SLECHTS I GOLDEN Damesschoenen H. van de Poll KELDER, Spoorstraat 97a Sportfeest. Sportartikelen. Donderdag 26 Mei Gemengd Nieuws ADVERTENTIËN 2en Pinksterdag 6 Juni a. s. Heeren, Mol.en Hooge schoenen vanaf f 5,50 Jongens- en Kinderschoenen Van de Alkmaarsche landdag. Sportnieuws. De Alcmaria-Victiix-CombiDatie, welke op le Pinksterdag tegen Texel uitkomt, zal zijn samengesteld als volgt; Schut 2 Janson Burger 2 2 Nijman Mol Slkkens 2 3 3 Elfring Bos Doeschot v.Wieringen Bos Voetbalvrienden kunnen hieruit opmaken dat hun een mooie wedstiijd wacht. Zelfs Elfring zal niet ontbreken. Lammerenmarkt Leiden 20 Mei Aanvoer flink'; handel aanvankelijk vlug, later slecht; prijzen f 14 S, f20. Kort nieuws. Over heel Texel heeft de verkoop van het Julianabloempje voor het Kind in de Venen bruto f 226,11 opgebracht. Bjj „Manco" kwam deze week op de Waalderweg een kleine vrachtauto in aan rijding met een wielrijder. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Texelsch Fanfare heeft deze week een paar maal geoefend in de Muziektent in het Park. Hebben we goed geluisterd, dan zal het corps te Oosthuizen goed beslagen ten ijs komen. DEN HOORN Schaap en motor. Dinsdagmiddag is de heer J. Kuipers van trer in de P. H. Polder nabij de woning van P. H. Bakker met een schaap in aan- lUdiog gekomen en met zijn motor over de kop geslsgeo. H(J werd bewusteloos opgenomen. Genees kundige hulp werd ingeroepen, duch het ODgeval bleek niet van ernstige aard. DE COCKSDORP 3 r.fcjfc Motorongeval. Lammeren verscheurd. Veevervoer. Visscherij. Niet mis. De Russische staats conservenfabriek te Oeskam od Kamsjatska is afgebrand en. daaibij hebben 26 Japansche arbeiders de doou in de vlammen gevonden terwijl er 54 zwaar gowond zijn. Stormramp. Door storm is bij Metz de muur van een in aanbouw zijode fabriek iDgestort. Er zijn zes arbeiders om het leven gekomen zes zijn er zwaar gekwetst. Politiek. De ruit van een van de coupé's van de trein, waarmoe de hertog van York naar Canberra spoorde is ingegooid. Er is niemand gedeerd. Men gelooft door een groote steeD, door een jongen geworpen. Lastige lui. Ongeveer 150jorge lieden, die het insigne van deStablbelm droegen vielen op de Kurfürstendamm de voorbijgangers lastig. Eanige voorbij gangers die zich dit niet lieten welge vallen werden met stokken en boksijzers mishandeld. De politie arresteerde 21 van hen. 'Op het nabij gelegen bureau werden ze gefouilleerd en bleken ze in het bezit te zijn van dolken, stokken en plakbrieven Alle gearresteerden zijn vastgehouden. Om 't geld. De politie te Belvedere (Kent) vond het lijk van John Holmes aan de balken van een stal hangen in een strop die bij zichzelf omgedaan had. In huis vond men op bed het lijk van zijn vader, die, naar uit een door John nagelaten briefje bleek reeis vijf maanden geleden aan bronchitis gestorven was. De man trok een pensioen als oud-gediende van de marine en de zoon had de dood van zijo vader stil gehouden, om dat geld te kunnen blijven iunen. Maar nu bad zijn broer geschreven dat hij voor een paar dagen thuis kwam eu zou alles uitgekomen zijn. Daarom besloot John zich te verdoen. De autori teiten begonnen zich trouwens te verbazen wat er mat de oude man was, die niemand meer te zien kreeg. BURGERLIJKE 8TAND DER GEMEENTE TEXEL van 14 tot en met 20 Mei 1927. GEBORENCornells, zoon van Cornells Tuinder en Grietje Huisman; Corr.elis Jacobus, zoon van Adriaan Vinke en Marina van den Hoek. ONDERTROUWDJacob van Heerwaar den en Anna Maria Witte; Jan Smit en Cornelia Schraag; Hendrik Zijm en Sijtje Kersemaker. GETROUWDGerrit Burger 30 jaar en Antje Koopman, 24 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 dop van een fietsbel, 1 fietspomp, 1 gouden broche, een slang van een voet- pomp, 1 damestaschje met inhoud. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Zondag 22 Mei Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Briimmer. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Janzen. Cocksdorp, vm. half elf ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK Oosterend vm. 10 uur ds. v. d. Kooij van Amersfoort. Collecte voor Theol. school te Kampen n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. 10 uur ds/Smidts. 26 Mei (Hemelvaartsdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Waal vm 10 uur ds. van 't Hooft. Den Hoorn, vm. half 11 ds. Briimmer. Cocksdorp, vm. half 11 ds. Plug. Coll. Inw. Zend. in N. Holland. GEREF. KERK. Oosterend, vm. 10 Leesdienst. MARKTBERICHTEN Schagen, 19 Mei. 87 Vette koeien 40 kalfkoeien 40 Gelde koeien 49 Vette varkens 181 Biggen Boter 250 a 460 200 a 360 180 a 310 0,60 a 0,64 14,— a 20,- 1,60 a 1,80 a 2,10 E i e r v e i1i n g Schagen KipeierenAanvoer 58160 Bruin ongewogen f 5,60 a f5,90 per 100 Wit 5,20 5,60 ANNA CORNELIA, dochter van S. ZIJM en J. M. ZIJM-v. Heerwaarden den Burg, Texel, 20 Mei 1927. Inplaats van kaarten. ONDERTROUWD HENDRIK ZIJM Rz. en SIJTJE KERSEMAKER. Warmoesstraat, Den Burg-Texel, 20 Mei 1927 Huwelijksvoltrekking 31 Mei a. s. GETROUWD G. BURGER Jbz. en A. KOOPMAN die mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dankzeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oosterend, Texel, 14 Mei 1927. hopen onze geliefde Ouders C. BOS en Tr. BARHORST hunne 12Vs-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen, REINA. CORR1E. JACOB. VERONICA. Haven, Oudeschild, Texel. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer W. BOS,] in den ouderdom van ruim 75 jaar. Wed. A. Bos—Kalis. S. A. Bos. J. M. Bos—Dubbelman. F. Troost Bos. K. Troost. A. Troost. De Cocksdorp, 20 Mei 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 23 Mei des na middags 2 uur. Aangifte tot deelname aan: Estafetteloop heeren 4.X 100 M. Vérspringen dames. Polstokhoogspringen heeren. Hardloopen dames 80 M. Hoogspringen heeren. Hardloopen heeren 100 M. Op verzoek nog: Verspringen heeren Discuswerpen heeren Speerwerpen heeren. Leeftijd minstens 16 jaar. Fraaie prijzen. Aangifte tot deelname tot 28 Mei a.s. bij den heer A. Dros Az., Steenenplaats. In- leggeld 50 ct. Van den estafetteloop heeren wordt een dorpenwedstrijd gemaakt. De heeren M. J. Oele en de Zee te de Cocksdorp en de heer D. de Ruijter te Oudeschild zijn bereid inlichtingen te verstrekken. Ooster end, de Koog, de Waal en den Hoorn blijven niet achter, doch sturen ook 4 heeren voor den estafettewedstrijd. Behalve voor den estafettewedstrijd, waarvoor thans reeds voldoende deelname is, moeten voor eiken persoonlijken wed strijd 5 deelnemers zijn, die verplicht zijn zich voor 28 Mei op te geven. per week zijn ook desgewenscht onze onovertreffelijke naaimachi nes in huurkoop verkrijgbaar. Schrijf ons even en wij komen U bezoeken zonder eenige ver plichting- Eerste Alkm. Naai machinehandel Helder Spoorstr. 77 Telefoon 449 A. HILDERING uitgebreide collectie in alle kleuren, ook voor breede voeten met lage hakken APARTE MODELLEN] van zeer lage prijzen. Telef. 293. Op Zaterdag 1.1. werd te Alkmaar een land dag georganiseerd door de Bijz. Vrijw. Land storm in het Verband-Alkmaar, waarvan de afd. Texel deel uitmaakt. .Texel" nam aan deze landdag deel en zou aanvankelijk de reis naar Alkmaar geheel per boot ondernemen. Dit laatste liep op een teleurstelling uit, zoodat van boot en trein moest worden gebruik gemaakt. Dientengevolge moest Alkmaar reeds spoedig worden verlaten zoodat eenige der mooiste nummers voor de Texelaars verloren gingen. Hadden zich oorspronkelijk ruim 70 Texelaars voor de Landdag doen inschrijven, door het ongunstige weer daalde hun aantal tot ruim 50 waaronder verscheiden dames. Om zes uur werd Texel verlaten. Te Helder voegden de Heldersche landstormers en de Marine Kapel zich bij hen en werd onder ge leide van de plaaiselijke chef aldaar de reis per trein naar Alkmaar voortgezet. Ter gelegenheid van de landdag kwam namens de regeering des morgens de minister van bui- tenlandsche zaken, de heer Beelaerts van Blok land, een blijk van belangstelling geven. Hij werd met verschillende andere autoriteiten offi cieel ten stadhuize door de burgemeester wel kom geheeten. De burgemeester hoopte, dat aller aanwezigheid zou medewerken om deze dag te doen slagen. De minister van BuitenlancLche Zaken uitte de wensch, dat deze landdag mocht bijdragen om de sympathie en waardeering der regeering voor het instituut van de vrijwillige landstorm te versterken en te bevestigen. Tegen half twaalf kwamen autoriteiten en be langstellenden op het sportterrein samen, waar de burgemeester officieel deze landstormdag opende en o.m. meedeelde dat een deputatie uit de landstormers een krans had gelegd op het graf van wijlen kapitein de Wolff. Spr. uitte zijn groote waardeering voor de koene evoluties door het eskader vliegers zooeven in de lucht vertoond. Hij dankte de landstormers voor hun prestaties in de hoop, dat zij in de tegenwoor digheid van zoovelen bewijs van erkenningen waardeering zullen zien voor hun werk. Met een driewerf hoera voor de Koningin, waaraan geestdrifiig werd voldaan en het gemeenschap pelijk zingen van het Wilhelmus werd de ope ningsrede van de burgemeester besloten. Hierna werden verschillende wedstrijden ge houden, waarvoor de deelneming groot was. Aan de korpswedstrijden werd door 6C drie tallen waaronder 2 van Texel, deelgenomen De heeren P. B. Riteco, H. Zijm en W. v. Heer waarden behaalden resp 46, 49 en 46, samen 141 punten. De heeren S. Troost, J. v. Heer- waard.n en M. J. v. Bremen rep. 47, 49 en 45 samen 141 punten. Deze drietallen behaalden resp. ars 6e en 7e prijs een verguld zilveren en een zilveren medaille. Aan de personeele wedstrijd werd door velen deelgenomen, Met 5 schoten konden maximaal 50 punten worden behaald. Er waren er, die het tot 48 en 49 brachten Of een Texelaar hiermee nog succes heeft geoogst in de vorm van een prijs melden we wellicht later. De uitslag konden we, wilden we de trein niet missen, niet afwachten. De geluksbaan trok weinig liefhebbers. De heer C. M. Bakker beproefde echter zijn geluk en trad als 2e prijswinner met een baiometer uit de strijd. Voor de nummers hardloopen en fietsen met hindernissen was veel animo, zoodat een loting moest beslissen, wie zouden deelnemen. De heer N. Kikkert behoorde tot de gelukkigen en wist een le en 2e prijs te bemachtigen (fruit schaal op nikkelen voet en in wekkerklokje.) U ziet onze afdeeling bleef niet achter, geeft zich zelfs goed geweerd. Ze heeft haar goede naam bevestigd. Des middags hielden generaal Duymaer van Twist en mr. dr. L. N.'Deckers, respectievelijk voorzitter en lid der nationale landstormcom missie, geestdriftige redevoeringen waarbij zij getuigden van hun warme sympathie en groote waardeering voor de vrijwillige landstormers. Ten slotte werden nog verschillende oefenin gen en demonstraties gehouden door de bereden en niet bereden afdeeling der 2e compagnie politietroepen uit Amsterdam, die de bewonde ring der steeds talrijker wordende aanwezigen wekten en welke zich uitte in een herhaalden langdurig hartelijk ap,-laus. Gaven de weersomstandigheden in de loop van de morgen weinig reden tot klagen, 's mid dags bracht een voor'durende regen daarin verandering. Motorrijden met hindernissen werd door de slijkerige weg een gevaarlijk karwei. Ook het paa-densportnummer kwam daardoor weinig tot zijn recht. Zooals gemeld: het laatste deel van het pro gram ging voor de Texelaars verloren, daar de trein naar Helder omstreeks half vijf vertrok Over het geheel heeft de landdag aan de. verwachtingen beantwoord en liet hij bij de Texelsche landstormers een goede indruk achter. Zondag spelen de Adsp. afd B. van S. V. „Texel* tegen het elftal gevormd uit leerlingen der 6e klasse der o.l. school te Oudeschild. De aanvang is bepaald op 10 uur vm. Het „Texel'-elftal zal zijn opgesteld als volgt A. v. d. Slikke W. Mets C. v Tongerloo Huizinga C Mets Broekman KI. Klouwenberg G. Witvliet Vlaming D. J. Blom Jb. Geus. O - 1 1 1 3 1 De jonge heer K. Vermeules zou eens een tochtje maken op het motorrijwiel van ziju broer doch hij verstond de edele kunst van motor rijden nog niet al te best, Zoolang de weg rechtuit liep ging alles prachtig en de motor liep een flink gangetje, doch er kwam een kink in de kabel in de vorm van een brug over het Eierlandsche kanaal. Klaas temperde zijn vaart niet voldoende en reed pardoes vlak naast de brug met motor te water. Hij krabbelde spoedig op het droge o<i gedienstige handen, wisten met haken de motor, die geheel onder water was verdwenen, op de wal te trekken. Klaas was met de schrik vrijgekomen en ook de motor had geen nadeeiige gevolgen van het bad ondervonden, want (en dit pleit zeker voor de goede hoedanigheid van het fabrikaat) binnen een half uur bromde het ding weer langs de weg. Een tweetal lammeren van de heer C. Troost in „de Krim" werden door een hond verscheurd. Bezitters van dergelijke bloeddorstige dieren wordt aangeraden hun viervoeten aan de ketting te leggen. OUDESCHILD Gedurende deze week zijn van Texel verzon den 122 koeien, 27 kalveren. 47 varkens, 7 schapen, 4 paarden en 4035 lammeren. Gidurende deze week is inde haven aange bracht ruim 9400 KG. garnalen. De handel over de vischafslag is weer levendiger. Door de kommenvisschers wordt nogal wat haring ge vangen, doch die visch is heel goedkoop. Ook wordt te Helder veel geep aangevoerd, hoofd zakelijk door Wieringer visschers. DE KOOG Vreemdelingenverkeer. Ia de verg-ideiing dezer dagen door de „Vereenigde Koog" hi<r gehouden werden la de vaca'ures H. R Daalder en M. H. A Staring benoemd de h6eren H. R. Daalder en B. Lolkema. Ter sprake kwam samensmelting der ver- eeniglag met die te den Burg. De heer H. R. Daalder zag de zetel gaarne te de Koog. De heerW Schumaker achtte samen smelt ng onmogelijk omdat de vere6nlgicg hier zich met meer dan het vreemdelingen verkeer bezig houdt. Bjj de rondvraag werd op de beteekenis van eea strandweg gewezen. De voorzitter zei onderzoek toe. Ook weid de aandacht gevestigd op de gevaarlijke bocht by Bis- piockhof. Hier zal echter door bet urtduo- nen van derin-n spoedig verbetering komen Besloten werd bij de Raad aan te dringen op verbreeding van de weg b(j M. C. Lange- veld en b(j Tubantia. Eveneens zal de aan dacht worden gevestigd op gemis aan water b|j brand. De secretaris, de heer Tbürkow, drong aan op krachtige ficancieele steun opdat flink kan worden geadverteerd. De vergadering werd door 25 personen b(jgewoond.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2