Floralia - de Cocksdorp. Motorschip Maria NEELS' Kei"SELDER63,44, Pinksteraanbieding 15 procent °nze kwa.liteiten Z|ïn prima- 15 procent HELDER S. HERSCHEL S. COLTOF, heldeR Damesmantels en Costuums Katoenen Jongenspakjes Magazijn „DE STER" S po rif eest. Een nel dagmeisje gevraagd een compleet éénpaardstuig. met 15 pet verlaagd. Bizonder groot en aparte modellen. Cheviot- en fluweelen Jongensbroeken Spoorstraat 46-48, HELDER. JL Korting. scherp concurreerend. korting. Modebazar 21 Koningstraat 23 Fietstochten PU&OL ADVERTENTIEN 2e Pinksterdag 6 Juni a.s. Aanvang half drie. bloemenvereeniging een flink burgerwoonhuis, vaart Maandag naar Pormerend. en Donderdag naar Leiden Wij hebben onze prijzen in al onze afdeelingen zooals Mantels, Japonnen, Complets, Dames- en Kinderhoeden Onze sorteering is enorm. v Onze prijzen zeer laag en H Wij hebben geen filialen. Onze collectie munt uit door prima pasvorm, aparte modellen, solide afwerking, bizonder voordeelig en beslist vaste prijzen. "~tekööF"~ 15 procent korting. 15 procent korting. Hier geven wij een foto van de moedige 25-jarige Oceaan-vlieger Lindbergh, die geheel alleen de non-stop-vlucht New- York— Parijs ondernam, en het tot een succesvol eind bracht. Hij werd op luister rijke wijze in Parijs gehuldigd. gunstig. Er stond een koude bries, die je deed wegduiken in de opgeslagen kraag van je jas, vooral op 't open veld, waar de wind vrij spel had. De dames-medewerksters zullen hebben gehuiverd bij de gure vlagen, die haar door 't weinig beschuttend gymnastenkleed joegen. Een warmkloppend gymnastenhart moest wel veel vergoeden. 's Avonds kwamen velen in „Casino" in feeste lijke vergadering bijeen en bracht ook menig Texelaar in de genoeglijkste stemming daar een paar uurtjes door, alvorensnaar het eiland werd teruggevaren. o— Naar Texel. Der traditie getrouw heeft een regiment Heils soldaten uit Helder op Hemelvaartsdag een be zoek aan Texel gebracht en eerst te Oudeschild bij de Molen en vervolgens in de Dennen bij de Fonteinsnol een predikatie gehouden. De bijeenkomsten werden geleid door de divisic- officier-brigadier Rönitz, van Amsterdam, en afgewisseld door muziek en zang. o— De Stormvogels in hun wiek geschoten. Donderdag had S.V. Texel het genoegen en tevens de eer met een sterke Stormvogels-com binatie (Ijmuiden) binnen de krijtlijnen te treden. Onze verwachtingen waren hooggespannen: We wisten dat de „Stormvogels geduchte tegen standers zouden zijn. „Texel" daarentegen was zich zijn positie volkomen bewust, gaf zich ten volle rekenschap van de groote beteekenis welke het winnen van deze match voor zijn prestige zou hebben, wierp zich met jeugdige overmoed en enthousiasme in de strijd, zette door en won met 3—2. De wedstrijd werd door een zeer talrijk publiek met groote animo en met stijgende belang stelling gevolgd. Een pracht-kamp, de beschrij ving waarvan een der mooiste blaadjes vult in „Texel"'s dagboek. Zelf verhinderd de wedstrijd bij te wonen, schrijft een sportvriend het volgende Als scheidsrechter Steinman, die deze wed strijd goed geleid heeft; de elftallen tusschen de lijnen fluit, winnen Stormvogels de toss. Zij verkiezen voor de wind te spelen en trapt Texel af. Spoedig ontwikkelt zich een zeer vlug spel. Men kan echter aan het prachtig plaatsen en stoppen van de bal door gasten zien, dat Texel een kwade dobber zal hebben. Niettegenstaande de beide keepers spoedig aan de tand gevoeld worden, blijven doelpunten voorloopig uit, Na eenig op en neer golven van het spel, krijgt N. Ran de bal toegespeeld, waarop een mooie voorzet volgt, welke doorDapperonhoud- baar wordt ingekopt, dus leidt T. met 1—0. Bij dit doelpunt breekt er een luid gejuich los. Spoedig daarna krijgen de Stormvogels een cor ner te nemen waarna door een pracht kopbal een doelpunt gemaakt wordt. Er moet nu nog eenige tijd gespeeld worden. Het spel verplaatst zich van het eene doel naar het andere, zemder dat een van de partijen een doelpunt kan maken totdat er een schermutseling voor het Storm vogels doel plaats heett, waaruit A. Keijser een doelpunt maakt. Even daarna volgt de rust. Texel leidt met 2—1. In de rust worden wij onthaald op een prach tig stuk muziek van de heer de Jongh, uit Zaandam, die ook tijdens de wedstrijd een paar nummers ten beste gaf. Na de thee pakken beide partijen weer flink aan en denkt men, dat T nu wel het loodje leggen moet. Voorloopig blijven door het subliem spel van de verdediging van beide partijen doelpunten uit, totdat een der Storm vogels een mooie bal toegespeeld krijgt, welke keihard wordt ingezet: 2—2. Nu schijnt het verloren spel voor „Texel". De Stormvogels zullen er wel een schepje opgooien en nog eenige doelpunten maken, denkt men, maar het komt anders uit. Dapper maakt na eenig op en neergaand spel uit een voorzet door een mooie kopbal, keihard het 2e doelpunt voor T, het laatste. Ook Ijmuiden wordt geen kans meer gegund. Spoedig fluit Steinman „einde" en heeft T welverdiend deze zeer zware wedstrijd met 3—2 gewonnen. Namen noemen wil ik niet. Allen gaven zich geheel. Ieder heeft aandeel in dit mooi succes. Wanneer op le Pinksterdag zóó tegen „Alc- maria-comb." wordt opgetreden kan onze over winning niet uitblijven. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbfande Huid, Schrijnen en Smettgn verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube SO cr. WAARSCHUWING VAN NIERZWAKTE. 127 Doffe p(jn in den rug na inspanning, of scherpe steken, als gij u na bukken opricht ia dikwijls het eerste verschijnsel van ern stige nierzwakte. Spoedig daarna kunnen urinestoornissen, hoofdpjjD, een afgemat gevoel, duizeligheid, zenuwachtigheid, hart kloppingen, kortademigheid, vermagering of krachteloosheid optreden. De nieren behooren tot de teerste organen van het lichaam en dergelijke verschijn selen waarschuwen u, dat uw nieren ver zwakt of aangedaan zijn Verwaarloos zulke waarschuwingen Diet! Kom de nieren zon der uitstel (e hulp met het middel, dat zij uuodig hebbeD. Begin onmiddellijk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen het specifieke middel voor zwakke nieren ea biaas. Dit bevordert de goede werking der nieren er beschermt u tegen rheuma- tiek, lendepijn, ischias en urinestoornissen Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Fostei's Rugpijn Nieren Pillen werken. Het middel is gtgarandeerd zuiver en het is zoodanig samengesteld, dat de nieren de juiste hulp ontvangen, waardoor zij weder fliDk en krachtig werken. Daarom behaalden Foster's Pillen ook zulke goede en duurzame resul- rateD. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vuoral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon. 31 Heden overleed na een langdurig feduldig lijden, voorzien van de H.H. acramenten der stervenden ;in den ouderdom van 66 jaren en 6 maanden onze geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder, CORNELIA CLEMENTIA LOGMAN. Uit aller naam, A. J. van 't NOORDENDE De Cocksdorp, 25 Mei 1927. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed plotseling onze ge liefde Oom, RE1NDERT SMIT Pz., lid v. d. derde Orde in den ouderdom van 79 jaren. FAMILIE SMIT. Den Burg, Texel, 26 Alei 1927. Eenige en algemeene kennisgeving. Dankbetuiging. Onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling bij ons 25 jarig huwelijk ondervonden A. POOT. A. POOT- v. d. Oord. De Waal, „Ora et Labora", Mei 1927. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons 55-jarig Huwelijk op 19 Mei j.I. KI. KNOL en Echtgenoote. de Cocksdorp, Mei 1927. Voor de vele blaken van belangstelling bij de geboorte van onze dochter, zeggen wij hartelijk dank. H. E. DIJT. G. P. DIJT—Dijksen. „Westergeest" Mei 1927. Uitvoering Gymnastiekvereniging Texel. Athletiekwedstrijden. Medewerking Texelsch Fanfarecorps, op liet Sportterrein nabij den Burg. Entree 25 cent. Belangstellenden in een op te richten worden hierbij uitgenoodigd tot de verga dering op Maandag 30 Alei a. s. 8,30 uur av. (N.T.) bij den heer Hovenier. 't Voorloopig bestuur W. HOVENIER. M. J. OELE. staande in de Molenstraat te den Burg. Te bevragen bij A. COMMANDEUR, den Hoorn. voor hulp in de huishouding. Adres Mej. KIKKERT, Schoenwinkel. TE KOOP D. KIEVIT, Burg. -Afvaart 1 uur Afvaart 8 uur. H. KEESOM U krijgt een veel betere kwaliteit voor minder geld bij ons en uit een keuze van vele honderden sturen wij zichtzending ter vergelijking. Colbert Costuum (donkere fantasiestoffen) 9. 10,75, 12, 15, 17,50 20, enz. tot 55,— Colbert-Costuum (moderne whip-cord) 14, 17,50, 20, 25, enz. tot 52. Blauwe costuums, (cheviot en kamgaren) 16, 19, 25, 27,50, 32,50, 37,50, 40, 44, 52. Sportcostuums, jongens, (moderne Whip-cords) 4,50, 6, 8,50, 10,12,14,50 enz. tot 25, Jongens Regenjassen in gummi, gabardine en whip-cord jassen 6,50, 8, 12,50, 15, 17,50, 20 22,50, 27,50 en hooger. Wij garandeeren voor eiken prijs. Zondags en de Pinksterdagen tot 12 uur geopend. Reiskosten worden vergoed. ■-.'■f. - 'iy-'-rj-V.-'.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2