Zaterdag 29 Jan. 1926. Ito. 4091 BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten Gemengd Nieuws van Veevervoer. Gedurende deze week werden van Texel verzonden 9 koeien, 16 varkens, 23 schapen, 14 kalveren, 7 paarden en 9 veulens. Visscherij. Met de visscherij ging het de eerste dagen der week niet schitterend. Wegens de mist kon men een paar dagen niet uitvaren en was de vangst niet groot. Thans gaat het weer beter en zijn er weer flink wat garnalen te vangen. Gedurende deze week zijn aangebrachtruim 3800 KG. garnalen en plm. 650 KG wulken. Ook wordt er dagelijks nogal wat bot aangebracht zoo ongeveer 200 KG. per dag. De prijs hiervan is ook goed nl. ruim 50 ct. per KG. Paard doodgevallen. Woensdag 1.1. kwam een knechtje van de vee houder D. Mantje met een wagen met bussen melk op de haven. Na het lossen sprong het paard op zij, waardoor 't gedeeltelijk over de kade kwam te hangen. Met vereende krachten werd het arme dier op de kade gehaald, doch een paar minuten later viel het beest dood voor de wagen neer. De blazerschuit TX 95 verloren? De pogingen om de blazerschuit TX 95 uit haar benarde positie op de Razende Bol te reddeD, hebben tot heden gefaald. Vrijdagmorgen vingen we uit de Bildt het radio-bericht op, dat storm uit het Z.W. werd verwacht. Nu we dit schrijven is de krachtige wind, die in de nacht van Donder dag op Vrijdag opstak, tot een storm aan gewakkerd, zoodat de schuit vermoedelijk verloren moet worden beschouwd. Zeker heid konden we daaromtrent niet verkrij gen, daar o.a. hoog opjagende golven het uitzicht zeer belemmeren. Paard op hol. Vrijdag l.k geraakte een paard van de veehouder J. Zuidewind op hol. Het dier was voor een dresseerkar, beladen met bussen melk, gespannen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, de kar werd deer lijk vernield ongeveer 200 L mtlk is verloren geraakt. EIERLAND Paardenverzekering „Draagt elkanders Lasten." De alg. vergadering van deelhebbers van Donderdagmorgen 11. bij de heer E. West dorp alhier werd door 16 personen bijge woond. De voorzitter, de heer C. Geense, opende en heette de aanwezigen welkom, de sec retaris, de heer C. Stoepker, las de notulen welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat over het afgeloopen jaar 12 paarden gestorven zijn Sportnieuws. De laatste door Texel II te Helder ge speelde wedstrijd, waarbij onze mannetjes tegen S. V. Sparta II uitkwamen had een voor Texel prachtig verloop en eindigde met een 8— 0 overwirming aan onze zijde. Zondag a.s. gaan we weer naar Helder om een appeltje te schillen met Helder IV. Zullen we ook dan met „de palm der over winning" terugkeeren? Sporteling II Burgemeester Oort. De heer burgemeester W. B. Oort brengt plm. een maand in het buitenland door. De heer R. P. Keijser bekleedt gedurende die tijd de functie van loco-bui gemeester T.E.S.O.-avondboot met 1 Maart. Naar men ons uit goede bron meedeelt zal de avondboot van T E.S.O. reeds met ingang van 1 Maart a.s. worden ingelegd. Stormweer. Vrijdag 1.1., toen de krachtige wind al lengs tot een storm was aangewakkerd, verspreidde zich hier het gerucht, dat een schip onder Texel's wal in nood zou ver- keeren. We hebben te bevoegder plaatse ons licht opgestoken, doch konden bovenstaand niet bevestigd krijgen. Conclusie: uit de lucht gegrepen. Natuurwonder. De broedmachine van de heer M. Plaats man, poelier alhier, schonk Donderdag het levenslicht aan een kuiken, door moeder natuur met 4 pootjes uitgerust. Het diertje had natuurlijk veel bekijks, maar gaf spoedig de geest. OUDESCHILD Voor de jeugd. Dank zij de bereidwilligheid van het hoofd der school, om het tekort van het te betalen honorarium bij te passen, werden de leerlingen der o.l. school Dinsdag vergast op een poppen kastvoorstelling gevolgd door eenige goochel toeren Dat de kinderen genoten hebben laat zich denken. waarvoor aan de deelhebbers f2304 werd uitbetaald. Het aantal deelhebbers nam met 7 toe. Op 1 Januari 1.1. waren van 117 deelhebbers 342 paarden verzekerd tot een bedrag van f103545. Op advies van de Comm. van Rekening- nazienera werden rekening en verantwoor ding, door de administrateur C. Stoepker gedaan, goedgekeurd. Alles was in goede orde bevonden. De aftredende bestuursleden P. Dros Bz. en C. Stoepker werden herkozen. De heer Jac. Brans werd benoemd lot taxateur voor den Hoorn en omstreken, de heer P. Stoepker, voor Eierland, 't Noorden en omstreken. Na bespreking eener reglementswijziging en rondvraag werd de vergadering gesloten. DEN HOORN Brand in de o. 1. school. Donderdagmorgen vóór schooltijd brak irv de school alhier brand uit, doordat bjj openstaande ramen een gordijn op de brandende kachel woei en vlam vatte. Het brandde geheel weg ten koste tevens van eenige ruiten. Een paar schoolbanken en ander houtwerk in de nabjjheid werden eveneens door het vuur aangetast. Daar het geval spoedig werd opgemerkt, kon erger worden voorkomen. Binnenland. Te Holsloofc is de 12-jarige A. Kampman met haar rijwiel in de vaart geraakt en verdronken. Te IJ m u i d e n is ten huize van een wed. in de De Ruyterstraat door kommiezen een geheime branderij ont dekt. Een d stilleerketel, alsmede een hoeveelheid alcohol is in beslag genomen. Rauwe eieren zijn niet in het minst gevaarlijk. Io het algemeen mag men aannemen, dat het binnenste van een ei vrij is van ziektekiemen. (prof. Storm van Leeuwen.) Te Doorn heeft de ex-keizer onder groote belangstelling Donderdag 11. ziin verjaardag gevierd, rDe ex kroon prins was daarbij tegenwoordig. Er waren 3000 telegrammen en tal van bloem stukken, waaronder een van de koningin moeder binnengekomen. Te Amsterdam zal het stoffe lijk overschot van generaal vau Heutsz bij aankomst aldaar vanuit het Kon. Paleis op de Dam ter aarde worden besteld op de Nw. Oosterbegraafplaat?. Te Boxmeer is do 26-jarige J. V. die aan toevallen leed, in een sloot bij de ouderlijke woning verdronken. Buitenland. In Engeland werd ecu officieel rappoit gepubliceerd blijkens hetwelk aan beweringen over bet vei band tus schen kanker en algemeen gehruike ijke voedingsmiddelen geon wetenschappelijke waarde mag worden toegekend. Te Frankfort meent do politie do dader van de moord op de juwelier Grebenau in handen te hebben. De ver dacute is de beroepsmisdadiger Loreuz. Te Essen z(jn buren tot de ont dekking gekomen dat een 46-jar ig kan toorbediende in de kamer waar zfin 84 jarige moedor en zijn bei 'e zusters soepen de gaskraan heeft opengedraaid, zoodat de drie vrouwen vanmorgen dooit in bed werden gevonden. De moordenaar heeft zicu op zolder opgehangen. De Bulgaarscbe regee ring beeft de onmiddellijke iuvrijboids- stelling gelast van de Grieksche vliegers die tengevolge van de mist op Bulgaartch grondgebied geland waren. Het vliegtuig zal ook worden teruggeven. Te Boedapest kreeg prof. Rubingi tijdens een uiterst zware operatie een beroerte. Terwijl bij werd wegge dragen, gingen twee assistenten met groote koelbloedigheid onmiddellijk voort met de operatie eu reddeD zoo de patiënte De toestand van de hoogleeraar is vrij wel hopeloos. Te Angora werden nog acht personen ter dood veroordeeld ditmaal wegeus medeplichtigheid aan de moord op afgevaardigden der Nat Vergadering gepleegd. Vijf hunner zijn reeds opge hangen, de overigen waren bij verstek veroordeeld.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 5