EUG. GOYARTS NIEUWE SCHÖÜWBURGLOGE I Strandstoelen Chauffeur. Gediplomeerd Kraamverzorgster poüLRêIKIüier Kermis Texel 1927. Dokter Klaus Om 10000 Dollar De Geldkoning Dokter Klaus Roodkapje en de Wolf ONZE PREMIEPLAAT. Doorzitten „Het Kleine Tooneel" Uitvoering „De Vrijbuiter" bekwamegrondwerkers gevraagd metdekermiseten Herstemming. op Maandag 4 Juli 1927 PIETEE HELMAN Jbz. en JACOB ROEPER Kz. Loonmaaien Vlas wit en blauwbloem Loodsgracht 37, Helder. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreeknur Donderdag v. 7-8 Maandag 27 Jnni 8 nnr Dinsdag 28 Jnni 8 nnr (Enorm Lachsucces) Woensdag 29 Jnni 8 nnr Donderdag 30 Jnni 8 nnr Vrijdag 1 Jali 8 nnr Millionnair tegen wil en dank Zaterdag 2 Jali 8 nnr De wraak vandentreinmachinist Buitengewone Kindervoorstellingen Ingezonden ADVERTENTIEN Grondwerkers. Kom bij „SIBO" met zonnekap. Joh. EELMAH Pz., de Waal. met de machine. N.* SCHERMER, Bouwkundige Tandheelkundige Standplaats Koogerstraat. Leden van dë N. V. Het Schouwtooneel (Gekocht en Betaald) Woensdag 29 Juni en Zaterdag 2 Juli Stalles (klapstoeien) f2.10, Parquet en Loge fl.75 Parterre f 1.45, Galerij f 0,90 (alle rechten inbegrepen) Prijzen Kindervoorstelling f 0.75, 0.50 en 0.35 smaakt als room teekeningen, bestekken en begrootingen op bouwkundig gebied. i KHcmnjQ L Opvoering van naar het bekende sprookje van Moeder de Gans. Plaatsbespreking dagelijks van 113 en na 7 uur. VOOR VROUWEN. 131 Sinds lang gingen onze gedachten uit naar een premieplaat, welke onze lezers, ieder jaar grooter in aantal, in ieder opzicht zou kunnen voldoen. We stelden ons daarn ee weliswaar voor een niet gemakkelijke taak doch waren vastbesloten .iels goeds" te bereiken en zouden daartoe gaarne een offer brengen. We stelden ons, toen die plannen vaster vorm hadden aangenomen! in verbinding met de heer J Pil. Klapmeijer, sierkunstenaar te Helder, die we tot ons genoegen bereid vonden ons een houtsnede te vervaardigen naar een foto van .de Weezenplaats", onze aloude hof stede met haar rijke historie, bekend bij ieder die zich Texelaar noemt, bij ieder, dieTexel's mooie plekje aan de voet van de Hoogeberg met eenige belangstelling heeft aanschouwd. Te onzer drukkerij werden van het clichée, dat verre onze verwachtingen overtrof, op ge tint .featherweight" afdrukken vervaardigd, met alle zorg, welke deze arbeid vereischt. Vervolgens werden deze afdrukken gebracht op een royaal passe-partout, grijs „gehamerd" papier van een bijzonder cachet, en mochten wij er, naar onze bescheiden meening, in slagen een harmonisch geheel te verkrijgen, dat de toets der critlek stellig kan doorstaan. Zekerlijk vertegenwoordigt onze „houtsnede" een niet geringe aesthetische waarde. De goede naam des vervaardigers mag daarvoor een waarborg heeten. We verwachten dat velen deze „houtsnede" in eigendom zullen willen bezitten. Niet alleen als wandversiering in uw eigen woning, ook als geschenk aan verwanten elders leent zij zich uitnemend. o— In weerwil van de zeer hooge kosten, welke een dergelijke uitgave noodzakelijk met zich brengt, stellen we deze plaat met passepartout (afmeting35 maal 50 cM2) voor al onze abonnees tegen de geringe prijs van ZESTIG CENT be schikbaar. Ook zij, die zich met ingang van 1 Juli as. op ons blad abonneerden en wie dat nog zullen doen kunnen onze premie plaat tegen betaling van zestig cent be komen. We maken er u met nadruk op attent: le dat bestelling uilsluitend kan geschieden door toezending van de in dit nummer voorkomende bon, welke door de abonnee moet worden onder teekend en 2e dat dit aanbod slechts geldt tot 1 Augustus a.s. Per post doen we de premieplaat in cartonnen koker toekomen na ontvangst van zeventig cent. o— Kunnen we onze abonnees tegen geredu ceerde prijs in het bezit onzer „houtnee* stellen tegenover alle anderen zien we ons genood zaakt de prijs op f 1,20 te bepalen, een bedrag dat voor een z o welgeslaagd staaltje van houtsnijkunst toch nog gering mag heeten. Franco per post in cartonnen koker f 1,30. In onze uitstalkast hebben we de .houtsnede" tentoongesteld. Ieder vindt derhalve gelegen heid zich van de juistheid onzer woorden te vergewissen. Hiermee sturen we onze „Weezenplaats* „in zee". Moge een gulle ontvangst haar deel zijn. bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30, 00, Tube 80 ct. PÜR0L Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Beheersch Uzelf. Ik heb wel bemerkt, dat er uit mijn schrijven iets goeds tot hein is doorgedrongen er. hoop, dat het moge groeien, om zijn bestwil. Tevens deel ik mede, dat ik nog nooit met hem, noch metéén van de bestuursleden, over de drankstrijd heb gesproken. Maar zijn geweten speelt hem parten, daarom dit" leugentje. Nu, ik vergeef 't hem en glimlach. De strijder tegen misbruik. (Antwogrd in 't 2e blad.) Red). Mijnher cle Redacteur Zoudt ge onderstaande parodie in uw blad willen opnemen? Bij voorbaat groote dank. „Hé zal menigeen wel denken, Als hij leest hoe onze Geijs, Die met Mr. van Lear Black eens, Naar ons Indië is op reis. Daar in Bagdad, met de hitte, Warmer dan het ooit is hier, Zich de gansche dag verkwikken Kan met een glas lekker bier. „'k Wou, dat 'k ook piloot was Licht kon 'k dan naar zoo'n ver oord Met een Dollarkoning vliegen 'n Groote voorraad bier aan boord Daarom K. L. M. onthoudt hetj Wordt uw vliegerskorps eens dun Verhoog dan niet eerst hun salaris. Dat geeft tijd'lijk maar een run, Maar beloof aan elk, die slaagt, een Vlucht met zoo'n Amerikaan Zoo groot zal de toeloop zijn Dat g' ervan versteld zult staan. jOHNNY. Vrouwen vooral, hebben nu en dan be hoefte aan de hulp van Foster's Rugpjjn Nieren Pillen. Vanaf de vorming tot voorbij den middelbaren leeftijd treden in het vrouwelijk organisme voortdurend veran deringen op, die veel inspanning van de nieren vordereD. Eveneens in het kritieke tijdperk en in de maanden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nieren veel extra werk te doen. Het is daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, afmattende pijnen, waterzuch tige zwellingen, hoofdpjjr, duizeligheid, zenuwachtigheid en urinestoornissen. Vrouwen behooren te weten dat de nieren de gewichtige levenstaak hebben om de onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Als de nieren verzwakt of overspannen zijn wordt de bloedsomloop geinfecteerd en het geheele gestel aangedaan, waardoor spit, tdaasontsieking, rheumatiek, lendenzwakte, enz. kunnen ontstaan. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen voor vrouwen in tijd van nood een zegen blijken. Zij worden aanbevolen door vele dankbare verstandige vrouwen, die haar herstel en welzijn aan het tjjdig gebruik van dit ver sterkend niermiddel te danken hebben. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1,75 per flacon. 32 De Heer en Mevrouw LAP-van der Horst geven kennis van de geboorte van hunne dochter TRIENTJE. Amsterdam, 22 Juni 1927 Overtoom 495. in de „Zeven Provinciën" op Woensdag in de Kermisweek 's av. 8 uur. Opvoering van spel in 3 bedrijven van Hans Martin Entrée f0,75. Bal na (Groot orkest) N.B. Na half negen wordt de deur gesloten. voor direct, voor het werk ten behoeve van Waal-en-Burg. Zich te vervoegen bij den aannemer K. OOMS, in „de Lindeboom" op heden Zaterdag - van 1—2 uur n.m. Daarna schriftelijk onder no. 155 aan het bureau van dit blad en Maandag op 't werk. Lig- en vquwstoeltjes in diverse modellen Tentlinnen. Voorradig bij Het College van Dagelijksch Bestuur van polder Waal-en-Burg brengt hiermede ter kennis van stemgerechtigde ingelanden dat ter voorziening in de door het overlijden van den heer M. KOOIMAN ontstane vaca ture, als Hoofdingeland, een herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren Het stembureau is gevestigd in café den Burg en zal geopend zijn oj> den dag der verkiezing, vanaf 10 uur vm. tot 12 uur (middag), alwaar de stembriefjes zullen worden afgegeven. Het College van Dagel. Bestuur vnmd. EELMAN Jbz., Voorzitter W. H. LAP, Secretaris. Gevraagd vanaf Zondagmiddag een chauf feur met of zonder auto, bij voorkeur met een wagen van 6-personen, om mijn bezoe kers van en naar de Groeneplaats te rijden 's middags van 4-7 en 's avonds van 10-1 uur Foto-atelier met 5000 kaars licht (50 X 100) den geheelen dag en tot 's nachts 2 uur geopend. „SIBO".* Net werk. Prijs billijk. Aanbevelend, A. EELMAN Jbz., Burg. vrij vanaf September. Mej. C. KOOIMAN, Koog. TE KOOP GEVRAAGD Opgaaf met prijs wordt ten spoedigste ingewacht. Gebr. WABEKE, Hoeve Katwijk P. H. Polder. Gevestigd te DEN BURG, Texel. Beveelt zich beleefd aan tot het maken van alle voorkomende Uiterst billijke tarieven. Advies en inlichtingen worden gaarne op aanvraag kosteloos verstrekt. Kunstnijverheidsglaswerk „Leerdam". Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Dir. Adr. v. d. HORST en JAN MUSCH. Blijspel in 5 bedrijven van Adoiph L'Arronge. v Deze voorstelling werd den Haag op 29 Dec. j. I. bijgewoond door H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. Amerikaansch blijspel in 3 bedrijven van James Montgomery. Tooneelspel in 3 bedrijven door Broadhurst. Blijspel in 5 bedrijven van Adoiph L' Arronge. Blijspel in 3 bedrijven naar George Barr door Jaap van der Poll. Drama in 3 bedrijven van Louis Legendre. ten 2 uur Optreden van de Dames Stine v. d. Gaag, Jettie v. Dijk—Riecker, Hesje Rijken—v. Rijk, Lena Kley, M. v. d. Lugt, (ettie Kremer en de Heeren Ko van Dijk, Co Balfoort, Ezerman, Carel Rijken, Ben Groeneveid, Joh. Sternheim, Frans Wertwijn enz. Prijzen der plaatsen (alle rechten inbegrepen, behalve plaatsbespreking).

Texelsche Courant | 1927 | | pagina 2