X Notaris Mulder publiek verkoopen Notaris Mulder publiek verkoopen L. SOK, Architect Prijzen wederom belangrijk verlaagd. VAM DER GRAAF Co., AMSTERMMBRüSSERL0TTERDAM J. OM IS te Oosterend, N.V Handelmij foorheen A. VM DER SPEK BIzn. FEUILLETON DE WENTELTRAP U eerste fabriek van behangselpapieren Wilhelminastr. 82, Helder. 'n FONGERS compi. met rem en vrijwiel thans De „WITTE" Benzine- en Petroleummotor Nieuw modern ingericht atelier. BESTELT TIJDIG beëedigd makelaar en taxateur waar inlichtingen en gratis demonstratie worden gegeven. Leuvehaven 18, KOTTER DAM. HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer V» "t"- later.) Datum 17 18 19 20 21 22 23 Maart Hoogwater 8,38 9,09 9,36 10,05 10,33 11,03 11 34 Treinenloop Helder van Helder naai Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6.26 18,53 7.27 sneltrein 9,01 10 07 Zon- en feestd. niet 12.15 12,47 Zaterdags niet 2,52 1.13 alleen Zaterdags 2 52 3,55 Zaterd. Zond. en feestd. niet 5,51 4.19 Zon- en feestd. niet 6,32 7.20 9,28 Donderdag naar Schaeen een markttreln. ver trek 7 42 Zateid. n. Alkmaar vertrek 12,30. —Amsterdam v.v. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,21 Zon-en feestd. niet 8,21 8,03 sneltr.Zon-en feestd niet 9,33 9,17 11,21 12,05 Zon-en feestd. niet 2,39 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,09 3,40 6.09 5,52 Zon- en feestd. niet. 8,02 9,07 10.59 Zon-en feestd. aankomst 11,24 11,31 alleen Zon-en feestd. 1,04 Aanvang Zomerdienst 15 Mei. Stoombootdlenst Texel - Helder v.v. ingaande 1 Maart 1927. Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11.15 2,30 5.30 uur van Helder 7,— 9,50 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,8,11,5,30 uur van Helder 7,— 9,— 12,6,40 uur Auto-diensten. Burg—Haven Oudeschild v.v. Van Burg 20 minuten vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Cocksdorp—Burg v.v. Van Cocksdorp v.m. half 10, en n.m. 3,50 Van Burg v.m. 11,en n.m. 5,30 uur Zondags van den Burg 10-- v.m. )via 0osterend van de Cocksdorp 11.v.m. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. 8 Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarbank: vm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 6,30 uur, rijtuigen 7,— uur. HHSICKES7 REEPITMETTEN ZhlH GELDIG VOOR FRAAIE CADEAUX.^3 zal op Donderdag 17 Maart 1927 voorin. 10 uur ten huize van de weduwe G. Hop man te Gerritsland 3 koeien, 73 lamschapen, 20 enterlingen, 2 rammen, 7 varkens, 25 kippen, tentwagen, bakwagen, dresseerkar, boerenwagen, drie- wieldekar, hooihark, partij hooi, kribben, ruiven, voerbakken en verder boerengereed schap, en een restant hooi staande op R.K. Kerkeiand in Waalenburg nb. de Waterplaats Betaling 24 Juni a.s. zal op Vrijdag 18 Maart a.s. des morgens 10 uur voor den heer C. Beumkes Jrz. bij de schuur in den Prins-Hendrikpolder 21 lamschapen, 1 ram, 8 enterlingen, 3 melkkoeien, 2 tweejarige koeien, 2 eenjarige koeien, bruin merriepaard, boerenwagen, driewieldekar, bakwagen, karretje, eggen, ploeg, cultivator, rolblok, hakselmachine, rosmolen, Amerikaansche windmolen en verder boerengereedschap, bascule, ontroo- mer, klamp hooi, 80 kippen le en 2e leg, naaimachine, kachels, tafels en stoelen, enz fuiken en een broeklaars. Voor Gebr. Troost 10 enterlingen. Betaling 24 Juni a.s. X -v „O vader, kijk eens hoe leuk! Daar zit een man in, die al een heele lijd kiekeboe met me speelt!' Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 7lj )o( Ik haalde hjjgend adem en mijn gezicht was klam en vochtig. Waarschijnlijk zat ik er al een heelen tijd en waren de anderen bezig om het bosch te doorkruisen of in de beek te dreggen! Ik wist, dat ik over enkele uren bewusteloos zou zijn, en als ik niet meer in staat was om te roepen, zou mijn eenige kans op redding verkeken zjjn. Ik probeerde de bewusteloosheid af te weren door in de kamer op en neer te loopen, maar ik bad de kracht niet om het vol te houden en tenslotte ging ik weer op de tafel zitten, met mjjn rug tegen de muur Het was stil in huis Eens dacht ik, dat ik voetstappen onder mij hoorde, waar- bchjjnljjk in mijn eigen kamer. Ik greep den stoel beet tn beukte er mee op den vloer. Maar er gebeurde niets; ik kwam tot het bittere besef dat het lawaai, zoo het al gehoord werd, gehouden zou worden vo >r het geklop waarvan we kort geleden zoo geschrokken waren. Het was onmogeijjk om na te gaan hoe laat het zou zijn. Ik probeerde vijf minuten Moderne Moeders. Gast: „Heeft Uw dochtertje ook de maze len gehad Moderne moeder „Werkelijk, ik zou het u niet kunnen zeggen, maar ik zal het wel even aan de kinderjuffrouw vragen als u het weten wilt." Wij berichten U, dat ons van heden de vertegenwoor diging is opgedragen van een en noodigen U beleefd uit onze stalen te willen zienkeus uit honderdtallen, prijzen van 8 tot 120 cent per rol. Boek- en Papierhandel Parkstraat. af te meten door mijn pols te tellen en twee-en-zeventig slagen per minuut te re kenen. Maar het duurde eeuwen en ten slotte viel het mij moeilijk om te tellen, mijn hoofd was zoo verward. En toen hoorde ik beneden in het huis lawaai. Er was een soort vantiillend geluid, dat ik meer voelde dan hoorde zooiets als een motorbrandspuit in de stad Een oogenblik dacht ik dat het huis in brand stond en mjjn hart stond haast stil van schrik; toen begreep ik het. Het was het geronk van een aut>, en Halsey was terug2ekomen. Dat gaf mij weer hoop. Halsey en Gertrude zouden misschien sa men wel slagen in wat Liddy en de drie detectives niet gelukt was. Na een poosje leek het er heusrh op of ik gelijk gehad had. Er gebeurde blijkbaar iets benedeDer werden deuren dichtge slagen en er drongen opgewonden stemmen tot mij door, Ik hoopte dat ze dichter bij zouien Nomen, maar na een poosje hield het geluid op en was er niets dan de stilte en de hitte en de druk v,-n de muren, die mij dreigden te verstikken. De eerste waarschuwing die ik kreeg was een gemorrel aan den schoorsteenmantel. Ik was op het punt om een gil te geven, maar zweeg. Misschien was ik door onder vinding voorzichtiger geworden, misschien was het instinct. Wat het ook was ik bleel onbewegelijk zitten en hoorde hoe er iemand in alle stilte met zijn vingers langs het FONGERS 72.- Mill ii id IIIIEIN 111! III Van onzen invloed als het bekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie? houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. munt uit door le. Groote bedrijfszekerheid, zoowel bij gebruik van petroleum als van benzine. 2e. Gering brandstofverbruik. 3e. Eerste klas, onverslijtbare „Wico" hoog spanningmagneet. 4e. Eenvoudige bedieningswijze en is geschikt voor alle mogelijke soorten van werk. Te bezichtigen bij snijwerk zocht en het verschuifbare paneeltje vond. Nu werd het lawaai beneden weer dubbel erg: ik maakte er uit op, dat er verschei dene meDSchen tegelijk de trap op liepen en toen ze dichter bij kwamen kon ik hen zelfs verstaan. „De trappen in het oog houden!" riep JamiesoD. „Verdraaid er is hier geen licht!" En toen weer: „Allemaal tegelijk! Een twee drie De deur van den kofferzolder was blijk baar van binnen op slot gedaan. Toen ze hem met vereende krachten hadden open gebroken en er, te oordeelen naar het lawaai een van hen met de deur mee in de kamer viel, we d de knop van den schoorsteen mantel opzij geschoven het stuk ging open en weer dicht. Nu was ik niet meer alleen in de geheime kamer. Er was nog iemand in de duisternis, iemand die zwaar ademhaalde, en die zoo dicht bij was dat ik hem met mijn haDd kon aanraken. Ik was verlamd van schrik. Buiten klon ken opgewonden stemmen en ongeioovige uitroepen. De koffers werden door elkaar gegooid, de ramen werden opengedaan en de man die bij mij in de kamer was sioud stil en luisterde. Zijn achtervolgers wisten blijkbaar niet wat ze er van denken moes ten; ik hoorde htm diep ademhalen en zich omdraaien om den weg te zoeken in de duisternis. Eo toen raakte hij mijn hand aan- Een hand in een leege kamer! Hij hield zijn adem in. Behalve dat hjj zijn hand plotseling weg trok, bewoog hij zich niet Ik denk dat hij volkomen hulpeloos was van schrik. Toon ging hij achteruit, lang zaam, stap voor stap wjjkend voor de band in den hoek. Zijn adem kon ik niet hooren Toen hij eenige passen van mij af was gilde ik als een krankzinnige, en ze hoorden mij. „In den schoorsteen!" gilde ik „Achter den schoorsteenmantel! Den schoorsteen mantel." Met een vloek wierp de man zich op mjj en ik gilde weer. In zjjn razernij had hjj zich in de richting vergist en ik hoorde dat hij tegen den muur aansloeg. Dien keer ontweek ik hemik liep de kamer door en greep den stoel. Een seconde bleef hjj staan luisteren, toen kwam hij opnieuw op mij af en ik sloeg hem met den stoei. Ik denk dat het hem verdoofde want ik merkte even niets van hem, en toen riep er buiten iemand: „Wij kunnen er niet ir. Hoe gaat - het open?" Maav de man in de geheime kamer was van tac'iek veranderd. Ik voelde dat hjj heel lang saam op mij toesloop, maar ik wist niec uit welke richting. En toen greep hij mij. Hij legde zijn hand op mijn mond, en ik beet hem, Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4