Kalksalpeter B.A. S. F. STAND a.h.t. MUZIEK - RADK „HERO" Conserven en Busgroentep ''anriartü Ansii gh Buitenbanden vanaf f2, TOB NIET SU niöJC A. H. T. stand 47 Steeds het nieuwsl voor seizoen 1927, r i Asthma, Bronchitis i Abdijsiroop gaat niet door. verkrijgbaar bij C. v. T0NGERL00 Tuinb. Pluimvee Ver. Texel Damsimultaan. „ia Hotel de Lindeboom" moet een goede piano orgel zijn bezitter plez*3 verschaffen. Firma YPMA te Alkma Ziet de etalages. ADVERTENTiËN De voordeeligste Salpetermeststof. N.V. Handelm. DROS Co. Algem. Vergadering N. I. P. Carringtons Levensleugen Uitvoering te de Cocksdorp FONGERS met altijd durende garantie. Tuinb. en Pluimveever. Texel wenschen te doen keuren Ontvangen chique voorjaa en zomerhoeden, Prima Roomboter f 1,10 per pond. Veeverover. Ds. J. L. van Grasstek. MARKTBERICHTEN Schagen, 17 Febr. 77 Vette koeien 35 kalfkoeien 10 Gelde koeien 94 Vette varkens 16 Biggen Boter 250 a 380 200 a 325 140 a 210 0,60 a 0,64 14,— a 22,- 0,— a 2,20 a 2,40 E i e r v e i1i n g Schagen Kipeieren: Aanvoer 33714 Bruin ongewogen f 7,50 a f 7,70 per 100 Wit 7,10 7,50 Kleine 5,40 0, PREDIKBEURTEN Zondag 20 Februari. HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Koog, vm. 10 uur ds. v 't Hooit Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Den Hoorn, vm. 10 ds. Brümtmr Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. 's av. 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. Bouma van Dirkshorn. Collecte art. 13. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Woensdag 23 Februari. Burg, 'sav. 8 uur Bijbelbcspreking in Gebouw v. Chr. Belangen. Baljaponnen. Om jong te blijven. 137 Het ftit, dat uw gezondheid te wenschen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden dat gij u door lichte zorgen reeds zenuw achtig, versleten gevoelt. Misschien zijtgij een dier uoodelooze slachtoffers van een nieraandoering. Laat deze te voorkomen nierzwakie u niet oud maken voor uw tijd. Zo K en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tiacht weer flink en gezond te worden Die pijn in de lendenen, die ellen dige blaasstoornissec, hoofdpijn en duizelig heid, dat afgematte, zenuwachtige gevoel behoeven u niet laDger te kwellen. Alle tezamen maken uw leven tot een last, die zoodia gij uw nieren verzorgd hebt ver dwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstel! Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumatief, itch as, spit, blaasontsteking of waterzucht. Ook tegen dergelijkeernstigen kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen doch voorkomen is altijd b ter dan genezen. Verkrijgbaar 'in glasverpakking met goel etiket - let hier vooral op) bij apothtken en drogisten a f 1,75 per flacon. 29 UITVOERING te de Waal A.O. van de Cocksdorp van 15,5 pet. stikstof en 28 pet. kalk. Jcufcstraat der? Buret op Woensdag 23 Februari 's avonds 7,30 uur in café „Den Burg". Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van eenige leden tot royeering van de leden C. Boon en C. Rentenaar. 4. Verkiezing bestuursleden. 5. Rekening en verantwoording van de boekhouder. 6. Rondvraag. Het Bestuur. Uitvoering op 20 Febr. a.s. in het bonds- gebouw te Oudeschild Opgevoerd zal worden Tooneelspel in 4 bedrijven. Plaatskaarten tot een beperkt aantal aan de zaal verkrijgbaar. Aanvang half acht. door de Chr. Muziekvereeniging Excelsior te Oosterend, op Woensdag 23 Febr. in de Ned. Herv. Kerk te de Cocksdorp. Bewijs van toegang a 25 ct. aan de deur verkrijgbaar. Dinsdag a. s. zal de heer J. IJ. WITTE een Damsimultaan geven in het Hotel „de Zeven Provinciën" te Oudeschild, waaraan de damclub van Den Burg zal deelnemen. Ook zal de heer „SIBO" niet ontbreken. Entree 15 cent. De bus rijdt 7,15's av. van de Groeneplaats. Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 24 Februari van 's morg' ns 11 tot 's middags half 2 te spreken Dat beteekentGedurende 75 jaag, langer steeds mooi van toon en prettig speelaard blijven. Vraagt concurreerende aanbied! bij den vakman Reiskosten worden vergoed. Inlichtingen zonder verpiichtin Gebr. LAFEBER, Warmoesstra;^ Leden, die een -foktoom hoenders door de heer VAN ASPEREN VERVENNE gelieven daarvan kennis te geven uiterlijk vóór 1 Maart a s. aan het Bestuur. alsmede een groote keuze in corsage! men en gespen voor mantels en japonn Prachtige kragen, vesten, Jkanten, ril tuurs en garneering. Enorme keuze in wol, zeergeschikt» zomerjaponnen. Verder haakzijde in gió kleurassortiment en alles wat tot het m: S ën handwerkvak behoort. De Dieuwe zor stalen op aanvrage aan huis bezorgd. C. M PEREBOOM-Kooimar Schildereind. Wij repareeren alle merken en systemen naaimachines vakkun dig en spoedig met schriftelijke garantie. Machines worden ge haald en thuisbezorgd. Eerste Alkmaarsche Naaimachinehandel A. Hildering, Helder Spoorstr. 77 Tel. 449. Stoomzuivelfabriek „de Samenwerk Eierland. of andere ziekten der ademha- lings organen kunnen Uw leven vergallen. Voor de prikkelende hoestbuien die U 's nachts uit den slaap houden is er één beproefd middel: AKKER'» doch de mast heeft men er nog uit kunnen halen. Het roer en de zwaarden waren er echter afgeslagen. Te Helder wordt op het oogenblik al heel wat haring gevangen, wat bijna wel een maand vroeger is dan gewoonlijk. Sommigen beweren dat het haring is, welke door de kou uit de Zuiderzee is gekomen om dieper water te zoe ken. Het is meest zoogenaamde leege haring terwijl de haring, die men in het begin van Maart vangt, volle haring is. Onze Texelsche kommenvisschers zijn thans druk bezig hun netten op de Schanzerwaard te zetten, hoewel dit nogal een hachelijk werk is. Als het begint te vriezen, zullen bij ijsgang alle netten ver loren zijndoch als er haring is moeten zij visschen. We willen maar hopen, dat de winter niet meer komt, wat ook voor de landbonw niet wenschelijk zou zijn. Gedurende deze week zijn van Texel ver zonden 8 koeien, 16 kalveren, 35 schapen, 5 varkens. DEN HOORN Jaarvergadering „Unitas". De algem. verg. van bovengenoemde Vereen, aie Dinsdagavond in „Loodsmanswelvaren" werd gehouden, mocht zich niet in gioote be langstelling verheugen. De directeur, de heer K. Lap Sz., gaf zijn spijt te kennen over die slechte opkomst. Spr. hoopte dat de bespre- kinhen een aangenaam verloop mochten hebben en deelde mee, dat het afgeloopen jaar geen voordeelig voor de Vereen, was geweest. Tevens zei hij, dat hij wegens vele bezigheden, niet meer wenschte gekozen te worden als Dirtcteur. Hier was de vergadeiing zeker wel allerminst op voorbereid. Hierna werden door de secr. de notulen der vorige jaarvergadering voorgelezen welke werden goedgekeurd. Daarna weid door de penn. verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar. De ontvangsten hadden bedragen aan contributie en polissen f 872,ÜJ en aan rente f 439,10 tezamen f 1311,16. De uitgaven be- dioegen 12 uitkeeringen 5 f 75, dus f 900, wis kundig onderzoek f 100, salarissen f 6u, bode loon 145,vergaderingkosten en diveise uitgaven f33,50, tezamen f 1138,50. Alzoo een bjtig saldo van f 172,63. Het batig saldo der Vereen op I Jan. '26 bedroeg f 10,720.55 op 1 Jan.'27 derhalve f 10.893,18. De heer K. du Porto, welke met nog twee leden de rekening had nagezien deelde mee, dat zij alles in orde hadden be vonden. De penningmeester werd daarop dank gebracht. De.,heer K. Lap Sz. trad af als directeur, maar stelde zich niet weer herkiesbaar. Ge kozen werd de heer Alb. Bruijn. Het bestuur zal thans na onderling overleg ais volgt zijn samengestelddirecteur de heer P. Drijver, secretaris de heer Alb. Ëruijn en penning meester de heer A. Boon. De heer G. Kiljan, commissaris, trad af en was niet herkiesbaar. Gekozen werd de heer K. du Porto, die zijn benoeming aannam. Het bestuursvoorstel om 't artikel betreffende het aanstellen eener bode te wijzigen werd aange nomen. Tot het nazien der rekening over '27 werden gekozen de heeren J. Troost, lj. Lap en M. de Haan. Bij de rondvraag had niemand iets in 't midden te brengen. Alvorens tot slui ten der vergadering werd ovegegaan. weid door de aftredende Directeur dank gebracht aan be stuur en leden voor de pretlige.satneiiweikir.g en hij hoopte dai het „Unitas" steeds goed ntoge gaan, zoodat de veieen. een lang leve moge hebben. Hierna weid door de nieuwe Directeur dank gebracht aan de aftredende voor het vele, dat hij voor de vereen, heef! gedaan, eerst 12 jaar als commissaiis in daarna 19 jaar ais directeur. Als .blijk van waardeering werd hem het eerelidmaatschap der vereen aangeboden. Tevens w^rd besloten hem nog een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden. Daar vèider niemand meer het woord ver langde sloot de voorz. de vergadering. OOSTEREND De heer Ds. J. L. van Grasstek, vroeger Ned. Herv. piedikant alhier, thans Etn. pred. te Edam, ontvmg een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Zandeweer (Gron - De avondtoiletten blijven deze winter erg aantrekkelijk. Vele volgen de nieuwe overblou- sende lijn en in het geheel zijn zij veel meer bewerkt, dan de recht op-en-neer japonnen, welke wij vöór eenige seizoenen droegen. De rok vereischt ook meer attentie. In de regel zijn zij ingenomen of geplooid of gedrapeerd of zijn gegarneerd door middel van overrokken, paneeltjes of voorschootjes. Wij schijnen terug te gaan naar een tijdperk van zeer bewerkte toiletten en de ontwerpers der mode schijnen zich, na de tijd van eenvoud, die wij hebben doorgemaakt, blijkbaar te verheugen in het ont werpen van een geheel nieuwe mode. De taille- lijn schijnt zichzelf van succes te hebben ver zekerd. Zij zit tegenwoordig weder op de juiste plaats. Beide toiletten bijvoorbeeld, welke hier boven zijn afgebeeld, hebben 'n gepromonceerde taillelijn. Het eerste toilet, afgebeeld onder No. 1263, wordt gemaakt van zilverkant over een onder jurk van roze satijn. Het heeft een lijfje, dat lichtelijk overbloust en een tamelijk wijde rok die aan de onderkant tot spitse punten geknipt is. In de taille worden twee banden van donker roze velvet aangebracht, die aan de linkerzijde versierd zijn door middel van twee groote rozen. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42- 44-46-48 onder opgave van No. 1263. Kosten 55 cents. Het andere toilet, No. 1264. is een zeer nuttig model, daar het veranderd kan worden in een gewone daagsche japon door er het speciaal bijgemaakt hesje bij te dragen. Het toilette wordt gemaakt van champagne kleurig georgette en op de schouder wordt een gouden bloem gedragen als garneering, terwijl de rok en de paneeltjes van een picot randje voorzien zijn. Om er een daagsche japon van te maken, draagt men er het hesje bij, dat lange mouwen heeft en een kraagje met een picot randje. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van No. 1264. Kosten 55 cents. - Agentschap Gebr. LAFEBER, Warmoesstraat

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2