Gemengd Nieuws VOOR SB VROUW. ADVERTENTIEN Zondag 17 April a.s. Sportnieuws. Een matroos verdronken. Binnenland. Zuiderzee - afsluitdijk Het maken van de zinkstukken voor de afsluitdijk bij Zurig, dat tot dusver te Harlingen geschiedde, gebeurt thans te Zurig. Plantdag.Te Gieten is do vijfde boomplantdag gehouien. Het geplante bosch zal op verzoek van de kinderen Kinderboseh worden genoemd. Er is ter plaatse een gedenksteen onthuld. De 66-jarige koopman J. J. v. V uit d9 Hugo de Grootstraat is 's avonds op een terrein tusschen de Rondolaan en de S H V. te Rotterdam door de b iksem getroffen en gedood. Verdwaald. In de buurt van Peize-Roden (Dr.) is eeD ballon gedaald omdat de passagiers meenden, dat zi in de buurt van de Noordzee waren Zi kwamen uit Elberfeli en zijn naar Groningen vertrokken, na de nacht in het land te hebben doorgebracht. Buitenland. Hongersnood. Te LondeD stond een 28jarig ODbehuisd werkman terecht, beschuldigd van het inslaan van een spiegelruit van een juwelierswiukel ter waarde vau 20 p.st. De chef van de zaak zeide dat de man nadat hij de ruit had iugeslageD, de win kei binnenging en zeide „Ik heb dat ge daan. Stuur om een politieagent. Ik verhonger." In de uitstalkast lagen vele kostbare juweelen, maar er bleek niets vermist. Arme drommel. De fabrikant die in Januari op het belastingkantoor te Neu Köiln, waar hij vergeefs om uit stel van betaling bad verzocht, in een aanval van wanhoop zijn zoontje dood schoot en zichzelf zwaar verwoedde is uit voorloopige hechtenisontslagenomdat de psychiaters tot de conclusie gekomen waren dat de man volkomen ontoereken baar is geweest. Lange rokken. Een predikant se Manchester heeft van een van zijn tarechianen het verzoek gekregen, om een bidstond te houden „ten eude bewerken dit de vrouwenlokken langer ',oudiD worden." hij hi eft daarop verklaard dat hij aan lit verzoek niet zou voldoen, aangezien ie vrouwen zelven het beste weten wat zij willen. Boontje en z'n loontje Twee rechercheurs te Karlsruhe ont- •I kten de verblijfplaats van een wegens /alscbheid in geschrifte vervolgde secre- aiis van 'n buuitspoorwegmaatschappij Leen do mau de rechercheurs gewaar w rd loste hij eemge schot en die een Ier recheicheurs niet ernstig verwondde e ander trok toen zijn dienstrevolver en schoot de man neer. Treinavontuur. Een pleeg ■uster uit Swansea, die zich naar Londen lügaf, kreeg in haar spoorwegcoupé onder- veg gezeLchap van een goedgtkleede vinirw, d.e htar, toen de trein weer in k weging was, gelasite haar geld af te ge vod. He verpleegster weigerde tn er ontstond een woisteling. De veipleegster ii d de si lijd vol toe de trein te Rea- hng aankw.m, waar zij hulp inriep en h ar aanva ster werd geariesteerd. aarbij bood dr vrouw beftig weerstand rooiiat het twee agenten eenige moeite austte om haar meester te worden. Lente-mode. D R A K W E T. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare Kennis, dat op II April 1927 bij hen is ingekomfn een verzoekschrift van E. D. Westdorp van beroep caféhouder, wonen de te Waal en Burg, om vergunning voor den verkoop van sterken draEk in het klein in de navolgende localiteitde ge lagkamer van het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie I. no. 473 plaatselijk gemerkt W 158, en gelegen t- Waal en Burg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen bet verleenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Texel, 12 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. Ter-inzage-legging lijsten van candidaten PREDIKBEURTEN Vrijdag 15 April (Goede Vrijdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. H. Avondmaal. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft Bediening H. Avondmaal. Waal, 's av 7 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer Collecte voor de generale kas. nin. half 8 ds. Brümmer H. Avondmaal. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. H. Avondmaal. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen H. Avondmaal. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. H. Avondmaal. GEREF. KERK. Oosterend, 'sav. 7 uur Leesdienst. Zondag 17 April (le Paaschdag) HERVORMDE GEMEENTE Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Extra collecte. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Extra collecte. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Collecte v. d. Ver. tot Inwendige Zending in N. Holland. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen Collecte Inw. Zending. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. Coll. noodl. kerk en Pers. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur Prof. Dr. Hoekstra van Kampen. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte voor de Zending, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg vm. 10 uur ds. Vis. Maandag 18 April (2e Paaschdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Extra collecte. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Extra collecte. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug Coll. fonds schraalste Pred. GEREF. KERK. Oosterend, vm. 10 uur Prof. Dr. Hoekstra van Kampen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Smidts. MARKTBERICHTEN Gebrek aan eetlust Waarschuwing. Vanwege de rijkspolitie verzoekt men ons plaatsing van het volgende Het publiek wordt gewaarschuwd, dat de toe gang tot het terrein van de Zandkuil bij het bosch op de Hoogte ten strengste is verboden, welk verbod wordt aangeduid door bordjes met „verboden toegang". Overtreding bedreigt met proces-verbaal en boete van ten hoogste t 15. Het ligt in de bedoeling in de naaste toekomst tegen betaling van een klein bedrag toegangs kaarten voor het terrein beschikbaar te stellen, die dan bij de heer KI. Kalis verkrijgbaar zul len zijn. Zondag 1.1. speelde Texel 1 op eigen terrein een vriendschappelijk; wedstrijd tegen A.V.V. I Beide partijen leverden goed spel en hebben voetbalvrienden een genoeglijk middaguur ver schaft. Er werd goed aangepakt en met span nende aandacht werd de match van a tot z gevolgd. De rust trad in met 3—3. Daarna was de fortuin ons gunstig en mocht met 43 voor Texel worden geëindigd. Texel 11 slaagde er gemakkelijk in A.V.V. II met 2—0 te kloppen. De aandacht van bezoekers verflauwde spoedig, daar Texel II de Adelbor sten V.V. II verre de baas bleek. „De Lampen Brandend". Zoo juist verscheen het eerste nummer van „De Lampend Brandend", maandblad voor de Doopsgezinden op Texel. De Weleerw. Heer Ds. Vis belastte zich met de redactie en moet er, naar we uit goede bron vernemen, zeer wel in zijn geslaagd zijn maand schrift ingang te doen vinden. Het aantal abon nees bedraagt reeds eenige honderdtallen,zoodat een regelmatig verschijnen gewaarborgd mag heeteij. Het eerste nummer bevat o.m. een uitvoerig artikel ter inleiding, waarin het doel van dit maandblad wordt uiteengezet en dat de titel „De Lampen Brandend" nader verklaart. Verder treft men hierin een stichtelijk artikel aan, „Lijdens-overdenking", en eenige berichten en mededeelingen omtrent predikbeurten, het juist herziene reglement der Doopsgez. Gemeente, catechisantenkampen en over het Doopsgez, Broederschapshuis te Elspeet. Tenslotte nog een verslag van de gemeentedag op 27 Maart 1.1. te Alkmaar en van de Jongerenbijeenkomst alhier op 29 Maart 1.1. Het Maandblad verschijnt zooveel mogelijk op de le van iedere maand, de kostprijs bedraagt f 1,25 per jaar. Abonnementsprijs naar verkiezing De typografische verzorging berust bij de N.V. boekhandel en Drukkerij vh. Langeveld en de Rooij te den Burg. Vriendenkring. Namens „Vriendenkring" brengen we harte lijk dank aan allen, die „voor het goede doel" een meer of minder groote bijdrage afstonden De bereidwillige gevers mogen er zich van verzekerd houden, dat hun geld goed wordt besteed. Gemeenteraadsverkiezing op Donderdag 19 Mei 1927. Voor de a.s. raadsverkiezing zijn een 8-tal lijsten met in totaal 57 candidaten ingediend. De lijsten mogen hier in alfabetische volg- ord; een plaatsje vinden: Anti-Revolution nairen. 1 KL Vlaming N. Schild 2 A. v.d. Brink Oosterend 3 Joh. A. Eelman 4 R. Kuiper Sz. 5 C. v.d. Knaap Zuid-Eierland Chr. Arbeiderspart ij. 1 A. Vonk Cz, Oost 2 Jb. Boon Cz. den Hoorn 3 W. van Sijp Eierland 4 P. van Lier; Oosterend 5 M. Bakker Kz. Eierland Chr. Historische n. 1 Jac. Kikkert Nz. 2 KI. Lap Sz, den Hoorn 3 G. Dros Pz. Oosterend 4. Jn. Kortenhoeven 5 L. van Hoorn de Cocksdorp Economische Groep. 1 S. C. Eelman Sz. 2 P. W. Koning Johz., Oost 3 A. Lap Dz.. den Hoorn 4 T. Reuvers, de Cocksdorp 5 P. Bakker Dz, Everstekoog 6 KI. Langeveld, bij de Koog 7 C. Boon Pz. 8 S. J. Flens R. Katholieken 1 H. W. Keesom 2 M. W. de Graaf, de Cocksdorp 3 G. Witte Pz. 4 H. Leber, Eierland 5 S. Keijzer. Oosterend 6 P. M. Boom, Oudeschild 7 W. v. Heerwaarden. S. D. A. P. 1 A. Boon Oudeschild 2 K. Zeylemaker. 3 Jn Henkes Dz Oudeschild 4 F. Blom, Oudeschild 5 T. Dogger Cz. P. H. polder 0 Joh. Hemelrijk. Oudeschild V r ij zinnig Democratische Part». 1 R. P. Keijser Cz. 2 A. Epe. de Koog 3 Jac. Daalder Dz. Oosterend 4 Jac." Daalder Jz. de Cocksdorp 5 D. Mantje Kz. Dijkmanshuizen. 6 J. Dogger Hz. Oudeschild. Vrijz. Kiesvereeniging. 1 W. H. Lap 2 P. Dios Bz. Eierland 3 J. G. P. Pisart 4 P. W. G. J. Bremer Oosterend 5 J i. Beumkes den Hoorn 6 o. H. Helleini 7 J. Barends de Cocksdorp 8 G. W. van Santen Waalenburg 9 Mej. E. A. Langeveld 10 IJ. Koppen Oosterend 11 J. List Pz. de Koog 12 D. Bakker Pz. 13 J. C. Visser 14 J. Keijser Augz. 15 A. J. Noordljk Wij brengen hierbij in herinnering, dat bij de laatste raadsverkiezing, gehouden Woens dag 23 Mei 1923, 13 lijsten werden ingediend, waarvan 6 door de Vrijzinnigen en 1 door de Vrijz. Democraten, welke 7 verbonden konden worden.' In 1923 werden in totaal 49 candi daten gesteld Een Chr. Dem. lijst ontbreekt nu Nog vestigen we uw aandacht op Mej. E. A Langeveld, als eerste vrouwelijke candidate voor de Texelsche gemeenteraad. Van het Schildereind zijn thans kabels gelegd door Warmoesstraat, Nieuwstraat, Bin- nenburg, Weverstr. over de Steenenplaats en langs oe Koogerweg. De kabel voor de Cocksdorp ligt thans tot jn Burger-Nieuwla.id. Gistermorgen heeft ter reede van Texel een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het houden van oefeningen door Hr. Ms „Hadda" geraakte vermoedelijk de tros, waar aan een sloep werd gesleept in de schroef van de .Hadda" met het gevolg, dat de sloep werd omgetrokken en de inzittenden te water ge raakten. Een daarvan, de gehuwde 24-jarige matroos le klas J. Tieken, is verdronken. EIERLAND Benoeming. De heer R. Schaap alhier is met ingang van 12 dezer aangesteld tot tijdelijk buitengewoon dienaar van politie in de gemeente Texel. Be noemde is speciaal belast met toezicht op beschermde vogelbroedterreinen. Jumperpakjes zijn voor de dracht in het be gin der Lente zeer populair en veel der nieuwe modellen worden gedragen met een jumper en rok van verschillende stof, zooals het model, afgebeeld onder no. 1305. De rok is van geel kasha gestreept met twee finten blauw, terwijl de jumper van geelkleurig laken is. Op de jum per is een kraagje en manchetten aangebracht in dezelfde kleur als de donkerste tint blauw van de strepen op de rok. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder op gave van no. 1305. Kosten 55 cents. Het bolero-effect is met zeer veel succes aan gebracht in het avondtoilet, afgebeeld onder no. 1306. Het toilet wordt gemaakt van ge strookte kant in een heel lichte perzik-tint en de strooken van de rok zijn afgezet met dezelfde stof, waarvan het vest gemaakt is, zijnde zacht- rose satijn. Het korte bolerotje is eveneens van satijn doch de kleur hiervan is een diep, donker- rose Knippatronen zijn veikrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van no. 1306. Kosten 55 cents. Zitting van den Keuringsraad voor den dienstplicht. De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat de keuringsraad voor de ingeschrevenen voor de dienstplicht, lichting 1928, dezer ge meente zitting zal houden te den Burg in een der lokalen der o.I. school aan de Nieuwstraat op Vrijdag 22 April 1927, des voormiddags te 9,30 uur, voor de ingeschrevenen wier geslachts namen aanvangen met een der letters A tot en met Do; op dien dag des namiddags 1 uur voor de ingeschrevenen wier geslachtsnamen aanvangen met een der letters Dr tot en met K, en M. C. W. Langeveld, en op Zaterdag 23 April 1927 des voormiddags 9,30 uur voor de overigen. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de aangeplakte openbare kennisgeving. Texel, 12 April 1927. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. De Voorzitter van het hoofdstembureau in de gemeente Texel maakt bekend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der candidaten, gesteld voor de op 19 Mei a. s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeen teraad, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Texel, 12 April 1927. De Voorz. van het hoofdstembureau voorn., W. B. OORT. Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 9 April. Kipeieren. Aanvoer 200.000. 56/58 KG. 4,80 Af 4.90 lnn 58/60 K.G. 4,80 A 5,10 de 100stuk 60 62 5,10 a 5,30 62,64 5,20 a 5,80 t ruin 5,30 A 6,10 Eendeieren. Aanvoer 75000. 4,60 A 4,70 Texel, 11 April 1927. 4 koeien 190,— a 270, 65 nuchtere kalveren 7, a 11,— 22 Biggen 10, a 17,- Elerveiling Texel, 11 April. Aangevoerd werden 313 partijen, 68305 stuk Kipeieren Extra zware eieren f5,20 a f6,— per 10( Bruin ongew. f 4,50 a f 5,50 p. 100 stuks <Vit f 4,— a f 5,— EendeierenAanvoer 1027 stuks 12 partije Prijs f4,30 a f 4,60 22 kalkoeneieren f8.10 a f9,40 Eierveiling C. Rentenaar. 11 April. Aanvoer 30760 stuks. Bruine f4,70 A f5,80. Wit f4,50 A f5,- Eendeieren f 4,30 A f 0, sltchte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver stopping. maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster s Maag- pillen. het tonische laxeermiddel. f Maagpillen verkrijgbaar a f 0.65 per flacon f hopen onze geliefde Ouders en Grootouders INSE BONNE j M. en H MARIA SWART den dag te herdenken dat zij voor «t 25 jaar in den echt zijn verbon- 3 Jm den. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van dp hun dankbare Kinderen, 35 Behuwd- en Kleinkind, Trijntje Daalder—Bonne Cornel is Rijer Daalder Cornells Bonne SBt Daniël Bonne j 3S Maria Bonne I Alida Arnoldina Bonne Neeltje Daalder.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2