Woensdag 22 Juni 1927. No. 4132 BIJBLAD van de Texelsche Courant Uit de landbouwwereld. Texelsche Berichten Gemengd Nieuws Jonge boompjes. Een modern bedrijf. Rentezegels. Collecte Stormramp. Schoolreisjes. Binnenland. De Vlucht Amsterdam—Batavia. De fokker Vil is Zaterdagmiddag te Aleppo aangekomen. De vliegers badden op de tocbt over de Anti-Taurus veel met slecht weerte kampen, in het bijzonder in de Cilicische poort Zondagmorgen z(ju zij naar Bagdad vertrokken. Zij zullen trachten de dag, door opont houd te KonstaDtinopel verloren, terug te winnen. Zondagmiddag zijn ze na een tocbt boven de woestijn te Bagdad aangekomen waar door de Imperial Airways met de grootst mogelijke voorkomendheid assistentie werd geboden Het weer was moordend beet. Gisteren werd de reis naar Bender Abbas voortgezet. Ze ving aan te 5 u. vm doch na een kwaï tier raakte de olietoevoer verstopt en moest naar Bagdad worden terruggekeerd waar vermoedelijk twee dagen worden doorgebracht. Gisteren zijn te Amsterdam de lijken der vijf arbeiders, te Amster dam op Vrijdag i.l. door een hevig onweer gedood, op plechtige wijze ter aarde besteld. Te Groenlo is het tiende slachtoffer van de laatste stormramp gestorven. Het is de vrouw van de landbouwer Kimmel, wiens boerderij door de storm geheel werd vernield. Wegens inbreuk op de auteursrechten zijner programma's heeft de Alg. Ned. Radio Omroep tegen de uitgever van de Radio-Luistergids een eisch tot f 200.000 schadevergoeding ingesteld. Buitenland. LUCHTVAART. Lindbergh's moeder, die haar zoon naar New-Tork gevolgd was, heeft daar aan de journalisten het lang ste interview toegestaan dat zij hun vergund heeft sinds baar zoon zijn tocht volbracht had. Zjj was intusschen toch nog vrij kort van stof en haar meedee liDgen kwamen er op neer, dat zij niet van plan is haar betrekkiDg als leerares in scheikunde te Detroit op te geven en dat Charles zelf wel zat weteD, wat bij verder doen moet. Zij heeft dikwijls met haar zoon gevlogen en weet wel wat van het besturen van een vliegtuig af. Op de vraag of zij met Charles mee zou vliegen, antwoordde zij, dat ze eerst maar eens zou afwachten of hij het haar vragen zou. Een andere vraag, of Charles wat voor haar mee had gebracht uit Europa, werd beantwoord met een. „Ik heb er nog Diets van gezien," en de vraag hoe de ontvangst te Washington was geweest met een „wonderbaar." De schade door de overstroo ming in 't Mississippi gebied aangericht wordt begroot op 8 ii 400 millioen dollar. Wie kan zich van de omvang van zulk een kapitaal eou voorstelling maken Een vrachtauto is bij Her decke (Duitschlvan de dijk gegleden De chauffeur kon zich redden. De in zittenden werden gedood. Bliksem. Bij Maagdenburg is de bliksem in een huis in aanbouw ge slagen en heeft twee arbeiders, die bezig waren met zand kruien, gedood. I n g e s t o r t. Te Oberlangenbielau is de tent van een circus tijdens een voorstelling door een plotseling opste kende storm ingestort. Het talrijke publiek werd ODder de tent bedolven. Er zijn tien gewonden. Driftkop In het Oostzeebad- plaatsje Stolpmünde heeft de violist Krü l van de muziekkapel in het Kurhaus na 'n woordenwisseling de kapelmeester met een zakmes in de borst gestoken. De steek trof het hart, de getroffene is later aan bloedverlies bezweken Wilde dieren. Een officieel verslag over het aantal menscheu dat in het afgeloopen jaar in Birma door wilde dieren gedood is, noemt, de vol gende aantallen slachtoffers: 1169 men- schen gedood door slangen, 88 door tijgers 7 door luipaarden en panters, 5 door olifanten, 4 door krokodillen, 3 door bisons, 1 door een wild zwijn en 1 door de Tucktu-hagedis. Voor het aooden vaD wilde dieren werden 74,000 ropijen (ongeveer 68,500 gulden) betaald. Tot de gedoode dieren behoorden 70 tijgers, 608 luipaarden en panters, 415 beren, 112 wilde hODden en een krokodil. Ballon zoek. Er is niets meer vernomen omtrent een luchtballon, die van het vliegveld te Madrid is opgestegen bij gelegenheid van het vliegfec-st, dat door de Koning en de leden der konin klijke familié werd bijgewoond. Een kolonel-majoor en twee kapiteins zijn met de ballon opgestegen. van Grastnaaien. Begin op tijd met het maaien van uw gras en stel het niet uit met het oog op de weersge steldheid. Als de grassen bloeien bevatten ze de grootste hoeveelheid verteerbare voedings stoffen ook is in dit stadium de verhouding tusschen de hoeveelheid verteerbaar ruw-eiwit en de totaal verteerbare massa van het gras het gunstigst. Vergeet niet, de pas geplante jonge boomen te beschermen tegen beschadiging van de schors door het vee. In de strijd om het bestaan moeten onze boeren de nieuwere, doch practisch gebleken hulpmiddelen niet onbenut laten. Velen echter doen dit nog steeds. De een uit onvoldoende bekendheid er mee, de ander uit een zekere tegenzin om met de oude sleur te breken en iets nieuws in te voeren. Intusschen zijn er ook niet weinigen, die opzien tegen de soms vrij hooge kosten, die een zekere moderniseering van het bestaande bedrijf vereischt. We denken hier o.a. aan noodige grondverbetering, betere waterafvoer of dito waterregeling, de aanschaf fing van zaaimachines, wiedmachines, cultiva tors, hooibouwwerktuigen, enz. De ervaring leert dat in menig oud bedrijf (we bedoelen land bouwbedrijven waarvan de eigenaar al geruime tijd de leiding heeft) de moderniseering gere geld zoo uiterst langzaam tot stand komt en daardoor zoo laat voordeelen oplevert. We wekken daarom hèn, die in deze tijd een nieuw bedrijf zullen gaan stichten, met te meer aan drang op, te zorgen dat de inrichting beant woorde aan de „eischen" van de nieuwe tijd, en dat alles zooveel mogelijk ingesteld worde op beperking van handenarbeid en op 't gebruik van de moderne krachtsbronnen. Vraag: Ik heb met 1 Meij.l. een vaste arbei der gekregen die voorheen altijd voor zijn moe der als bedrijfsleider optrad en geen renteboekje heeft. Nu zegt hij, dat ik niet behoef te plakken Bovengenoemde persoon is 25 jaar oud. Tevens denkt hij er sterk over, om, als de gelegenheid zich voor doet over een of eenige jaren voor zich zelf te beginnen. Wanneer ik voor hem plak zal dat m.i.z. weggegooid geld zijn. Antwoord. U moet wel plakken. Het is lang niet het eenige geval waarin het weggegooid geld is. N.L.B. Nog ontvangenvan v R. J., te Urk f 2.50. We konden Maandag dus een bedrag van 130 aan het plaatselijk stormramp-comité afdragen. o— Bij het plaatselijk comité zijn thans de vol gende bedragen ingekomen den Burg f 1369,83 de Cocksdorp 480,50 den Hoorn 227,35 de Koog 139.75 Oosterend 421,95 de,Waal 175,55 Collecte-Sportterrein 50,41 Van andere zijde 5, Inschrijving Tex. Crt. 30,— Totaal f 2900,34 Een opgaaf uit Oudeschild ontbreekt nog. In 1925 werd voor eenzelfde doel door de 7 dorpen f 3772,35 bijeengebracht. Namens hoofd-comité en subcommissies bren gen we hier een woord van hartelijke dank aan allen, die door een gift van hun medeleven met onze getroffen landgenooten deden blijken. Ook hun, die zich met de inzameling belast ten, mag een woord van waardeering niet wor den onthouden. Overeenkomstig het besluit, genomen na be spreking van schoolreisjes voor leerlingen der o.l. school alhier in de laatste algemeene vergadering van de afd. Texel van „het Nut", werd Zaterdag 1.1 onder presidium van de burgemeester met eenige leder, van het Nut en onderwijzend personeel ten gemeentehuize een vergadering belegd. Besloten werd een schoolreisje voor te be reiden. Lijsten ter inteekening zullen dezer dagen worden aangeboden.

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 5