BEZOEKT Beleefd aanbev., JOH. 0. SNIJDERS Electrotechnisch Bureau. K0RREL0PF0KV0ER CASINO - Bar-Restaurant DUINKERS MELANGE Zuidstraat 82-83 Electrische Installatie-Maatschappij „Noord-Holland" IJmuiden. Fa. A. KLOPPER Zn. ®Ii EIXBBiaOBi;B« U vindt het daar gezellig intiem. Specialiteit in het schenken van BIEREN. DROS'Ingenieursbureau en Auto-centrale Kanaalwep 148-49 Aanleg van Electrische Installaties. Complete meubileering. Loodsgracht 69—71 Helder. Geen sterfte onder uw ktiikens Yroeg leggende hennen Sterk gezond Pluimvee N.V. HOLL. MELKSUIKERFABRIEK te UITGEEST. KANAALWEG 155 - HELDER is kwaliteit-melange. Geen cadeanx, doch het beste voor Uw geld. FEUILLETON BS BOODE AUTO. Zij die prijs stellen op een zeer nette en solide uitvoering van hun installatie wenden zich tot de Weverstraat 455, Den Burg. D. W. Keijser Wzn. te De Waal en W. Henvers te De Gocksdorp BOB EN KOP IN BBOOMLANB. Leverancier van liet Koninklijk Xnstitnut en Marine-Hospitaal te Helder Deze kwaliteit verkoopt XJw winkeliei* ook. Aanbevelend, H DUINKER PzHelder. door OSCAR VENDAL. 12) Fleeter leunde over het portier en keek in gespannen aandacht naar de wagen van Ling Won. Zou de Chinees zijn slachtoffer bypmti- seeren om zich te pletter te rijden op de zware hekken van het park Dat moest voorkomen worden, flitste het door Fleeter's brein en met stentor-stem brulde hij: .Vlieg dan toch, manHarder Op dat moment stortte de roode auto zich echter reeds met krakend gewold op de yzeren parkhekken, die schurend en kras send uit hun s'oten berstten en dan dreu nend opensloegen. Fleeter gaf een schreeuw van ontzetting toen hy zag, hoe de roode auto zich snel verwijderde in het puik en, bevend van emotie, commandeerde bij: „Volgen!" De jacht werd hervat onder de hooge boomen, die als zwijgende wachters van de dood hun spichtige toppen ten hemel hieven. Toen voelde de jonge detective zich plot- sell:)2 heen en weer slingeren op zijn plaats Wat gebeurt er?" schreeuwde hy de chauffeur toe, maar deze antwoordde niet meer, want als een doodschrik openbaarde zich plotseling wolk een afschuwelijk nood lot hem trof. De stuur-iorichting van de huu--auto brak Een hevige slingering, dwars ov6r de weg; een vreeselijke botsing met een der kolossale boomenen Fleeter wist niet meer. Hy voelde nog even zijn lijf drukken tusscben geweldige massa's en hoorde een noodkreet van de chauffeur Dan dreuode er iels zwaars met moker slag neer op zijn hoofd _en zag hij alles rondom zich vervagen tot diep-zwarte duisternis En dc ronde auto snelde voort in de nacht. De volgende morgen publiceerden de bladen een opzienbarend verhaal over de dood van detective Fleeter, tengevolge van eeD ernstig ongeius met een huurauto. Bhjkeos het verslag kon de chauffeur, die eerst bij aankomst in het hospita il tot bewustzijn was gekomen, nitis anders mededeelen, dan dat een hem onbekend heer hem opgedragen had een roode auto te volgen. Deze heer zou ingestapt zijn op de East India Dock Road, waar de huur-auto toevallig passeerde. Voorts werd noff gemeld, dat de bestuurder van genoemde roode auto de verkeers- voorschriften schandelijk negeerde en in de Wij leveren alle gewenschte meubelen, gordijnen, karpetten, enz. enz., tegen 3 scherp concurreerende prijzen. Deze resultaten bereikt #e door uwe kuikens te voeren met het DER VERKRIJGBAAR Bij Ik heb jullie de vorige keer verteld van dat vreemde kereltje, dat op zijn handen liep en geen kousen of schoenen aanhad. Bob maakte een praatje met hem en vroeg waarom hij toch steeds op zijn handen liep. Het mannetje vertelde toen, dat hij een stuivertje had verloren en nu hoopte hij dat gemak kelijk terug te vinden door op zijn handen te loopen. Ook had hij dan niet zoo'n last van de zon. Toch was het niet zoo plezierig omdat alle hondjes, die hij ontmoette, hem wilden bijten, en dat vond hij niets prettig. Stel je voor, dat zoo'n kwade hond het mannetje in zijn neus. beet. Hij zou zijn stuivertje dan wel gauw vergeten. Toch wilde Bob ook wel eens op zijn handen gaan loopen. Het kereltje deed het Bob een paar keer voor, terwijl Mop met groote oogen toekeek. Eindelijk liep het mannetje op zijn handen weg, Bob zou hem achterna komen, maar Bob kon zijn voeten niet boven zijn hoofd krijgen. Mop zei, dat hij ook zijn schoenen en kousen moest uittrekken, want anders waren zijn voaten te zwaar. Wanneer hij die schoenen aan zijn handen deed had hij hand schoenen en geen kans in glas te grijpen. Dat zou Bob dan maar doen. (Wordt vervolgd.) nacht van Fleeter's overlijden op meer dan onverantwoordelijke wyze door de city bad gereden. Een agent van politie, aldus de reporters in hun opgeschroefde berichten, was op het nippertje aan de dood ontsnapt en een even „tragische bizonderheid* was ook gelegen in de vandalistische vernieling van de ijzeren hekken van Hyde Park. Aan het einde van het bericht werden door de commissaris van politie allen op geroepen, die omtrent de onbekende roode auto en haar eigenaar nadere inlichtingen konden verschaffen. Cross las het bericht in de namiddag editie van de „Daily Mail" toen hp diep geschokt het ziekenhuis verliet, waar Fleeter des nachts zijn doodsstrijd had volbracht. Inwendig kookte het bij de oude detective en alleilei gedachten woelden door zijn brein Wat kon er gebeurd zijn? Aan welk gevaar had Fleeter zich in zijn overmoed blootgesteld? Wie en waar kon Ling Won zijn? En Dundan, Lotus en de roode auto? Het duizelde hem van al deze onoplosbare moeilijkheden, maar niettemin voelde hij met groote zekerheid de wil en de heilige plicht in zich om zijn jonge collega te wreken en desnoods ten koste van alles, het geheim van de roode auto te ontdekken. Cross herlas het bericht en het kwam hem wenschelijk voor de politiecommissaris van de feiten op de hoogte te stellen. Hy riep een taxi aan en liet zich brengen Daar Scotland Yard het groote Londensche poli tiebureau, dat reeds zoo vele malen licht, bracht in de diepste duisternis. Daar had de oude detective een langdurig onderhoud met de humane ambtenaar aan wie de veiligheid van duizenden en duizen den menschen is toevertrouwd. En toen Cross ruim twee uur later het bureau verliet, was er een ernstige uit drukking in zijn staalgrijze oogen Zijn voorhoofd was in diepe rimpels getrokkeD en hij liep als gedachteloos voort. Het gesprek met de commissaris had voor hem plotseling een ingrijpende ver andering in de toestand gebracht en bij vreesde voor de komende nacht LOTUS FAH. Duidelijk hoorbaar ging de electrische schel over in de villa, welke sedert jaren bewoond werd door de edellieden Hampton en Dundan." Cross stond buiten op de breede marmeren stoep en luisterde. In stilte hoopte hij, dat Lord Hampton thuis zou zijn, want de oude detective had niet alleen belangrijke mede- deeliDgen te doen, hij verlangde ook naar een oogenblik rust na de lange wandeling van het politiebureau in Westminster naar de villa in Kensington. Bovendien hield de gedachte aan Fleeter hem voortdurend bezig. Wordt vervolgd Kannewasser is altijd goedkooper.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 4