den 5den Augustus van dat jaar werd het eerste bericht overgeseind In Londen wonen 16 personen van meer dan 100 jaren. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 52) )o( Toen ging zs naar haar kamer. Het lawaai was opgehouden en het was overal heel stil. Toen ging ze op den rand van haar bed zitten en omdat zs zich wat flauw voelde ze had zooiets wel meer („Ik hob het je nog verteld toen ik kwam, wett je wel, Rosie?" „Ja juffrouw dat is zool) legde ze haar hoofd op haarkus sen eu „Deed een dutje. Best!" zei ik. „Gaver der." •Toen ik weer bij kwam Juffrouw Innes zoo waar als ik hier zit, dacht ik dat ik dood ging. Ik kreeg iets op m'n gezicht en ik ging d gelijk recht op zitten. En tosn zag ik de kalk vallen uit een klein gaatje in den muur. En even later viel er zoo'n groote ijzeren staaf (volgens haar aanwijzing bijna twee meter) „door dat gat en viel op het bed. Als ik nog gesla pen had" —(Flauw had gelegen/verbeter de Rosie) „was het ding op m'n hoofd gevallen en was ik dood geweest! „Ik wou dat u haar had hooren gillen v el Mary Anne nu in. „En ze zag zoo wit als een doek toen ze de trap af kwam." „Er zal wel een verklaring voor te vin den zijn, Eliza," zei ik. „Misschien heb je het in je „flauwte" gedroomd. Maar als het waar is, zulleD de ijzeren staaf en het ga' in den muur het- bewijzen." Eliza keek een beetje beduusd. „Het gat in den muur is er wel, juffrouw Innes," zei ze. „Maar [de staaf was ver dwenen toen Maiy Anne en Rosie naar bo ven gingen om myn koffer te pakken." „En dat is nog niet alle t,' klonk Liddy's begrafenisstem uit een hoekje. „Eliza|zegt dat or door liet gat in d< n muur ten vurig oog naar baar keek!" Gevraagd tegen 1 Maart die goed kan ploegen. Jb. EELMAN Gz., Hoeve Leiden. TE KOOP te Den Burg met eenige verandering ook zeer geschikt voor 2 woningen. Adres te bevragen aan het bureau v. d. blad Jansen, (die na vele maanden eindelijk de geleende parapluie komt terugbrengen) „Zeg, kerel, het spijt me geweldig, maar het schoot me net te binnen, dat ik je je parapluie eens terug moet brengen", Fransen „Waarom - moet-ie opnieuw overtrokken worden „De muur is minstens vijftien centimeter dik," zei ik kalm. „Tenzij degeen die het gat in den muur rnaakce z'n oogen aan het e nd van een stokje heefc zitten, kan Eliza ze onmogeljjk gezien hebben." Maar bet was ea bleef een feit en myn bezoek aan Eliza's kamer bewees het. Ik mocht spotten zooveel ik wilde iemand had in den ODafgemaakten muur van de balzaal een gat geboord, tusschen de stee- nen van den tusschenmuur door, en door de kalk in Eliza's kamer waren ze met zoo'n vaart heen gegaan, dat de staif op haar bed was gevallen, ik was alleen naar boveD gegaan en ik moet bekennen dat ik er niots van bebreep: op twee of drie plaat sen in den muur waien kleine openingen gemaakt, allemaal erg ondiep. En het gekste was nog dat de ijzeren staaf volkomen verdwenen was. Ik herinnerde mij een verhaal dat ik eens gelezen had over een booze dwerg, die in de ruimte tusschen de dubbele mu ren van een oud kasteel leefde. Ik dacht er over of mijn oorspronkelijke idee van een geheimen ingang naar een verborgen kamer ten slotte toch waar zou zijn, en of we daar een onbekenden gast herbergden die ons in donker poetsen speelde en de muren vernielde om, veilig verstopt, te luis teren naar onze verbazing eD onze onder zoekingen. Dienzelfden middag verdwenen Mary Anne en Eliza, maar Rosie besloot om te blijven. Het was ongeveer vijf uur toen het rijtuigje van het station kwam om hen te halen en tot mijn stomme verbazing zat er iemand in Mattheu Geist, de koetsier, vroeg naar mij en deed mij vol trots zjjn verhaal. „Ik breng u een keukenmeisje juffrouw Iones," zei hij. „Toen ik een boodschap kreeg om twee meisjes en hun koffers te komen halen begreep ik wel dat er iets aan de h nd was en aangezien deze vrouw wrr'r zoekt m het d-rp, kek het mij het besie om haar maar mee te brengen. Ik was er al keeiemaal aan gewend om Stoombootdienst Texel - Helder v.v. Ingaande 3 November 1926. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,11,3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 12,50 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10.-v.m. )via Qosterend van de Cocksdorp 11.- v.m. )Via uosterena Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,3t| Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank J vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbsnkvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 4,41 uur, rijtuigen 5,11 uur. Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. zal op Woensdag 12 Januari 1926 des avonds 7 uur in het café „den Burg" publiek verkoopen van den heer G. Brands aan de Koogerstraat te den Burg, kadastraal bekend Gemeente Texel Sectie K. nummers 2119 en 1186 te zamen groot 1 are 67 cen tiaren te veilen in 2 perc. a. pakhuis met erf, b. huis met erf en c. gecombineerd. Aanbevelend, P. KALIS Cz., Burg-Texel houdt ondergeteekende zich beleefd aanbevolen. JOH. Fr. ZljM, den Hoorn. Wendt U tot bedienden aan te nemen op goed vertrou wen ik vroeg al lang niet meer naar schrif telijke en onberispelijke getuigen. Ik, Rachel Innes, heb geleerd om er mij niets van aan te trekken als de keukenmeid rustig op een stoel neervalt in mijn zitkamer, wanneer ik haar het menu voor dien dag opgeef, en ik ben al dankbaar als het zil ver niet met schuurzand wordt schoonge maakt. En ik zei dan ook [alleen tegen Liddy dat ze de vrouw maar binneu moest brengen. Maar toen ze kwam kon ik nau welijks een kreet van verrassing onder drukken: het was de vrouw met het pok dalige gezicht. Zs bleef vlak bij de deur staan, maar ze had een zekere mate van zelfvertrouwen, die me wel aanstond. Ja, ze kon koken niet speciaal fijne keuken, maar lekkere soep en eenvoudige puddingen kon ze toch wel maken. En tenslotte nam ik haar in dienst. Het was wel waar. Halsey zei toen we het hem vertelden, het gezicht van de keukenmeid deed er niet veel toe, als het maar schoon was. Ik heb gezegd dat Halsey zoo rusteloos was. Dien dag bleef hij uit tot na de lunch Ik geloof dat hij voordurend hoop had, dat hij Louise zou ontmoetenmisschien zag hij haar ook af en toe wel, maaar uitzijn sombere stemming maakte ik op dat hun verhouding nog dezelfde was gebleven. 's Middags zat hij, geloof ik, te lezen Gertrude en ik waren toen uit en aan het eten merkten we allebei op dat er iets gebeurd was, dat hem hinderde. Hy was onhebbelijk, wat voor hem iets heel ongewoons is zenuwachtig, hij keek ieder oogenblik op zijn horloge en hij at bijna niet. Onder het eten vroeg hij twee maal met welk trein Jimieson en de an dere detective zouden komenhij was erg verstrooid en zat met zijn vork in mijn tafellaken te peuteren en hoorde niets als er wat tegen hem gezegd wc-rd Hij wilde geen dessert hebben en stond vroeg van tafel op met het excuus dat hij Alex wilde spreken. zal op Donderdag 13 Januari 1927, des morgens te 10,30 uur op het terrein van de firma C. R. Keijser Co. bij de Haven te Oudeschild publiek verkoopen dekdeelen, palen, planken, schotwerk, partij brandhout, enz. enz. Alles afkomstig van de KW 125. 8 L, Zoontje„Vader wat is dat voor iets: de wet van de zwaartekracht?" Vader: „Ik weet het niet. Ik heb geen tijd om al die idiote wetten, die tegen woordig aangenomen worden, te bestudee- ren." Maar Alex was nergens te vinden Om over achten liet Halsey de auto voorkomen en reed de heuvel af met een snelheid, die zolfs voor zijn doen roekeloos was. Kort daarop kondigde Alex aan dat hij klaar was om het huis door te loopen en overal voor den nacht te sluiten. Sam Bohamnon kwam om kwart voor negenen en liep heen en weer in den tuin. Nu we boven dien wisten dat er twee detectives zouden komen; voelde ik me tamelijk op mijn gemak. Om half tien hoorde ik een paard met razende vaart de oprijlaan opkomen. Het stond stil voor het huis en onmiddellijk daarna hoorden we haastige stappen op de veranda. Onze zenuwen waren een beetje van streek en Gertrude rende dadelijk naar de deur. Een oogenblik later kwam Louise blootshoofds en buiten adem de kamer binnen. „Waar is Halsey?" vroeg ze. Boven haar zwarte japon leken haar oogen groot en somber en ze had geen kleur op haar wan gen. In stond op en schoof een stoel naar haar toe. „Hij is nog niet terug," zei ik „Ga zit ten kind. je bent nog niet sterk genoeg voor zoo'n rit." Ik geloof dat ze mij niet eens hoorde. „Nog niet terug?" vroeg ze terwijl ze van mp' naar Gertrude keek. „Weet u waar hy heen is? Waar kan ik hem vinden?" „Vertel ons in 's hemelsnaam wat er aan de hand is, Louise," barstte Gertrude uir. „Halsey is hier niet. Hij is naar het station om meneer Jamieson te gaan halen Wat is er gebeurd?" „Naar het station, Gertrude? Weet je dat zeker?" „Ja." zei ik. „Luister maar, ik hoor net het fluitje van den trein." Door onzen zakelyken toon kwam ze een ziertje tot kalmte en ging. eindelijk zitten. „Misschien heb ik me vergist." zei ze vermoeid. „Hy zal hier wel dadelijk zijn als alles in orde is." Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4