den heer K. Vlaming Mej. E. i. L J. A. Eelman P. Kuiper Pz. Sr. Corn. v. d. Knaap Spoorboekjes Chr. Arbeiders den heer K. Kiezers van Texel S. KEIJZER ibz. SM LP. KEUSER Cz. no. 1 van lijst 7 Kiezers Texelsche Vrouwen no. 9 van lijst 6. Lijst I. Antirevolutionnaire lijst. K. Vlaming, Wethouder A. v. d. Brink verlost ons van „den raad van zeven" en stemt op lijst no. 6. KIEZERS! den heer W. H. LAP, no. 1 van lijst 6. Economische Groep. R. K. Kiezers - Arbeiders Wij constateeren Wij walgen Er zijn geen woorden van lijst no. 6. Antwoord aan „Criticus Politicus." publiek verkoopeu Boekhandel Parkstraat. No. 5 van lijst 8, dan doet gij Uw plicht. ADVERTENTIËN Stemt no. 1 van lijst 1 wethouder. Maakslechts heteerste hokje rood en uw stembiljet is goed inge vuld. Deurwaarder C. G. GUDE Zomerdienstregeling Stemt allen, als één man (wethouder) die getoond heeft voor uw beginsel en belangen, krachtig te wil len opkomen. Vele kiezers. Indien gij uw stem uitbrengt op één der candidaten van lijst 5 (Sijbr. Eelman etc.) beteekent dat een steunen van den Raad van zeven. Eenige belangstellende kiezers. De Vrijzinnig-democraten en de Sociaal-democraten laten niets onbeproefd, om de kiezers wijs te maken dat ondergeteekende waarschijnlijk weer zal bedanken als raadslid, indien hij gekozen mocht worden. Op verzoek van het bestuur van de Vrijzinnige Kies vereniging verklaar ik hierbij uitdrukkelijk, dat bij een eventueel verkozen worden, ik den zetel zonder voor behoud zal aanvaarden. W. H. LAP. Laat n niet misleiden door een vrijzinnige manoeuvre, die aanraadt op no 1 te stemmen Maar stemt allen eendrachtig op Zeer vele R. K. arbeiders. een groote leugen is. Het verkiezingsorgaan van de Vrijzinnig Democraten Wilt gij één uwer tot lid van de Gemeenteraad verkozen zien zoo brengt allen uw stem uit op Vele kiezeressen zal op Vrijdag 20 Mei 1927 des vm. te IOV9 uur (zomertijd) bij Zevenhuizen een belangrijke partij houtwaren, als Ain. Grenen dekplanken van div. afme tingen, schotplanken van 6-9 voet, eiken dekbalken 19-22 voet, zware huidplanken 3'/2 X 2 duim dik, een belangrijke partij palen 5—8 voet en een partij brandhout. verkrijgbaar in Vele kiezers. KIEZERS De heer LAP heeft vroeger als raadslid bedankt. Dat is voor U geen reden om hem niet te stemmendo atmosfeer, waarin hij niet kon leven, was die van 't blok van zeven. KIEZERStoont, dat U nog karaktor bezit. Stemt mannen met karakter, kiest als één man VELE KIEZERS. De naam van lijst no. 5. zoo mooi gekozen, De daad van Kiezeressen en Kiezers zorgc, dat die NIET wordt verkozen, Zij is niet anders dan een nieuw deel van den raad van zeven, Draagt er toè mede, dat die groep en raad van zeven zal SNEVEN v Vele Kiezers. r dat de mededeeling in „Excelsior", dat het tegenwoordige Gemeentebestuur f 140,000,— minder uitgaf dan het vorige van een politiek, waarbij het geoorloofd schijnt, om het schoone woord uit den bijbel, zooals aangehaald in „Excelsior", „Wee U rijken, enz." wordt misbruikt, om de stemmen te krijgen van arbeiders en bezitloozen. in onze Nederlandsche taa', die voldoe "de kunnen uitdrukken, hoe minder waardig het geschrijf in het verkiezingsbiad „Excelsior" is. EENIGE KIEZERS. (leesOrgaan van den raad van zeven). Wij werden j. I. Zaterdag vergast op een verkiezingsblaadje met de schoone naam „Excelsior". Het blaadje is werkelijk een weerspiegeling van de samenstelling van den Raad van zeven. Wie vormt de redactie Misschien wordt het publiek dan wat wijzer. Men is immers zoo gesteld op openbaarheid Bovendien staat aangekondigd dat advertenties gratis zijn. Dat werd natuurlijk alleen vermeld, om een paar aanbevelingen te kunnen plaatsen voor Abr. Boon en Simon Keijzer, leden van den Raad van zeven. Hoe is 't mogelijk, dat men in een Vrijz. Democr. orgaan advertenties plaatst voor aanbevelingen van candidaten van andere partijen. Doet men dat soms ook in het officiëel orgaan van de Vrijzinnig Democraten (De Vrijzinnig Democraat)? Een ieder begrijpt wel, van niet. Ziet hier de beginselloosheid van de leidende Texelsche Vrijzinnig Democraten. Het gaat voor hen alléén om de m a c h t en om deze te behouden, worden alle middelen aangewend. Texelaren, toont U tegenstanders van een dergelijke minderwaar digen „RAAD VAN ZEVEN"-politiek en stemt op één der candidaten Het Bestuur der Vrijz. Klesvereenlglng. Terwijl de strijd, om wie het allereerst N Weer Texel leiden en bestieren zal, Ten einde loopt, Staat er een dichter opvan een beperkt ialent, En met een neiging dit dient wel erkend, Yoor wat den mensch bezoedelt en ontsiert.J Een dichter, dient zijn Muze toch te vreezen, Zijn lied behoort welluidend schoon te wezen En valt hij aan wat hem wil schijnen Te zijn verkeerd of zelfs gevaailijk voor de zijnen: Hij toorne danig in zijn lied, Doch grijpe naar wat laag is niet. Het antwoord aan den minne(u) zanger, Kan zijn van zelfbewuste kracht Er gaat een schoone melody, Ver boven zijne poëzy verheven, De wereld door een lied waarvan de eerBte klanken zijn, Dat recht geschied' aan wie te lang Zich buigen moest voor macht en dwang. De menschen als deez' dichter en de zijnen, Zien deze dingen niet In plaats van ons te loven en te prijzen, Dat wij den weg naar orde en vrede wijzen, Gaan zij te keeren sturen op den chaos aan, Waar zonen van hetzelfde huis, elkaar naar't leven staan, Enstooten valsche klanken uit. De meeste kiezers der gemeente weten beter, Zij stemmen op den man, Die zoo verguisd wordt en verketterd, Wijl hij GEEN ONRECHT DULDEN KAN. Dat is de les van alle tijden „Wie in een rechte lijn wil gaan, En van geen schipperen wil weten Wordt al wat leelijk is verweten". Waakt kiezers en ook kiezeressen, Dat al wat hier is opgebouwd, Niet valle in des sloopers handen, Maar mede worde toevertrouwd Aan hem, die met een vaste hand, Met warm gevoel en koel verstand, Bereid is ook zijn verder leven, Aan zijn geboortegrond te geven. Een Vrijzinnig Democraat. •V r mi h: E

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 3